Články za február 2007

Prehlásenie Raymone Bain k ostatným správam

Washington DC, Raimone Bain:

Michael neplánuje koncerty so svojimi členmi rodiny

Správy o tom, že by chcel vystupovať v nejakej show v Las Vegas, a že nedostal žiadnu ponuku, sú falošné a zavádzajúce. Dostal len niekoľko ponúk

Michael naprišiel do Vegas kvôli vystupeniam, ale preto, lebo považuje toto mesto za vhodné na spoluprácu s ostatnými umelcami na jeho novom albume, a k tomu má osobitý vzťah k tomuto mestu.

Michael nemal v pláne zúčastniť sa show - American Idol

Michael nechcel získať lístky na NBA zápasy ako to bolo prezentované. Bol pozvaný niekoľkými hráčmi na zápasy ako hosť. Michael toto pozvanie odmietol. Správy o tom, že lístky boli vypredané, sú falošné.

Michael si nikdy neprenajal dom od tanečníka Michaela Flatleya v Irsku a nebol vyhodený za neplatenie nájomného.

Michael nikdy nenahral skladbu s PRASSom - No Friend Of Mine

Sony/ATV Music Publishing má nového prezidenta

Americká spoločnosť SONY Music Publishing oznámila dnes, že novým predsedom predstavenstva a prezidentom spoločnosti sa stal Martin Bandier.

Ako súčasť jeho činnosti na základe dohody, bude aj spravovanie investícií v SONY/ATV, ktorú založil a spoluvlastní Michael.

Prechod pána Bandiera do SONY/ATV Music Publishing môže znamenať zveľadenie jedného z najcennejích hudobných aktív, a podporu jedným z najpopulárnejších umelcov súčasnosti.

Do katalogu SONY/ATV patria takí umelci ako the Beatles, Neil Diamond, Bob Dylan, The Everly Brothers, Jimi Hendrix, Willie Nelson, Steven Stills, Hank Williams, Babyface, John Mellencamp, Beck, Destiny's Child, Fall Out Boy, John Mayer, Sarah McLachlan, Rascal Flatts, KT Tunstall, Gretchen Wilson, Billy Mann, Joni Mitchell, Graham Nash, Roy Orbison, Richie Sambora...

Ulohy pána Bandiera však budú na celkový dohľad nad spravovaním všetkých aktivít SONY Music, vrátane spravovania všetkých autorských práv, a rozvýjanie možností nových stratégií v hudobnom priemysle.

Do úradu prezidenta nastúpi 1.4.2007

"Martin Bandier je skutočnou legendou v hudobnom priemysle. Jeho skúsenosti a postavenie sú jedinečné.

Sme potešený, že práve on bude viesť spoločnosť SONY v tomto ktitickom období. Dokázal, že vie určiť nové obchodné stratégie, ktoré nám pomôžu v rozvájaní, čo pomôže všetkým zúčastneným." - povedal Rob Wiesenthal, hlavný ekonom a výkonný viceprezident a šéf úradu pre stratégie SONY.

Sir Howard Stringer, predseda SONY Corporation povedal:

"Toto je veľmi silný signál toho, ako vážne myslíme hudobné vydávanie, a preto si cenníme, že sa do nášho tímu pridal jeden z najrešpektovanejších ľudí v hudobnom priemysle. Vieme, že urobí len to najlepšie, aby pozdvihol tento obchod."

Michael Jackson na to povedal: "Som vzrušený z toho, že pán Bandier súhlasil s tým, aby viedol túto spoločnosť ako jej prezident. Marty má viac ako 30 ročné skúsenosti v hudobnom priemysle, čo mu nedáva len široký rozhľad vo vedomostiach, ale aj vízie a schopnosť dostať spoločnosť do nových výšin.

Veľmi sa teším na spoluprácu s ním."

Pán Bandier pracoval ako Prezident EMI Music Publishing od 1989, založil spoločnosť SBK a Thorn EMI.

Pod jeho vedením sa tak stalo EMI svojho času najväčším vydavateľstvom na svete.

Po jeho odstúpení, sa EMI stalo "len" štvrtým najväčším vydavateľstvom v hudobnom priemysle.

Upresnenie o stretnutí rodiny

To, že sa reportér FOX News - Roger Friedman neustále snaží zaujať svojimi "prekvapujúcimi" správymi, je presne ten typ bulváru, ktorý je ďalekosiahli a v konečnom dôsledku nepriaznivý pre Michaela.

Ale on sa snaží prezentovať ako vševed, čo dokázal aj v najnovšom prípade, keď informoval, že by sa rodina Jacksonovcov spojí pre turné.

V skutočnosti sa rodina stretla, aby prejednali súkromné záležitosti, a stretli sa ako rodina a prejednávali aj prípad Loli Jackson, ktorá tvrdila, že je matkou Michaelových detí. :-p

Michael na turné s Jackson 5 ???

Podľa niektorých zdrojov, Michael vraj súhlasil, že by sa vydal na spoločné turné s Jackson 5.

Mal sa vraj v pondelok stretnútť s bratmi, ale aj Janet a Jackie a Rebbie vo Vegas.

Podľa vševeda Rogera Friedmana, táto myšlienka prišla potom, ako Michael zistil, že nie je schopný získať nahrávaciu zmluvu.

Ako píše, všetci sa mali stretnúť u Michaela asi o 7.30, ale pred dverami museli na pokyn Grace Rwaramba čakať od 30 do 60 minút.

Na stretnutí bol aj ich bývalý promotér z 80 rokov Leonard Rowe, a spolu prerokovávali možnosti.

Ale ako píše: "Uspešné turné rodiny Jacksonovcov by mohlo zmeniť pre Michaela všetko. Zároveň by to bolo pre rodinu veľký finančný prínos.

Michaelove príjmi ročne sa pohybujú podľa Friedmana asi len okolo 7 mil. USD, takže financovanie domov v Encine a najmä Neverlandu, by tak bolo jednoduchšie, a k tomu by sa zbavil dlhov.

Podľa neho ale Michael ostáva "rádioaktívny" pre väčšinu biznismanov v Las Vegas, lebo nechcú, aby vystupoval v ich hoteloch.

Michael mal v piatok zomrieť...!

Na jednej americkej rádio stanici (KWIN), prečítal "odkaz" jeden z DJ-ov vo svojej show, že Michael Jackson zomrel v Las Vegas v Piatok ráno.

Išlo však len o "vtip", ktorý sa ju dostal, a tak sa rozhodol zverejniť ho. Ihneď na to, dostali stovky telefonátov a emailov, ako reakcie na túto správu, vrátane jedného vzdialeného člena Michaelovej rodiny.

"Nemôžem uveriť, že vy ku*vy ste urobili niečo také" - povedal jeden z nahnevaných poslucháčov.

"Mám rád Michaela Jacksona. Je mŕtvy ? Naozaj zomrel ?" - pýtal sa ďalší poslucháč.

Moderátori povedali ten vtip tisícom poslucháčov ako že Michael zomrel minulú noc. Neskôr sa vyjadrili, že ľudia, ktorí im volali boli naštvaní a mnohí plakali.

Podľa nich, bola pointa v tom, že to Associated Press oznámila, že Michael zjedol niekoľko 12 ročných skazených "vľašských orechov" (- nuts - čo v inom preklade môže znamenať aj "12 ročných bláznov").

