Články za jún 2007

Michael vydá čoskoro nové single !!!

Podľa správ a potvrdení Raymone Bain, Michal chystá vydať niekoľko singlov predtým, ako vydá samotný album, a to do konca tohoto roka.

Práve dokončuje práce na vydanie 3 alebo 4 skladieb... :-D d--b

Ďalšia nevyplatená pohľadávka...?

Michael je opäť žalovaný za to, že (opäť) vraj dlhuje peniaze za nevyplatené právne služby.

V žalobe, ktorá bola podaná v pondelok v Los Angeles, jedna právna firma požaduje 109.994,48 dolárov za poradenstvo v prípade, keď sa Michael súdil s Marcelom Avramom za zrušené novoročné a miléniové koncerty koncom 2000.

Tento prípad bol vyrovnaný mimosúdne, keď namiesto 20 mil. dolárov, ktoré požadoval Avram od Michael, dostal cca. 5 mil.

V žalobe je uvedené, že firma sa celý čas pokúšala opakovane, ale vraj zdvorilo, vymáhať svoje peniaze, ale Michael vraj na ich výzvy nikdy neodpovedal.

Súdne pojednávanie v prípade aukcie vecí

Vojna ohľadom vlastníctva vecí, ktoré patria rodine Jacksonovcov, sa opätovne vráti do súdnej siene v Nevade, kde sa bude Michael snažiť získať tieto veci späť do jeho vlastníctva.

Sudkyňa Elizabeth Gonzales vydala príkaz, aby bolo „zhabaných“ asi 60 vecí, ktoré sa budú prejednávať na súde, a potom sudkyňa rozhodne, kto na ne má právo. Už predtým rozhodovala, ktoré veci sa nedostanú na aukciu a súhlasila, aby si Michael vybral 25 vecí, ktoré považuje za osobné a nechce, aby boli predané na aukcii.

Pojednávanie je naplánované na 16.7.2007, a bude mať priamu náväznosť na pojednávanie z 12.6, kedy bolo nariadené spoločnosti Universal Express, aby stiahla niekoľko vecí z dražby, ktorých vlastníctvo nebolo ujasnené.

Právnik zastupujúci aukčnú sieň, ale namietal, že oni s tým nemajú nič spoločné, a teda nemôžu svojvoľne vrátiť tieto veci, napriek tomu dodali 35 vecí, ktoré patrili Janet Jackson, a 25 vecí patriacich Michaelovi ako napr. fotografie Three Stooges, podpisy umelcov z - We are the World, alebo originálne umelecké dielo pôvodných obyvateľov Austrálie, ktoré dostal Michael v 1987.

Právnik Universal Express odmietol, že by zámerne porušili príkaz sudkyne, a že oni sami poverili aukčnú sieň, aby požadované veci vrátila.

Prehlásenie Raymone Bain k informáciám v médiách

"Je tu niekoľko mediálnych správ, ktoré sa týkajú pána Michaela Jacksona, ktoré sú nepravdivé.

Pán Jackson nie je pripútaný na lôžko a nie je ani žiadnym iným spôsobom liečený. V skutočnosti, pán Jackson sa má veľmi dobre, a nedávno sa stretol s jeho poradcami, medzi ktorými sú bývalý minister spravodlivosti Benjamin R. Civiletti a reverend Jesse Jackson.

Neboli vydané žiadne správy potvrdzujúce akékoľvek turné po Európe. Naopak, pán Jackson je práve vo svojom štúdiu, kde dokončuje svoj nový album.

Pán Jackson neopustil Las Vegas a ani nebol vyhodený zo svojej rezidencie v Las Vegas, a ani nevyužil možnosť kúpiť dom, v ktorom bol ubytovaný. Bodka.

Pán Jackson neverí, že by mu jeho brat Randy Jackson, ukradol jeho peniaze, alebo že by to bol ktokoľvek z jeho rodiny. Správy ktoré o tomto informovali sú nepravdivé a zlomyseľné.

Napriek opakovane vydaným správam, pán Jackson nestráca ani nepredáva svoj podiel v partnerstve SONY/ATV. Tieto správy sú nezmyselné a bezvýznamné, a sú písané bez hodnoverných osobných finančných informácií, a len ako nevyžiadané vyhlásenia.

Pán Jackson je ale znepokojený nad tým, ako spravodajca FOX News, Roger Friednam, neustále útočí na asistentku pána Jacksona, Grace Rwaramba. Boli zverejnené zlomyseľné a nepravdivé správy týkajúce sa života pani Rwaramba, ktorá si žije svoj vlastný a veľmi súkromný život, a neurobila nič zlé, ale je atakovaná len preto, že má profesionálny a blízky vzťah s pánom Jacksonom.

Pýn Jackson počas celej svojej kariéry, nikdy neútočil na žiadneho novinára, a nikdy nepoužil alebo nezneužil svoju ochranku, aby zakročila voči reportérom, ale sú tu takí, ktorí neustále nenávistne útočia na pána Jacksona, čo dosiahlo úroveň, kde sa stratila reportérska bezúhonnosť, keď sa vydávajú správy bez relevantných podkladov a sú nepravdivé, alebo sú zneužívané na poškodzovanie osoby pána Jacksona. Oni vedie, ktorí sú to, a to je smutné konštatovanie...., ktorým sa ale budú zaoberať právnici pána Jacksona."

RAYMONE BAIN, 27.6.2007, Washington DC

Michael sa odsťahuje z vily....

Michaelová hovorkyňa potvrdila, že Michael a jeho deti sa odsťahujú z vily, ktorú mali prenajatú v Las Vegas koncom tohoto mesiaca, ze ktorú platil Michael 1 milion dolárov.

"Michael mal rád tento dom, ale kvôli nedostatočným bezpečnostným opatreniam sa rozhodol, že sa po vypršaní zmluvy o prenájme tento dom opustí." - povedala Raimone Bain.

Nevedela povedať, či si Michael plánuje nájsť niečo v iné Las Vegas, ale opustí mesto, prípadne sa presťahuje do Europy, ale pre nahrávanie albumu je pravdepodobné, že ostane niekde nablízku.

Niektoré médiá informovali, že majiteľ domu ho chce opäť využiť pre svoje podnikateľské ciele a porebuje ho pre seba.

Michael zažaloval Jay-Z-ího...

... spolu s Kenya Westom a Pharrellom Williamsom a s ďalšími asi 12 umelcami za to, že v jeho klube 40/40 Club hrali ich piesne bez zaplatenia "koncesionárskych poplatkov", čo znamenalo, že im neboli vyplatené tantiemy.

Žaloba bola podaná 25.6.2007 spoločnosťou BMI (Broadcast Music Inc.), ktorá je zväzom autorov a ich skladieb.

Žalobu teda nepodal Michael osobne, ale táto organizácia, ktorá tiež nežaluje Jay.-Zího osobne, ale jeho klub, ktorý vlastní spolu s ďalšími dvomi partnermi.

