Články za máj 2007

Nové aktuálne fotky !!!

... z oslavy narodenín v UK na fore...

http://www.mjjsource.eu/forum/viewtopic.php?t=273

Update - UK

Ako postupuje čas, kráľovká oslava sa blíži.

Počasie v mieste konania nie je najlepšie, ale ako sa objavujú informácie, na oslave bude viac ako 200 hostí, k nim patria aj takí ako Claudia Shiffer, Belinda Carlisle. Ako bolo oznámené, každý hosť dostane drahú pozornosť hostiteľa ako napr. poukaz na safari do Kene, nový mobilný felefon, satelitný navigačný systém, olejomaľby....

Tu by sa vraj mala konať slávnosť - http://www.staplefordpark.com

Správy o dianí v UK

Michael vraj odišiel aj s batožinou niekde na vidiek, pravdepodobne do zámku, ale tam, kde sa má konať oslava. Deti s ním sú, lebo nasadli spolu s Michaelom do auta, pripraveného do rezidencie Princa v hoteli.

Michael mal na sebe oblečené červenú košeľu a čierne nohavice, a po ich stranách mali červené pásiky.

Niekoľko fanúšikov ho videlo a on im zamával.

Slávnosť by sa mala konať v Piatok alebo Sobotu. takže evidentne ide len o krátku návštevu, a pravdepodobne ostane aj cez víkend...

Michael bol doteraz ubytovaný v - The Kensington Gardens Hotel.

Michael má podľa informácií predniesť slávnostnú reč, a každý z návštevníkov dostane darček v podobe nejakých drahých vecí (iPod, diamantové retiazky...)

(viac na na fore)

Simon Cowell spolupracuje s Michaelom ???

Pre EXTRA TV sa vyjadril, že na niečom s Michaelom pracuje, ale nemôže povedať detaily.

Po tom, ako opúšťa spevácku súťaž American Idol, jeho plány sú pracovať s Michaelom na jeho albume.

"Plánovali sme niečo s jednou nahrávacou značkou, ale uvidíme čo sa stane. Nemôžem vám povedať viac než to. Je to veľká pocta, ale uvidíme."

Michael pricestoval do Londýna

Podľa predbežných správ, Michael včera pricestoval do Lodýna, aby sa zúčastnil oslavy 25. narodením bruneiského princa - HRH Azim of Brunei.

Michael priletel priamo z LA na letisko Heathrow, odkiaľ ho eskortovala polícia a ako sa zdá bez detí, ktoré ale možno prídu za ním.

Michael je pozvaný ako hosť, a teda by nemal vystupovať, ale podľa informácii, by mal dostať za toto pozvanie asi 5 mil. libier. Podľa niektorých zdrojov blízkych princovi, Michael je jeho dlhoročným priateľom a idolom, a princ by zaplatil čokoľvek, len aby sa s ním mohol stretnúť.

Slávnosť sa uskutoční v majestátnom kráľovskom paláci, ktorý vlastní rodina princa.

Medzi ďalšími hosťami sú aj - Jerry Hall, Naomi Campbell, Kate Moss, ale mala by tam byť aj Barbara Streisand. Soulová legenda Diane Warwick zaspieva na princovú počesť.

Objavili sa aj informácie, že Michael prišiel do Londýna aj kvôli nahrávaniu albumu s nejakými britskými hudobníkmi, alebo dokonca, že by sa mal stretnúť aj s nejakými šéfmi nahrávacích spoločností.

V Londýne je aj Janet a Jermain Dupri, jej priateľ, takže sa možno spolu stretnú.

Podľa informácii, sa mala v Londýne zúčastniť na jednej charitatívnej akcie aj LIZ Taylor, ale tá neprišla a Raymone Bain, Michaelová hovorkyňa povrdila, že Michael sa nezúčastní takejto akcie, lebo prišiel do Londýna súkromne.

Fotky nájdete na fóru - http://www.mjjsource.eu/forum/viewtopic.php?t=273

Odkaz Michaela pre fanúšikov

Michael vydal pre agentúru správu pre fanúšikov:

Prosím povedzte všetkým fanúšikom, že ich skutočne veľmi milujem a oceňujem všetko, čo ste pre mňa kedy urobili. Ste tak láskavý, priateľský a rozkošný.

Ďakujem vám veľmi pekne za všetko. Všetkých vás milujem a som vzrušený z ďalšej budúcnosti. Pracujem na mnohích projektoch, hudobne aj vo filmoch. V budúcnosti toho príde veľa, a teším sa na to všetko.

Ďakujem vám za vašu lojalitu a podporu. Moji fanúšikovia sú dôvodom na to, prečo žijem, a ak by to nebolo pre vás všetkých, všetko by som to hodil za hlavu.

Prosím vedzte, že vás všetkých za to uznávam, veľmi vás za to milujem.

S pozdravom, váš Michael.

Michael k tomu dodal, že neplánuje žiadne vystúpenia vo Vegas, a všetko to sú len reči...

Nový (internetový?) časopis o Michaelovi

Podľa stránky - mjfanclub.net - sa chystá vydávanie časopisu, ktorý bude o Michaelovi, teda fanúšikovský časopis - MJJMAGAZINE - the Michael Jackson Magazine.

Tí, ktorí ho pripravujú, žiadajú fanúšikov, aby im posielali svoje kresby, fotky, listy, odkazy, tvorbu, alebo čokoľvek, čo by mohli zverejniť.