Na to reagoval jeden poslucháč, že čo si vlastne myslia, čo to má znamenať, že to tak do éteru povedia ako "vtip".

Táto správa sa veľmi rýchlo rozniesla do ďalších médií, kde volali ďalší poslucháči. Komentáre k tomu boli aj takých, ktorí si mysleli, že to bolo "celkom" originálne", a najmä takí, ktorí boli naštvaní.

Jeden z poslucháčov povedal, že zavolá ich šéfom a rozhlasovej komisii, aby boli za toto nejako potrestaný.

Na to však reagoval hovorca rady pre rozhlasové vysielanie, že nepočul tento "vtip", ale že vždy je nutné, aby bolo pred takýmito vyhláseniami povedané, že je to vtip, alebo kanadský žartík. A že dovtedy, pokiaľ nespôsobí takýto "vtip" nejaké "škody", rádio stanica nie je v ohrození postihu, ale je to na rade pre vysielanie ako to posúdi.

Na obranu jeden z DJ-ov povedal, že je Michael kamoš, a že bol na Neverlande niekoľko krát ako hosť, a že Michael by to tiež nebral tak vážne, ale ako vtip.

Michael Jackson se rozhodl konvertovat na islám?

Michael Jackson se zřejmě rozhodl konvertovat na islám. Potvrdil to jeho bratr Jermaine.

"Když jsem se vrátil z Mekky, dal jsem mu nějaké knihy a on se mě začal vyptávat na spoustu věcí. Tak jsem mu vysvětlil přednosti mé víry. Je proto pravděpodobné(:-D) , že se také stane muslimem," říká Jermaine v rozhovoru pro magazín příznačně nazvaný Muslim News. Michaelův sourozenec konvertoval již v roce 1989. Teď věří, že by ve spojení se slavným zpěvákem mohli pro islám učinit veliké věci.

Dvaapadesátiletý Jermaine Jackson se na veřejnosti na rozdíl od svého bratra prezentuje poměrně úspěšně a často. Nedávno skončil druhý v reality show stanice Channel 4 "Celebrity Big Brother".

(musicserver.cz)

Súd rozhodol, že...

... žena, ktorá tvrdila, že je skutočnou matkou Michaelových detí, si nemôže uplatňovať nárok na vyrovnanie a opateru detí, rozhodol o tom súd v stredu v Londýne.

Paris Lola Jackson, 36, podala v Oktobri žiadosť o zapojenie sa do súdneho vyrovnania sa Michaela a Debbie v ich opatrovníctve o deti.

Sudca Robert Schnider zamietol jej žiadosť ešte v Novembri minulého roka a teraz oznámil, že žena nevedela potvrdiť svoje tvrdenia a nemala žiadne relevantné dôkazy, ale nechal prípad otvorený v prípade, že by sa Michael nevedel dohodnúť s Debbie.

Vo svojej žalobe tvrdila, že :

"Ja a Michaela sme sexuálne aktívny pár a robíme to takto od samotného začiatku nášho vzťahu".

Ďalej tvrdila, že napísala pre Michaela viac ako 3000 skladieb.

Dokonca sa snažila kontaktovať aj Michaeových právnikov.

Volala im a tvrdila:

"Odmieta pán Jackson to, že som matka jeho detí ? Čo im o mne hovorí ?"

Sudca povedal, že oni nereagovali na jej otázky a nebol prítomný ani právnik Debbie.

Debbie a Michael sa dohodli v Septembri/Říjnu 2006

Michael vzal deti na finále súťaže mágie

Michael spolu s deťmi a 2 bodyguardami boli na the World Magic Seminar Show v The Orleans Showroom.

Išlo o finále seminára o mágiia kúzlach, ktorého súčasťou boli dve hodiny predstavenia a udeľovania cien.

Tak ako nenápadne prišiel, tak aj rýchlo a nenápadne odišiel zadnými dverami.

Fanúšikovia sa o ňom dozvedeli len vtedy, keď na javisku boli Siegried a Roy, ktorý oznámili, že Michael je tam prítomný.

Čas pre Michaela Jacksona na znovuzískanie trónu

Erald kolasi, redaktor - Cavalier Daily Opinion

V 2007, Kráľ Popu získa svoj právoplatný trón. Podľa niektorých správ, Michael Jackson pracuje na novom albume, ktorý by mal byť vydaný koncom roka, so súčasnou producentskou špičkou - Will I Amovi, zo skupiny BEP. Niekoľko skladieb už je nahraných, a album by mal byť hotový už čoskoro.

Najpôsobivejší dosah tohoto albumu by malo byť oživenie ikonického statusu Michaela Jacksona a prinavrátenie stratenej slávy, pretvorením predstáv ľudí o ňom, a sústredenia sa na hudbu, a nie na súkromný život.

Počas 80 rokov bol Jackson najväčšou hudobnou ikonou na svete. Album Thriller vydaný v 1982, sa stal najpredávanejším na svete, definoval pop 80 rokov a dostal Michaela do najvyšších sfér. Podľa Guinnessovej Knihy Rekordov sa z tohoto albumu predalo viac ako 100 mil. kusov, čomu sa žiaden iný album ani nepribližuje.

Kráľ Popu mal na konte 9 hitov č. 1 počas tejto dekády, viac ako ktorýkoľvek umelec. Jeho sláva prevýšila akúkoľvek ľudskú bytosť na planéte; v 1997 podľa prieskumu, bol Jackson najznámejšia osoba na planéte, keď porazil aj takých ako Bill Clinton či Pápeža Jána Pavla II. Zrejme iba BOH bol jediná entita, ktorú poznali ľudia viac, alebo vieru v neho.

Celý rad kontroverzií, ktoré obklopovali jeho súkromný život, však postupne zatienili jeho hudbu, aj keď Jackson pokračoval fenomenálnym celosvetovým úspechom aj v 90 rokoch vydaním takých albumov ako Dangerous a HIStory, spolu s Blood on the Dancefloor, ktorý sa stal najpredávanejším remixovým albumom.

Napriek tomu, jeho aktivity s deťmi na ranči Neverland si získaval narastajúcu negatívnu pozornosť. V 1993 odpovedal na obvinenia zo zneužívania detí, mimosúdnym vyrovnaním, bližšie nezverejnenou sumou peňazí. O celu dekádu neskôr, stál opäť pred tribunálom za zneužívanie detí, ale nakoniec bol oslobodený zo všetkých obvinení v Júny/červnu 2005. Nasledujúce cesty po procese, nakoniec doviedli Michaela späť do Spojených Štátov, a teraz dúfa, že tieto jeho lesknúce sa rukavice budú opäť žiariť tak, ako kedysi.

Jeho šance na pokračujúci úspech sú reálne, ale aby sme to lepšie pochopili, je potrebné, aby nasledujúci Michaelov album, bol osadený do kontextu statusu Michaela Jacksona ako kultúrnej ikony, nie len na jeho hudobný úspech.