Podporí aj Michael výstavbu pomníka pre M.L.Kinga?

Stevie Wonder, Aretha Franklin a Carlos Santana budú headlinermi ohláseného koncertu na získanie financií pre vybudovanie pomníka černošskému bojovníkovi za ľudské práva reverendovi Martinovi Lutherovi Kingovi Jr. na National Mall vo Washingtone. Podujatie s názvom Dream Concert zorganizujú Quincy Jones, Russell Simmons a Tommy Hilfiger a uskutoční sa 18. septembra v newyorskej Radio City Music Hall. Medzi ďalšími vystupujúcimi by nemali chýbať ani Robin Thicke, Bebe Winans, Cece Winans a Jessye Norman. Organizácia pracujúca na vybudovaní Kingovho pomníka vyzbierala už v prepočte viac ako 2 miliardy korún. Na jeho úplné dokončenie treba 2,5 miliardy korún. Martina Luthera Kinga zavraždili v roku 1968. Pomník by mal stáť medzi Lincolnovým a Jeffersonovým pomníkom. Okrem Kingovej sochy v ňom bude jeho 14 najznámejších výrokov. Pomník by mal byť hotový v roku 2008.

Michael je známy svojim obdivom k Martinovi Lutherovi Kingovi, preto by bolo pochopiteľné, ak by prišiel aj on podporiť túto udalosť...., ale uvidíme...!

Žiadne bližšie informácie o Michaelovej možnej podpore nie sú potvrdené!

Rozhovor s Thomasom Mesereaom o Michaelovi

Tu je linka na rozhovor s reportérkou, ktorá spolupracuje so stránkou http://www.michaeljacksoninsider.com, na ktorej nájdete ešte niekoľko zaujímavých vídeí.

Stránka je súčasťou propagácie knihy - Behind the Scenes at the Michael Jackson Trial

Je to skvelé video... B-) http://michaeljacksoninsider.com/MJI_06sm.wmv

AKTUALNE - Michael urovnal žalobu na 48 mil. USD

Právnici Michaela urovnali spor s Prescient Acquisition, ktorá žalovala Michaela na 48 mil. USD, ktoré im Michael vraj dlhoval.

V pondelok, kedy mal začať výber pre porotu v civilnom procese, sa právnici nakoniec dohodli, a celá kauza sa tak uzavrela, pričom podmienky urovnania žaloby nie sú známe.

Steven Altman, právnik zastupujúci Prescient, ktorý vlastní Darien dash, povedal:

"Sme veľmi radi, že sme dosiahli túto dohodu, aj keď podmienky, za ktorých sme s ňou súhlasili, ostanú na žiadosť pána Jacksona nezverejnené."

Michaelov právnik L.Londell McMillan sa k tomu vyjadril:

"Najdôležitejšia vec ostáva, že vydavateľský katalog Michaela Jacksona ostáva v bezpečí a pôvodnom stave. Dohoda prezentuje to, že obe strany sú spokojné."

Bližšie o výpovedi Michaela

Ako sme informovali predvčerom, Michael vo svojej výpovedi v prípade nezaplatených pohľadávok počas "jeho" procesu povedal, že reverend Jesse Jackson a miliardár Ron Burkle (priateľ Billa Clintona a finančný podporovateľ jeho kampaní) mu poradili, ako sa dostať z "ťažkých" finančných problémov.

The Daily News vo svojom nedeľňajšom vydaní napísali, že majú k dispozícii 7 hodinový záznam Michaelovej výpovede, kde Michael priznal, že veril ľuďom, ktorí neboli lojálni, a ktorý hrubo zneužili jeho situáciu pred tým, ako porota v Sanra Marii vyniesla oslobodzujúci verdikt v Júni 2005.

Výpoveď bola urobená ešte minulý rok v lete v Paríži, a Michael sa okrem iného vyjadril, že zábavný priemysel je "plný žralokov, šarlatánov a podvodníkov".

"Pretože v tomto biznise sa točia kopy peňazí, je tu príliš mnoho bláznov. Je to zábavný svet, plný zlodejov a gaunerov. To nie je nič nové. Každý o tom vie."

Michael vypovedal, že počas procesu dostal niekoľko rozumných rád od Rona Burkla cez telefón, keď bol počas prestávok v pojednávaniach na toalete, kde ho Ron okrem iného varoval, aby Michael bez toho, aby bol on, alebo ktokoľvek koho poverí prítomný, nič nepodpisoval. Rona priviedol k Michaelovi Jesse Jackson, ktorý pozná Michaela od jeho detstva, a bol aj jeho radcom a konzultovali spolu všetky problémy.

Michaelova výpoveď bola akousi prípravou na civilný proces, ktorý sa očakáva tento týždeň (začal včera). Ide o prípad, v ktorom je Michael žalovaný spoločnosťou - HACKENSACK, ktorá sídli v New Jersey, a ktorá žiada od Michaela 48 mil. USD, ako podiel zo sumy, ktorú vraj táto spoločnosť zabezpečila na refinancovanie Michaelovej finančnej situácie (teda dlhu voči Bank of Amerika, vo výške 272 mil. USD), čo malo byť 9% z asi 573 mil. USD pôžičky, ktorú mala Michaelovi požičať spoločnosť Fortres, a zábezpekou na túto pôžičku mal byť Michaelov podiel v katalógu SONY/ATV. Finančná spoločnosť Hackensack zastupuje firmu - Prescient Acquisition - ktorú vlastní Damon Dash, bratranec známeho rappera Dariena Dasha.

Michael vypovedal, že nikdy nepočul o mene Damon Dash a nepamätá si, že by niekedy podpisoval nejakú zmluvu. Michael okrem niekoľkých osôb obvinil aj svojho brata Randyho, že on mal neoficiálne na starosti rôzne finančné záležitosti.

Michael vypovedal, že bol donútený podpísať niekoľko miliónové finančné zmluvy počas procesu, čím naňho bol vyvíjaný tlak, kvôli nejasnému koncu procesu. O tieto zmluvy sa mal postarať finančník, a spolupracovník Randyho, Don Stabler, z ktorého mal Michael vraj dobrý prvý dojem.

"Pripomínal mi tých ľudí, ktorí žijú v strednej Amerike ako je Indiana." - povedal Michael.

Neskôr ale Michael mal nie celkom dobrý dojem zo Stablera, a nakoniec Michael požiadal o finančné rady od Rona Burkla, keďže sa nielen Michaelovi nepozdávali kroky Stablera. Burkle potom s Jesse Jacksonom konzultovali ďalšie postupy. Podľa Michaela, tým, že si prizval na konzultácie Burkla, Stabler začal byť naštvaný.

"Stabler povedal: V čom je problém? Ty nie si švorc, si teraz zo židmi, a ani s čiernymi nie si švorc." - takto vypovedal Michael, čo mu Stabler povedal.