Všetok materiál musí byť v angličtine, a musí byť uvedené aj meno a krajina, odkiaľ sa dané veci posielajú.

Pravdepodobne pôjde o nejaký internetový magazín.

Ak máte nejaké otázky, alebo chcete niečo svoje pridať, aby o vás vedeli fanúšikovia na celom svete, posielajte im svoje veci na adresu: fans@mjjmagazine.com

Michael sa dohodol...

Michael na súdnom pojednávaní súhlasil s tým, aby sa niektoré veci dostali na dražbu.

Ako sa pre médiá vyjadril jeho právnik, vec bola vyriešená s novými vlastníkmi, ale obe strany neprezradili, o aké veci išlo, ani podmienky dohody.

Podľa Raymone Bain, Michael je spokojný s dohodou, aj s tým, že časť zisku pôjde na charitu, ale neupresnila či ide o spomínané charity, na ktoré sa odvolával nový majiteľ.

Medzi predmetmi, ktoré sa budú dražiť, je aj zmluva z 1987, o kúpe ranča, ktorý bol neskôr premenovaný na - Neverland.

Ale ak povedal právnik Universalu, veci, ktoré vybral Michael budú vyňaté z ponuky na aukciu.

Janet Jackson, ktorá žalovana pôvodného/prvého vlastníka v 2004, dosiahla dohou o vrátení niektoých jej vecí v 2006. Aj Michael podal vtedy žalobu, ale kvôli procesu v Santa Marii, stiahol Michael žalobu v plnom rozsahu, aby sa sústredil na proces.

Ako povedal právnik Vaccara, ktorý bol prvým majiteľom, Vaccaro vrátil mnohé veci súdcovi, ktotý rozhodol o nepredávaní niektorých častí ako bieliaci krém, použité spodky, videokazety predospelých a sex. pomôcky...

Nancy Grace a jej interview ...

... s Diane Dimond a Brianom Oxmanom.

Tu je niekoľko zaujímavých "citátov" z ich rozhovoru, ohľadom obvinení Altamora, že Michael má nejaké "obrázky chlapcov":

Diane: ..."strávila som väčšiu časť tých dvoch dní a prechádzala som si to celé..., a musím povedať Nancy, vôbec nikdy som nevidela žiadne obrázky chlapcov v nejakých odhalených polohách...

Brian Oxman - rodinný právnik: ... najzaujímavejšia vec, ktorú som počul Nancy je, že Diane tieto veci nevidela. už viac ako 8 rokov sa starám aj o záležitosti spravovania vecí a zakaždým sa objaví niečo nové, ako ten bieliaci krém, ktorý tam nikdy nebol...

Oxman: ... dôvod, prečo je to boj Nancy je, že ide o prekrúcanie skutočností. Takéto veci, aké spomína Altomare nikdy neexistovali v tomto sklade. Pôvodne patria Tajovi, Terrelovi a T.J-ovi. To sú aj ich obrázky ako detí. Bola tu ponuka na ich kúpu za 25.000 dolárov. Všetci v rodine povedali rozhodne nie!!!

Celý prepis rozhovoru si prečítajte tu:

http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS /0705/17/ng.01.html

Michael bude vypovedať cez videohovor...

Michael nebude nakoniec vypovedať pred súdom osobne, ale cez video odkaz, a to z bezpočnostných dôvodov.

Spovedať Michael bude sudkyňa - Elizabeth Gonzales, a pojednávanie by malo začať o 8.30 vegaského času, odkiaľ Michael podá výpoveď.

V súdnej sieni budú povolení prítomní, najmä z médií.

Vyskytli sa aj nové skutočnosti, ohľadom činnosti spoločnosti Universal Expess.

Táto spoločnosť, v zastúpení Richarda Altomarea je žalovaná na 3.1 mil. dolárov, ako pokutu za nedovolené obchodovanie a porušovanie zákona o ochrane údajov. Spolu s Altomareom sú žalované aj ďalšie dve firmy, spolu na viac ako 25 mil. dolárov.

Tento verdikt bol vynesený súdov v New Yorku 2.4.2007.

Niet sa čomu čudovať, že Universal Express robí všemožné obštrukcie na to, aby "výhodne" predali veci rodiny Jacksonovcov, aj za cenu vyhrážania sa zverejnením údajne nejakých intímnch vecí patriacich osobne Michaelovi.

Tu s môžete pozrieť žalobu, ktorá bola podaná aj proti UNIVERSAL EXPRESS. Ide o 115 bodov:

http://www.sec.gov/litigation/compl aints/comp18636.htm

Michael by mal byť dnes na vypočúvaní...

Michael by mal dnes vypovedal pred súdom, v súvislosti s predajom vecí rodiny Jacksonovcov na aukcii v Las Vegas.

Boli to Michaeloví právnici, ktorí požiadali súd o vypočúvanie, lebo nepokladajú za právne získanie niektorých osobných vecí Michaela, medzi ktorými sú vraj aj portréty nahých chlapcov a sexuálne hračky.

Podľa Richarda Altomarea, prezidenta spoločnosti - UNIVERSAL EXPRESS -, kúpil od Henry VACCARA minulý rok viac ako 20.000 predmetov patriacich rodine. Vaccaro bol bývali a neúspešný obchodný partner rodiny, medzi ktorú vtedy nepatril Michael ani Janet.

