Články za apríl 2007

Podvodná nahrávka Michaela cez telefon

Michaelovi zavolal istý muž, ktorý sa predstavil ako hip-hopová černošská hiezda AKON, a začal spolu s Michaelom hovoriť o spolupráci, ktorú mu ponúkol. Michael si nebol vedomý toho, že niekto (evidentne z médií) získal nelegálne jeho telefonne číslo, a tak podvodne nahrával celý rozhovor pod falošným menom s tým, že Michael mu rozprával o svojich plánoch a o svojej práci.

Na konci rozhovoru však dotyčná osoba povedala, že bude s Michaelom spolupracovať len vtedy, ak už Michael "nezneužije" ďalšie dieťa.

Rozvoj internetových služieb

YAHOO Inc. a digitálna spoločnosť Gracenote, oznámili vytvorenie on-line služby, ktorá bude poskytovať skladby umelcov a ich texty na trh, na ktorom dominujú neautorizované, podvodné web stránky.

Medzi užívateľmi patrí vyhľadávanie textov piesní medzi najhľadanejšie, ale zvyčajne sa spoliehajú na nelicencované zdroje, ktoré často poskytujú nepresné a neúplné texty a samozrejme nevyplácajú honoráre skladateľom za ich prácu.

Zmluva YAHOO prichádza po tom, ako sa dohodla s hudobnými vydavateľmi a GRACENOTE, ktorej vydali práva na poskytovanie tejto služby viac ako 100 hudobných vydavateľov, medzi ktorými sú aj najväčší vydavatelia ako - Bertelsmann AG's BMG Music Publishing, EMI Music Publishing, Vivendi's Universal Music Publishing Group, Warner/Chappell Music, Sony/ATV Music Publishing, ktorá je spojením Sony Corp. a Michaelom Jacksonom.

Podmienky tejto zmluvy nie sú zverejnené, ale predstavitelia všetkých strán povedali, že podmienky poskytovania služieb budú založené na reklame.

Toto spojenie, ktoré bude autorizovať texty umelcov na celosvetovej úrovni, bude mať hodnotu viac ako 4 miliardy dolárov, pričom sa predpokladá zisk viac ako 100 mil. dolárov ročne len na poskytovaný licencii na texty skladieb, s rozširujúcim sa trhom a novými možnosťami internetu a sťahovania hudby.

Cez portál YAHOO si tak budú môcť zákazníci vybrať z viac ako 400.000 skladieb od viac ako 9000 umelcov, táto služba bude zdarma.

Podobne teraz fungujú akékoľvek stránky ponúkajúce texty k piesňam, ale takmer všetky porušujú právo na vydávania textov bez povolenia ich majiteľa. Toto vytvorenie služby zlegalizuje to, čo je doteraz nelegálne.

Systém má fungovať na princípe, že pri každej skladbe sa bude zobrazovať reklama, a to má byť práve spôsob ako sa podieľať na zisku z predaja reklamy, s čím sa budú deliť YAHOO, Gracenote a majitelia práv na skladby.

Gracenote je spoločnosť, ktorá za ostatné dva roky zaznamenala výrazné pokroky v participovaní sa licenciách pre rôzne produkty poskytujúce cez internet, ako špecialisti na spravovanie digitálny médií. Pred časom bola známa ako CDDB, a ktorá vyvinula aj technológiu, ktorá automaticky adaptuje skladby na APPLE iTunes Software.

Napriek tomu existujú webový poskytovatelia, ktorí majú nateraz väčšiu databázu skladieb, ale nemajú na ich poskytovanie povolenie, a navyše obsahujú aj vírusy, ktoré môžu pri sťahovaní spôsobiť škody v počítači užívateľa.

Zároveň sa tak umožní, aby sa toto spojenie vydavateľov na oficiálnej úrovni stalo jediné, ktoré bude poskytovať legálne svoje služby, a môže tak oveľa jednoduchšie vymáhať svoje škody od nelegálnych stránok, a účinne bojovať proti nelegálnym poskytovateľom, čo znamená, že sú to všetci, ktorí nie sú v tejto databáze.

Určené pojednávanie v prípade žaloby Prescient

Na 18.6.2007 je stanovené prvé pojednávanie v prípade žaloby Dariena Dasha. Ten ako spolumajiteľ spoločnosti Prescient Acquisition Group tvrdí, že Michael im dlhuje 48 mil. dolárov.

Táto firma mala podľa Dasha refinancovať Michaelov dlh vo výške asi 227 mil. dolárov, poskytnutím pôžičky asi 530 mil. dolárov, aby mohol prevziať v 2004 polovicu zo spoločnosti SONY/ATV.

V tom čase, Michael čelil obvineniam v procese v Santa Marii.

"Mnoho obchodníkov v tom čase nechcelo riskovať svoje verejné spojenie s človekom, ktorý bol vtedy nadmerne sledovaný ako najznámejší pedofil na svete." - povedal Steven Altan pre The New York Daily News, Dashov právnik.

Michaelov právnik Londell McMillan ale na toto reagoval, že Michael je v tomto nevinný a že "Michael nebude unášať lietadlo kvôli vyhrážkam z podvodných tvrdení."

Nie je jasné, či sa Michael aj sám objaví na pojednávaní.

Geragos a jeho odškodné

V prípade žaloby Marka Geragosa, ktorý zažaloval leteckú spoločnosť, ktorá jeho a Michaela tajne chcela nahrať počas letu v 2003, keď sa Michael dobrovoľne vydal úradom po jeho zatykači, určila sudkyňa Sousan Brugera vypočúvanie na 7.6.2007, keď si vyžiadala finančné pomery Jeffrey Borera, majiteľa Xtra Jet, aby rozhodla výšku odškodnenia a schopnosti vyplatiť odškodné, ktoré súd 24.1. nariadil Borerovi, keď ho uznal vinným z neoprávneného odpočúvania.

Geragos žiada ako odškodné 2 mil. dolárov, Michael, ktorý podal tiež žalobu spolu s Geragosom vystúpil z prípadu v Apríli 2005. Zatiaľ otázne je len to, ako posúdi obsah nahrávky sudkyňa, aby určila výšku odškodnenia, aj keď doteraz ju videlo len niekoľko ľudí ako právnici dotknutých, FBI a niektorí členovia médií. Krátko ako sa dostalo na verejnosť, že Michael s právnikom bol tajne nahrávaný, bolo súdom vydané rozhodnutie o nepublikovaný záznamu. Mechanici a majiteľ Xtra Jetu boli uznaní vinnými zo sprisahania a dostali tresty od 1.5 do 2 rokov a vysoké pokuty.

Uspech MJSN

Do niekoľkých hodín od spustenia MJSN, stovky fanúšikov z celého sveta na registrovali na tejto fanúšikovskej stránke. A to doslova zo všetkých kontinentov - okrem Antarktídy.

Prihlásili sa fanúšikovia z - Albania, Argentina, Australia, Austria, Barbados, Belgium, Bermuda, Bosnia, Brazil, Bulgaria, Canada, Chile, China, Costa Rica, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Egypt, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, India, Iran, Ireland, Italy, Jamaica, Japan, Jordan, Kuwait, Lebanon, Lithuania, Macedonia, Malaysia, Mexico, Netherlands, New Zealand, Nigeria, Norway, Pakistan, Peru, Philippines, Poland, Portugal, Romania, Saudi Arabia, Slovakia, Slovenia, South Africa, South Korea, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Thailand, Trinidad and Tobago, Turkey, Ukraine, United Arab Emirates, United Kingdom, United States, Venezuela, Vietnam a Yugoslavia!

Je to úžasné, že všetci títo ľudia sa spolu teraz môžu kontaktovať, písať si, blogovať a zdieľať svoju lásku s najväčším umelcom - a to je to, čo znamená byť fanúšikom Michaela. Zatiaľ vedú fanúšikovia v USA, Británie a Nemecka, ale môžete to zmeniť kedykoľvek, keď pozvete viac fanúšikov z vašej krajiny, aby sa pridali. Určite neváhajte!

Hoci sme boli prekvapený aké veľké množstvo ľudí máme za tak krátky čas, môžeme ich mať oveľa viac, niet pochýb, že vo svete je oveľa viac fanúšikov. Ukážme svetu, že Michael má stále obrovské množstvo podporovateľov a že my za ním stojíme, nech to stojí čokoľvek!

Keď sa nám podarilo za niekoľko hodín dostať takmer 1000 ľudí, aké číslo bude o týždeň, o mesiac alebo o rok?

Vďaka vám a neprestávajte!

Párty vo VEGAS !!!

24. - 25. - 26.8.2007 sa uskutoční v Las Vegas druhý ročník

3 Day Michael Jackson Fan Event Las Vegas August 2007!

Party sa uskutoční vo 4 Queen Hotel v banketovej hale ROYAL PAVILLION.

Súčasťou akcie bude aj Karaoke - MJ POp Idol a predstavenie The King of OZ

Program a pozvánku a všetko potrebné nájdete na tejto adrese:

;-) http://mjsunifc.com/mjevent2/ ;-)

Prehlásenie k MJSN

Drahí fanúšikovia a priatelia!

Som Júlia, mám 23 rokov a som z nemeckého Berlína. Som dlhoročným fanúšikom Michaela Jacksona a som skutočne nadšená, že Vám môžem priniesť túto skvelú správu.

Nuž, chcela by som Vás pozvať k projektu nazvanom - The Michael Jackson Social Work (MJSN). Všetci ste doteraz poznali, čo je Social Network, cez portáli ako sú MySpace a podobné, však?

MJSN bola v skúšobnej prevádzke za ostatné týždne a ja som bola jednou z tých prvých šťastných členov, ktorá na tom pracovala. MJSN je celkom nová fanúšikovská komunita, ktorá sa snaží zblížiť všetkých fanúšikov Michaela Jacksona a priateľov spolu, z celého sveta a vytvoriť tak veľkú rodinu.

MJSN Vám nedáva len šancu spoznať kamarátov z radov fanúšikov Michaela Jacksona s rovnakými záujmami alebo z miesta kde žijete, ale dáva takisto Michaelovi možnosť byť bližšie k svojim fanúšikom, možnosť spoznať ich (a ja skutočne myslím spoznať ich takí akí sú, s ich skutočnými menami, ich fotkami...), a dokonca s možnosťou kontaktovať ich, ak bude chcieť!

Fanúšikovská komunita ako je MJSN je niečo celkom nové, nepočuté, čerstvé a niečo, čo nebolo doteraz nikdy v hudobnej histórii vytvorené! Zvlášť sme hrdí na niektorých MJ-VIP členov ako sú - Michael Forestone, Bryan Michael Stoller, Ben Jackson a dúfame, že sa v najbližších týždňoch pridá viac a viac nových členov. Ale aby sme skrátili tento dlhý príbeh: nastal ten čas. MJSN ožíva práve teraz a toto je moje pozvanie pre každého z vás. A budem rada, ak Vás tu uvidím a spoznám!

Predtým, než použijete linku na registráciu, prosím majte toto na pamäti:

- Prodsím správajte sa ku každému členovi MJSN s plným rešpektom, najmä k našim VIP členom! Neklaďte im otázky, ktoré by mohli narušiť ich súkromie.

Dúfam, že toto neznie ako požiadavka, ale ako záležitosť týkajúca sa postupu pre Vám všetkých!

Tak a to je nateraz všetko, takže začnime si užívať... 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 GO...!!!!

www.mjsn.org

Čakám na Vás a dúfam, že sa čoskoro uvidíme!

Dovtedy sa majte a usmievajte sa.

Love'n'peace *Julia* MJSN

Michael Jackson Social Network

MICHAEL JACKSON je prvým umelcom, ktorý ma na internetovej sieti, novozaloženú službu agentúry, ktorá je spolu-koordinátorom - Fan Supervision, ktorá ponúka pomoc pri kúpe a predaji nielen pre fanúšikov Michaela na celosvetovej úrovni.

The Michael Jackson Social Network (MJSN), je dostupná na adrese - www.mjsn.org.