"Bolo to zlé. Bolo to podlé. Bolo to sebecké. Bolo to odporné. Jednoducho preto, že ma nemohol donútiť podpísať niečo, čo chcel on." - vypovedal Michael.

Michael prezradil, že počas procesu nechal Stabler odkázať nejakú správu cez jedného bodyguarda z Nation of Islam, ktorou spochybňoval jeho černošský pôvod.

Neskôr, ako Michael povedal, Stabler chcel "jeho hlavu". Na čo bol podráždený aj brat Randy, že Stabler takto jedná s Michaelom.

Michael povedal aj to, že Stabler a Randy použili podobné donucovacie taktiky aj v inom prípade, kde sa pokúšali získať jeho podpis pre nejakú zmluvu. Bolo na ranči Neverland a vtedy bola prítomná aj jeho matka, keď predložili jeden zo svojich návrhov.

"Rázne som im na to odpovedal - Nie, nepodpíšem vám to. A len si pamätám, ako napätá bola situácia v miestnosti. Oni potom len odišli."

Nie je celkom jasné, či bude Michael prizvaný k výpovedi, alebo bude stačiť tento záznam.

Vyjdrenie Richarda Altomareho z Universal Express

Richard Altomare, predseda UNIVERSAL EXPRESS, komentoval stav pamätných vecí rodiny Jacksonovcov a jeho najbližšie plány.

"Keďže sme ukončili prvé štádium a jednu z mnohých plánovaných aukcií vecí rodiny Jacksonovcov, chcel by som stručne potvrdiť náš súčasný stav, predajný výsledok a budúce plány pre všetky zúčastnené strany.

Niekoľko násobné a často prehnané emotívne súdne procesy a opakované otázky nad vlastníctvom týchto vecí, vytvorili mnohé príbehy a určite skomplikovali aj to prvé štádium aukcie pôvodných viac ako 1100 vecí v Las Vegas.

Bolo odhalené, že mnohé ťažkosti, práve vďaka našim napätým vzťahom s kupujúcimi, spôsobili, že konečný predajný výsledok nebol taký, ako sme si predstavovali, ako aj odstránenie kľúčových položiek, bez nášho vedomia. Okrem toho, Universal Express nedávno získala súdny príkaz na vrátenie svojho majetku, ktorý bol vrátený pôvodným majiteľom. Táto epizóda a ďalšie problémy, ktoré sprevádzali aukciu, budú zverejnené vo vhodnom čase v blízkej budúcnosti.

Stojím si za tým, že náš pôvodný odhad celej zbierky rodiny Jacksonovcov je od 30 do 200 miliónov dolárov, a stále ostáva v našom vlastníctve, vrátane tých vecí, ktoré sa nám vrátia, ako aj bulvárna hodnota niektorých vecí a čo je najdôležitejšie, vlastníme aj niektoré pôvodné nahrávky.

Bez toho, aby sme odhaľovali ich pôvod a možné finančné partnerstvo, v našej zbierke je 138 záznamov, z čoho je 23 nevydaných skladieb, ktoré si vynútili potrebu určiť definitívne vlastníctvo, pre našu prvú aukciu.

Je právne zaujímavé, že určenie vlastníctva musí predchádzať predaju v aukcii, a mimo všetkých transakcií, samozrejme aj náš pokračujúci právny prípad predaja s SEC. Povolenie denného predaja bez aktuálneho určenia vlastníka, sa dosť čudne vyvíjajú v tomto prípade.

Zatiaľ čo niektorí naši aukcionári lamentujú nad tým, že sa vyzbieralo iba čosi okolo 1 milióna dolárov, ale bez 30 vecí, ktoré neboli na aukcii a približne 25 % z pôvodných vecí, ktoré budú v ďalšej aukcii, určite viac informovaný aukcionári lepšie pochopia potrebu určenia vlastníctva, pre úspešnú obhajobu budúcich právnych sporov, ako aj začatie dialógov s niektorými hlavnými hudobnými zdrojmi. Pôvodné mediálne odhady boli na niekoľko miliónov dolárov, s ďalšími miliónmi dolárov, ktoré sa očakávajú od budúcich predajov a využitia týchto pôvodných nahrávok.

Čím viac je náročné predstaviť veci na predaj, tým dlhšie trvá príprava. Tým aj naša mediálna príprava tak môže byť účinnejšia. Pre tých, ktorí sa nevedia dočkať tejto udalosti, urobíme všetko preto, aby sme akékoľvek právne spory alebo jednania dotiahli do úspešného konca.

Na záver by som chcel povedať, že Universal Express si získal pozitívne ohlasy v médiách, pokračuje vo svojich obchodoch, a preniká na nové trhy a oblasti priemyslu a demonštruje svoje právne skúsenosti a zrelosť.

Náš príbeh s rodinou Jacksonovcov ešte len začal. Dúfame, že hudobné odozvy prebudia tých, ktorí ešte nepochopili veľkosť a príležitosť našich pobočiek a naše konečné obchodné smerovanie.

- uzavrel Richard Altomare.

-------------

Niekoľko noviniek v procese Michael Jackson vs. Universal Express

- sudca vyhovel Michaelovmu návrhu, na podpísanie dohody s Universal Express, aby mu vrátili niektoré osobné veci.

- sudca uložil Michaelovi zaplatiť výdavky na právnikov, a náklady s tým spojené.

- sudca udelil pokutu Universal Express za pohŕdanie súdu, a preto odročil pojednávanie na júl.

- sudca vyhovel aj žiadosti Janet Jackson, aby zakročil a zastavil predaj niektorých jej vecí (žalobu podala 12.6.2007)

- sudca vyhovel žiadosti, aby boli preverené niektoré veci, ktoré stále vlastní UE

- sudca zamietol žiadosť o dočasné pozastavenie predaja proti UE

- sudca nariadil, aby všetky veci, ktoré neboli súčasťou žalôb boli vrátené UE-

Bude Michael vypovedať v žalobe...???

Budúci týždeň by malo prebehnúť vypočúvanie ohľadom žaloby voči Michaelovi, že dlhoval peniaze, ktoré nezaplatil.

V 7 stránkovom dokumente, ktorý má k dispozícii NY Daily News, v ňom Michael tvrdí, že bol presvedčený, že všetko bolo zaplatené, keďže o všetky platby sa v tom čas staral jeho brat Randy, a Michael vyjadril pochybnosti, či práve on nezaplatil účty a pohľadávky (teda nepriamo naznačil, že za to môže Randy, alebo finančník Don Stabler, ktorý vraj pripravoval nejaké milionové zmluvy, alebo niekto, komu dôveroval, ale ukradol peniaze - išlo asi o 700.000 USD).

Ako povedal, v tom čase ho "zachránil" priateľ Ron Burkle (miliardár) a Jesse Jackson. Možno bude Michael predvolaný.

Michael sa bráni, že on nič nepodpisoval, a teda nevie o tom, že by niečo platil on osobne, iba dal súhlas v jeho mene platiť poplatky.