Kedysi, všetko čo bolo spojené s Michaelom Jacksonon bolo, nuž, "COOL", od moonwalku až k spôsobu ako odhodil svoj klobúk, keď začínal tancovať Billie Jean. Ako vysvetľuje Rock and Rollová sieň slávy, že Michael Jackson ..."dosiahol úroveň superslávy, ktorú sme predtým poznali len u Elvisa, The Beatles a Franka Sinatru." Dnes, keď ľudia premýšľajú o Michaelovi, často sú zaujatý osobnosťou, ktorá urobila svojej tvári niečo strašné a zneužíval deti. Michaelova imidž ikony sa ťažko bude obrusovať a naprávať, ale nie je všetko stratené, a ak niekto má talent, aby oživil svoju kariéru, je to Michael Jackson.

Album musí uchvátiť tie nádeje, ktoré ostali, aby zachránili jeho status a prekryl tie negatívne vnímania verejnosti. Nakoniec, on nemá vlastne nič iné, než hudbu, ktorou môže niečo dokazovať. Sám seba dostal do pozície jedného z najlepších tanečníkov, ak nie toho najlepšieho, a jeho vokály sú už legendárne, skutočnosť, ktorá je uznávaná túžbou, ktorú vyvyšuje spievanie Kráľa Popu a všetko, čo je spojené s genialitou Michaela Jacksona. Je jedným z najpredávanejších umelcov na svete, získal 13 Grammy, mal 13 hitov č. 1 v americkej hitparáde a zlomil rekordy počas návštevností na jeho svetových turné.

Táto snaha by mala byť viac o histórii a odkaze, ak nie o niekom tak úžasnom, ako to ako sa Michael objavil v 1983, keď sa nič na celé desaťročia nepriblíži úspechu Thrilleru. Ak sa to novému albumu podarí, ľudia začnú viac premýšľať o jeho hudbe, než o jeho osobnom živote.

Staronová asistentka pre Michaela

Zatiaľ len ako "nepotvrdené správy", sa objavilo to, že Michael po údajnej návšteve klubu 3121, ktorý prevádzkuje PRINCE v Las Vegas a občas tam aj vystúpi, by Michael mohol otvoriť aj svoj vlastný klub, kde by tiež mohol "občas" vystupovať. Michaela sprevádzal v klube Chris Tucker.

Do Michaelovho tímu sa ale dostala opäť Carol Lamere, ktorá bola jedna z prvých, ktorá predstavila rodinu Arvizo Michaelovi.

Carol nahradila Karen Faye, ktorá bola dlhoročná Michaelova vizážistka. Carol sa stala priateľkou Davida Arvizo, otca Gavina, s ktorým sa spoznala v tanečnej škole, ktorú Gavin a jeho súrodenci navštevovali v rámci sociálneho programu - zadarmo.

Carol sa stala blízkou rodinnou známou rodiny Arvizo, keď ju dokonca prijala aj dcéra Davida, ktorá nežila s matkou (Janet Arvizo).

Následne vyšetrovateľ Scott Ross v Novembri/Listopadu 2004 vypočúval Carol, a tá mu vtedy povedala, že sa snažila varovať Michaela pred rodinou Arvizo, a túto správu mala podať Michaelovi jeho asistentka Evvy Tavasci, ktorá to ale Michaelovi ďalej nepodala. Carol vypovedala, že Janet Arvizo mala učiť deti, čo majú hovoriť, aby získavala peniaze.

K tomu sú správy, že "nová" skladba - No Friend Of Mine nie je nová, ale remastrovaná demo nahrávka z 1995, keď Prass a The Fugees spolupracovali s Michaelom na vtedy nových nahrávkach. Niekoľko dní po zverejnení správy, že skladba je na nete, si na stránke rapera Tempamentala vypočulo skladbu viac ako 100.000 ľudí.

Michael v Sanreme...?

Podľa Raymone Bain, pred pár mesiacmi dala nadšene vedieť, že by sa Michael mohol ukázať aj na hudobnom festivale pre začínajúce talenty v Talianskom Sanreme.

Vtedy vydala prehlásenie:

"Michael by chcel spievať naživo, ale odkedy má problémy s hlasom, radšej dá prednosť zborovému spevu." - išlo zrejme aj o vystúpenie na WMA v Londýne.

V Sanreme, ak by sa zúčastnil, mal by dostať aj cemu za celoživotné dielo. Počiatočné požiadavky boli, že Michael nebude spievať.

Michael sa k tomu vyjadril:

"Budem potešený, ak budem môcť prísť nabudúce k vám, keď bude môj nový album hotový, a keď sa pripravím na svoje budúcoročné turné.

Sanremo je tak úžasná show, že nechcem prísť nepripravený."

Zlaté sochy v predaji

Michael dal v 1999 návrh na vytvorenie zlatých sôch počas návštevy Nelsona Mandelu v Afrike. Tie mali byť neskôr aj predávané.

Celkovo bolo vyrobených 1000 kusov, z ktorých sa nakoniec predalo viac ako 700.

Išlo o ručne zdobené postavy Michaela v zlatom kostýme z HIStory Tour, pričom tvár každej postavy bola z 99 % čistého zlata.

Obrázky na diskusii. 8-o

West Africa Idol

... už aj v Afrike sa konajú podobné spevácke súťaže, a dvaja súťažiaci spievali skladby You Are Not Alone a dokonca Speechless.

Jeden z nich postupuje.

American Idol

V utorok sa začala show - American Idol, kde si semifinalisti vyberali skladby najmä od Michaela Jacksona, Georga Michaela a Richarda Marxa, iní si kvôli menšej náročnosti vybrali klasické rockové skladby.

Jeden z účinkujúcich - Brandon - ,:) :-p , si zvolil a zaspieval - Rock With You... ;-)

Michael ako rituál

Na oficiálnej stránke amer. futbalového tímu San Francisca, Mark Roman urobil rozhovor, kde spomenul aj Michaela na otázky fanúšikov:

O.: "Čo robíš zvyčajne pred zápasom ? Máš nejaké rituály ?

Mark: "Počúvam Michaela Jacksona. Počúvam ho pred každým zápasom, odkedy som začal chodiť na strednú. Všetko sa to začalo tam, keď som mal slúchadla na ušiach a v playeri CD od Michaela.

- Človeče, to je dobré - povedal som si a začal si spievať. Vtedy som prebehol štvrť míle najrýchlejšie, a odvtedy som to musel stále počúvať. Asi mi to prinieslo šťastie.

Ale okrem toho si večer pred zápasom dám kúpeľ a ráno jem to, čo zvyčajne - omeletu, ovsenú kašu a štvrťku oblátky."

Cover verzia - Billie Jean

Chris Cornnel, bývalý člen skupiny Audioslave vydáva na svojom novom solo albume "Carry On" skladbu - You Know My Name, čo je cover verzia - Billie Jean, s témou filmu o Jamesovi Bondovi - Casino Royale.

Hlasujte za Michaela !

Hlasujte za Michaela (skopírujte si adresu do vyhľadávača)

LINK /blab.jsp?blabid=817eaba43d2dc06182f3a54dcd0564161 23bdd9731313436303338353236313434 ,:) B-) d--b

Nová žaloba na Michaela a Medical Center

Na Michaela a Marial Medical Center podala žalobu rodina jednej ženy zo Santa Marie, ktorá umrela vo Februári/Únoru 2005, potom ako bola premiestnená z dvoj posteľovej izby na traumatológii, ktorá bola pripravená pre Michaela a jeho hospitalizáciu, keď mal dostať chrípku 15.2.2005 .