Napriek tomu, potom ako Vaccaro vyhral súd nad rodinou, ktorú žaloval, že mu dlhovali peniaze za obchody, ktoré nevyšli alebo neboli realizované, získal ako odškodné a náhradu škody, predmety, ktoré mali byť súčasťou obchodu na vytvorenie sietí reštaurácií s témou rodiny Jacksonovcov. Zoznam vecí, ktoré dostal, sú súčasťou aukcie.

Michael podal sťažnosť o oprávnení získania jeho osobných vecí, a snaží sa teraz zabrániť ich predaji. Právnici Michaela tak požiadali o vypočutie, aby Michael určil o aké predmety ide, ktoré považuje za osobné, a ktoré by nemali byť na aukcii. Podľa R. Altomarea, medzi predmetmi sú aj Michaelom kreslené obrázky nahých chlapcov.

Pre web stránku PAGE SIX, povedal: "Okrem týchto obrázkov, je tam aj niekoľko krémov na zosvetlenie pleti, a nejaké sexuálne pomôcky... ale aj nejaké záznamy z jeho procesov zo sexuálneho zneužívania... Tieto veci ale udržujeme mimo ponuky na predaj, z rešpektu k pánovi Jacksonovi. Ten človek má problémy. My všetci máme svoje temné rodinné tajomstvá ukryté a ak by Michael z toho nerobil toľko rozruchu, mohli sme mu ich vrátiť, potichu, diskrétne. Ja som z Brooklynu a som gentleman. Ale ak ma naserie, možno ich nakoniec ponúknem na dražbu."

Altomare odhaduje, že by predaj vecí mohol vyniesť aj 100 miliónov dolárov.

"Jeden súkromný zberateľ mi za to ponúkol viac ako 50 miliónov dolárov." - povedal Altomare, a dodal, že vyjednával aj so SONY o právach na nevydané skladby, ktoré sú vraj súčasťou zbierky.

Bruce Swedien - krátko o Michaelovi

Bruce Swedien, ktorý mal nedávno obviniť Michaela, že mu dlhuje peniaze za práce na albume - Invincible, na svojom diskusnom fóre hovorí o prácach na nahrávaní, mixovaní nahrávok a celom procese nahrávania, čo je súčasťou aj jeho novej knihy, kde opisuje aj svoje zážitky s Michaelom.

"SD Michaelom som začal pracovať od roku 1977...

- Film Čarodejník

Je rok 1977. Bea a ja žijeme v tom čase v Chicagu. Quincy mi zavolal v jednu noc a opýtal sa ma: Nechcel by si prísť do New Yorku a urobiť hudobný film?. Povedal som - Samozrejme! Akýkoľvek hudobný projekt s mojim starých známym - Q - je zárukou, že to bude kopec zábavy. A tak sme šli do - Veľkého jablka - urobiť film Čarodejník. Keď sme tam pracovali na tom filme, stretli sme tohoto mladého, 18 ročného chalana, ktorý sa volal Michael Jackson. Bol tam aj Tom Bahler, ktorý s nami pracoval na vokáloch pre film. Boli sme v štúdiách A&R, na 52 ulici. Moja žena Bea neskôr prišla za mnou, pozrieť ako pokračuje práca.

Raz sme s Quincym pracovali na niečom, a len tak letmo očkom som zazrel ako Tom Bahler sedí za pianom a niečo hral a spieval pre Beau. Očividne ju to zaujalo. Skladba, ktorú hral Tom pre Beau, bola - Shes out of my life.

Nasledujúcu rok, keď sme pracovali na Michaelovom albume - OFF THE WALL, nahrali sme ju s Michaelom. Ako mohol Michael tak úprimne podať text skladby, ma vždy uchvacovalo, lebo som vedel, že toto bola skúsenosť, o ktorej on nikdy nepremýšľal. Je to veľmi prirodzená emócia, a Michael mal vtedy len 19 rokov.

Keď sme nahrávali Michaelové vokály, zrazu sa Michael rozplakal po každej klapke (neprerušovanej nahrávke). A nahrávali sme to asi 6 alebo 7 krát. Zakaždým Michael vzlykal, v skutočnosti plakal. Viem, že v tomto bol úprimný, lebo keď sme to nahrali posledný krát, Michael nebol schopný prísť vypočuť si, ako sme to nahrali. Len sa rýchlo vytratil zadnými dverami, nasadol do auta a odišiel z budovy. Quincy mi na to povedal: Zdá sa že to je..., no nechajme to tak..., nechajme to tak...

V ten deň alebo dva, sme už Michaela nevideli. Dovtedy akoby ani nemal ten druh dospelého vzťahu k ľuďom. Ale ja si to nemyslím.

Bruce Swedien

Spoločné vystúpenie...?

LaToya sa vyjadrila v jednom rozhovore, že Janet, ktorá na Bahamách v hotely COVE Atlantis po svojom krátkom vystúpení vyhlásila, že by mohla vystúpiť spolu s Michaelom na jednom pódiu. A podľa nej je to "... veľmi, veľmi silná možnosť..., a to dokonca pre celú rodinu Jacksonovcov....".

Michael sa má dostaviť na súd...

... Michael spolu s prezidentom spoločnosti Universal Express - Richardom Altomarom, sa majú dostaviť na súd, aby vypovedali v súvislosti s legálnosťou vlastníctva vecí, ktoré získala súoločnosť a ktoré chce teraz ponúknuť na dražbe v Las Vegas.