Viac info čoskoro

Prípad Daniela Kaponeho pokračuje

Aj keď sudca zamietol väčšinu jeho tvrdení, prípad Daniel Kapone vs. Michael Jackson, bude pokračovať v Októbri/Ríjnu. Proces bude trvať 7-10 dní v Los Angeles.

Kapone obvinil Michaela, že ho mal opiť, sex. zneužiť a k tomu si ho mal Michael nahrávať na video. Teraz, 21 ročný Kapone sa snaží presvedčiť sudcu, že Michael mal dokonca "okopírovať a použiť/zneužiť skladby", ktoré mal napísať Kapone (jako 4 ročný) a to bez jeho povolenia.

Kapone sa prvý raz prezentoval žalobou na jar 2004, keď predal pol hodinovú videokazetu britskému bulvárnemu denníku - News of The World, kde mali byť nejaké rozhovory s Michaelom.

Michaelovi právnici označili jeho tvrdenia za obyčajné táraniny a zlomyseľné tvrdenia, polícia v LA nenašla ani po 2 mesiacoch vyšetrovania žiadne dôkazy, ktorými by boli tieto tvrdenia podložené.

20 ľudí, ktorí zmenili svet čiernej hudby

Seriál portálu - BlackAmericaWeb.com - pripravil zoznam umelcov, ktorí zmenili čiernu hudbu.

Medzi tými, ktorí zmenili tvar hudobnej histórie ako kreatívni a obchodní vizionármi, ktorých vplyv na americkú čiernu hudbu a kultúru zasiahol celý svet, patrí samozrejme aj Michael Jackson.

Keď príde na históriu čiernej hudby - alebo jednoducho hudby - len veľmi málo ľudí dosiahlo takú poctu a uznanie, úspech a obdiv fanúšikov po celom svete ako Michael Joseph Jackson.

Nielenže Jackson dominoval popovým a RnB hitparádam viac ako 5 desaťročí, ale on dokonca uviedol MTV éru, pričom pomáhal pri vývoji divákov v 80 rokoch so svojimi videoklipmi, ktoré boli viac, než len pár minútové dymom a zrkadlami zaplnené videá, len aby predávali skladby.

Najviac oceňovaný umelec v hudobnom priemysle, Michael Jackson je uvedený v Rock and Rollovej sieni slávy raz ako člen skupiny The Jackson 5 a potom ako sólo umelec.

S jeho albumami, ktoré dosiahli platinové statusy nespočetne veľa krát, Jackson si vyslúžil aj symbolický titul Guinnessovej Knihy Rekordov ako - Najúspešnejší Umelec Všetkých Čias.

A jeho elektrizujúce tanečné pohyby, ktoré predviedol na jeho vypredaných vystúpeniach - brilantne zachytené aj na cenou EMMY ovenčenom podujatí k výročiu nahrávacej spoločnosti - Motown 25, z roku 1983, sú stále napodobňované dnešnými umelcami a dvojníkmi na celom svete.

Napriek Jacksonovmu jedinečnému talentu, jeho osobný život, vrátane jeho otázneho správania k deťom a vždy sa meniacom vzhľade, zatienil jeho nedotknuté hudobné schopnosti. Ale skutoční fanúšikovia zostávajú lojálni.

"On je super talent, napriek všetkým tým veciam, ktoré sa udiali." - povedala Niency Davis, asistentka programového riaditeľa RADIO ONE, v St. Louis, ktorá sa nazvala ako - stará oddaná fanúšička, a dodala, že sledovala Michaelovu kariéru viac ako 30 rokov, od čias kresleného seriálu The Jackson 5, v 70 rokoch, cez slávne videoklipy v 80 rokoch až po 90 roky, keď už bola televízia dostupná všade a pre každého.

"Bola som celá bez seba, zo všetkých jeho videoklipov. Choreografia bola vždy dobrá, a hudba tomu dala ten skutočný feeling. Michael Jackson bol vždy jedinečný a odvážny. Sakra, on je tá bomba."

Všetko to pre Michaela začalo na začiatku 60 rokov. Cestovanie s bratmi v jeho rodnej Indiane, Michael a skupina The Jackson 5 vyhrala miestnu talentovú show v 1966. Tou víťaznou skladbou bola skladba - My Girl - od The Temptations, kde Michael spieval hlavné vokály. Bola to len záležitosť času, kým sa stali Jacksonvci súčasťou spoločnosti Motown Records v 1968, kde mali svoje miesto aj The Temptations. Hitmi sa stala celá plejáda skladieb ako - "I Want You Back," "ABC," The Love You Save," a "I'll Be There". Tak ako rástol úspech skupiny, Michael Jackson sa ako sólo umelec tiež stal výnosným pre Motown, vydaním jeho prvých sólo albumov ako - "Got to Be There a "BEN".

Pre skupinu The Jackson 5 nebolo pôsobenie v Motown vždy len prechod ružovou záhradou, a skupina s prísnym a disciplinovaným otcom/manažérom Joeom Jacksonom, ktorý riadil ich cestu - podpísal nakoniec kontrakt so CBS Records. Tento prechod vyvolal nespokojnosť Motownu, ktorý nakoniec podal žalobu na skupinu. Výsledkom bolo, že skupina sa musela premenovať na - The Jacksons, ale Jermaine, Michaelov brat a člen skupiny sa nakoniec priženil k prezidentovi Motownu Barry Gordymu, keď si vzal za manželku jeho dcéru. Jeho miesto v skupine nahradil najmladší brat - Randy.

V rokoch 1976 až 1984, nebol Michael len vedúcim spevákom The Jacksons. Ako hlavný skladateľ piesní, priniesol hity ako - "Shake Your Body (Down to the Ground)," a "Can You Feel It."

Ako sa blížili 80 roky, Michael sa sústredil na svoju sólo kariéru, a potom ako sa objavil vo filme - The WIZ - (Čarodejník), ako strašiak do maku, naspieval skladby, ktoré produkoval hudobný impesário Quincy Jones, a vtedy sa začala (obchodná) spolupráca, ktorá dosiahla obrovské uznania.

V 1979, Michael vydal svoj hitový album - Off The Wall - , ktorý priniesol do TOP10 štyri hity, medzi nimi - "Don't Stop 'Til You get Enough" a "Rock with You." Spolupráca Jonesa a Jacksona znamenala, že album, na ktorom sa podieľali aj takí umelci ako Stevie Wonder a Paul McCartney, ostal v hitparádach TOP20 viac ako 48 týždňov.

Už nasledujúci rok priniesol Michaelovi jeho prvú cenu v jeho sólo kariére. Vyhral niekoľko cien za album - Off The Wall - na American Music Awards. Krátko na to aj dve ceny BILLboard Awards, a jednu cenu GRAMMY za skladbu - "Don't Stop 'Til You Get Enough".