Poskytuje a vedie pomoc pri obchodných záležitostiach Michaela pre všetkých fanúšikov, ktorí tu môžu spoločne diskutovať, spoznávať sa navzájom a podporovať sa v rôznych fanúšikovských projektoch. Podobne tomu je aj cez portál "MySpace", kde sa overila spolupráca medzi fanúšikmi.

MJSN - sa snaží optimalizovať vzťahy medzi fanúšikmi, médiami a jeho managementom...

Rosario Dawson o Michaelovi

Americká herečka Rosario Dawson, bola celá vzrušená, keď zistila, že bude natáčať svoj film - Death Proof - blízko Michaelovho domu - Neverlandu.

Snažila sa presvedčiť režiséra - Quentina Tarantina, aby si urobili menší výlet k Michaelovmu pozemku.

Film bol natáčaný v Santa Barbare, a ako herečka povedala, každý deň snívala o tom, aby sa tam mohla ísť pozrieť.

"Skutočne som tam chcela ísť, a tak som sa snažila presvedčiť Kurta Russela a Quentina, aby sme sa tvárili, že máme dostatok peňazí a že máme záujem o kúpu pozemku, ale to sa nikdy nestalo. Len som sa chcela pozrieť ako to tam vyzerá a možno sa dostať aj dnu do domu.

Keď som potom v LA oznamovala nominácie na zlaté glóbusy a bolo to asi o 5.30 ráno, keď sme sa mali dostať na pľac a natáčať, a cestou tam som bola nazlostená, že sme nemohli preletieť nad Neverlandom. Myslím, že nám povedali, že nemôžeme, akoby to bolo niečo ako "bezletová zóna" nad Neverlandom."

David Gest hovoril o Michaelovi

David Gest, bývalý manžel Lizi Minneli, a Michaelov dobrý priateľ, sa nedávno vyjadril o Michaelovi, v rámci jeho novej show, ktorá bude vysielaná v britskej televízii.

Spomenul nehodu, ktorá sa Michaelovi stala pri natáčaní reklamy pre PEPSI v 1984, keď túto udalosť označil za pôvod Michaelových zmien v jeho živote, ktorá vraj z neho urobila nevyrovnaného človeka.

A práve to, že utrpel ťažké popáleniny na hlave, keď mu začali horieť vlasy od pyrotechniky, zmenilo navždy Michaelovú osobnosť.

"Michael mal po tomto tak strašné bolesti, že ho to vyviedlo z rovnováhy. Tá trauma a tabletky na utíšenie bolestí ho zmenili." - povedal pre agentúru WENN.

S Michaelom bol priateľ od svojich 18 rokov, lebo vyrastal v blízkosti rodičovského domu Michaela v Encine, a Michael bol aj svedkom na jeho svadbe s Lizou v 2002.

Povedal, že ani táto nehoda nezmenila jeho priateľstvo s Michaelom, ale zmenila Michaela na inú osobu.

"Pred tým, mal pevne v rukách svoju kariéru. Tá nehoda neurobila z Michaela náladového alebo že by sa mi oddialil, ale stal sa inou osobou."

Gest povedal, že aj obvinenia proti nemu mohli znížiť jeho dôveru v ľudí, ale že teraz skutočne vážne myslí svoj návrat do hudobného priemyslu.

"Teraz, keď sú všetky tie obvinenia zo zneužívania za ním, Michael menej dôveruje ľudom, a cíti sa ranený. Ale jeho predstava o kariére o späť, a plánuje úžasný comeback."

Gest povedal, že Michael aby sa ukryl pred zrakmi fanúšikov alebo médií, sa často skrýval v preoblečení, a tak to bolo aj raz v Disneylande, keď bol prezlečený a šejka.

"Michael sa raz prezliekol sa šejka, a ja som bol akože jeho tlmočník, a spolu sme sa tvárili, že niečo hovoríme, a pritom sme len niečo bľabotali v arabštine, keď sme prechádzali parkom.

Ľudia sa zastavovali a boli v údive, keď som im hovoril, že šejk má 154 detí. Z tohoto sme sa potom náramne smiali, ale nič škaredé, že sme klamali ľudí. V skutočnosti, Michael sa často zabával na ich účet."

Ako to bolo v Exeteri v 2000

Michael v Exetery, ako to bolo...

Michael prijal pozvanie svojho priateľa Uriho Gellera v roku 2000 do Exeteru, aby sa stal čestným členom predstavenstva vo futbalovom klube - Exeter City Football Club, a tiež aby sa zúčastnil aj charitatívnej zbierky.

BBC reportér portálu - Devon online - Andrew Segal, bol medzi ľuďmi, a opísal svoju reakciu na tento zážitok.

"Michael Jackson prichádza do Exeteru". Myšlienka, že príde práve on, sa zdala byť dosť zvláštna.

Ale keď nakoniec skutočne prišiel - pred zrakmi tisíckami nadšených fanúšikov na štadióne - zdalo sa, že práve slovo "zvláštne" bude témou dňa. Fanúšikovia, ktorí držali banneri, prišli už skoro ráno.

A keď reakcie publika boli rôzne (aj keď ľudia ho naozaj pozdravili ako sa patrí), bolo to viac než len návšteva Kráľa Popu, bolo to niečo ako príchod hudobného mesiáša.

Odkedy sa objavili správy o tom, že má prísť na túto návštevu, boli tu skutočné pochybnosti o tom, či vôbec príde, najmä po tom, ako sa vraj objavil v divadle v Devone asi pred rokom, čo sa nakoniec ukázalo, že to bol jeho dvojník.

Ale potom ako sa davy pomaly začali naplňovať, a keď sa vedelo, že nejaké limuzíny prišli asi o 16.15 do Exeteru, dalo sa skutočne niečo tušiť. A nikde inde nebolo cítiť takú jasnú zmenu, ako práve v hľadisku.

Štadión nebol celkom zaplnený, ale ako povedali organizátori, predalo sa viac ako 10.000 lístkov, čo sa nepodarilo za posledných 10 -20 rokov. Niekoľko sto ľudí sa chcelo len pozrieť a tak to brali zľahka - čo keď...

Všetci sa usadili, niektorí pískali, akoby dávali najavo, že sú radi, že sú tam, ale všetci boli uvolnení.

Najprv prišli dve hudobné skupiny, tanečná skupina a skupina, ktorá tancovali africké kmeňové tance. Boli prijatí dobre, s veľkým aplauzom.

Ale znova, bolo to veľmi odmerané, až kým nezačala postupne narastať ochranka a neoznámilo sa, že hlavná časť podujatia sa blíži. Niečo sa určite chystalo.

Až do poslednej minúty sa nevedelo, či hviezda skutočne príde, majnä potom, ako sa objavili reči o tom, že Jackson bol zapojený do bitky na štadióne Paddington pád hodín predtým, kde vypukol aj požiar blízko vlakovej stanice, keď prišiel priamo z Londýna práve na špeciálnom vlaku, v ktorom boli okrem Jacksona aj 100 fanúšikov, ktorí si zaplatili za cestu 100 libier. Práve vtedy sa stala aj "nehoda", keď kvôli chaosu a hystérii fanúšikov, bol Michael takmer utlačený, keď sa nešťastne potkol v dave. Atmosféra pripomínala beatlemániu, keď kvôli fanúšikom, ktorí pricestovali zo všetkých kútov sveta, musela byť povolaná aj špeciálna policajná posila.

Uri Geller na to povedal: "Bolo to strašné. Doslova ho zvalili na zem. Úprimne som si myslel, že sa z toho v zdraví nedostaneme a skončíme v nemocnici."

Ale keď sa objavilo auto bez strechy (vyrobené v rokoch 1919-1930) a vošlo na trávnik, bolo vidieť známu postavu, ktorá bola skrytá pod čiernym dáždnikom, bol iba jeden spôsob ako opísať reakciu - často použitá fráza: "dav začal šalieť".

Avšak, nejako sa tie veci zdali byť nepodarené.

Plán bol, že by auto s Jacksonom prišlo a prešlo okolo štadióna tak, aby pozdravil a zamával fanúšikom. Ale asi na 100 yardov z jednej strany sa zhromaždili fanúšikovia a auto sa tak nemohlo pohnúť.

Chaos medzi médiami a nadšenými fanúšikmi, zasiahol časť tohoto plánu. Ale fanúšikovia dostali na vedomie, že ak sa budú naďalej takto správať, Michael odíde.

Ale aby sme mu dali uznane, nekoniec neodišiel.

Jackson na chvíľu vyskočil z auta predtým než sa s "ťažkosťami" dostal na relatívne bezpečné, ale upravené pódium v rohu ihriska.

Evidentne mal naplánované, že bude mať prejav asi tak na 3 minúty, ale ostal oveľa dlhšie, pretože mal občas problémy sotva niečo povedať kvôli neustálemu nadšenému kriku fanúšikov a jeho smiatia sa nad touto reakciou.

Ale čo bolo na tom najprovokujúcejšie, bolo to, že tento muž bol schopný vyprovokovať v ľuďoch túto reakciu. On z toho vôbec nebol nijako ohromený. Zasmial sa nad tým a potom pokračoval.

Fanúšikovia tak vyhlasovali ich lásku a niektoré deti mali povolené, aby sa k nemu pridali na pódiu spolu s mágom Davidom Blainom a Urim Gellerom.

Ďakoval všetkým za ich podporu, požiadal publikum o ich podporu pre ľudí v Afrike a ľudí chorých na AIDS a davu povedal:

"Zdravím vás, ste skutočne úžasní ľudia, tu v Exeteri, ale aj vás, ktorí podporujete tento futbalový klub. Som šťastný, že som dnes tu s vami. Dnes sme tu prišli, aby sme podporili deti choré na AIDS, a zdieľali našu lásku s nimi. Pomôžeme im vybudovať lepšiu budúcnosť, budúcnosť bez predsudkov. Sme tu aj preto, aby sme podporili ľudí v Afrike, ktorí bojujú s rozširujúcou sa nákazou HIV a maláriou, cez podporu vzdelania a osvety. Musíme sa naučiť žiť a milovať navzájom ešte predtým ako bude neskoro."

"Sme tu tiež aj preto, aby sme podporili vás, ktorí podporujú tento klub ako aj hráčov tohoto skvelého futbalového klubu.

Je smutné, že žijeme v štáte strachu, každý deň počúvame v rádiu, novinách alebo televízii o vojne, a počúvame ako si navzájom ubližujeme. Musíme zastaviť túto neprávosť, musíme zastaviť túto nenávisť, musíme zastaviť život v strachu našich susedov."

Publikum z tohoto bolo celkom udivené, čo bol dobrý prípad toho, ako pôsobili jeho slová. Potom Jackson požiadal dav, aby sa chytili za ruky, aby tak dali najavo svoju podporu.

"No ták, nehanbite sa. Teraz povedzte osobe vedľa vás, že máte o nich starosť. Povedzte im, že ich máte radi. To je to, čo nás robí odlišnými. Toto je naša jediná nádej, a bez nádeje sme stratení."

"A ešte jednu vec - Anglicko to vyhrá!"

Kúzelník David Blaine sa pokúsil k tomu urobiť niekoľko trikov po Jackonovom prejave, ale nie veľmi veľa ľudí ho sledovalo. Jackson sa ešte raz pokúsil urobiť nejaký cirkus okolo seba, keď nasadol do auta, ale znova ho zakrátko obkolesili fanúšikovia, takže ani nemohol odísť.

Ale aj keď niektorí si mohli myslieť, že toto pokazilo koniec podujatia, nezdalo sa to tak.

Ľudia videli svojho hrdinu, svojho Kráľa, ich popového mesiáša. Na chvíľu sa zastavil, a pohovoril si s nimi. Zdvorilo povedal - ďakujem, a že verí, že Anglicko vyhrá Svetový pohár, a zamával na odchode, pričom ochranka mala plné ruky práce.

Odišiel, ale nechal niekoľko tisíc fanúšikov s pocitom toho, že nemohli uveriť, že boli svedkami tejto jeho návštevy.