Michael bude vypovedať len ako svedok, ktorý má potvrdiť vlastníctvo niekoľko sto vecí, ktoré majú mnoho milionovú hodnotu, ktoré podľa neho a jeho právnikov, neboli získané legálne spoločnosťou UE.

R. Altomare ale požiadal, aby boli na vypočúvaní aj kamery, aby sa predišlo akože nejakému zaujatému postoju zo strany Michaela alebo UE.

Vypočúvanie by malo prebehnúť v piatok - 18.5.2007

Kompletný zoznam vecí, ktoré patria Michaelovi a jeho rodine a ktoré budú na dražbe, nájdete tu:

:,( LINK :,(

Michael si pozrel Spidermana 3

V piatok minulý týždeň si bol Michael s deťmi pozrieť - SPIDERMANA 3 v Brenden Theatres, v Las Vegas.

Michael dlhuje zasa peniaze...???

Podľa vševeda Rogera Friedmana, Michael vraj dlhuje svojmu dlhoročnému spolupracovníkovi - Bruce Swiedenovi asi 500.000 USD, za jeho práce na albume - INVINCIBLE.

Bruce pracoval ako technik na všetkých Michaelových albumoch od Off the Wall.

Teraz ako tvrdí, mu Michael nevyplatil jeho peniaze, ako zisk z predaja - tantiemy.

Tvrdí, že sa neustále pokúšal Michaela skontaktovať, ale nikdy sa mu to neporadilo.

Friednam napísal, že Bruce mu nedávno povedal: "Už viac nebudem s Michaelom spolupracovať. Stále ho mám rád, a vytvorili sme nádhernú hudbu, ale už nikdy viac."

Bruce sa podľa Friedmana, snažil požiadať Michaela o predslov k jeho knihe o spolupráci s ním a inými hudobníkmi ako producenta.

"Nie je v tom nič z Michaelovho života. Je to len o tom, ako sme robili hudbu. Ale o ňom som už viac nepočul."

Podľa Bruca, mal Michael kontaktovať svojho bývalého producenta a mentora - Quincy Jonesa, ale vraj Quincy nemal záujem o spoluprácu s Michaelom.

K Michaelovému prípadu sa vyjardil, že nikdy si nič nevšimol, pokiaľ išlo o chlapcov, a ak niečo bolo, nevedel o tom.

Potvrdil vraj, že Michael mal pravidelne zvláštne pravidlá pri nahrávaní a to, že sa k Michaelovi nesmeli prihovoriť počas nahrávania, ani sa naňho pozerať.

Nové správy o aukcii

Ako vieme, UNIVERSAL EXPRESS, pripravila na 30-31.5.2007 aukciu v Las Vegas, kde sa bude dražiť viac ako 2000 predmetov rodiny Jacksonovcov.

V ostatných dňoch dostala táto spoločnosť a aukčná firma - GUERSNEY - oznámenie od Michaelových právnikov, ohľadom právneho nadobudnutia vecí patriacich Michaelovi Jacksonovi.

Právnici firiem budú odpovedať na ich oznam v najbližších dňoch.

"Až keď nebudú prezentované skutočné právne potvrdenia, dovtedy bude pokračovať plánovaná aukcia.

My určite vlastníme tieto predmety, a tieto nepodložené vyjadrenia nám môžu spôsobiť straty.

V prípade, že vzniknú nejaké škody spôsobené zrušením, odložením, prípadne stratou vecí predmetnej aukcie, uskutočníme právne kroky na zaplatenie všetkých škôd.

Ako sme oznámili, 5 charitatívnych organizácii sa bude podieľať na zisku, a dúfam, že tieto deti neprídu k sklamaniu z tejto aukcie." - povedal Richard Altomare, predseda UE.

Ďalšie víťazstvo v žalobe

Minulý mesiac bolo oznámené, že bola zamietnutá žaloba v prípade Harris-Scott vs. Michael.

Michaeloví právnici dosiahli ďalšie víťazstvo: žaloba spoločnosti the Airport Industrial Real Estate bola zamietnutá.

9.11.2006 bola podaná žaloba touto firmou, ktorá žiadala od Michaela zaplatenie poplatkov za prenájom letiskových hangárov v LA na uskladnenie vecí rodiny Jacksonovcov.

Zaujímavosťou v prípade je aj to, že práve táto spoločnosť poskytla právnu pomoc rodine práve v polovici 90 rokov, kedy sa rodina súdila o spomínané rodinné pamätihodnosti.

V súčasnosti sa tieto predmety pripravujú na dražbu v Las Vegas.

Žalobu stiahla spoločnosť.

10% pre charitu z výťažku aukcie...

UNIVERSAL EXPRESS Inc., v zastúpení svojho predsedu, pána Richarda A. Altomarea, oznámila mená 5 charitatívnych organizácií, ktorým bude venovaná 10% časť z predaja osobných vecí rodiny Jacksonovcov, ktoré sa budú dražiť 30-31.5.2007 v Las Vegas, v Hard Rock Casino.

"Týchto 5 charít bolo zvolených vďaka ich dôležitým službám pre deti v núdzi. Vybral som tieto charity aj preto, že ich podporujú mnohé celebrity." - povedal Altomare.

Medzi vybrané organizácie patria:

St. Jude Children's Research Hospital

St. Jude nie je ako ostatné pediatrické zariadenia. Dosiahli vynikajúce výsledky vo výskume, ktoré celkom zmenili spôsoby ako sa liečia deti s rakovinou a vážnymi chorobami.