Civilná žaloba, ktorá bola podaná v utorok na civilnom súde v Santa Marii, dva roky po úmrtí 73 ročnej ženy Manuely Gomez Ruiz, je uvedené aj podanie zo zneužívania postu/statusu hviezdy-celebrity.

Zdravotné stredisko a Michael, majú byť tak zodpovedný za “absurdnú a prehnanú atmosféru, ktorú vytvorili počas hospitalizácie Michaela Jacksona a to práve v posledných hodinách života Manuely Ruiz, a emocionálnych a psychických následkov jej hospitalizácie.“

Žalujúci, prevažne deti ženy, žiadajú bližšie neurčené odškodné. Ako obvinenie uvádzajú zámernú emocionálnu vyčerpanosť, ľahostajnosť v zdravotnej opatere, neoprávnené väznenie a sprisahanie Michaela, Marian Medical Center a Catholic HealthCare West, ktorá vlastní zdravotné centrum, a to vydalo aj prehlásenie, ktorom odmieta tieto obvinenia a považuje ich za nepodložené, a vyjadrili rozhorčenie nad ich obvinením, pretože to považujú len za zbytočný pokus o zvyditelnenie sa, napriek tomu vyjadrili ľútosť nad smrťou ženy.

Vyjadrili stanovisko, že bezpečnosť a starostlivosť o pacientov je prvoradé a preto si stoja za tým, že podali riadnu a zodpovednú starostlivosť.

Právnik rodiny Hugh Spackman to Santa Barbary nechcel komentovať žalobu. Ale podľa toho, ako nazývajú svoju VIP politiku, pre "hviezdnych" pacientov, by sa Michael bol vyhol žalobe, ak by namiesto toho, že by bol hospitalizovaný len s chrípkou, nebol považovaný za pacienta z vážnou chorobou, pretože to bolo krycie podanie na jeho hospitalizáciu, čím bola uvolnená miestnosť, kde bola žena.

Podľa žaloby práve v tom čase už bola žena na "smrteľnej posteli" a ako povedal právnik James McKiernan zo San luis: "Áno, Manuela Ruiz umierala, ... a umieral aj Michael Jackson, ale tým, že nechcel ísť na súd v ten deň jeho tak verejného kriminálneho procesu."

Manuela utrpela masívny srdcový infarkt skoro ráno v ten deň, bola následne po príchode Michaela premiestnená do oddelenej časti nemocnice, kde sa jej stav zhoršil a bola napojená na prístroje. Po 8.30 sa zhoršil jej stav natoľko, že musela byť resuscitovaná, ale podľa žaloby vraj sestričky odpojili prístroje a chceli ju previesť do inej izby, kvôli "privátnemu pacientovi", ktorého izba musela byť chránená, ako uvádzajú dcéry ženy, ktoré tvrdia, že nebolo vhodné ju premiestniť v jej stave.

V žalobe uvádzajú, že ony ako rodina ani neboli v krajine na to, aby nejako Michaela "ohrozovali", a že ich matka bola premiestnená do izby, kde nebolo žiadne zdravotnícke vybavenie. To dodali až dodatočne. Potom dostala ďalší infarkt, ale podľa žaloby bolo jej prevezenie odložené kvôli ľuďom, ktorí zapratali priestory po Michaelovej hospitalizácii. V ten večer potom žena umrela.

McKiernan povedal v piatok, že pôvodne myslel, že žaloba bude obsahovať aj bod z nedbanlivého ublíženia na zdravý z následkom smrti, ale nakoniec sa po zhodnotení a jednaniach s ostatnými právnikmi dohodlo, že toto by sa ťažko dokazovalo.

"Mali by sme sa sústrediť na hlavný problém, ktorým bude spôsob, ako sa zaobchádza s ľuďmi. - povedal McKiernan, a dodal, že nechá na porote, aby rozhodla, aké škody boli spôsobené týmto konaním. Povedal, že s touto žalobou chceli počkať aj z dôvodu, aby bola posudzovaná objektívne, nezaťažená inými procesmi, ktorým Michael v tom čase čelil.

Michaela v tomto prípade zastupuje Brian Oxman.

Žiadne konkrétne dátumy pojednávaní neboli stanovené, súd žalobu prejednáva a rozhodne, či ju pripustí k procesu.

Michael v Las Vegas

Michael sa čoraz viac ukazuje na verejnosti počas jeho pobytu v Las Vegas.

Tento týždeň sa prišiel najesť do dvoch ázijských reštaurácií, po prvý raz. V Wing Lei vo the Wynn a v the TAO Asian Bistro vo The Venetian. Bol oblečený celý v tradičnom čiernom, a prišiel v spoločnosti 4 hostí, cez súkromný a strážený vchod. Michael si dal aj kuracie satay, morského raka..., a pobudol tam asi 90 minút, pričom nechal odkázať, že sa tam cítil veľmi dobre a chcel by sa tam ešte vrátiť. Keď prechádzal hore schodmi do nočného klubu TAO, stretol sa s Nellym a Ashanti, ktorí v tom čase, boli na VIP party.

Na druhý deň potom bol Michael aj s deťmi v reštaurácii Chinois, a na ceste domov sa zastavili na nákupe hračiek vo FAO Schwarz.

Michael a problémy s peniazmi

Podľa reportéra FOX news a New York Post, Rogera Friedmana, je Michael v takej zlej finančnej situácii, že aj samotný Will I Am si vraj platí všetky výdavky, ktoré má pri spolupráci s Michaelom na nahrávaní jeho albumu, a dokonca, že aj platí niektoré výdavky za Michaela. Will si mal zaplatiť aj cestu z Kalifornie do Írska, aby si overil ako Michael myslí vážne nahrávanie a aby zistil, koľko toho Michael stihol urobiť.

Podľa Rogera by Michael potreboval aj hudobného producenta Timbalanda, aby s ním vytvoril aspoň tak dobrý album, ako je album Justina Timberlakea, ale keďže Will I Am je stará škola ovplyvnená priamom Michaelom, takže by to mohlo byť vydané, a tak by sa mali dostať opäť do štúdia tento mesiac.

Ako píše Friednam, Will I Am to nerobí celkom tak zadarmo, ale počíta sa s tým, že ak jeho skladby budú na novom albume, bude tak dostávať podiely zo zisku, ale niektoré zdroje tvrdia, že Will to robí aj pre Michaela, lebo je mu ho ľúto, alebo že nepotrebuje peniaze na to, aby vytváral niečo, čo má nejakú „hodnotu“.

Napriek tomu sa finančné problémy objavili aj v rodine Jacksonovcov, teda rodičov Michaela a ich domu v Encine. Michael vyplatil 2.2 mil. USD ako hypotéku na rodičovský dom, dva dni potom, ako sa Michael vrátil do USA. Ale podľa niektorých, na dom v Hayvenhurst Avenue, ktorý má hodnotu asi 5 mil. USD, bola vybraná ďalšia pôžička vo výške asi 5 mil. USD, a to ako následok toho, že Michael musel vyplatiť v 2003 ako kauciu 3 mil. USD, a tak sa rozpočet na čerpanie zálohy nevyplatil na dom. Na Neverland je založený ešte 25 mil. dlh, ktorý stále nie je využívaný, a funguje len na minimálnom financovaní.