Reportéri z národných novín, ktorí tam tiež boli, to opísali ako: "Nemôžeme tomu uveriť."

Bolo jasné, že Kráľ popu nie je mŕtvy - a "Nech žije kráľ" - hovorili fanúšikovia.

Podvod ohľadom členstva vo FC Exeter

Dvaja obchodníci, ktorým sa podarilo dostať Michaela a Uri Gellera do futbalového klubu nižšej ligy, včera priznali, že sa dopustili podvodu.

V Bristole, bývalý starosta Exeteru, John Russel 51), a jeho zástupca Michael Lewis (61), priznali, že v rokoch od februára 2002 do mája 2003, nechali klub zadlžiť na niekoľko milionov libier, čím sa dopustili sprenevery.

V súčasnosti sú zatknutý. Michael sa stal čestným predsedom, pričom predseda klubu bol Geller.

Hlavná úloha pre muzikál o Michaelovi

Už onedlho sa začne turné hi-tech muzikálu, ktorého základom budú skladby Michaela Jacksona po Veľkej Británii - THRILLER LIVE, ktoré by malo trvať asi 8 týždňov.

Do hlavnej úlohy malého Michaela Jacksona bol vybraný 10 ročný chlapec z Mount Pleasant, Swansea - Shaheen Jarfargholi, ktorý vyhlásil, že je Michaelov veľký fanúšik, a skutočne nevedel čo robiť od radosti, keď sa dozvedel, že ho vybrali do tejto náročnej úlohy.

Predstavenie bude mapovať Michaelou kariéru od The Jackson 5 až k jeho sólovým nahrávkam.

Shaheen má už svoje skúsenosti s hraním v škole - Swansea's Mark Jermin Stage School, ale ako povedal, musel prejsť cez 4 výberové konania, aby túto úlohu dostal. K tomu sa ale objavil aj po boku TITA Jacksona, Michaelovho brata, keď s ním vystupoval po koncertných halách.

"Musel som spievať rôzne verzie Michaelovích skladieb pre producentov a režisérov, čo ale nebol žiaden problém, pretože ja skutočne milujem jeho hudbu a moja mama je tiež jeho veľkým fanúšikom. Čakal som na telefonát, či som to dostal, a keď mi môj agent povedal, že ma vybrali, začal som plakať a vravel som si, že som tak šťastný a že sa nemôžem dočkať toho, kedy začneme."

So skúškami začal v Londýne a poctivo sa pripravuje na svoju úlohu. Objavil sa už v niekoľkých hrách, ale aj v reklame.

Jeho matka na to povedala: "To je presne to, čo miluje a je to preňho aj fantastická príležitosť."

Jeho učiteľ herectva a agent, Mark Jermin (29) povedal: "Toto je ideálna rola pre mladého Shaheena, má skutočne nádherný hlas na to, že je ešte dieťa, a je aj skvelý umelec. Je skvelé vidieť ho ako rastie a ako sa vyvíjal na školskom javisku celé tie roky, a toto je čerešnička na torte."

Vystúpenia by sa mali konať v halách pre asi 3000 ľudí, vrátane takých miest ako sú: Hammersmith's Apollo Theatre, St David's Hall, Cardiff, a the Glasgow Royal Opera House.

Prvé vystúpenie sa bude konať v The Reading Hexagon - 6.5.2007, do projektu je zapojených viac ako 30 tanečníkov, spevákov, gospelový zbor a živá kapela, podporená audio vizuálnymi efektmi, pod choreografickým vedením - LaVelle Smith Jr., ktorý spolupracoval okrem Michaela aj s Janet, Beyoncé, Rolling Stones..., podporené videoklipmi a skladbami Michaela ako - I Want You Back, I'll Be There, Blame It On The Boogie, Can You Feel It, Rock With You, She's Out Of My Life, Billie Jean, Earth Song - a mnohé iné počas dvoch hodín.

Muzikál je produkovaný Adrianom Grantom, ktorý je aj autorom najrozsiahlejšej a najpredávanejšej biografie - The Visual Documentary a Making HIStory - o Michaelovi.

Toto turné bude aj oslavou 25 výročia vydania (vôbec najpredávanejšieho) albumu THRILLER, teda presne 25 vystúpení, ktoré budú oslavou hudby a majstrovstva Michaela Jacksona a jeho bratov tak, ako nikdy predtým.

Zážitok Jamieho Fostera s Michaelom a jeho deťmi

Celý článok:

Bol to môj celoživotný zážitok, keď som dostal pozvanie stretnúť sa s Michaelom Jacksonom v Tokiu.

Bol so jediným reportérom, ktorý mohol byť v blízkosti Michaela a jeho matky Katherine Jackson a jeho tromi deťmi - Princeom Michaelom (10), Paris (9) a Princeom Michaelom II (5), ktorého každý prezýva "Blanket". O Michaelovi a jeho vernými fanúšikmi, ktorí asi žijú len preto, aby sa stretli s Kráľom Popu, som tak zistil toho oveľa viac.

Dnes je okolo Michaela personál, ktorí tvoria Afro-Američania, od bodyguardov cez vlasového stylistu, ktorý Michaela udržuje v najlepšej stylovej forme, akú som kedy videl. Jeho hovorkyňa Raymone Bain vedie celý tím ľudí a k Michaelovým fanúšikom, ktorí ho skutočne milujú, sa správa veľmi pekne.

Samozrejme, nemyslím si, že Michael by v tomto nejako zaostával. Zistil som, ako si Michael veľmi váži svojich fanúšikov a aký je k ním vľúdny a prívetivý. Pre nich je ochotný urobiť čokoľvek. Videl som ako sa modlil s jednou pani, ktorá mala problém, ako sa s nimi ochotne a nespočetne fotil a podpisoval stovky autogramov.

Keď príde na jeho deti, Michael je skutočne obetavý otec. Hneď v prvú noc v Tokiu, všetci sme sa vybrali do tokíjskeho Disneylandu, pretože Michael chcel ukázať deťom atrakcie. Ľudia zo zábavného parku urobili to najlepšie čo mohli pre Michaela a jeho deti, aby neboli rušení, keďže nemali so sebou ochranku, ktorá by ich chránila pre tisíckami návštevníkov a fanúšikov, ak by vedeli, že Michael je tam.

Najprv sme si dali večeru a sledovali ohňostroj v zábavnom vodnom parku DisneySea. Ľudia sa snažili dostať k Michaelovi cez zadnú časť parku, a tak Michael nemohol vyjsť do ulíc Disneylandu, až kým ho pre Michaela neuzavreli, ale aj tak ostalo zopár fanúšikov, ktorí si našli cestu ako sa dostať k Michaelovi. Títo ľudia akoby vedeli, aký bude Michaelov ďalší krok predtým než ho urobí. Študovali o ňom všetko, a dokonca asi 8 ľudí si rezervovalo izby v hotely - The Four Seasons Hotel Chinzan, kde bol Michael s rodinou ubytovaný. Ako to asi urobili? Vlastne oni vedia, aký hotel Michael preferuje. Dokonca asi vedeli, akú atrakciu si Michael pozrie ako prvú v Disneylande, takže niektorí z nich stáli dlhé hodiny pred parkom Petra Pana. Iní sa zasa dostali do zadnej časti parku pre zamestnancov, kde parkovali naše autá. Bol som šokovaný tým, ako sa tie decká z hotela snažili bez kabátov v dosť chladnom počasí aspoň na chvíľu uvidieť Michaela. Keď sa priblížili k autu, nechceli sa ani pohnúť. Raymone ich chcela nechať stáť vedľa auta, ale ochranka ich držala v bezpečnej vzdialenosti. Michael ich pozdravil predtým, než sme išli pozrieť Mickey Mousa, a dokonca Raymone im potom ponúkla odvoz, keď zistili, že vlaky už nepremávajú. Ale títo fanúšikovia boli pripravení prejsť 30 míľ v chladmom počasí naspäť, len aby uvideli Michaela. Akoby žili len preňho, a chceli dýchať ten istý vzduch ako on. A pritom to nie sú bohatí ľudia. Niektorí sú čašníci, zdravotné sestry, študenti..., ktorí si šetria celý rok na výlet, aby aspoň na chvíľu uvideli Michaela. A to ho niektorí takto sprevádzajú už aj 10 či 30 rokov! Michael dokonca niektorých aj pozná, keď ich takto vidí opakovane. Videl som, ako boli ľudia, ktorí Michaela objímali doslova v mdlobách a triasli sa. Raz nás sledovali v taxíkoch a keď sme zastavili pri semaforoch, fanúšikovia aj premávku zastavili, len aby sa odfotili s Michaelom alebo získali jeho podpis. Bolo to neskutočné! Bol som až vydesený.

Ale keď sme sa vrátili do Disneylandu, Michael a ja sme si spievali pieseň Mickeyho Mousa, a Mickey si asi obľúbil moje spievanie, lebo ma objal a nechcel ma pustiť. A tiež ma pobozkal na pery! Nikdy som nebol v Disneylande, ani v Štátoch, takže som bol zo všetkého tak trocha mimo. Keď som zazeral na tie atrakcie ako na malý svet, všimol som si, ako pozorný a starostlivý bol Michael k svojim deťom. Kúpil im hračky, a aby som bol úprimný, podával im ich zdvorilo a nenáročne, verte tomu či nie, úplne normálne. Deti sú pokojne a sebaisté, sú aj uvolnené a vedia dokonca vtipkovať s otcom. V jednom momente si Michael myslel, že Paris bola ku mne hrubá a jeho to nazlostilo. Vychováva ich k tomu, aby neboli namyslení a vystatovační/snobskí, než mnoho detí, s ktorými som sa stretol. Blanket má dlhé vlasy, ktoré mu siahajú na chrbát, a keď som bol pri nich, deti nosili šatky len na verejnosti, ale žiadne masky aké mali keď boli menší.

Keď Michael bol v Tokiu na jeho fanúšikovskej party, kde lístok stál 3500 dolárov, fanúšikovia mohli stráviť s Michaelom asi jednu minútu. Potom bol Michael na súťaži umeleckých talentov, ktorí si nemohli dovoliť drahé lístky. Traja víťazi potom mohli s Michaelom povečerať, ale keď Michael videl tie úžasné výtvory, nakoniec sa rozhodol, že pozve 11 umelcov, lebo nechcel, aby so to bolo takto zúžené, lebo si to určite zaslúžili. Michael tiež strávil istý čas aj s handikepovanými a deťmi z detských domovov. Predtým než Michael opustil Tokio, navštívil aj vojenskú základňu, na ktorú bol privezený helikoptérou Black Hawk. Asi 5000 členov oddielov a ich rodiny sa prišli naňho pozrieť. V Japonsku som sa stretol aj s mnohými čiernymi spevákmi, ktorí sa tu živia ako speváci na svadbách alebo oslavách. Jeden z nich ma vzal aj do klubu, kde spieva len pre bohatých Japoncov. Títo ľudia platia aj 7000 dolárov za jednu noc, jedia suchi a kupujú si drahé vína. Bolo pozoruhodné vidieť ako žijú černosi v Tokiu. Sú tam skutočne šťastní.

Celý môj pobyt tam bol úžasný a som veľmi povďačný Michaelovej rodine a jeho managementu, že mi dovolili stráviť s nimi čas. Neboli povolené žiadne rozhovory, len užívanie si a tiché pozorovanie tejto superstar. Som prekvapený, že Michael je tak láskavý, ako len môže byť, a že môže nájsť šťastie aj napriek tej negativite, ktorá ho obklopuje každý deň.

Kto vlastní Michaelove licenčné práva ?

SONY nateraz oficiálne potvrdila, že oni už nespravujú Michaelov online obchod. Podľa žaloby Dietera Wiesnera, Michael odmietol previesť akékoľvek licenčné alebo iné práva na nich. To znamená, že Michael úplne vlastní svoje licenčné práva cez spoločnosť - Triupmh International

Takže prečo je toľko málo vecí na predaj? Žaloby podané SONY Signatures a nedávno aj Dieterom Wiesnerom môžu byť jedným z dôvodov, prečo nebolo možné v ostatných rokoch dostať na trh veci pod Michaelovou značkou.