Najnadanejší výskumníci sú tu schopní robiť oveľa väčší a rýchlejší výskum. Tu posielajú lekári z celého sveta najťažšie prípady a svojich pacientov, keď im nemôžu oni pomôcť. Tu nikto z nich neplatí za liečbu, ktorá nie je hradená poisťovňami, a ani tí, ktorí nemajú poistenie tu neplatia. Toto je 3 najväčšia zdravotná charitatívna organizácia v Amerike, ktorá udržuje najnižšie poplatky a dotuje fondy, takže sa tu výskum nikdy nezastaví.

K celebritám, ktoré podporujú túto ogranizáciu patria: Ferrari Enzo, Marlo Thomas, Phil Donahue, Billy Crystal, Robin Williams, Faith Hill, Jimmy Buffet.

Make-A-Wish Foundation

Od roku 1980, the Make-A-Wish Foundation®, obohatila životy detí, ktoré trpeli smrteľnými chorobami. Misie tejto organizácie odrážajú dopady životných zmien na deti, rodiny, darcov, sponzorov a celé komunity, ktorí pomáhali.

Táto organizácia pomohla viac ako 144.000 deťom na celom svete, a stala sa jednou z najznámejších, aj vďaka viac ako 25.000 dobrovoľníkom, ktorí sa starajú o choré deti ako prispievatelia do fondov, špeciálny asistenti pre usporiadanie rôznych podujatí a mnoho ďalších možností.

Aj keď sa neustále organizácia vyvíja, jej hlavnou prioritou ostáva. Uskutočniť želania chorých detí.

Medzi celebrity, ktoré podporujú túto organizáciu patria: Mariah Carey, Jeff Gordon, Jennifer Garner, Donald Trump.

Boys and Girls Clubs of America

V každej komunite, chlapci a dievčatá si musia sami hľadať priateľov a vlastné zábavy na ulici. Je tu narastajúci počet detí, ktoré nemajú dohľad dospelých osôb. Mladí ľudia potrebujú vedieť, že niekto sa o nich postará. Táto organizácia ponúka nielen toto, ale aj oveľa viac. Programy a služby podporujú a rozvíjajú vývin chlapcov a dievčat. Tieto kluby sú bezpečným miestom na rozvoj a vzdelávanie - a to všetko zábavnou formou.

Medzi programy patrí rozvoj osobnosti, vzdelávania a kariéry, umelecké činnosti, športy a fitness, a špecializované aktivity.

K hviezdam, ktoré podporujú túto organizáciu patria: Brad Pitt, Oprah Winfrey, Bill Cosby, Denzel Washington, President Clinton, Michael Jordan.

Ronald McDonald House

Táto organizácia pomáha svojimi programami priamo na zlepšenie zdravia detí a ich rodiny na celom svete. Hlavnými zložkami programov sú - the Ronald McDonald House, Ronald McDonald Family Room and Ronald McDonald Care Mobile - ktoré sa priamo podieľajú na podpore pre rodiny v núdzi. Cieľom je ponechať choré deti v ich domácom prostredí pri a počas liečby. Od roku 1974 viac ako 10 miliónov rodín mohlo využiť takúto pomoc.

K celebritám, ktoré to podporujú patria: Justin Timberlake, Jessica Simpson, Celine Dion, Paul Newman, Serena and Venus Williams, Dustin Hoffman.

Save the Children

Ide o vedúcu nezávislú organizáciu, ktorá vytvorila skutočné a trvajúce podpory pre deti v núdzi z celého sveta, ale najmä v USA. Je členom - the International Save the Children Alliance -, ktorá združuje viac ako 28 organizácií, ktoré poskytujú svoju pomoc vo viac ako 110 krajinách. Celé desaťročia sa snaží pomáhať aj rodinám pri riešení problémov s deťmi, ich výchovou a finančnými podporami pri liečbe vážnych ochorení, nespočetnými podujatiami a dosiahnutými výsledkami a to od roku 1932, kedy bola založená.

Medzi podporovateľov patria: Forest Whitaker, Gwen Stefani, Hugh Grant, Keira Knightly, Lindsay Lohan, Teri Hatcher, Sacha Baron Cohen.

"Universal Express týmto pozýva celebrity z každej charity, aby sa zúčastnili aukcie v mene záujmu charity. LUGGAGE EXPRESS doručí kufre každej celebrity, práve tak ako doručí akýkoľvek predmet, ktorý bude vydražený, kdekoľvek na svete.

Informujeme každú z týchto charitatívnych organizácií o ich výbere a priamo ich usmerňujeme spolu s dražiteľmi, aby si pozreli možnosti z aukcie na >>>> LINK <<<<" - povedal Richard Altomare.

Prednáška o procese

17.5.2007, o 9.00 ráno na - Loyola Law School Los Angeles sa uskutoční prednáška, na ktorej vystúpi okrem zástupcov školy ako je aj známa profesorka práva a komentátorka procesu v Santa Marii - Laurie Levenson, ako aj Mark Geragos a Thomas Mesereau a niekoľko zástupcov médií.

Prednáška bude o vykonávaní práce obhajcu a uskutočňovaní práva v kriminálnych procesoch, ako aj analyzovanie najznámejších a najväčších procesov.