Michael sa stal skutočným fenoménom, a ako dodal Al Payne, manažér Radio One v Richmonde:

"Keď Michael prišiel s vlastnými vecami, bolo jasné, že zasiahne celý svet ako víchor. Od jeho pohybov k jeho vystupovaniu, až k zvuku Quincy Jonesa, Michael bol a vždy bude hlavnou silou v RnB"

Táto hitová sila sa naplno prejavila v 1982, na krídlach najpredávanejšieho albumu v dejinách hudby, ktorým je - THRILLER, a z ktorého sa dodnes predalo viac ako 104 miliónov kusov. Album priniesol po prvý raz v hudobnej histórii 7 TOP10 hitových singlov, vrátane klasický diel ako - Beat It a Billie Jean - ktorý bol ako prvé video čierneho umelca na obrazovkách MTV.

Ironicky, Michaelov vstup do histórie videoklipov nebol tak jednoduchý, aj napriek následnému majstrovstvu a vplyvu na médiá.

V októbri 2005, magazín - BLENDER - označil skladbu Bille Jean, ako najlepšiu v ich hlasovaní - 500 najväčších skladieb, odkedy ste sa narodili -, a to poukazuje aj na to, ako sa snažili predstavitelia CBS Records o to, aby bol videoklip vysielaný na MTV, ktorá ho odmietala odvysielať.

"Povedal som MTV, že im viac nedodám nič do vysielania, nijaký náš produkt, žiadne video. A že pôjdem na verejnosť a pekne na plné ústa poviem o tom, že nechcú odvysielať video od čierneho umelca. BILLIE JEAN bola krátko na to vo vysokých rotáciách, a ani Jackson ani MTV sa už viac za tým neobzerali, a nechali to tak." - povedal bývalý prezident CBS Records.

Aj keď boli aj kritické reakcie na video k skladbe - Thriller - bol to úžasný filmový kúsok, ktorý režíroval John Landis, a ktorý mal 13 minút, čo bolo dosť na to, aby bol vydaný na vlastnej VHS kazete, pod názvom - "Making Michael Jackson's Thriller", ktorý sa nakoniec stal najpredávanejším domácim videom.

Davisová si stále pamätá na to, ako hneď po práci bežala domov, aby mohla vidieť jeden z Michaelových videoklipov, napriek tomu, že ich už mnoho krát videla.

"Sedela som pred MTV každý deň, a čakala som na celé video - Thriller"

Relatívne nový koncept videoklipu nijako nepoškodil predaj, naopak, Thriller sa stal číslom 1 na vrchole hitparády 37 týždňov, a získal 27 platinových platní, a celkovo bol v hitparáde BillBoard TOP100 viac ako 122 týždňov, čo je viac ako 2 roky.

Vo veku, keď ľudia hľadajú nové spôsoby a smerovania v ich kariére, Jackson dosiahol to, čo si mnoho hudobných veteránov ani neužije. The New York Times nazval Michaela - hudobným fenoménom - v čase, keď mal len 25 rokov, keď napísali: ..."vo svete pop hudby je Michael Jackson a všetci, tí ostatní..."

Zatiaľ čo Jackson bol absolútnym vrcholom, ktorý si podmanil biele ako aj čierne publikum, jeho úspech pomohol aj mnohým ďalším čiernym umelcom, ktorých začali hrať všetky hlavné médiá, prvý krát od 70 rokov.

Payne na to povedal: "Michael Jackson prevzal štafetu od Jamesa Browna a vytvoril z toho vlastné čaro úspechu".

Jackson tiež ukázal svoje humanitárne a dobročinné stránky, keď bol jedným z tých, ktorý sa podieľali na projekte pre pomoc Afrike, keď s Lionel Richiem v 1985 zložil skladbu - We Are The World - z ktorej sa predalo viac ako 20 miliónov kópií, a priniesla im 4 ceny GRAMMY. Michael tiež povolil, aby sa skladba - Beat It - použila v kampani v boji proti drogám, a za mnohé podobné aktivity, bol Michael ocenený aj prezidentom USA v Bielom Dome.

V 90 rokoch sme videli, ako sa Michael oženil a rozviedol 2x - s dcérou Elvisa Presleyho Lisou Marie, a s Debbie Rowe, asistentkou zubára. Jeho spojenie s Debbie Rowe, priniesol dve deti, Michaela Josepha "Prince" Jacksona Juniora a Paris Katherine, o ktorých obaja rodičia tvrdia, že prišli na svet prirodzenou cestou.

V 2003, keď sa objavil dokument - "Living With Michael Jackson" - pridalo to olej do ohňa, keď sa opätovne dostal Michael pod paľbu obvinení z nevhodného správania sa k deťom. Michael, ktorý vždy tvrdil, ako zasiahlo jeho detstvo byť členom skupiny, pred kamerami povedal, že zdieľal posteľ s deťmi. Následne bol obvinený zo zneužívania detí, ale víťazne oslobodený zo všetkých bodov obvinení v Máji 2005, po prehnane medializovanom procese.

Napriek kontroverzii, Michael Jackson ostáva jedným z najpopulárnejších hudobných ikôn všetkých čias. Predovšetkým je zbožňovaný mimo územia USA, kde sa celé kopy fanúšikov objavia vždy tam, kde aj on. Napriek tomu, aj v USA žiary jeho hviezda jasno, aj keď už nie tak, ako kedysi.

"Napriek tomu, on je super talent. A niekedy nájdete super talentovaných umelcov, ktorí sú veľmi excentrickí, a to je Michael Jackson. Ľudia sa doslova zažrali do jeho osobného života. A to nie je skutočne naša vec, ako žije."

Michael vs. PRINCE

16.6.2007 sa uskutoční jedna z najväčších party venovaná dvom najväčším hviezdam.

SOUL SLAM PARTY : MICHAEL JACKSON VS. PRINCE bude našľapaná hviezdna party, ktorú bude viesť DJ SPINNA. Vystúpia aj HAKOBO | PROOF | KING MOST

Miesto konania: 119 Utah St. - San Francisco, CA, 94103

Podobné podujatia sa začali konať už v roku 1999, a odvtedy si vybudovali svojich fanúšikov a poslucháčov, keďže do podujatia sú zapojené aj časti skladieb od ostatných členov rodiny Jacksonovcov a spolupracovníkov Princa (Jackson 5, Jermaine, Janet, Rebbie, Sheila E, The Time, Jimmy Jam & Terry Lewis, Alexander O.Neal, Vanity 6, Apolonia, Morris Day...).

Viac informácií nájdete na týchto linkách - http://sanfrancisco.going.com/soulslamsf

Michael Jackson Tribute Concerts in America!!!!

Tu je linka na stránku skupiny fanúšikov, ktorí pripravujú koncert pre Michaela.