A čo "MJ Licensing"? Môžeme považovať predaj vecí cez túto spoločnosť za oficiálny? Najprv sa musí vysporiadať žaloba Wiesnera, ale ak Wiesner tvrdí vo svojej žalobe, že Michael nepreviedol svoje práva na nich, to hovorí za všetko...

Tu je zoznam chronológia ohľadom Michaelovych licenčných práv:

3.8.1994: Michael Jackson a "Sony Signatures INC" podpísali licenčnú dohodu o predaji vecí pod značkou MJ.

8.8.1994: Podpísaná zmluva bola upravená.

1.9.1996: Táto zmluva bola opäť pozmenená.

1.5.1997: Michael a "Sony Signatures" podpísali novú dohodu o predaji vecí - Amended and Restated Merchandising Licence Agreement. Sony Sinatures vyplatila Michaelovi 6 miliónov dolárov za jeho práva.

30.9.2000: Michael a Dieter Wiesner podpísali predajnú licenčnú zmluvu, vytvorením spoločnosti - MJ Net Entertainment (MJNE). Wiesner zaplatil Michaelovi 7.4 miliónov dolárov za jeho práva.

8.1.2001: Michael poskytol ukončenie dohody so Sony Signatures pre Wiesnera.

Jún 2001: Sony Signatures sa dozvedeli, že Michael poskytol tie isté práva MJNE.

26.6.2001: Sony žaluje MJNE.

15.11.2001: Sony žaluje Triumph International.

15.1.2002: Sony a Triumph inter. sa uzmierili.

25.11.2002: Sony požaduje zrušenie žaloby proti MJNE a Triumph inter. MJNE zaplatila 1.6 milióna dolárov Sony.

Október 2003: Michael a Gunter Backer podpísali novú zmluvu o predaji, v ktorej budú spolu vlastniť - MJ Licensing LLC

Proces Wiesner vs Michael Jackson začne 13.8.2007.

...............

Predaj originálnych textov

Na predaj sú dva kusy textov, ktoré sú súčasťou hudobnej histórie.

Oficiálne sú na predaj texty k piesňam:

Black or White - 2.5.2007

BAD - Apríľ 2007

(adresy na predaj sú na fore)

SONY/ATV kúpila nový hudobný katalog

Ako Sony/ATV oznámila, získala legendárny katalóg skladateľov Jerryho Leibera a Mikea Stollera.

The Leiber-Stoller katalog obsahuje viac než top 40 hitov, medzi ktorými sú hity, ktoré naspievali aj Elvis Presley ("Hound Dog" a "Jailhouse Rock").

"Vždy som bol veľkým fanúšikom tohoto úžasného katalógu. Tieto skladby môžu byť opísané ako skvosty, ktoré pomáhajú definovať Americkú hudbu. Teším sa na objavovanie spôsobov, ako tieto skladby predstaviť novým generáciám a na spoluprácu s Jerrym a Mikeom, ktorý patria k najplodnejším a najúspešnejším skladateľom všetkých čias. - povedal nový prezident a predseda Sony/ATV Music Publishing, Martin Bandier.

Toto je veľmi dôležitá a vzrušujúca kúpa pre SONY/ATV. Tento katalóg mapuje desaťročia Rock and Rollovej histórie, a my sa veľmi tešíme na rozširovanie a zveľaďovanie jeho hodnoty". - povedal Rob Wiesenthal, finančný manager SONY Corporation pre Ameriku a výkonný prezident a šéf stratégie pre SONY Entertainment Inc.

"Som veľmi potešený, že sme boli schopný získať tento katalóg. Skladby Jerryho Leibera a Mika Stollera definujú jednu éru a umelci, ktorí nahrali ich skladby, sú dnes považovaný za tých, ktorí vytvárali rock and roll." - povedal Michael Jackson, vo svojom vyhlásení.

Leiber a Stoller pracovali spolu viac ako 50 rokov, sú zaradený do Siene slávy skladateľov, Rock and Rollovej siene slávy, a tiež majú aj svoju hviezdu na chodníku slávy.

Mike Stoller k tomu povedal: "Ako inovačná a nezávislá hudobná spoločnosť SONY/ATV poskytuje dokonalé miesto pre našu prácu. Som spokojný, že tím SONY/ATV poskytne potrebné zameranie a pozornosť našim skladbám, vytvorením čerstvých a inovačných spôsobov, ako prezentovať našu prácu."

Jerry Leiber dodal: "Som potešený, že sme sa pridali k takým veľkým skladateľom ako Lennon a McCartney, Roy Orbison, alebo Hank Williams, ktorí sú súčasťou SONY/ATV Music Publishing."

Ku kľúčovým skladbám Leibera a Stollera a ich katalógu patria:

Stand By Me, Jailhouse Rock, Hound Dog, Kansas City, Love Potion #9, Jackson, Is That All There Is?, Lucky Lips, Yakety Yak, Love Me, Santa Claus Is Back In Town, I'm A Woman, I Keep Forgettin', Don't, Spanish Harlem, Loving You, Searchin', Poison Ivy, Charlie Brown, Ruby Baby, I (Who Have Nothing), Trouble, Treat Me Nice, There Goes My Baby, Dance With Me, Little Egypt, (You are So Square) Baby I Don't Care, Young Blood, You are The Boss, She's Not You, Regulate, Saved, Pearl's A Singer, Smokey Joe's CafA©, Riot In Cell Block # 9, King Creole, Black Denim Trousers and Motorcycle Boots (L'Homme a la Moto), Bossa Nova Baby, Down Home Girl and Drip Drop.

Podmienky predaja neboli zverejnené, ale hudobný experti odhadujú, že hodnota katalógu je asi 50 miliónov dolárov. Tí tiež očakávajú, že pod vedením Martina Bandiera, prejde SONY/ATV veľkými zmenami ku ktorým patrí aj plánovanie kúpy ďalšieho katalógu - FAMOUS MUSIC, ktorý vlastní ViaCom INC, ktorého hodnota sa odhaduje na 300 mil. dolárov, a v ktorom sú takí umelci ako Shakira alebo Eminem.

Ako povedali zdroje blízke k možnej kúpe: "Marty je významne považovaný za najlepšieho vydavateľského riaditeľa na svete. Zostavil EMI cez strategické obchody a verím, že to isté urobí aj so SONY/ATV"

Martin Bandier bol tiež súčasťou Warner Music Group, kde viedol ich hudobnú divíziu, ale ako sám povedal, chcel pracovať vo viac podnikateľskom prostredí.

Ako súčasť dohody so SONY/ATV, má Bandier urobiť aj mnohé bližšie nešpecifikované investície tak, aby zvýšil hodnoty tohto podniku.

"Som šťastný, že môžem robiť to, čo robím. Mám tu veľkú podporu v tomto systéme, ktorý chce zvýšiť tento obchod a ja mám skutočný podiel na tomto náraste, ktorý je odlišný od toho, čo robí bežný zamestnanec a ktorý je podnetný." - povedal Bandier pre Reuters.

Niektorí analytici uvažujú, že by mohol Bandier zvoliť cestu nespájať sa s Warner Music, aby si tak udržal pozíciu, keď by mohol v budúcnosti kúpiť katalógy buď EMI alebo Warner, ak prídu raz do predaja.

Svojho času sa pokúšali tieto spoločnosti spojiť svoje imanie, ale aj kvôli zásahom regulačných úradov, zlyhali.

Aj keď v súčasnosti je celosvetový pokles predaja fyzického CD nosiča, hudobný vydavatelia sa snažia predchádzať pirátskym nahrávkam tým, že hľadajú nové možnosti, ako ochrániť svoje obchody, ponúkaním predaja online nahrávok vo forme download-ov, ale aj ponúkaním licenčných práv pre televízie, filmy či reklamy.

Zdroje tvrdia, že Universal ponúkol na predaj svoj RONDOR katalóg umelcov, ktorí majú podpísané zmluvy z niekoľkými divíziami v Európe, ale Universal ponúka na predaj aj časť britskej divízie ZOMBA Records, 19 a BBC katalóg.

Bandier na to reagoval, že sú to zaujímavé ponuky, ale viac by sa chcel zamerať na aj ponuky z amerického trhu tak, aby boli ponúknuté katalógy operujúce celosvetovo.

"Je mnoho spôsobov, ako zvýšiť vydavateľské obchody, cez kúpu skvelých skladieb a kúpu skvelých talentov, aby vytvorili nové skladby alebo najať si skvelých ľudí, aby spravovali tieto obchody." - dodal Bandier.

Spoločnosť Sony/ATV Music Publishing bola založená v 1995 ako spojenie medzi SONY Music a Michaelom Jacksonom vlastniaceho katalóg ATV Music Publishing.

SONY/ATV doteraz vlastní alebo spravuje viac ako 400.000 skladieb, ktorých umelci sú napríklad:

the Beatles, Beck, Brooks & Dunn, Leonard Cohen, Neil Diamond, Bob Dylan, The Everly Brothers, Fall Out Boy, Jimi Hendrix, Billy Mann, Joni Mitchell, Graham Nash, Willie Nelson, Roy Orbison, Richie Sambora, Stephen Stills, KT Tunstall, Hank Williams, 2Pac, Elvis Presley a mnohí ďalší

Spoločnosť ale nie je súčasťou SONY BMG Music Entertainment.

Ďaľší prípad zrušený...

Sudca v Los Angeles včera zrušil žalobu, ktorú podala Helen Harris Scott proti Michaelovi.

Bizardný prípad bol o tom, že táto žena tvdrila, že posielala Michaelovi pohľadnice a listy v 1986, v ktorých vyznávala jej lásku a obdiv k Michaelovi. Žalobkyňa tvrdila, že Michael bol "plachý a nesmelý" a tak s ňou komunikoval cez iných ľudí a cez jeho hudbu.

Harrisová povedala, že veci sa zhoršili niekedy v 1987, keď sa podľa nej mal Michael spojiť s kriminálnikmi, aby prerušil jej prieteľstvo s ňou tým, že sa jej mal vyhrážať, prepichovať gumy na aute, ničiť uzamykací systém, že mal nechať nainštalovať odpočúvacie a sledovacie zariadenie, aby sledoval jej pohyb.

Tvrdila, že aj jej telefon bol odpočúvaný.

Žena požadovala okamžité ospravedlnenie a odškodné za psychickú ujmu - maličkosť - 100 milionov dolárov.

Toto je príklad toho, ako si v AMERIKE môže každý zažalovať každého, pre čokoľvek.

A ako inak, toto je ukážka toho, ako excelentní je Michaelov právny tím, keď zmietol tento chorý prípad. B-)

Michael je - dobrý otec

Jamie Foster Brown, vydavateľ magazínu - Sister2Sister, strávil s Michaelom a jeho deľmi minulý mesiac v Tokiu, a až teraz opísal svoje pocity z Michaela a jeho detí.

Ako povedal, bol s nimi počas jeho pobytu, aby urobil nejaké záznami a potvrdil, že deti sa správali veľmi slušne a bolo o nich postarané absolútne normálne..., okrem toho, že ak boli vonku nosili šatky, ako súčasť ich odevu.

O deťoch sa vyjadril:

"Chodili aj okolo mňa a dokonca sme sa spolu vyfotili, bez ich šatiek na hlave, boli veľmi šantiví. Ale až keď vyšli von, dali si na hlavu šatky."

Jamie povedal, že bol prekvapený, ako boli deti vychovávané.

"Zdá sa, že Michael je dobrý rodič. oveľa lepší, ako ktokoľvek z nás. Všímal som si, ako sú tie detí milé... nemajú žiadne maniere, že sú deťmi hviezdy a ani nemajú žiadne výhody. S Michaelom majú kopec zábavy. Sú veľmi inteligentné, majú veľmi dobrý prejav, a veľmi radi hovoria vtipy."