Pre viac informácií je tu odkaz na stránku univerzity - LINK

Kniha o SPRISAHANI

V Júni/červnu 2005, keď Aphrodite Jones sa naposledy objavila v relácii - The O'Reilly Factor, ktorý prejednával Michaelov proces, zažila Jones pozoruhodné vyjasnenie v prípade:

"Keď som mala jedno so svojich posledných vystúpení o tomto prípade, uvedomila som si, že som sa stala jednou z mediálnych ľudí, ktorí vopred chybne určovali výsledok procesu. Mnoho ľudí okolo mňa boli presvedčený o Jacksonovej vine. Mnoho reportérov sa zameriavalo na to, aby podporili tvrdenia vyšetrovateľov, a ja som bola jednou z tých, ktorí nasledovali tento nebezpečný trend."

Teraz, v novej knihe Michael Jackson Conspiracy, Jones vyjasnila svoje postoje.

Kniha by mala vyjsť 6.6.2007 a bude plne sústredená na pozadie prípadu proti najväčšiemu umelcovi na svete: Michaelovi Jacksonovi.

Samotný Thomas Mesereau Jr., právnik, ktorý obhajoval Michaela v tomto prípade, napísal veľmi silný predhovor pre túto knihu.

Pod vplyvom médií, celý svet odsúdil Jacksona. Hlavné médiá a ich správy podávali predpokladané súdy a hodnotenia, zatiaľ čo bulvárne médiá písali o priamom odsúdení. Takýmito vyjadreniami sa vytvorili predstavy o Jacksonovi, ktoré sa postavili proti nemu. Pre verejnosť sa stalo nemožné spojiť obdiv k Jacksonovi ako hudobnému géniovi a jeho umeleckému talentu, s neľútostnými obvineniami proti nemu. Ako výsledok týchto zdanlivo nezlučiteľných názorov, bolo jednoduchšie ignorovať to dobré, a radšej sa sústrediť na to zlé.

Celé roky sme boli tlačený k tomu, aby sme uverili, že je len jedna strana mince.

Na spôsob - behind the scenes - (v pozadí), ktorý môžete očakávať od tejto knihy, vás bude - Michael Jackson Conspiracy - šokovať. Jonesová poskytuje čerstvý pohľad na muža, ktorý bol v centre tak veľkého úspechu, ale aj kontroverzie.

Čo vyjde najavo z tejto knihy, je obraz bezbrannosti najvplyvnejšieho umelca na svete. Všetky tie mýty, ktorým ste mali uveriť, budú zničené. A všetko, čo ste vedeli o Jacksonovi, zmeníte po tom, ako si prečítate túto knihu. Zasiahne vás emotívne, ale pomôže vám dotvoriť si obraz o najfascinujúcejšom umelcovi sveta.

Predtým, ako si prečítate knihu, Jonesová pripravila niekoľko videí z portálu YOU TUBE, aby poskytla kontext na pochopenie jej knihy.

Niekoľko detailov o knihe.

Roy Black - prominentný právnik: "Aphrodite Jones pôsobivo zachytáva fenomén, ktorým proces Michaela Jacksona bol. Veľmi starostlivo preskúmaný, sústredený opis, ktorý vás necháva vzrušene čakať, čo sa stane ďalej."

Predhovor Thomasa Mesereaua

"Keď som si prvý raz všimol reportérku Aphrodite Jones v súdnej sieni v Santa Marii, počas procesu Michaela Jacksona, uberal som sa iným smerom. Nechcel som robiť nič s pani Jonesovou. Ale keď sa moje oči upreli prvý raz na pani Jonesovu, zahľadel som na ňu hlbokým, chladným upreným pohľadom. Ak by pohľad mohol zabíjať, ona by už bola mŕtva.

Do kontaktu s Aphrodite Jones som sa dostal vtedy, keď sa medzinárodné médiá snažili vidieť Michaela Jacksona ako usvedčeného a zničeného...

... Keď ma Aphrodite Jonesová požiadala, či by som s ňou neurobil rozhovor v tejto veci, bol som skeptický. Môj právny partner a spolu obhajca, Susan Yu, bola neoblomná, aby som sa nezapájal do ničoho, čo robí pani Jonesová vo svojej literárnej činnosti. Napriek tomu mi niečo hovorilo, že pani Jonesová chce napísať pravdu, byť odvážna a profesionálna v jej snahe, ujasniť veci o obhajobe Michael Jacksona.

... Pre každého, kto sa chce dozvedieť čo sa dialo v súdnej sieni, je to správna kniha, ktorú by ste si mali prečítať. Objasňuje v jasných detailoch, prečo bol oslobodený nevinný, láskavý a hudobný génius, konzervatívnou porotou v Santa Marii. Spravodlivosť bola vykonaná, a som veľmi hrdý, že som mohol byť obhajcom Michaela Jacksona." - Thomas A. Mesereau Jr., Loas Angeles, Kalifornia.

Tu sú odkazy na stránku tejto knihy, spolu s videami:

http://www.aphroditejones.com/fans/R. ..Conspiracy.htm

Videá

http://www.aphro ditejones.com/videos...on_YouTube.htm

Vyjad renie

http://video.google.com/videoplay?do...9 7743434902428

Aphrodite Jones je známa ako spisovateľka a často spolupracuje na televíznych programoch. Možno na začiatku procesu by sa zdalo, že patrila medzi tých, ktorí boli zaujatí, nenávistní voči Michaelovi, ale neskôr, keď zistila - tak ako mnohí ďalší - skutočnú podstatu procesu, vytvorila si vlastný záver podľa toho, čo videla a počula a zažila, keď bola denno-denne v súdnej sieni a mala tak možnosť byť priamo pri informáciách a nedať tak na klamstvá, nepravdivé a zavádzajúce informácie.