Niekoľko informácii k bývalému právnikovy Michaela

Ten ostáva vo väzbe, kde je obvinený zo špionáže a iných ilegálnych činností, ktorých sa mal dopustiť ako súkromný detektív, pri zisťovaní informácií pre svojich klientov. Federálny prokurátori v LA vydali žalobu, v ktorej bližšie uviedli, že Hollywoodsky právnik Terry Christensen spolupracoval s Anthonym. Ako svedok žalobcov = prokurátorov, by mal byť herec a producent Andrew Stewens, ktorý mal byť na zozname celebrít Pellicana. Ostatní hollywoodski právnici a manažéri, ktorí boli v kontakte s Pellicanom, zostávajú ako potencionálny svedovia. A to by mohlo zasiahnuť aj Michaela a jeho prípad, keď ho Pellicano zastupoval v prípade Jordyho Chandlera, kde sa podieľal aj na zisťovaní informácií o otcovi Chandlera, jeho právnika Feldmana, a psychiatra Stanley Katza.

Čo je so singlom What More Can I Give ?

What More Can I Give ("Todo Para Ti" - v španielskej verzii) - bol charitatívny singel, nahraný Michaelom a ďalšími 35 hviezdami, s cieľom vyzbierať 50 mil. USD, a poskytnúť ich rôznych charitatívnym organizáciám, ako dotácie pre pozostalých pre obete útokov v NYC 11.9.2001.

Michael bol inšpirovaný pre napísanie skladby ešte počas návštevy Michaela Južnej Afriky, a stretnutím sa s Nelsonom Mandelom v 1999 a mienil tento singel použiť ako …"zmiernenie zármutku nad útokom na Ameriku, a vytvoriť zmysel globálnej jednoty v tvárou tvár nezmyselnému násiliu a masovým vraždám." - vyhlásil Michael.

Singel nebol doteraz vydaný kvôli problémom, ktorý vznikli medzi Michaelom a SONY, keď SONY videla vraj konflikt v tom, aby nebol vydaný v jednom čase s albumom Invincible. No aj po mesiacoch, SONY odmietla vydať singel, a to bol jeden z faktorov, prečo Michael nazval šéfa SONY Tommyho Mottolu "rasistom", ktorý vraj mal sabotovať Michaelov album a jeho propagáciu. Singel nakoniec bol uvedený aj na platenej stránke ako download. Nakoniec sa singel mal stať charitatívnym príspevkom ku katastrofe v New Orleands.

Singel sprevádzali kontroverzie, ktoré mali výrazný vplyv na tom, že nebol doteraz vydaný, medzi ktorými patrí aj spolupráca s bývalým producentom gay porna, alebo ako bolo odhalené, medzi tými, ktorí mali dostať časť z výťažku, bola aj organizácia HELP, ktorú založila sekta Scientologov. Jediným prezentovaným singla bol benefičný koncert - United We Stand: What More Can I Give?, a iná vec bola v tom, že producent Mark Schaffel predal jeho neexistujúce práva na singel 3 strane, a potom sa snažil získať peniaze od Michaela. Michael sa teraz bude musieť snažiť kúpiť to od SONY, aby ho vôbec mohol použiť. Pričom SONY celé roky využívala cenné vlastníctvo Michaelovej hudby a snažia sa ho donútiť predať aj katalóg ATV, ale pritom produkty SONY sa nepredávajú najlepšie, iní umelci odchádzajú od SONY, hudobný predaj SONY zažíva najťažšie časy...., kto teda chce , aby Michael prišiel o svoj cenný majetok ?

Michael bol v klube 3121, ktorý patrí Princovi

Michael bol podľa správy zo stránky Princa, v jeho klube, keď vystupoval. Aj keď nie j isté, či to bol v skutočnosti Michael, podľa prítomných to bol on.

Prince zakonponoval do svojho vystúpnia aj rap od Will I Ama, pričom avoje vystúpanie otvoril niečím, čo označil ako - Maceo Parker is back.

Medzi ďalími hviezdami v klube boli aj Natalie Cole, D.L. Hughley, George Clinton, Bobby Brown, Shaun Robinson z Access Hollywood, športovec Stuart Scott a športový redaktor J.A. Andade.

Tu je odkaz na tú stránku Princa, ale musíte mať registráciu:

LINK ad.php?s=&threadid=81384

Michael predsa len nepríde

Producent American Idol Nigel Lythgoe tentoraz "šokoval" svojim vyhlásením, že Michael sa nezúčastní na vystúpení v tejto show, pretože ani nemali v pláne ho pozvať a takto mu vraj pomôcť s jeho kariérou.

Michaela, ako povedal, použil len ako "príklad", že hviezdy ako on, by sa mohli v budúcnosti objaviť.

Dodal, že by išlo len o veľkú vec, ak by sa Michael prezentoval.

Pre Television Week povedal: "Jedna z ďalších vecí, ktoré sa ma fanúšikovia pýtajú je, že by to bolo vzrušujúce, ak by sa niekto ako on objavil. A pod týmto si môžete vysvetliť čokoľvek. Ale nie..., čo môžem povedať, že to nie je pravda".

A to, že sa spolu s Michaelom nechal odfotiť vo Vegas, ešte nič podľa neho neznamená, a príbehy o tomto stretnutí sú "nepresné".....

Nová skladba

Michael hosťuje svojimi vokálmi v novej skladbe producenta Tempamentala, s rapom Prassa z Fugees.

Skladba má názov No Friend Of Mine a je dostupná na Tempamentalovej stránke. Podľa neoverených informácií, by sa mala skladba objaviť aj na Michaelovom novom albume.

Nateraz sa nedajú overiť špekulácie o novom projekte Michaela a nahrávaní albumu, kvôli tomu, že momentálne je Michael bez nahrávacej zmluvy a tak jediným "oficiálnym" zdrojom je Michaelova hovorkyňa, ktorá sa len sporadicky vyjadruje k jednotlivým záležitostiam.

Michael na NBA zápase...?

Michael sa chcel zúčastniť na basketbalovom turnaji v Las Vegas, ale podľa stránky PageSix.com sa na takéto VIP lístky čaká veľmi dlho a preto sa nedostal k lístkom, lebo predné rady boli vraj vypredané, alebo si ich rezervovali Jack Nicholson, Christina Aguilera, Jay-Z, Nelly alebo Adam Sander.

Prehlásenie Raymone Baine

Raymone Baine poskytla prehlásenie pre program CNN - Showbiz Tonight, v ktorom uviedla:

Nie je nič pravdy na rečiach o tom, že Michael Jackson spolupracuje so Simonom Fullerom, a ani nemá v pláne zúčastniť sa televíznej show - American Idol.

(CNN)

Aukcia pamätných predmetov rodiny Jacksonovcov

Spoločnosť Universal Express Inc. oznámila, že sa v Las Vegas uskutoční aukcia pamätných a osobných predmetov rodiny Jacksonovcov s názvom - Jackson Family Memorabilia Auction.

Viac ako 12 rokov v médiách kolovali príbehy o výnimočnej zbierke osobných predmetov patriace Michaelovi, Janet, Jermainovi, Titovi a La Toy, ale aj iným členom rodiny.