Bol tu ale jeden moment, kedy si Brown všimol, že deti "vystrájali" a Michael ich pokarhal.

"Bolo to jeho nedorozumenie. Nevyrastal medzi ľuďmi, ktorí by používali slang, a deti niečo také použili a on to asi nepochopil."

Spolu s Michaelom tam bola aj jeho matka Katherine, a boli spolu aj s deťmi v Disneylande, kde zavreli celý zábavný park len kvôli nim.

Opísal aj fanúšikov, že nikdy nevidel tak oddaných a verných ako ich má Michael, a bolo vzrušujúce ich vydieť ako boli nadšení.

Michael je 2 najlepší tanečník podľa BET

Podľa americkej tv BET, ktorá urobila nedávno prieskum a hlasovanie o tom, ktorý černošský umelec je nejlepším tanečníkom, sa podľa hlasovania stal James Brown.

Anketa s názvom The Top 25 Dancers Of All Time dopadla takto:

1) James Brown

2) Michael Jackson

3) Nicholas Brothers

4) Chris Brown

5) Janet Jackson

6) Prince

7) MC Hammer

8) Savion Glover

9) Beyonce

10) The Temptations

11) Usher

12) Alvin Ailey

13) Jennifer Lopez

14) Bobby Brown

15) Omarion

16) Shakira

17) Cab Calloway

18) Aaliyah

19) Tina Turner

20) Missy Elliot

21) Gregory Hines

22) Rosie Perez

23) Big Daddy Kane

24) Puffy

25) Ciara

BET je televízia, ktorá prináša vysielanie určené najmä pre černošské (Afro-Americké) obyvateľstvo a vysiela do viac ako 84 domácností po celých Spojených Štátoch, Kanade a Karibiku.

Spoločnosť BET vlastní niekoľko iných mediálnych spoločností, ktoré sa venujú tématicky rôznym oblastiam umenia a kultúry a hudby.

Michael poprel správy o predaji Neverlandu

Opäť sa objavili správy, podľa ktorých mal Michael predávať Neverland za zníženú cenu a to z cca. 30 mil. dolárov na asi - 20 mil. dolárov.

Samozrejme, správu priniesla webová stránka PageSix, ktorá je známa svojím nekonvenčným bulvárom, a podľa ktorej Michael je pripravený predať ranč obchodníkovy z nehnuteľnosťami, ktorý sa "špecializuje" na zadlžené pozemky.

Bill Huff, ktorému by to akože mal Michael predať vraj plánuje zbúrať Neverland, vrátane ZOO, zábavného parku, kina...

Michaelova hovorkyňa Raymone Bain však vydala prehlásenie, v ktorom jasne povedala, že ranč nie je na predaj, a nie je to pravda, že Michael ranč predal.

Nová reality SHOW - POP Dynasty

... ide o projekt Jermanina Jacksona, ktorého cieľom je nájsť novú rodinnú skupinu podobnú ako boli Jackson 5, alebo The Osmonds, či The Hansons...

Do projektu sa už vraj upísal aj Jamie Foxx, držiteľ Oskara za film o Rayovi Charlesovi, ktorý by mal byť jedným z porotcov.

Show na spôsob "American Idol" by mala vysielať CBS, a z rodiny Jacksonovcov by sa jej mali zúčastniť okrem Jermaina aj Tito a LaToya.

Nie je doteraz známe, či sa jej zúčastní aj Michael alebo Janet.

Nedávno sa LaToya objavila v show - "Armed and Famous".

Rozhovor s autormi knihy - For the Records !

Pred pár dňami urobili členovia fanklubu - The JacksonVillage rozhovor s Chrisom Cadmanom a Craigom Halsteadom - autormi novej knihy: "Michael Jackson - For The Record".

Tu je rozhovor:

Ahoj Chris, ahoj Craig.

Predovšetkým sa vám obom chcem poďakovať za to, že ste si urobili čas a odpoviete nám na naše otázky.

Takže poďme na ne.

Kedy ste sa vy dvaja stali Michaelovými fanúšikmi a či ste sa vôbec - možno obaja - stretli s Michaelom?

Chris: Nie. So mnou to bolo tak, že som bol vždy na nesprávnom mieste v nesprávny čas. Adrian Grant, vydavateľ časopisu - OFF THE WALL - sa až zúfalo snažil o to, aby som sa s ním stretol, ale ja som bol vždy niekde inde v tom čase. Možno to ľudí prekvapí, ale v podstate to pre mňa nikdy nebola veľká vec, prepáčte, že to vravím, ale ja som až príliš plachý na to, aby som sa nechal takto znervózňovať.

Craig: Michaelovým fanúšikom som bol od začiatku 70 rokov, áno, som už tak starý. A či som stretol niekedy Michaela? Nie, ale videl som ho počas turné BAD, nikdy som sa s ním však nestretol, a aby som bol úprimný, nikdy to nebolo mojim cieľom, viac ako stretnutie s ním ma zaujíma jeho hudba.

Kedy ste sa rozhodli prvý raz, že budete pracovať spolu na tomto projekte?

Craig: Vďačíme za to Adrianovi Grantovi, ktorý nás dal dokopy, keď nás požiadal, aby sme urobili nejakú copliláciu-výber sólo diskografie Michaela Jacksona pre jeho fanúšikovský magazín v 1990, čo sme aj urobili. Chris potom urobil svoj vlastný fanúšikovský časopis - JACKSON - v 1995, na ktorom som tiež spolupracoval, a nakoniec som ho spolu vydával. Až keď sa Chris rozhodol skončiť s vydávaním časopisu JACKSON, dohodli sme sa, že spolu napíšeme knihu o Michaelovi, a to začalo celú našu prácu.

Čo vám vnuklo ten nápad, napísať knihu - "For The Record"?

Chris: O napísaní takejto knihy, kde by sme všetko zaznamenali, sme hovorili pri mnohých príležitostiach, ale odložili sme to na nejaký čas kvôli veľkosti tohoto projektu. Až keď sme dokončili - ABBA Gold Hits -, vtedy som dostal nápad, ako napísať knihu o Michaleovj hudbe, vo formáte A-Z, a to sa aj Craigovi páčilo. A tak sme sa do toho pustili a nakoniec výsledkom toho je táto kniha.

Mali ste nejakú podporu v tomto aj so strany Michaelových ľudí?

Craig: Ani veľmi nie. Dali sme im na posúdenie niekoľko kópii našich kníh, ale nikdy sme nedostali žiadne komentáre alebo odpovede, či súhlas. Práve v čase, keď sme robili na knihe - JACKSONS NUMBER ONES -, Sony oznámila, že vydá kompilačný album - NUMBER ONES, a tak sa naša kniha aj ich album objavili na trhu v rovnakom čase. SONY si cez nášho vydavateľa, vyžiadala asi 50 kópii našej knihy, aby sa stala súčasťou cien nejakej súťaže v rámci promotion albumu. Takže toto bolo asi jediné oficiálne potvrdenie našej knihy.

Plánujete vydania nejakých ďalších kníh o Michaelovi Jacksonovi?

Chris: V najbližšom čase asi nie. Po vyše troch rokoch skúmania a získavania informácii pre knihu - For The Record, cítime, že potrebujeme prestávku. Ale plánujeme nejaké on-line aktualizácie našich kníh, takže asi o 2-3 roky by sme mohli upraviť na našej stránke aj túto knihu. A pokiaľ ide o ďalšie projekty, áno, máme mnoho nápadov, ale neurobili sme ešte žiadne rozhodnutie, ale určite to nebude v najbližšej budúcnosti - skutočne potrebujeme prestávku.

Ako pracujete na svojich projektoch, kto robí čo?

Craig: Líši sa to od projektu k projektu, ale myslím, že Chris by so mnou súhlasil, ak poviem, že jeho silnou stránkou je hľadanie informácii, a mojou zasa písanie. Pre knihu - For The Record - urobil doslova výskum pre kompletný zoznam vydaných nahrávok. Odtiaľto sme obaja dopĺňali nevydané nahrávky, spolu s informáciami, ktoré sa nám podarilo získať, informácie o skladbách, o hitparádach, remixoch, iných verziách, samploch, citáty... Pomaly, ale isto. Z pôvodných asi 200-250 plánovaných strán, to nakoniec vzrástlo na viac ako 400.

Ak vám to nevadí, skúsme viac otázok v súvislosti s touto knihou. Spomenuli ste na strane 192, že v niektorých východných krajinách bol v booklete singla "Blood on the Dancefloor" namiesto názvu singla "Morphine" uvedený názov - "Just Say NO". Niektorí čitatelia sú určite napätí, aby ste povedali, ktoré krajiny to boli. Môžete pomenovať jednu alebo dve krajiny, ktoré mali tento odlišný názov, a túto raritnú chybu v booklete?

Chris: Hovoríme tu o krajinách, ktoré majú veľmi prísne zákony týkajúce sa drog, takže by nepovolili takýto názov - morfium, ide o krajinu ako SINGAPUR.

Na stránke 176 píšete, že identita toho - Mystery Girl - zo singla "In The Closet" bola preukázaná ako princezná Stephanie z Monaka. Mohli by ste v krátkosti povedať, aký je na to dôkaz?

Craig: Bol to Michael sám, ktorý potvrdil jej identitu, a tiež ju identifikoval aj Joel Whitburn vo svojej knihe o hitparáde BillBoard.

Aké ťažké bolo dostať sa k nejakej podstate vášho výskumu? Kedy ste dosiahli ten bod, že ste museli všetko čo ste nazbierali dostať je jedného celku a ukončiť to, alebo pokračovať ďalej. Aké to bolo?

Chris: Bolo to nesmierne ťažké, keďže kniha ako je táto, nebude v skutočnosti nikdy ukončená a nebude obsahovať všetko, pretože vždy sa niečo niekde nájde a musí sa doplniť. Jediné dátumy, kedy sme to chceli nejako uzavrieť boli len tie, ktoré sme si určili sami, takže sa to občas posúvalo a menilo. Preto sme sa museli vzdať niektorých nových dodatkov, a sústredili sme sa na podstatné veci, inak by sme knihu asi nedokončili - a tak sme si určili cieľ na marec/březen 2007, a nejako sa nám to podarilo.

Mali ste nejaké negatívne skúsenosti vo svete vydavateľov s tým, že ste vydávali pozitívnu knihu o Michaelovi Jacksonovi, alebo vám išlo len o presné údaje o jeho hudbe?

Craig: Komerčné vydavateľstvá nemali záujem o pozitívne veci o Michaelovi za ostatných 10 rokov, to bol dôvod prečo sme súhlasili, že knihu budeme vydávať len na objednávku. Ďalším dôvodom bolo aj to, že komerční vydavatelia zamestnávajú redaktorov, ktorí upravujú knihy podľa toho, ako sa im hodí, a autori majú len malé slovo na tom, čo sa vystrihne a vyradí a čo ostane. A my sme chceli, aby kniha bola vydaná presne tak, ako sme ju napísali, a to znamená, ísť do toho sám, čo znamená vydávanie na objednávku alebo vydať si to sami. Obe možnosti stoja peniaze, ale vydávanie na objednávku je predsa len lacnejšie, a k tomu je aj flexbilnejšie.

Kniha je dostupná aj vo formáte elektronickej knihy. Majú ľudia záujem o tento formát, a ako na toto odpovedáte?

Chris: Až pokým nedostaneme objednávky od nášho vydavateľa, nebudeme vedieť, či sa bude predávať kniha aj v tomto formáte, ale naše ostatné knihy, asi 95% z nich, boli klasické vydania, než elektronické, a to isté očakávane aj s touto knihou. V podstate väčšina ľudí radšej číta knihy vo svojich rukách, tak ako my.

Vedeli by ste povedať, kde je asi najväčší záujem o knihu? V USA, Európe alebo iných miestach?