Kto: The Ultimate Michael Jackson Tribute Band with opening Coolius Caesar

Kedy: 10 Tonight

Kde: The Georgia Theatre

Viac info: www.whosbadmusic.com

MJJsource je súčasťou promo kampane pre novú knihu

Oznamujeme vám, že sme sa stali súčasťou promo kampane pri príležitosti vydania novej knihy o sprisahaní proti Michaelovi Jacksonovi, v knihe Michael Jackson Conspiracy od Aphrodite Jones.

Na jej oficiálnej stránke, nájdete aj linky na YouTube klipy, ktoré sú súčasťou jej promo kampane, ako aj iné zaujímavé odkazy, vrátane odkazov na stránky a blogy, ktoré spolupracujú.

Michael má naj-lojálnejších fanúšikov

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry PopScores, ktorá robí pravidelné prieskumy trhu a vzťahy medzi umelcami a kupujúcimi, sa preukázalo, že až 82% ľudí - fanúšikov, sú pripravení kedykoľvek si kúpiť nový materiál od Michaela Jacksona.

Michael tak ďaleko predstihol všetky očakávania a porazil konkurenciu. Prieskum sa pýtal ľudí, či by si kúpili zakaždým niečo nové od umelcov.

PopScores je agentúra, ktorá určuje aj ciele a smerovanie hudobného priemyslu, práve na základe "požiadaviek" trhu - teda ľudí ochotných kupovať si nové veci.

Napísal Michael novú skladbu...???

Michael vraj napísal skladbu, ktorá sa objaví v novom filme - The Beautiful Ordinary.

Skladba má názov - "Whatchya Talkin Bout", ale naspievať by ju mal umelec, ktorý sa nazýva - KING.

Film a skladba by mali vyjsť ešte tento rok.

Jonhn Landis prekvapil

John Landis, ktorý pracoval s Michaelom v minulosti na jeho videoklipoch - THRILLER a Black or White, poskytol rozhovor, kde na otázku, či by s Michaelom mohol teraz spolupracovať na jeho comebacku, povedal, že si to nemyslí, že on o žiadnu spoluprácu nebol požiadaný, a nechá na Michaelovi, aby si vysporiadal svoje finančné problémy, pričom povedal, že Michael mu dlhuje milióny dolárov (podobne ako ďalším ľuďom)..., ale že si skutočne užíval časy, keď spolupracoval s Michaelom.

Skladba podľa Michaelových textov skladieb

Jedna tanečná skupina, natočila skladbu a nacvičila choreografiu k skladbe D.A.N.C.E.

V texte skladby sa spomínajú aj Michaelove názvy skladieb.

JUSTICE - D.A.N.C.E.

Do the D.A.N.C.E.

1 2 3 4 fight

Stick to the B.E.A.T.

Get ready to ignite

You were such a P.Y.T

Catching all the lights

Just easy as A.B.C.

That's how you make it right

Do the D.A.N.C.E.

Stick to the B.E.A.T.

Just easy as A.B.C.

Do the DANCE

Do the DANCE

The way you move is a mystery

Do the DANCE

You're always there for music and me

Do the DANCE

The way you move is a mystery

Do the DANCE

You're always there for music and me

Under the spotlights

Neither black nor white

It doesn't matter

Do the DANCE (do the dance)

As strong as you might

Working day and night

Whatever happens

Do the DANCE (do the dance)

Under the spotlights

Neither black nor white

It doesn't matter

Do the DANCE (do the dance)

As strong as you might

Working day and night

Whatever happens

Do the DANCE

Do the DANCE

The way you move is a mystery

Do the DANCE

You're always there for music and me

The way you move is a mystery

You're always there for music and me

... a tu je odkaz na videoklip

Michael s deťmi v múzeu...

Sú tu ďalšie správy o Michaelovi, ktorý minulý týždeň navštívil s deťmi múzeum v LA, kde si rodinka pozrela výstavu o ľudskom tele s názvom - "Bodies ... The Exhibition", odkiaľ si potom vzali ako jeden zo suvenírov aj miniatúrnu kostru ľudského tela.

Michael deťom ukazoval jednotlivé sekcie, a pri sekcii o chorobách z fajčenia ukazoval na pľúca, ktoré boli napadnuté fajčením. Potom zdôrazňoval deťom dôležitosť zdravého stravovania.

Zastavili sa aj na výstave venovanej TITANIC-u ("Titanic: The Artifact Exhibition").

Nakoniec si z obchodu so suvenírmi kúpili knihy o patológii a anatómii, tričká s tematikou kostier, mozgu a vedomia...

The Mirror sa ospravedlnil

Britský bulvárny denník - The MIRROR, ktorý priniesol správu o tom, že by Mchael dostať 10 mil. dolárov za to, že sa zúčastní oslavy narodením brunejského princa, sa ospravedlnil a opravil svoju správu, ktorú nazval ako nesprávnu informáciu, o účasti Kráľa Popu na oslave Princa Azima.

The Mirror:

"Syn brunejského sultána, princ Azim nám to potvrdil a my to prijímame, že popová legenda Michael Jackson nedostal zaplatené ani penny za účasť na oslave jeho 25 narodenín minulý mesiac, ako sme informovali, že by za to mal dostať 5 mil. libier.

Michael, ktorý je blízkym priateľom Princa, bol nadšený tým, že bol pozvaný a dokonca si sám zaplatil za svoju cestu na oslavu. Kiež by aj nás pozval Princ."

Krátky súhrn aukcie predmetov rodiny Jacksonovcov

Nuž ako sa predpokladalo, predaj vecí na aukcii v Las Vegas nepriniesol očakávané zisky, ktoré pred pár dňami avizovali usporiadatelia aukcie, spoločnosť - UNIVERSAL EXPRESS.

Celková vydražená suma za osobné veci patriace rodine Jacksonovcov sa vyšplhala takmer na 2 milióny dolárov, aj keď v prvý deň to bola suma viac ako 416.375 USD.

Aukcia, ktorá sa konala 30 a 31 mája, sa nakoniec stala až neúspechom, keď sa z celkového množstva asi 1100 vecí napokon nevydražilo niekoľko desiatok vecí, o ktoré vraj nebol záujem, pričom najvyššia suma ponúkaná za vec dosiahla 24.000 USD a to za čiernu vojenskú vestu, na ktorej bolo vyšité "M", ale niektoré informácie hovoria, že sa predal za 20.400 USD. Ostatné veci, ktoré sa nepredali alebo neboli ponúkané v tento aukcii, sa zrejme ponúknu na druhej časti dražby, ktorú plánuje UE v blízkej budúcnosti, ale presné dátumy neboli oznámené.

K ďalším drahším vydraženým veciam patria jeden kabát za 22.800 a druhý za 20.400 USD.

Ocenenia, ktoré Michael získal za skladbu - We Are The World - a cenu MTV video Music Award, sa predali za 20.400 a 19.200 USD.

Prezident aukčnej spoločnosti GUERNSEYs, Arlan Ettinger na aukciu povedal: "Toto nebol náš najväčší aukčný predaj, ale v konečnom dôsledku sme spokojní."