V 2006 sa viedol súdny spor o vlastníctvo týchto predmetov, ktoré mal získať ich bývalý majiteľ ako záruku, za vraj nesplatené dlhy. Nový majiteľ ich potom predal spoločnosti Universal Express, ktorá ich dopravila na aukciu svojou dcérskou firmou Luggage Express.

Universal Express dáva na vedomie, že táto aukcia by mala byť veľkolepá.

Dátumy a miesta aukcie budú oznámené do [color=blue]15.4.2007[/color] vo vybraných aukčných domoch.

Kolekcia Jacksonovcov obsahuje tisíce predmetov od čias ich prvých vystúpení, až po koniec 90 rokov. Ide nielen o pódiové a osobné kostýmy, ale aj nástroje, ceny, zlaté a platinové platne, (dnes už neplatné) zmluvy o koncertovaní, nezverejnené rukopisy skladieb, ale aj predmety, ktoré darovali Michaelovi a jeho súrodencom iní legendárny umelci a športové superhviezdy... a mnoho ďalšieho.

Richard Altomare, predseda a prezident spoločnosti UE, naznačil, že viedol rokovania s mnohými aukčnými domami v New Yourku, Londýne a Las Vegas, a verí, že práve kvôli nesmiernej popularite Michaela a rodiny, bude táto aukcia jedna z tých najvýznamnejších.

(Business Wire.com)

Michael bol na nákupoch

Michael bol v utorok na nákupoch so svojimi deťmi v FAO Schwarz (obchodné fórum v priestoroch Caesar Hotela), kde zavreli priestory, výhradne pre Michaela, kde vraj kúpil Michael celé kopy hračiek pre deti.

Deti mali na sebe rúška, a mali svoju ochranku. V obklopení fanúšikov vošli do Wolfgang Puck's Chinois a mali svoju VIP miestnosť, kde si dali večeru. Potom ako si odstránili rúško, bolo vraj vidno, že mali tvár pomaľovanú ako by išlo o halloweensky večierok.

Michael tak spôsobil veľký rozruch. Michael mal na sebe čierne sako a nohavice a topánky, a tvár mu zakrývala zrejme košeľa spod saka. Deti mali na sebe nejaké tmavé veci. Z obchodu ale vyšli (podľa opisu) vo „veľmi módnom a trendovom“ oblečení.

(Vegas)

Rock Music Menu: Kráľ je mŕtvy! Nech žije Prince

Počas vystúpenia v polčase minulú nedeľu na Super Bowle dokázal Prince, že jedna vec je istá: je tu nový Kráľ POPU a že ten starý by mal ostať v Bahraine, Írsku, Japonsku alebo kdekoľvek inde, kde sa doteraz skrýval.

Do polovice 80 rokov bolo nepochybné, že Michael Jackson bol od Princa na míle vzdialený v mnohých aspektoch. Thriller bol a ostáva jedna z najúspešnejších nahrávok vôbec. To dostalo Jacksona na výslnie a popularitu, ako žiadneho iného umelca od čias Elvisa.

Jeho tvár bola na titulke každého časopisu, zbieral ocenenia, a vypredával štadióny kdekoľvek vystupoval. Každý chcel mať z neho niečo: prezidenti, hodnostári, korporácie a konglomeráty. Iste, jeho záľuba smerom k vzťahom s Liz Taylor, Websterom či MacCulayom Culkinom sa zadali trocha čudné, ale ten muž bol nedotknuteľný.

Prince nebol žiaden lenivec, a jeho "1999" zasiahol svet v rovnakom čase ako "Thriller" a obaja mali veľký úspech v hitparádach, ale aj v kultúre. Ľudia si stále pospevujú texty, v ktorých vyjadrujú svoj plán mať "party like it's 1999," , ale čudne je, že nie veľa ľudí, ktorí si spomínajú na frázu "you know it's thriller, it's thriller night" v momentoch osláv.

Počas rokov, nebolo ťažké predstaviť si istý druh rivality medzi týmito dvoma, s len malými rozdielmi v propagande v médiách, ktorí navzájom súťažili. Prince bol s Michael Jacksonom ako The Rolling Stones a the Beatles. Princova hudba bola temnejšia, viac sexi, a viac tanečná než čokoľvek o čom mohol Jackson len snívať.

Ako vokalisti, Jackson doplňoval svoj spev svojim "woo-hoo" s častým siahaním si do rozkroku, ale bol to Prince, kto nielen používal podobné techniky, ale vniesol aj pozlátko a citové tendencie do niečoho, s čím mohol prísť aj James Brown.

Keď už hovoríme o krsnom otcovi Soulu, teraz je evidentné, kto bol jeho nasledovník. Nikto nemôže poprieť, že Mr. Moonwalker je fantastický tanečník. Ale Princove pohyby sú dráždivé a rafinované, podobajúce sa na Browna v jeho časoch, ale vniesol do toho niečo nové, čo si požičal. Jackson možno bol narodený v Motowne, ale bol to Prince, ktorý sa stal žiakom a neskôr duchovným otcom Funku.

Keď sa na to pozeráme spätne, zdá sa, že títo dvaja boli v neustálom súperení. Tak ako keď bolo video Thriller na vrchole, Prince súperil s filmom a videom "Purple Rain". Prince si získaval pozornosť svojim nebezpečným a "bad-boy" správaním, na čo odpoveď Jacksona bol album BAD a Dangerous.

Ale Jacksonove odpovede slabli, keď jeho čudnosť narastala. Nikdy nepôsobil ako najmužnejší alebo zženštilo. "Billie Jean" nebola určite jeho milenka a nemalo s ním nič spoločné ani to dieťa, ktoré nebolo jeho synom. Bol neuveriteľne zaujatý svojim záujmom v pozývaní detí na svoj Neverland Ranch, aby tam prespávali. Prince, medzitým, mal na starosti svoje chránenkyne ako Appolonia a Vanity, s ich častými stretnutiami.

Obaja cítili, že sa ich pozornosť odpútavala od hudby ku kontroverzii do polovice 90 rokov a to dovtedy, keď ich snahy overili poznačené rozdielnosti. Pre Princa to bol dobre publikovaný prístup proti svojmu vydavateľstvu, ktoré vyvrcholilo rýchlym úpadkom od hudobného sveta, zatiaľ čo otvorene prezentoval zmenu svojho mena, na nevysloviteľný symbol. V retrospektíve, sa na to môžeme pozerať ako na jeden z najväčších protestov umelca všetkých čias proti biznisu, ktorý spôsobuje až krvavé rany.

Jackson na druhej strane, potom ako na vrchole slávy, ktorú všetci považovali, spieval na playback v polčase Super Bowlu v 1993, čelil prvému z niekoľkých obvinení zo zneužívania detí, ktoré spôsobili nenapraviteľné škody, aj napriek tomu, že bol uznaný nevinným.

A tu je kontrast, ktorý nebol nikdy jasnejší. Ako výsledok týchto rozdielnych ciest, Prince má oveľa viac slobody v hudobnom priemysle. On môže a volí si, kedy, kde a ako budú nahrávky vydávané a ako budú publikované. Riadi si svoj program pre turné. Jackson nemá žiadnu zmluvu. Jeho súčasný producent Will I Am, sa zúfalo snaží poháňať upozorňovanie na Jacksona a na predaj albumov cez internet. Ak by bolo naplánované turné, nie pochýb, že by bolo vypredané, ale v Štátoch by to malo dosť čudnú príchuť kuriozity.