Craig: Je to ťažké povedať to takto. O našu knihu je záujem z celého sveta, vrátane Egypta, Nového Zélandu, Estónska, Indonézie..., ale naše najlepšie trhy sú určite Európa a USA, ibaže Michael má univerzálnu fanúšikovskú základňu, takže je relatívne jednoduché cez internet získať našu knihu kdekoľvek na svete.

Ešte zopár ďalších otázok, a potom to ukončíme. Vďaka za vašu trpezlivosť!

Povedali by ste, že sa považujete za Michaelvých fanúšikov, alebo skôr jeho hudby?

Chris: Som fanúšikom jeho hudby a vystupovania. Celé roky robil skvelú charitatívnu prácu, a preto toto ho rešpektujem. Ale pre mňa je to všetko viac o hudbe a pozeraní sa na je vystupovanie.

Craig: V prvom rade, najdôležitejšia je jeho hudba. Želal by som si, keby bol trocha viac produktívnejší! Jeho posledný album bol "Invincible" z 2001, a predtým to bol "HIStory" v 1995, je to 6 rokov medzi albumami. Takže vydávania albumov každé 2-3 roky by bolo skvelé, ale to sa zrejme asi nikdy nestane.

Aké boli vaše zážitky počas rokov procesu v 2003-2005, mali ste možnosť ísť do Santa Marie?

Chris: Nie, ani jeden z nás sme nemohli ísť do Santa Marie. Sme rodinne založení a máme svoje stále zamestnania, a jednoducho si nemôžeme dovoliť stratiť čas alebo peniaze na cestovanie, aj keď by sme to chceli. Naše rodiny a zamestnania sú prvoradé a písanie knihy je len ako hobby, a vôbec nie lacné! Mnoho ľudom sa to nezdá, ale je to dosť drahé, preto namiesto toho, aby sme platili za vydávanie, sme so rozhodli vložiť peniaze do vytlačenia obalu knihy. Utratili sme viac pri hľadaní, písaní a vydávaní kníh, než by sme získali za samotný predaj kníh, pokiaľ by to nebol, nejaký bestseler, a to sa nanešťastie v budúcnosti asi nezmení.

Dopočuli sme sa, že stále zbierate nové informácie na upravenie knihy. Ide o také veci ako úpravy chýb a písmo... Je niečo určené, kedy by ste vydali nové vydanie?

Craig: Nie, určite sme sa nerozhodli, že vydáme nejaké druhé upravené vydanie, a všetko závisí aj od toho, ako sa bude dariť prvému vydaniu. Ale na našu webovú stránku stále posielame nové úpravy, takže pre fanúšikov sme aktuálny.

Naši nemeckí členovia sa často pýtajú, či sú nejaké vaše plány, že by ste preložili túto knihu povedzme do nemeckého jazyka? Ak áno, môžete povedať nejaké detaily?

Chris: Znova, žiadne zmeny a rozhodnutia nie sú naplánované, a je to vôbec prvý raz, kedy bolo navrhnuté, aby sa kniha preložila, takže musíme toho veľa uvážiť, kým sa do niečo pustíme.

Myslíte si, že fanúšikovia príjmu vašu knihu dobre? Alebo sú tu nejakí takí, ktorým sa to nepozdáva? Ako sa cítite v tomto?

Craig: Našej knihe sa doteraz darí veľmi dobre, nikto nemal žiadne negatívne poznámky, takže sme veľmi potešení, a je to uspokojivé, a vidíme, že to všetko stálo za to.

Čo by ste povedali, že je najcennejšie na tejto knihe? Čím prispeje táto kniha?

Chris: Dosiahnutie cieľa, ktorý som si dal pred 10 rokmi, vytvoriť knihu, ktorá je tak odlišná od všetkých ostatných, ktoré boli napísané o Michaelovi Jacksonovi. Som veľmi hrdý na to, že môžem držať túto knihu vo svojich rukách, a keď to povedia aj ostatní fanúšikovia, je to skutočne uspokojujúce, takže vám ďakujem všetkým, že máte priateľské odozvy.

Craig: Dokončenie a držanie tejto knihy v mojich rukách, vyzerá to ohromujúco, a chcel by som povedať veľké ďakujem - Jamie Martin, ktorý navrhol predný a zadný obal knihy. A tiež je skvelé, ako dobre bola táto kniha prijatá. Áno, stálo to za to.

Ako autori, musí to byť skutočne neuveriteľný pocit vedieť a vidieť, že kniha je vydaná a počuť všetko to pozitívne od ľudí, že ju prijali. Povedali by ste, že to skutočne stálo za to, investovať do toho svoj čas, prácu a peniaze?

Chris a Craig: Absolútne!

A posledná otázka, je niečo, čo by ste chceli odkázať našim členom?

Vďaka za všetku vašu podporu, a prajeme vám príjemné zážitky s knihou a aj na našej stránke. Dúfame, že si budete užívať čítanie tejto knihy, a že ostane vo vašej poličke s knihami ešte veľmi dlho.

Nová kniha o Michaelovej kariére

Chystá sa vydanie ďalšej novej knihy o Michaelovi.

Tento raz však ide o jeho hudobnú kariéru a nie súkromný život.

Kniha s názvom `Michael Jackson: For The Record` napísali Chris Cadman a Craig Halstead, mapuje viac ako 40 ročnú kariéru Michaela Jacksona v hudobnom svete.

V tejto knihe nájde čitateľ celé spektrum jeho hudobnej kariéry, od oficiálnych vydaných nahrávok až po nevydané alebo raritné skladby na viac ako 412 stranách.

Mnohé skladby sú opisované v rozsiahlych detailoch, ktoré poskytujú informácie, ktoré si môžete kedykoľvek porovnávať aj v mennom zozname A-Z formáte.

V knihe okrem iného nájdete:

- oficiálne remixi

- pozoruhodné demonahrávky

- alternatívne verzie skladieb

- videá

- TV vystúpenia

- informácie o úspechoch skladieb, vrátane citátov

- hudobné ocenenia

- informácie o úspechoch v hitparádach

- sample, coververzie, a originálne verzie skladieb

- skladby, ktoré boli napísané pre Michaela, ale neboli vydané

- raritné obrázky gramoplatní, titulné stránky

... a mnoho ďalšieho.

Pre viac informácii o tejto knihe je tu stránka:

>>> LINK <<<

Správy o aukcii v Las Vages

V Las Vegas by sa mala začať budúci mesiac aukcia viac ako 1100 vecí, patriacich rodine Jacksonovcov.

Podľa predstaviteľov rodiny, Michael plánuje uskutočniť právne kroky na zastavenie predaja týchto vecí.

"Pán Jackson si nebol vedomý a je veľmi nahnevaný, že veci patriace jemu boli zahrnuté do predmetov, ktoré sú súčasťou aukčného predaja. Budeme sa snažiť využiť všetky právne možnosti, aby bol predaj zastavený." - povedala pre médiá hovorkyňa Raymone Bain.

Aukčný dom Guernseys, ktorý sídly na Manhattane uviedol niekoľko vecí, ktoré sú v ponuke aukcie. Zakladateľ tejto spoločnosti Arlan Ettinger porovnal túto aukciu s predajom vecí Elvisa Presleyho/Gracelanu, ktoré sa konali v Las Vegas v 1999.

"V skutočnosti je to v tom mene, je veľmi známe a preto to bude výnimočná aukcia." - povedal pre AP.

Tieto veci získal aukčný dom od prepravnej spoločnosti Universal Express Inc., ktorá ich odkúpila od predošlého majiteľa z New Jersey minulý rok. Joe Jackson na predaj doteraz nereagoval.

Bývalý vlastník - Henry Vaccaro tvrdil, že sklad plný predmetmi rodiny Jackonovcov získal po neúspešnej dohode o vyrovnaní dlhu s rodinou, ktorá sa ťahala asi 10 rokov.

Vaccaro bol vlastníkom spoločnosti Kramer Guitars, a ako povedal, v 1993 zažaloval rodinu Jackonovcov za nedodržanie dohody, ktorá mala zabrániť v krachu jeho firmy (a na oplátku mali dostať istý podiel vo firme).

O rok na to, prehrali 8 členovia z rodiny z 11 žalobu, a mali zaplatiť 1.4 mil. USD. Tie ale doteraz nevyplatili, a tak Vaccaro dostal ako náhradu ich predmety, ktoré boli súdom zhabané.

"Vo výpovedi ich matka Katherine klamala, keď povedala, že je z toho zdrvená, že jej kožuchy nie sú pravé, že nemá žiadne autá, že nemá ani bankové účty, že nemá nič." - povedal Vaccaro, ktorý si najal súkromného detektíva, ktorý objavil, že pán a pani Jacksonovci vlastnili až 9 áut, z toho 3 Rolls-Royci.

Potom sa niekoľko ráz domáhal svojej reštitúcie, naposledy v 1999, keď federálny súd Kalifornii zhabal ich sklad s rodinnými vecami. Následne ale rodina Jacksonovcov vyhlásila bankrot, a tak sa opäť ich veci dostali pod nútenú správu súdu a Vaccaro tak nemohol s vecami manipulovať.

V 2002 si Vaccaro nárokoval na súde vrátenie jeho vysúdenej čiastky tým, že požadoval tieto veci ako náhradu. Ako sa neskôr odhalilo, jeho právnik bol jediný, kto na súde zastupoval sporné strany a tak sudca vydal nariadenie na prevod týchto vecí Vaccarovi, pričom mal zaplatiť súdne poplatky a vyvolávaciu cenu vo výške 65.000 USD. Ako povedal Vaccaro, bol pripravený na to, aby mu rodina zaplatila hoci aj 100.000 USD, len aby mal konečne s týmto pokoj, ale ako povedal, právnici Jacksonovcov mu odkázali, že nedostane absolútne nič, a to ho naštvalo.

Vaccaro sa nevyjadril koľko dal za predaj týchto vecí spoločnosti Universal Express, ale že rozhodne neprerobil.

Michael a Janet sa ale až neskoro snažili, aby Vaccaro nepredal tieto veci zo svojej správy, ale sudca v Los Angeles v 2006 zamietol ich žalobu. A tak zisky z predaja získa spoločnosť - BOCA RATON z Floridy.

Pre tých, ktorí sa nemôžu zúčastniť aukcie osobne, bude v reálnom čase možnosť cez eBAY podávať svoje ponuky do aukcie.

Spoločnosť Guernsey neuviedla, koľko očakáva zisku, ale podľa jej hovorcu ani neurčia vyvolávacie ceny, pretože chcú, aby si ľudia sami zvolili ceny a aby ma každý možnosť kúpy podľa ponuky.

"Koľko by ste dali za klobúk Michaela Jacksona?

5 dolárov? 500 dolárov? 5000 dolárov alebo 50000 dolárov? Kto vie?" - povedal Arlan Ettinger. Ten usporiadal aj tlačovku pre novinárov a kamery v jeho malej kancelárii, kde dokonca priniesli jeho zamestnanci pizzu pre prítomných, čo aj všetkých šokovalo a na čo mali poznámky, že toto predsa len nie je aukčný dom Christie's.

Ako povedal prítomným novinárom tento plešivý, ale upravený muž so suchopárnym zmyslom pre humor, nikto ho z rodiny Jackonovcov nekontaktoval, ani nemal doteraz žiadne námietky. Dodal, že časť z vyzbieraných peňazí pôjde na charitu, aj keď nevedel povedať na akú charitu, ani koľko by to malo byť.

Prehlásenie Raymone Bain

Michaelová hovorkyňa vydala prehlásenie k nedávnym informáciám, ktoré sa objavili v súvislosti s jeho comebackom.

Pre Vegas Confidential prehlásila:

Jeho prioritou číslo jeden je dokončenie hudby k albumu, a dovtedy nebude nijako vystupovať v žiadnej show alebo na turné.

Show vo Vegas v hotely Luxor boli vždy len bulvárne reči. On nikdy nepovedal, že by toto malo byť prioritou. Nateraz sa nič takéto nechystá. Do Vegas sa presťahoval preto, aby bol bližšie k producentom, skladateľom a štúdiovým technikom.