Nona Paris Lola Jackson

Žena, ktorá sa vyhlásila za matku troch Michaelových detí dostala 3 mesiace na to, aby dokázala svoje tvrdenia pre súdom v Los Angeles.

Nona Paris Lola Jackson podala v októbri/říjnu minulého roka žiadosť o určenie rodičovstva, v ktorom tvrdila, že ona je matkou Michaelových detí, napriek tomu, že Debbie Rowe je verejne známa ako matka Princea Michaela I, a Paris Michael. Matka Princea Michaela II nie je známa, ale Michael povedal, že bola umelo oplodnená.

Nona žiadala viac času na to, aby mohla získať viac dôkazov a odloženie pojednávania na 1.8.2007.

Sudca ale zamietol jej žiadosť na stretávanie sa s deťmi. Nona vo svojej žiadosti žiada aj možnosť navštevovať Neverland ranč, ako aj dostávať od Michaela peniaze ako výživné na deti.

Nona Jackson sa sama opísala ako - černošská židovka, narodená v Británii. Ako ďalej uviedla, ona a Michael boli vraj "sexuálne aktívny pár" a výsledkom tejto aktivity sa jej narodili dve deti.

Tak to ako v Lodnýne, aj na súde v LA sa Nona nezúčastnila osobne, ale vypovedala cez telefónny záznam. Ona to odôvodnila tým, že nie je "kvalifikovaný právnik" na to, aby sa vysporiadala s problémami v jej prípade.

Vo svojej žiadosti uviedla aj to, aké jednoduché by to bolo podľa jej programu/postupu, kedy, kde a ako sa budú riešiť jej požiadavky. Vrátane toho, že by ponechala Michaelovi plné právo na výchovu detí.

Ako tvrdí, záznamy z nemocnice by mali dokázať, že podľa DNA Debbie nie je matkou detí, a preto jej manželstvo s Michaelom je neplatné. Jej žiadosť o opatrovníctvo bola zamietnutá nielen minulý rok v Novembri, ale aj teraz, keďže NONA nedodržiavala pravidlá.

Boj o Neverland

Vlastník maloobchodnej siete Lancashire, Simon Yates sa ponúkol, že by odkúpil Michaelov ranč Neverland a je pripravený vstúpiť do "boja" s finančníkom Billom Buffom, ktorý tiež prejavil záujem o kúpu ranča, za ktorý chce ponúknuť 10 miliónov libier, čo je menej oproti sume asi 15 miliónov, ktorá je odhadovaná.

Ale Yates povedal, že má skutočný záujem na tom, aby získal ranč s rozlohou 2700 akrov.

Ako povedal: "Zdravá súťaživosť robí život zaujímavejší, a toto skutočne stanovilo predajnú cenu, ktorá môže iba pomôcť urýchliť tieto veci. Ale našu ponuku myslíme vážne, a ak správy o ponuke pána Huffa sú pravdivé - tak bude mať vojnu vo svojich rukách."

Noviny - The Evening Post - priniesli ako prvé správu o záujme Yatesa prestavať NEVERLAND na rodinnú destináciu prepojenú ako súčasť maloobchodnej siete, ktorý chce premenovať ranč na Big Label Neverland Discount Outlet.

Yates k tomu dodal, že slávny zábavný park na ranči by ostal, ale že celý proces ide príliš pomaly.

Spomienka na Tokio

Článok Daniela L. Smitha – kameramana z Tokia

Zo zákulisia (návštevy Michaela v Tokiu)

Teraz prichádza čas, keď by ste mali vedieť, že sa niečo deje, a vy ste uprostred niečoho veľkého. Nielen to, byť v tieni Michaela Jacksona, najväčšej popovej hviezdy môjho života, by s kamerou na osem dní malo byť považované za niečo iné.

Ale bol to telefonát, ktorý som dostal po prvom dni mojej práce, ktorá sa mi dostala priamo domov. Zazvonil telefón, a na druhej linke bol hlas nejakej ženy: "Haló Daniel, tu je..., pamätáš si ma. Niekoľko ráz sme spolu volali, no ale naposledy to neskončilo najlepšie. Povedal si, že som bola veľmi povrchná. Ale videla som ťa v televízii s Michaelom Jacksonom. Môžeš ma s ním zoznámiť? Chcela by som...", ale ja som jej zložil.

Dostala ma s jej "Haló". Ale skutočnosť, že mala takú bezočivosť zavolať mi, malo vplyv na to, ako som filmoval Jacksona ďalších sedem dní so svojou kamerou. Neviem ako opísať túto predstavu. Keď prišlo na to, že Jackson hľadá niekoho na filmovanie jeho pobytu v Japonsku, jeden zo spolu organizátorov tejto návštevy, Broderick Morris z Positive Productions, mi ponúkol takúto poctu byť tam. A za to som mu veľmi ďakoval. Ironicky mi na to povedal: "Dávaj si pozor na to, čo chceš natočiť."