Princova dokonalá show na Super Bowle zavŕšila jeho dlhoročný comeback. Silný dážď padal počas jeho vystúpenia so 6 hitmi, bez playbacku. Polovica boli originály a polovica coververzie od Boba Dylana alebo Foo Fighters. Ukázal gitarové sólo ako virtuózo a zavŕšil to svojim Purpurovým dažďom.

Inými slovami, urobil veľký dojem.

A keď sa toto deje, účinne pôsobí cez zmysel súperenia, skutočné alebo imaginárne, s jedným Michaelom Jacksonom. Preto sa to nazýva kariérny priatelia, a pre jedného z nich sa to skončilo, a pre druhého, druhá časť/kapitola sa ešte len začína.

(zWire.com)

The Beatles cez iTunes

Milovníci hudby si musia počkať na to, kým bude možné kúpiť si skladby The Beatles cez iTunes, v online obchode, pokiaľ sa nevyrieši obchodný vzťah s iPodom, na použitie loga a mena.

V pondelok bolo vyhlásené, že sa nateraz skladby skupiny Beatles nebudú môcť použiť na predaj cez download v blízkej dobe.

Sťahovanie ich skladieb je jedným z najžiadanejších artiklom nielen na iTunes, ale aj iných veľkých poskytovateľov hudby.

Zmluva dáva spoločnosti Apple INC od spoločnosti Capertino vlastníctvo na meno a logo, za čo na výmenu budú súhlasiť s licencovaným niektorých ich obchodných značiek cez Apple Corp. - s využitím komerčných záujmov skladieb Beatles.

Ďalšie detaily neboli zverejnené, a hudobný analytici predpokladajú veľké zisky.

Investičný analytik Piper Jaffray odhaduje, že Apple INC. zaplatila za práva na použitie Tbe Beatles od 26-52 mil. USD.

Generálny riaditeľ Apple INC. Steve Jobs - ako veľký Beatles fanúšik - chcel už dávnejšie, aby skladby skupiny boli k dispozícii pre sťahovanie a uvažuje nad tým, že by chceli ponúkať aj niektoré albumy alebo zvonenia pre iPhone.

(Yahoo.com)

Rush Hour 3

V novom filme - Rush Hour 3 - imituje Michaela herec Chris Tucker pri scéne ako policajt na križovatke.

Časopis Rolling Stones o novém albu

Vydanie nového čísla časopisu Rolling stones prinieslo nové detaily o spolupráci Michaela a Will i Ama na jeho albume.

Podľa informácií:

- jedna skladba má názov : "I`m Dreamin`"

- ďalšia skladba, ktorú Michael naspieval, je balada napísaná (alebo s) Johnom Legendom

- dve ďalšie sa majú dokončiť v Írsku

- Will odhalil, že by nový album mal byť niečo ako - Off The Wall modernej éry.

- ďalšie spolupráce by mali byť s Chrisom Brownom a DJ Whoo Kidom

- hudba by mala byť veľmi melodická s nejakými silnými tanečnými skladbami.

(Billboard.com)

Michael hovorí o svojom comebacku - Exkluzívny rozhovor

Michaelov návrat na post Kráľa Popu, je dlho očakávaný a práve za rozbieha.

Je vedený tajomným britským showbiznisovým magnátom, ktorý stojí za fenomenálnym úspechom takých show ako - American Idol, alebo zmluvou a prestupom Davida Backhama ako jeho agent, do amerického futbalového tímu, v hodnote 250 mil. USD do Spojených štátov - Simonom Cowellom.

S Michaelom sa stretol v jednej reštaurácii vo Vegas, kde pôsobil šťastný, zdravo a uvolnený, k tomu dodal: "Mám sa veľmi dobre a užívam si vo Vegas. Je to skvelé miesto na to, aby som ho volal domov" - povedal Michael silným a pevným hlasom.

Pokiaľ ide možné vystúpenia vo Vegas a návrat do popového kráľovstva, Kenny Ortega, ktorý s Michaelom spolupracoval na dvoch svetových turné ako choreograf, dodal: "Sme v jednaní a zvažujeme mnoho možností. Je to v ďalekom horizonte, s rôznymi scenármi. Pracujeme na tom, aby sme zvolili najlepšiu cestu, ktorá dá tomu všetkému zmysel tak, aby to bolo dobré pre každého."

Jeden z pozorovateľov na to dodal: "Navzájom si dôverujú a tak ich projekt stále pokračuje. Keď sa spoja pre nejakú show alebo turné, vždy je to veľká vec."

Okrem Michael spolupracoval počas svojej 30 ročnej kariéry aj s Barbra Streisand, Cher, The Pointer Sisters, KISS alebo Diana Ross. Jeho choreografia pre Madonnin film - Material Girl - mu vyniesla niekoľko cien.

Kennyho pozvali na súkromnú večeru, v oddelenej miestnosti chránenej bodyguardmi v čínskej reštaurácii vo - Wynn resort hotel and casino.

Niektorí si myslia, že ak je niekto schopný vrátiť Michaela úspešne na scénu, je to Simon Fuller - producent a manažér iných hviezd. "Perfektne to do seba zapadá - najväčšia popová hviezda hľadá najúspešnejšieho manažéra na svete" - bol jeden z komentárov.

Fuller dosiahol úspech nielen s show ako - American Idol, ale aj ako manažér takých hviezd ako je Kelly Clarkson, Ruben Stoddard a Clay Aiken, alebo Annie Lennox, a len v 2003 zarobil 60 mil. USD, pričom sa postaral o tom, aby jeho projekty zarobili na reklame, predaji a hudbe viac ako 1 miliardu USD.

Je tu aj iné zaujímavé spojenie pre Michaela. Fuller si rozdeľuje svoj pracovný čas medzi Londýn, Los Angeles a Francúzsku riviéru, a tiež má aj obchodné investície vo Vegas s Cowellom, a ďalším miliarrdárom, ktorý investuje do nehnuteľností, vrátane spravovania Gracelandu Elvisa Presleyho, keď ho Priscilla predala. (Lisa Marie a Priscilla boli v čase, keď bol vo Vegas aj Michael na oslavách 39 narodenín Lisi v jedno hotely, blízko Michaelovho - Michael je ubytovaný na západnej strane Vegas, blízko Sahary, kde je priamy prístup do všetkých zaujímavých miest vo Vegas).

Michaelova večera bola aj o možných jednaniach o vystupovaniach, ale aj o stretnutí s investorom Jackom Wishmom, ktorý navrhol projekt pre Donalda Trumpa a výstavbou jeho - Trump International Hotel Tower - a ten povedal:

"Michael je nadšený návratom do sveta zábavy. Je jedným z najväčších umelcov na svete."

Michael okrem tohoto stretnutia bol aj na vystúpení magickej show - Lance Burtona - v Monte Carlu spolu so svojimi deťmi. Ako povedal: "Skutočne milujem mágiu, skutočne som si užíval túto show. Je to úžasné. Milujem objavovať záhady mágie."