Michael nevie absolútne nič o tom, že by niekto chcel postaviť nejakú jeho sochu a ani s nikým nič takéto neprejednával. Je to len ďalší vymyslený príbeh.

Pokiaľ ide o nejaké jeho stretnutia so Simonm Fullerom a Kenny Ortegom, neviem o tom, že by mali v súčasnosti nejaké obchodné dohody."

Michael sa momentálne pripravuje pre natáčanie svojho nového klipu k novej skladbe k novému albumu, kde pripravuje aj novú choreografiu. A naďalej spolupracuje aj s Will I Amom na nových skladbách.

AKON chce spolupracovať s Michaelom

Podľa ďalších nových správ, k Michaelovmu comebacku by mal pomôcť aj mladý spevák *AKON*, ktorý minulý týždeň bol na vrchole US chart so svojim hitom a na 2 mieste s Gwen Stefani.

S Michaelom sa mal stretnúť minulý týždeň, ale pretože Akon sa mal zúčastniť charitatívnej akcie na podporu Afrických detí, musel odvolať stretnutie.

Ale s Michaelom by sa chcel stretnúť do konca apríľa/dubna, a ako povedal, má aj on plány, ako pripraviť Michaelov comeback.

Pre Rolling Stones povedal:

"Som z toho vzrušený, pretože to bude doslova magické, keď sa spolu stretneme. Všetkými tými vecami, ktorými prechádza, a ktorými prešiel za ostatné dva roky, a všetkým čo sa píše v médiách, ale aj to, čo tam nie je..., myslím, že toto všetko potrebuje dať do svojich skladieb. Je to veľký príbeh. Nikto nikdy v skutočnosti nepočul Mikeov príbeh. Ak by to vzal za svoje, prijal všetko, čo bolo a je, a vyjadril to svojim názorom, vyjadril svoje pocity, a čo pociťoval..., myslím, že by to dostalo celý jeho album na úplne inú úroveň, pretože tým by sa jeho album stal akýmsi soundtrackom jeho života, a to je niečo, o čom ľudia chcú vedieť."

Lionel Richie hovoril o Michaelovi

Vo vydaní švédskeho časopisu METRO, hovoril Lionel Richie o Michaelovi, keď sa ho spýtali aké je jeho súčasné priateľstvo s Michaelom.

"V skutočnosti som s ním hovoril pred niekoľkými dňami. Ukrýva sa v Las Vegas a snaží sa dokončiť jeho nové album. Verím tomu, že sa mu bude dariť. Prechádza istými zmenami, akými musíme prejsť asi všetci. Veď nakoniec, prešiel už cestou od malého Michaela až k otcovi Jacksonovi, keďže má tri deti."

Michael chce podať žalobu...

.... aby bol zastavený predaj mnohých vecí, ktoré budú v ohlasovanej aukcii v Las Vegas, pretože si nebol vedomý, že mnoho týchto vecí už nepatria jemu, alebo jeho rodine... :-p

Jedinečná aukcia predmetov Jacksonovcov !!!

Chcete vlastniť kúsok histórie pop kultúry ?

Celá kopa materiálov a vecí kedysi patriacich Michaelovi Jacksonovi alebo jeho rodine, budú predmetom aukcie už o pár týždňov.

4.4.2007 bolo predstavených niekoľko predmetov, o ktoré sa môžu už teraz dozvedieť viac záujemcovia, ktorí sa zúčastnia veľkej aukcie z názvom The Fabulous Jacksons Auction, ktorá sa uskutoční 30 - 31.5.2007 v THE HARD ROCK HOTEL AND CASINO v Las Vegas.

Tu sú predbežne zverejnené predmety na predaj:

"I Want You Back" - originálne nahrávky zo skúšok skladby, 1969

- táto skladba bola prvým hitom skupiny na prvom mieste hitparád, ktorý vyšiel koncom roka 1969. Táto skúšobná nahrávka sa datuje na 31.10.1969 a obsahuje mená bratov skupiny, a názov skladby je ručne písaný v čiernom tuši na bielom podklade, a zrejme patrí Titovi Jacksonovi. Na spodnom okraji je uvedené - "Tito and Dee"

Výborný stav, celkový čas - 2:44

Ručne písaný text Tita Jacksona k skladbe "ABC"

- tento ručne písaný text je na liste poznámkového papiera v modrom tuši pera. Zrejme tieto slová poslal Tito svojej vtedy láske, Dee Dee. Tento papier bol niekoľko ráz zložený, ale ostal vo výbornom stave.

Veľkosť - 11x8 1/2

Zlatá platňa za singel - THRILLER, 1982

- RIAA udelila Michaelovi zlatú platňu za predaj viac ako 500.000 kusov. Ide o plaketu s hologramom a zlatou platňou uprostred na čiernom matnom podklade, s čiernym lakovaným dreveným rámom.

Veľkosť - 17 1/2x13

Telegram Marlona Branda, ktorý poslal Michaelovi, 1984

- telegram poslaný spoločnosťou Western Union sa datuje na 6.7.1984, v ktorom stojí:

Drahý Michael, myslel som na teba dnes večer. Prosím, neskúšaj zo seba robiť idiota, a pre Boha, len nespadni do orchestra".

Nasleduje adresa Branda v Beverly Hills. Dokument je poškodený vekom, a so slabou farbou.

Veľkosť - 7x8

Klobúk Michaela Jacksona

Tento čierny klobúk s čiernou páskou, bol navrhnutý podľa predstavy Kráľa Popu. Meno "Michael Jackson" je vytlačené na vnútornej strane pásiku klobúka. Je vyrobený zo 100 % vlny v USA.

Veľkosť - Large. Výborný stav.

Letecké okuliare Michaela Jacksona

- keď Michael Jackson vstúpil do radov popového kráľovstva, v týchto leteckých okuliaroch vyzeral skutočne štýlovo. Žiariaci v celosvetovom módnom trende, Michael raz sa objavil v týchto okuliaroch zo zlatým rámom a s ochrannými tmavými šošovkami. Označenia pri pravom uchu označujú: US PAT DCS 273 974. Výborný stav, ukazujúci znaky nosenia.

Čierna bunda Michaela Jacksona so šľachtickou korunkou

- táto hodvábna bunda, so zlatými ozdobami, bola vyrobená na objednávku pre Kráľa Popu. Na vonkajšej strane ľavého boku je veľká Európska šľachtická koruna so znakom "M" v jej strede, a na pleciach sú priložené vojenské kovové náplecníky. Mnoho zlatých gombíkov obsahuje frázu: "Honi Soit Qui Mal Y Pense" - ktorá je propagáciou mýtu Michaelovho kráľovského postavenia. Vo výbornom stave.

Podpísaný program turné - VICTORY - členmi skupiny The Jacksons.

- plagát je podpísaný všetkými členmi rodiny Jacksonovcov, v čiernej farbe. Je uchovaný v plastikovom obale a vsadený do molitanu, v zhoršenom stave.

Kostým Janet Jackson z predstavenia - Mae West

- Janet Jackson asi 8-10 ročná mala na sebe tento upravený kostým počas vystúpenia rodiny Jacksonovcov v Las Vegas. Tento módny kostým je z ružového saténu, vyzdobený metálmi a krajkou na spodku šiat, vrátane ozdobeného klobúka. Výborný stav.

Texty piesne písané Michaelom Jacksonom s poznámkami

- na tomto kúsku papiera sú texty k piesni "Little Susie". Slová sú písané bodrým perom a ako vidno, text je niekoľko krát upravovaný, keďže išlo o pokračujúcu prácu na texte. Tiež obsahuje dva listy bieleho papiera, na ktorom sú na stroji napísané slová k piesni s zmenou vyslovenia názvu - Little Suzie. Na jednom papieri sú zmeny a štylistické úpravy skladateľa. Výborný stav so záhybmi v strede, a na okrajoch zo zníženou farbou vplyvom veku.

Veľkosť - 8 1/2x11

Bezdrôtový mikrofon Michaela Jacksona

- tento celý čierny bezdrôtový mikrofón NADY Systems, spolu so slúchadlom bol nevyhnutný pre Michaelove tanečné pohyby pri vystupovaní. Slúchadlo obsahuje označenie: Model VHF 700, serial no 28980826, frequency 183.20. Slúchadlo nesie znaky používania.

Veľkosť mikrofónu: 11x2, slúchadla : 10x9

Javiskové čižmy Randyho Jacksona, 1984

- tieto kostýmové čižmy boli navrhnuté pre pódiové vystúpenia bratov v 80 rokoch. Vysoko štýlové kožené čižmy v striebornom odtieni, majú futuristický vzhľad, a sú upravené najmä pre tancovanie. Sú ozdobené striebornými prackami, a zvýraznené pásmi čiernej kože. Randy je odfotený pred semišovým interiérom na čiernom podklade. Výborný stav.

MTV Video Music Awards za skladbu - USA for Africa, 1985

- táto postava mesačného muža bola prezentovaná skupine umelcov, kde na plakete je uvedené - Best Group Video. Výborný stav, základňa je mierne poškrabaná.

Veľkosť - socha: 9x5, základňa: 4 1/2x2

Popísaný obrázok Charieho Chaplina nakreslený Michaelom Jacksonom.

- tento čierno-biely obrázok Charielho Chaplina ako "Malého Trampa" bol vyhotovený Michaelom v grafite, uhlíkom, a ružovou pastelkou. Je podpísaný Michaelom na prednej strane a tiež aj na zadnej strane. Obrázok je v striebornom ráme na čiernom matnom podklade. Výborný stav.

Veľkosť - Rám: 25x19, obrázok: 19x13

Trblietavé sako Marlona Jacksona

- toto sako navrhol Bill Whitten na objednávku pre Marlona. Je v strieborné brokáte s vlnitým vzorom a s mnohými prackami a dúhovo sfarbenými umelými perlami.

Výborný stav.

Kostýmy Jackson 5 pre vystúpenie v show - SONY and Cher show, 1974

- je to tradičná značka polyesterových oblečení pre vystúpenia Jacksonovcov počas 70 rokov, s typickými nohavicami so zvoncovým vzorom. Ružový a gaštanovo hnedý kostým patrí Jackiemu, oranžovo hnedý kostým je Titov, a pár zelených nohavíc sú Randyho. Všetky ozdoby nesú znaky opotrebovania.

Červeno zlatý plášť Michaela Jacksona navrhnutý Bill Whittenom, 80 roky

- v polovici 80 rokov, keď sa Michael Jackson dostal do hudobného kráľovstva v USA, ukazuje aj jeho voľbu nosenia odevov, ktorá odzrkadľuje aj postavenie jeho neuveriteľnej slávy. Tento plášť je bohato ozdobený zlatými gombíkmi a prackami. Na pleciach a okolo ľavej strany hrude sú pripojené olemované reťaze. Na vnútornej strane saka je logo návrhára, ktoré vyjadruje zákazku na objednávku.

Výborný stav. Nesie známky opotrebovania.

Podpis Michaela Jacksona na podpisovej karte k skladbe - Rock With You

- tento kúsok obsahuje podpis Michaela Jacksona v hornom rohu listu - "Michael Jackson Love 81".

Karty bola vydaná - Almo Publications of AandM Records.

Výborný stav. Veľkosť: 12x9

popísaná fotka Michaela Jacksona.

- táto farebná fotografia ukazuje hĺbavého Michaela v námorníckom oblečení, v pozadí modrej oblohy. Na obrázku je nápis: "To kat I Love You, Michael Jackson, 1998".

Výborný stav, veľkosť: 14x11

Kompletný zoznam vecí na predaj v tejto aukcii nájdete na tejto stránke:

>>> LINK >>>

Pre všetkých, ktorí sa nemôžu zúčastniť tejto jedinečnej aukcie tisícou osobných predmetov rodiny Jacksonovcov priamo, budú k dispozícii aj internetové, faxové alebo telefonické možnosti pre ponuky na kúpu.