"Spôsobili Michaelové problémy za ostatné roky to, že jeho žiara je menšia? Možno. Ale to, čo som pociťoval z tých ľudí je to, že stále majú voči nemu a jeho rodine veľké sympatie".

Prezident firmy - UNIVERSAL, Richard Altomare povedal, že majú ešte niekoľko tisíc kusov ďalších menších vecí, vrátane rukavice, ktorú nosil Michael ako aj nejaké demo nahrávky, ktoré vraj neboli nikdy vydané rodinou Jacksonovcov.

Dodal, že takmer všetky veci sa predali, najmä rôzne rodinné dokumenty, zlaté a platinové platne..., ale myslel si, že na aukciu príde menej ľudí ako na dražbu vecí Elvisa, ktorá sa konala v 1999. Ale predpokladal, že viac ľudí sa prihlási cez internet. Vraj nebol sklamaný tým, že predaj vecí vyniesol necelé 2 milióny, aj keď ich kúpili za 5 miliónov v 2006 od Henry Vaccara, ktorému nakoniec v 2002 súd priznal právo na získanie vecí, keď Joe a Katherine Jacksonovci, spolu s Titom a Jermaniom prehrali súd a vyhlásili bankrot spoločnej firmy - "Jackson treasures", ktorú chceli založiť s Vaccarom, a ďalšie 2 milióny stáli Universal spravovanie a príprava aukcie. Ako bolo oznámené, v sklade spoločnosti Universal je vraj ešte asi 20.000 kusov vecí patriacich rodine Jacksonovcov.

Altomare pred aukciu odhadoval výnos na 5-10 miliónov dolárov, pričom sa odhaduje, že za veci, ktoré sa nepredali a ktoré sa vraj budú ešte dražiť, sa nezíska viac ako 1 milión dolárov.

Londýnska aukčná spoločnosť - Lloyds - odhadovala cenu vecí na 100 miliónov dolárov, aj keď reálnejší bol odhad asi 50 miliónov. Ako Altomare povedal pre médiá, Michael musel uznať spolu so svojimi právnikmi, že tieto veci už nevlastní, a preto súhlasil, že nepodnikne žiadne právne kroky, lebo by to bolo zbytočné, a tak aj súhlasil s tým, že mu budú vrátené niektoré "veľmi" osobné veci. K tomu bol Michael pozvaný na aukciu, aby takto podporil predaj a poskytol vlastnoručné podpisy na predaných veciach. Inak sa Altomare vyhrážal, že ak by Michael chcel podniknúť právne kroky, nevrátil by mu "niektoré inkriminované veci", medzi ktorými vraj mali byť kresby nahých chlapcov, bieliace krémy, sexuálne pomôcky a vraj aj nejaké dokumenty a záznamy z Michaelových procesov. Dodal, že rodina sa hnevá na nich ako vlastníkov a správcov, ale mali by namiesto toho zodpovedať toho, kto je za toto zodpovedný, a to sú niektorí členovia rodiny, ktorí neboli schopní obchodovať a priviedli obchod k bankrotu (narážal na Joea, Katherine, Tita a Jermaina). Ako vysvetlil, bolo jednoduchšie kúpiť tieto veci všetky a naraz, než aby sa jednotlivé kusy dostali do "nesprávnych" rúk zo skladu, ktorý nebol vraj chránený a niekto by ich mohol ukradnúť, pričom teraz nikoho z kupcov vraj nezaujímalo odkiaľ sú jednotlivé veci. Povedal, že dostal aj niekoľko ponúk na odpredaj všetkých vecí, a okrem jednej ponuky, ktorá bola asi na 75 miliónov USD, dostal aj dve ponuky, ktoré opísal, že by mohli byť od členov rodiny, ktorí by takto chceli odkúpiť tieto veci späť.

"Michael Jackson je fenomenálna hviezda. Je ako NACSAR, neviete, či ho ľudia chcú vidieť bežať alebo narážať. Mali by sme si ho pamätať za jeho skladby, ktoré dal tejto krajine". - vyhlásil.

Proti tejto aukcie sa postavila - The Black Historical Society of San Diego, ktorá ju označila za - jednoducho najväčšie vydrancovanie/vykoristenie/vyplienenie - v histórii černochov v ich krajine!

K ďalším vydraženým veciam patriacim Michaelovi, bol aj hodvábny kabát, ktorý mal Michael počas koncertovania v 80 rokoch, ktorý sa vydražil za 17.000 USD, ako aj ligotavý kabát za 19.000 USD. Červený kabát so zlatými retiazkami, ktorý pripomína uniformu vojaka spred Backinghamského paláca, ktorý navrhol Bill Whitten, sa predal za 9000 USD, a tmavočervené tričko, ktoré Michael mal na sebe počas turné BAD, sa predalo za 1.000 USD. Zlaté platne za album - OFF THE WALL a singel - I Want You Back, sa predali za 11.000 USD za kus.

Celkovo bolo ponúkaných asi 200 pódiových oblečení a kostýmov.

Šokujúce ale bolo, že napr. platinová platňa za skladbu - BILLIE JEAN, sa predala len za 100 USD !!!, ale za podpis Michaela zaplatil záujemca až 750 USD.

Kópia zmluvy predaja a kúpy pozemku (Sycamore Valley Ranch) za 30 miliónov USD z roku 1988, na ktorom Michael vybudoval svoj Neverland, sa predala len za 100 USD.

Medzi vecami, ktoré boli uvedené v zozname ponúkaných vecí, boli aj nákresy mladého chlapca, čo bolo opísané ako - "jemné, vodopád pripomínajúce kučery a jemné črty tváre". Kresba bola pomenovaná - chlapec - a datuje sa do roku 1994 a je podpísaná - Michael Jackson.

K najosobnejším predmetom patrila položka č. 771. Išlo o žltý papier, ktorý bol opísaný ako ručne písané poznámky, ktoré napísal Michael "počas ťažkého obdobia v jeho osobnom živote“. Odkazujú na peňažné, manželské a deti podporujúce osoby, kde Michael na spodku strany píše o.i. - "Vo vnútri my to bolí" ... Duchovný/spirituálny zošit, ktorý patril Michaelovi, je plný osobných poznámok, podpisov a perom kreslených obrázkov, ktoré predstavujú súkromnú stranu Michaela Jacksona.

Pre Janet Jackson, najosobnejšia položka bola kópia jej manželskej zmluvy zo dňa - 7.9.1984, keď si vzala v Grand Rapid v štáte Michigan, speváka Jamesa Curtisa DeBargea. Dlhé roky Janet aj James popierali, že by sa niekedy vzali, ale ich manželstvo trvalo len niekoľko mesiacov.