A bolo to tam, medzi riadkami, mal som z toho skutočne stresy. Začalo to na mieste odbavovania batožiny, kde Jackson prišiel na letisku v hale Narota International Airport. Keďže on, Morris a Miss Universal Japan 2006 Kuraka Chibana prešli cez dav fanúšikov, Jackson na mňa ukázal prstom, aby som filmoval fanúšikov. V rozhovore pre kameru ma požiadal, aby som urobil záber s ním a fanúšikov. Na nešťastie, ochrankári letiska asi neboli zbehlí v tom o čo ide, a jedna žena z ochranky si evidentne myslela, že Jackson sa chcel zbaviť dotieravých kameramanov. A tak ma odchytila za dav vtedy, keď som sa nažil robiť si svoju prácu. Až bodaguardovi sa podarilo dostať ma z jej „smrteľného objatia“. A práve títo bodyguardi mi preukázali služby, keď ma neraz počas tých dní vyslobodili od šialených fanúšikov. Kedykoľvek a kdekoľvek prišiel Jackson v Tokiu, sprevádzali ho celé húfy fanúšikov, médiá a samozrejme aj paparazzi. A práve paparazzi boli neskutoční. Niektorí z nich riadili motorky, iní Mercedesi, taxíki, alebo v niektorých prípadoch JEEPi. Jeden z nich sa jednoducho snažil ísť tak rýchlo, ako sa len dalo. A robil to každý jeden deň.

Keď Jacksonov van odchádzal z BIG CAMERA, kde bol na nákupoch, asi 300 fanúšikov a novinári obklopili celé auto. Šofér dostal auto z davu asi po 10 minútach. Byť v hotely, kde bol Jackson oficiálne ubytovaný znamenalo akceptovať, že každá osoba, ktorú ste stretli v hotelovej hale, a boli tam skutočne veľké davy ľudí, boli fanúšikovia, ktorí chceli, aby ste dodali Michaelovi niečo ako ich darček. Väčšina z týchto vecí boli kvety, podpisové karty a menšie darčekové balenia. Jedna žena asi zo srandy ponúkla svoju podprsenku a nohavičky. No, myslím, že to nemyslela vážne.

Potom tu ale boli desiatky telefonátov z televízie, rádií, magazínov a novín, ktorí chceli, aby som im povedal, čo si dal Jackson na večeru, čo kúpil v obchodoch, alebo čo robil v hotely. Ale ja som bol tak zaneprázdnený filmovaním, že som to nebral vážne. Ale pomyslel som ti: "Je to tá najlepšia otázka, ktorú sa ma môžete spýtať?"

Alebo chceli vedieť aj to, čo si ja myslím o Jacksonovi. To bolo jednoduché. On je skvelý, je veľmi milý, priateľský a rozvážny na to, že musí žiť svoj život ako v zlatej klietke. Na VIP Premium Party a Fanúšikovskej Party bol k svojim fanúšikom veľmi štedrý. Na oboch akciách boli fanúšikovia očarení tým, ako sa k nim správal.

Keď sme odchádzali z Tokia helikoptérou na americkú vojenskú základňu, Jackson sa čudoval na tým, ako hladko prebiehal let. Neskôr mi na to povedal: "Najprv som bol trocha nervózny. Ale keď sme vzlietli, bolo to skvelé. Je to veľmi silný stroj."

Keď som ho raz filmoval, a zakopol som, on a jeho bodyguard mi pomohli k tomu, aby som nespadol. Jackson mi na to s úsmevom povedal: "Si v poriadku DAN? Musíš sledovať tie schody..."

V skutočnosti nebolo ťažké pracovať preňho. Bola to potreba naplniť toto poverenie byť tam a sledovať čo sa deje. Aj keď sa to všetko skončilo, denne mám asi 5-6 telefonátov, väčšinu z nich sú takí, ktorí chcú, aby som im poskytol svoje nahrávky. Pre Jacksona a promotérov sú tieto nahrávky veľmi exkluzívne, ale akosi im nevenujú veľkú pozornosť. Stále sa obávam telefonátu: "Ahoj Daniel, myslím, že nás prerušili..."

NE-YO o Michaelovi

Spevácka hviezda NE-YO poskytol pre časopis THE SUN rozhovor o svojej práci skladateľa pre mnohé hviezdy ako Beyonce, Snoop, Rhianna, Jay-Z, ako aj práci na nových albumoch pre Whitney Houston a Michaela Jacksona.

Tu je časť, ktorá spomína Michaela.

Ako je to s prácou s Whitney a Jacksonom?

Pre Whitney som urobil niekoľko skladieb, ale nebol som s ňou ešte v štúdiu. A pokiaľ ide o Michaela, stretli sme sa, ale nezačali sme ešte nič konkrétne. Ale je niekoľko ľudí, s ktorými by som chcel spolupracovať, a Michael je jeden z nich.

Môžu prísť oni s comebackom po tom, aké problémy mali?

Myslím, že áno. Je to na ich hudbe, a ak sa ľudia nebudú sústreďovať na ich súkromné životy, tak áno. Niektorí zabúdajú na to, prečo sme ich tak milovali - bolo to predovšetkým kvôli ich hudbe.

A s kým budeš spolupracovať tento rok?

Jennifer Hudson, Chris Brown, Usher, Celine Dione, Pussycat Dolls. Tento rok ale musím spomaliť, lebo stále niečo píšem a komponujem.

Skladba pre film

Jermaine, Randy a Janet by mali nahrať skladbu pre pripravovaný indický film, oznámil to indický skladateľ BAPPI LAHIRI, ktorý sa mal stretnúť s Randym a Jermainom počas nahrávania jeho albumu v LA. Obaja súhlasili a mali by prísť v júli do Munbaia, aby tam skladbu nahrali.

Michael sa na nahrávaní skladby nezúčastní.