Na webovej stránke si môžete objednať aj kompletný zoznam vecí v jedinečnom a bohato ilustrovanom aukčnom katalógu, ktorý je vydaný v limitovanej edícii. Cena katalógu je 30 USD pre Štáty, a 50 USD medzinárodných záujemcov.

K dispozícii je aj ubytovanie pre záujemcov v - the Hard Rock Hotel >>> www.hrhvegas.com

Michael pripravil oslavu narodení PARIS vo Vegas !

V utorok oslávila malá slečna 9 rokov, a otec Michael jej pripravil veľkú oslavu.

Michael, Paris a synovia Prince I a Prince Michael II, spolu s niekoľkým bodyguardami zašli na nákupy do FAO Schwarz Toy Store, kde zavreli obchod asi na hodinu, aby si rodinka mohla voľne nakúpiť.

Potom sa vybrali do čínskej reštaurácie na obed v hotely Wynn, a cestou sa Michael zastavil aj v ochode s hodinkami Rolex.

Po náročnom dni sa rodina vrátila domov, kde na Paris čakala rodinná oslava jej narodenín, vrátane zábavy s klaunom Charliem.

Fotky si pozrite na fore.

Pochybné správy o turné Michaela Jacksona !!!

Joe Jackson a MGM Mirage popreli správy zo štvrtka minulého týždňa, že Michael pripravoval vystúpenie na 10.6.2007 v hotely LUXOR v Las Vegas.

"Neplánuje nič takéto, bol som s ním dnes ráno a rozprávali sme sa o tom". - povedal Joe Jackson, Michaelov otec.

Jenn Michaels, vice-prezidentka pre obchodné záležitosti hotela Mirage k tomu povedala, že Luxor: "nemá naplánované žiadne programy s Michaelom Jacksonom na tento alebo žiaden iný deň, pokiaľ ide o vystúpenia."

Dodala, že bude v najbližšom čase v rekonštrukcii kvôli pripravovaným vystúpeniam - Slnečného Cirkusu a show - MindFreak - mága Crisa Angela, a teda nebude k dispozícii žiadnemu umelcovi.

Na bulvárnej stránke TMZ.com, sa objavila falošná kópia niečoho, čo sa podobalo na zloženinu pozvánky na "plánované vystúpenie" Michaela v tomto hotely. Vystúpenie malo zahrňovať okrem vystúpenia aj večeru a dvojhodinové stretnutie sa s Michaelom pre vybraných "hostí".

(tu je obrázok tejto falošnej pozvánky)

>>> LINK /media/2007/03/0329_mj_invite_4.jpg <<<

... už podľa pozvania v texte, že "Pridajte sa k Luxoru a oslavujte - LIVE FOREVER - turné" sa dá odhadnúť, že ide o podvod, kde sa nezmieňuje o vystúpení Michaela Jacksona. A k tomu aj grafika pozvánky, je len akousi kolážou Michaelových starších fotiek, v jednoduchom zložení s textom, ktorý odkazuje na vystúpenia vo vychytenom a luxusnom hotely (?).

TMZ.com sa k tomu vyjadrili, že toto pozvanie získali od Michaela Politza, ktorý vedie internetový blog o dianí a celebritách v Las Vegas, a vydáva knihy o jedle a nápojoch.

Politz povedal, že on toto pozvanie dostal od niekoho, kto toto pozvanie navrhoval.

Ale ako nakoniec priznal, podal túto správu najprv stránke TMZ.com, aby mohol získať viac pozornosti pre svoju vlastnú stránku - TheVegasEye.com

Povedal, že bol "nervózny" nad tým, ako zoberú túto správu, a či nebudú pochybovať nad platnosťou pozvania, ale vraj ani o 6 hodín neskôr nedostal žiadne sťažnosti, že ho stránka označila ako pôvodcu tejto správy.

Priznal, že sa nekontaktoval nikým z vedenia hotela, aby poskytli nejaký komentár k tejto správe.

"Oni vedia, ako sa so mnou skontaktovať. Vedel som, že ak zavolám prezidenta Luxoru - Felixa Rappaporta, odmietol by takéto správy, takže som sa rozhodol sám, čo s tým urobím."

Pozvanie informuje, že ak hostia majú nejaké otázky, majú sa obrátiť na koordinátora Ariala Martineza a navštíviť aj internetovú adresu hotela Luxor. Napriek tomu, že sa pozvánka odvoláva na túto stránku, nie je možné túto stránku nájsť.

Na otázku, či Politz je nejako zapojený do príprav takéhoto vystúpenia, povedal že nie, ale "nebolo by to skvelé...?"

Deň predtým, Roger Friednam z FOX News oznámil, že Michael je hospitalizovaný sú zápalom pľúc, čo v zapätí Michaelova hovorkyňa poprela, a odmietla že by bol Michael v nemocnici.

K tomu sa objavili aj správy o tom, že by mala byť postavená aj 15 metrová socha Michaela v púšti, ktorá by vítala návštevníkov pred McCarranovým Medzinárodným letiskom a ktorá by bola osvetlená lasermi, a bola by aj propagáciou jeho show vo Vegas.

Podľa FAA (Federal Airport Association) a Oddelenia Národnej bezpečnosti by niečo takéto nemohlo ani byť v blízkosti letiska, nie to aby takáto socha priamo vítala pristávajúce lietadlá.

Preto tieto správy sú len vymyslené zatiaľ z neznámych dôvodov ľuďmi, ktorí sa len snažia propagovať vlastné projekty alebo lokality, na úkor využitia mena Michaela Jacksona.

A nie nakoniec, sa objavili správy, že Michael by mal začiatkom roka 2008 vystupovať v Ceasar Palace, a odštartovať svoje svetové turné, ale ani tieto správy nateraz nemajú žiadne relevantné základy.

Nová kniha o Johnovi Kennedym Jr. ?

Na trhu sa objavila ďalšia kniha z nespočetného množstva, ktorá sa odvoláva na Michaela a "zážitok" s Michaelom od "očitých svedkov".

Nová biografia o Johnovi Kenndedym Juniorovi, vraj odhaľuje, že bývala prvá dáma Ameriky Jackie Kennedy "potlačila" začínajúce priateľstvo medzi Michaelom a jej synom.

Dôvodom mala byť jedna udalosť, ktorá sa vraj mala stať medzi Trumanom Capotem, Michaelom a vtedy vraj teenagerom Johnom Kennedym, a podľa knihy - "Jacko: His Rise and Fall", ktorú napísal Darwin Porter, tieto správy sú priamo výpoveďou Capoteho.

Porter tvrdí, že Michael sa dostal do kontaktu Jonhom Kennedym Jr. potom, ako bol pozvaný Jackie na tenisový turnaj Roberta Kennedyho.

New York Daily News napísali, že práve vtedy sa mali Capote, Michael a John-John medzi sebou navzájom "vyzliecť" v zatvorenej izbe.

"Jackie Kennedy pozvala Michaela, aby ju doprevádzal na tenisový turnaj Roberta Kennedyho, kde aj predstavila Michaela svojim deťom. V tom čase, som nevedel, že John-John je exhibicionista. Predo mnou a Michaelom sa John-John vyziekol." - cituje Porter, vraj Capota.

Podľa jeho knihy, vraj Jackie mala nejaké tušenie čo sa stalo, a podľa jeho knihy samozrejme, mal to byť Michael, kto mal nejaké "zámery", preto ukončila ich začínajúce priateľstvo.

Kniha vraj "dôkladne pátra po niekoľkých búrlivých desaťročia, objavuje a vysvetľuje mnoho tajomstiev, prečo Michael Jackson chce byť ukrytý pred svetom. Odhaľuje muža skrytého za maskou, verejnú postavu, ktorej oči sú často skryté na čiernymi okuliarami, a jeho tvár je zahalená ešte čiernejšou maskou." - opisuje sa kniha v prológu.

(preklad slova podľa Cambridge dictionary - peel off: If a person, animal or vehicle peel away/off, it moves away from a group)

Príde Michael podporiť kampaň proti násiliu ?

Nová, ale nikým nepotvrdená správa od "blízkeho" Michaelovho priateľa Matta Fiddesa hovorí, že Michaela pozval do svojho rodného mesta.

Matt je akýsi "guru vojenského umenia", a on bol aj za nedávnym pozvaním TITA Jacksona, Michaelovho brata do mesta Swindon, a tiež pripravil aj stretnutie s Jermainom Jacksonom na "kampani proti násiliu", ktoré bolo vyvolané aj nedávnou show a rasizmom v - Big Brother v UK. Zároveň je to kampaň pre motivovanie mladých, aby sa vzdelávali.

Matt (27) je absolventom - St Joseph's Catholic College, a verí, že sa mu podarí dostať Michaela do mesta.

"Michael mi nedá odpoveď hneď a priamo, keďže si musí overiť svoj program, ale mám silný pocit, že by sme to mohli urobiť. Viem, že by chcel urobiť niečo podobné ako jeho bratia a podporiť túto kampaň. Predtým bol Michael v 2002 aj v Exetery s Urim Gellerom na podobnej charite. Stretol sa tam aj s chorými deťmi, prišiel na futbalový štadión, takže ak bol tam, prečo by nemohol prísť aj do Swindonu.

Bol aj v Japonsku, takže sme nevedeli čo sa bude diať, ale som v kontakte s Markom Lesterom, ktorý je s Michaelom. Mark hral Olivera v predstavení Oliver Twist, a je aj krsným otcom môjho najstaršieho syna. Ja som stretol Marka cez Michaela a odvtedy sme si veľmi blízky." - povedal Matt.

S Michaelom sa spriatelil Mark až potom, ako bol pozvaný Urim Gellerom do Británie, potom sa stal neoficiálnym Michaelovým bodyguardom, keď bol Michael Europe.

Mark vraj založil viac ako 400 "vojenských umeleckých škôl" po celej Europe, aj keď na začiatku ako povedal, nevedel ako na to, lebo nemal dostatočné kvalifikácie.

Ale nedávno podpísal niekoľko miliónovú zmluvu na svoju obchodnú značku pre Austráliu a Nový Zéland, a bol aj vyhlásený za - inštruktora/učiteľa roka - podľa magazínu "Martial Arts Illustrated magazine".

"Jermain bude hovoriť deťom o hodnotách práv cez ich vlastné životy, prečo je násilie zlé, a ako je dobré byť k ľudom milý, aby sa k nim správali rovnako. Skutočne verím, že každé dieťa si z toho niečo vezme ako ponaučenie, ak budú chcieť. A rád by som povedal, že ja som toho príkladom. Ale tiež budeme hovoriť deťom aj o nebezpečenstve drog, a ako povedať NIE takémuto tlaku." - povedal Matt.

Michael je žalovaný svojim bývalým právnikom

Michael je tentoraz opäť žalovaný ďalším právnikom, ktorý tvrdí, že mu Michael dlhuje peniaze za jeho zastupovanie v prípade žaloby Dariena Dasha a Prescient Capital v hodnote 48 mil. dolárov.

Brent Ayscough, ktorý zatupoval Michaela aj v prípade žaloby Marca Schaffela, teraz vedie konanie v prípade žaloby právnika Michaela Sydowa, ktorý podal žalobu na Michaela v Houstone, že mu Michael dlhuje minimálne 250.000 dolárov.

Sydow zastupoval Michaela v prípade žaloby Prescient Capital v zastúpení Dariena Dasha, že im Michael nevyplatil 48 mil. dolárov zo sumy, ktorú mala firma získať pre Michaela na pôžičku v hodnote 500 mil. dolárov, ktoré mala poskytnúť firma FORTRESS INVESTMENT, ktorá namiesto 270 mil. dolárov na vyplatenie dlhu banke, poskytla 500 mil. a ako zábezpeku si mala vyžiadať aj Michaelov podiel v SONY/ATV, čo mal v zastúpení Michaela vyjednať a podpísať jeho brat Randy, ktorý aj podpisoval zmluvy s Prescient a kde jej mal prisľúbiť 9 % u vypožičanej sumy = 48% z 500 mil.