Aukcia mala mať aj televíznu podporu cez špeciálne vydanie na tv E! Network. V pondelok predstavili zoznam vecí ponúkaných na predaj, a v stredu a štvrtok potom prezentovali priamy prenos z aukcie. Aukcia sa začala o 20 minút neskôr, keď sa dodatočne stiahlo asi 12 vecí, ktoré si vyžiadal Michael, išlo najmä o niektoré ocenenia a ručne písané poznámky. Celá akcia pripomínala výpredaj v obchodnom dome v prvý deň, keď sa ľudia hrnuli, aby získali najlepšie kusy. Niektorí si dokonca nahrávali celé výstavisko na video, aby si uchovali spomienky na túto jedinečnú akciu, a nie málo ľudí sa vyjadrilo, že radšej by nechceli nič kúpiť, lebo tieto veci patria rodine a Michaelovi, a chceli by, aby im to aj ostalo.

Rozsiahly fotoalbum vecí z aukcie...

... nájdete na fore, vrátane cien jednotlivých položiek cien za jednotlivé veci, predané na aukcie...!

http://www.mjjsource.eu/forum/viewtopic.php?t=285

Raymone poprela správy o Michaelovi a Princovi

Denník - The SUN, napísal, že spevák Prince odmietol ponuku Michaela na spoločné vystupovanie, aby tak pomohol Michaelovi v jeho comebacku.

Raymone Bain, Michaelova hovorkyňa, poprela tieto správy vo vyhlásení:

"Ten článok je úplne nepravdivý. Tieto vyhlásenia zostávajú stále tie isté od tých reportérov, ktorí nás nikdy nekontaktujú na potvrdenie hodnovernosti príbehu pred tým, ako ho napíšu.

Pán Jackson nekontaktoval Princa, aby s ním vystupoval na jeho - plánovanom turné. O tomto neboli žiadne rokovania s Princom. Bodka.

Trváme na tom, že pán Jackson sa pripravuje na vydanie svojej hudby, či je nateraz jeho hlavnou prijoritou."

Michael sa vrátil do Los Angeles

Michael sa vrátil 1.6. do LA, kde na letisku LAX Airport ho čakalo niekoľko áut.

Priletel priamo z Londýna asi o 13:20 miestneho času.

Deti boli s ním, paparazzi ich chceli vyfotiť, ale deti mali na sebe šatky.

Michael bol veľmi priateľský a pozdravil fanúšikov, podpisoval sa cez otvorené okno auta. Bol vo veľmi dobrej nálade.

FOTKY na fore

SONY/ATV kúpila ďalší významný hudobný katalóg !

Michael a SONY Music ako spoluvlastníci nahrávacej spoločnosti SONY/ATV získali od mediálneho gigantu VIACOM hudobný katalóg - Famous Music LLC.

Michael vo svojom vyhlásení povedal: "Toto je míľový krok pre Sony/ATV Music Publishing. Táto rôznorodá kolekcia skladieb v tomto katalógu, obsahuje celý rad od klasických až po súčasné hity, a som potešený, že sme mohli spojiť Famous Music so Sony/ATV."

Katalóg Famous Music obsahuje viac ako 125.000 skladieb, medzi ktorými sú takí umelci ako - Shakira, EMINEN, Busta Rhymes, Akon, Christina Aguilera, Daniel Powter, ako aj hudobné katalógy umelcov ako sú - Bjork, Boyz II Men, Beck, Duke Ellington, ale aj skladatelia súčasných hitov ako Linda Perry (,ktorá napísala skladby pre Pink, Gwen Stefani a Christinu Aguilera), 7Aurelius (LL Cool J a Mariah Carey), Fred Jerkins III (Destiny's Child a Whitney Houston), Dave Tozer (John Legend), Mike Mangini (Joss Stone a Baha Men), Charlie Midnight (Hilary Duff a James Brown), Darrell Scott (Dixie Chicks a Faith Hill), Modest Mouse, Jet and Ozomatli a mnoho dalších, vrátane originálnej filmovej hudby k filmom - Braveheart, The Godfather, Forrest Gump, Mission Impossible, či skladby známych muzikálov predstavených na Broadwayi.

Famous katalóg obsahuje aj divíziu - Extreme, ktorá obsahuje nespočetné nahrávky a hudobné kompozície, ktoré sú určené pre komerčné použitie v televízii a rádiách, filmoch a televíznych produkciách, hlavných alebo káblových vysielateľov po celom svete.

Martin Bandier, predseda SONY/ATV k tejto kúpe povedal: "Hudobný katalóg - The Famous Music, je svetová trieda, ktorá ponúka staré a známe evergreeni, ktoré ľudia poznajú a milujú. To čo robí tú veľkosť tohoto karalógu, je jeho hudobná hĺbka a verím, že toto spojenie so SONY/ATV je ďalší krok k rozvíjaniu našich plánov expandovať a rozširovať naše možnosti. Sme tiež veľmi radi, že do našej hudobnej produkcie patrí aj divízia EXTREME, kde je cenný kreatívny tím a jedinečný obchodný model, ktorý bude úžasným doplnkom k našim hudobným obchodným aktivitám. Tento obchod tak dal jasne najavo, že tu patríme a sme v hre."

"Famous Music je jedna z ikon v hudobnom priemysle. Sme radi, že Sony/ATV Music Publishing uznala jeho veľkú hodnotu a potenciál. Práve vďaka talentu a schopnosti nášho managementu vo Famous Music, sme mohli priniesť prospech pre všetkých, konkrétne vďaka nášmu dlhoročnému predsedovi Irwinovi Robinsonovi, a výkonnému finančnému vice-prezidentovi, Margaret Johnsonovej. Vieme, že naši skvelí manageri majú pred sebou skvelé dni ďalšej práce, a chceme sa im všetkým poďakovať za ich skvelé schopnosti a výkony." - povedal Philippe Dauman, prezident a výkonný predseda VIACOM.

Famous Music bola založená v roku 1928, a dodnes patrí k najväčším nezávislým hudobným vydavateľom.

Kúpa katalógu Famous, je za ostatné mesiace, druhý významný krok v hudobnom biznise, ktorý výrazne posilňuje pozíciu spoločnosti Sony/ATV potom, ako získala pred časom legendárny katalóg skladateľov Jenny Leibera a Mikea Stollera - the Leiber Stoller Katalog, ktorí napísali mnohé skladby aj pre Elvisa Presleyho.

Sony/ATV od svojho založenia v 1995, teraz spravuje už takmer 600.000 skladieb a vydavateľských práv, ku ktorým patria aj - The Beatles, Beck, Brooks & Dunn, Leonard Cohen, Neil Diamond, Bob Dylan, The Everly Brothers, Fall Out Boy, Jimi Hendrix, Billy Mann, Joni Mitchell, Graham Nash, Willie Nelson, Roy Orbison, Richie Sambora, Stephen Stills, KT Tunstall, Hank Williams a ďalší.

Týmto spojeným sa tak vytvorilo 4 najväčšie hudobné vydavateľstvo.

Zmluva o kúpe katalógu sa odhaduje na 370 mil. USD, a podľa zdrojov bola vyplatená v hotovosti.