Michael prišiel na vystúpenie zadným vchodom, kde ho strážila nielen jeho ochranka, ale aj ochranka Monte Carla, a zasadol pred javisko a jeho reproduktory, a keď skončila show, rýchlo sa vytratil za závesom pódia, aby nevyrušil divákom.

Michael bol podľa človeka, ktorý s ním robil rozhovor, nielen uvolnený, ale aj šťastný.

"Tu vo Vegas, to je celkom nový Michael. Cíti sa uvolnený. Má rád to, keď si môže výjst von bez toho, aby bol obťažovaný. Má rád tunajšie reštaurácie, ale najviac miluje predstavenia. Myslím, že v najbližších mesiacoch si príde pozrieť väčšinu z nich. Je to prvý raz, keď sa cíti menej pod tlakom. Je pripravený pracovať a je na tom najlepšom mieste."

Michael si prišiel pozrieť do hotela MIRAGE predstavenie LOVE - muzikál so skladbami The Beatles. Po predstavení si zašiel do jedného obchodu so suvenírmi tejto show, kde si kúpil niekoľko vecí, a prekvapilo sa nechal odfotiť s niektorými fanúšikmi, aj napriek jeho silnej ochranke. Stretol sa aj s hercami v zákulisí, kde im zablahoželal a poďakoval k vystúpeniu.

"Všetci si ho uctili ako hosťa a on im za to poďakoval. Vyjadril k nim svoj obdiv a povedal, že to bol preňho neuveriteľný zážitok, na ktorý nikdy nezabudne" - povedal jeden z členov súboru.

Michael sa nechal vyfotiť aj so Simonom a Kennym, s ktorými sa stretol, a redaktor, ktorý s nimi bol im povedal, že každý netrpezlivo čaká na Michaelom návrat, a že Vegas je potešené, že ho Michael nazval svojim domovom.

"Bude to dobré" - povedal Michael, a Kenny k tomu dodal: "Chceme to urobil a keď to bude hotové, sami uvidíte, že to bude prospešné pre každého"

Pre Michaela je zaujímavé aj to, že Fuller spolupracuje s miliardárom - Robert F X Sillermanom, ktorý investuje s Fullerom do takých projektov ako je aj - Cirque du Soleil (Slenčný Cirkus), predstavenia o Elvisovi, ktoré by sa mali odohrávať v MGM City Center Hotely v najbližšom čase. Sillerman odkúpil väčšinu balíka vo Fullerovej spoločnosti - 19 Entertainment za 190 mil. USD, ale má aj podiely v muzikáloch na Broadway, takže sa objavujú aj špekulácie o tom, že by mohli prevziať starostlivosť nad Michaelovými finančnými záležitosťami a majetkom, a môžu tak vylepšiť Michaelovú kariéru lepšie ako kedykoľvek predtým.

Reportér, ktorý bol s Michaelom povedal, že si pamätal to, ako sa stretol s Michaelom a Donaldom Trumpom v jeho - Atlantic City Trump Plaza hotel - pred pár rokmi, ale neodvážil sa pýtať sa na jeho 18 mesačný exil, po tom, ako bol zbavený obvinení súdom v 2005 a keď sa presťahoval do Bahrainu.

Michael dal iba jeden rozhovor cez telefon odkedy sa vrátil do Vegas, aj keď hovoril o pohrebe Jamesa Browna. Oficiálne potvrdil, že reportér Associated Press, ktorý informoval o návrate - Kráľa Popu , nemohol vedieť, kde je Michael ubytovaný tak, ako o tom písal a že mal povolenú len jednu otázku, a keď sa ho spýtal ako sa má, bolo to ako znamenie, že sa pýtal práve túto otázku. Pre reportéra bolo pozvanie k Michaelovi poctou, lebo videl a spoznal Michaela inak, než bežný človek.

(VegasPopular)

Venable LLP popírá tvrzení Rogera Friedmana

Spoločnosť, ktorá zastupuje Michaela, poprela správy o tom, čo napísal Roger Friedman vo svojom stĺpčeku pre FOX 411, kde písal o tom, ako mala Michaelova pestúnka jeho detí Grace Rwaramba, zabrániť otcovi Michaela Joeovi stretnúť sa s Michaelom, a ktorý musel vraj čakať pred domov vo Vegas, kde je Michael teraz ubytovaný.

Venable LLP tiež poprela jeho správy o tom, že Michael bol "vyhodený" z Bahrainu, a aj správy o tom, že by bol Michael ubytovaný vo Vegas v dome patriacom brunejskému Sultánovi..

Nakoniec boli popreté aj správy o tom, že by Raymone Baine ukončila činnosť ako Michaelova manažérka.

(Google.com)

Muzikál o skupine The Jacksons

Jermaine Jackson zasa vydal jedno zo svojich prehlásení, že sa vraj pokúša o to, aby sa rodina Jacksonovcov opäť spojila do jedného projektu, v ktorom by mali byť zapojený aj Michael a Janet.

Ide o muzikál o skupine The Jacksons, a chcel by po celom svete usporiadať konkurzy na hercov pre členov skupiny, medzi možnými kandidátmi by mohli byť súťažiaci z takých show ako sú - X Factor alebo Pop Idol.

Následné skúšky by sa konali na Neverlande. Oznámil to v diskusii pre Channel 4.

Žaloby za nezaplatení prenájmu za hangári

Určite si pamätáte na Berta Fieldsa, ktorý spolu s Anthonym Pellicanom boli Michaeloví právnici v 1993 a prípade Jordyho Chandlera.

Tentoraz sa ale obaja dostali na opačné strany.

Fieldsová firma - Greenberg Glusker Fields & Claiman - je na zozname spoločnosti zastupujúca leteckú a realitnú agentúru, ktorá žaluje MJJ Production - Michaelovú spoločnosť.

Žaloba bola podaná 9.11.2006 na súde v LA. Prvé vypočúvanie je naplánované na 20.2.2007.

Podstata žaloby je v nezaplatení prenájmu za hangári na letisku patriacom leteckej spoločnosti, kde Michael uschovával rôzne predmety, ktoré boli potom premiestnené na lacnejšie miesto, bližšie k Neverlandu.

Nie je toto konflikt záujmov, že práve Fields zastupuje firmu žalujúcu Michaela?

Michael je žalovaný aj ďalším bývalým právnikom - Brent Ayscoughom, ktorému vraj Michael dlhuje 200.000 USD za právne služby.

Tiež sa Michael súdi s bývalým účtovníkom, ktorého Michael viní za to, že nedostaočne viedol jeho účty, tak aby bol Michael schopný platiť v hotovosti.

A k tomu vraj stále prebieha pojednávanie vo veci nevyplatených účtov za lieky v hodnote 100.000 USD, aj napriek tomu, že bolo verejne oznámené, že spor je urovnaný.

A k tomu sa zistilo, že novým právnikom Michaela, ktorý ho zastupuje vo veci refinancovania Michaelvých dlhov je - Gregory Cross, s jeho firmou - Venable LLP, a podľa tejto spoločnosti, sú techniky Crossa v súdnych sporoch jedinečné, a dokáže si poradiť vo všetkých úrovniach problémov.

Michael s deťmi na predstavení

Michael sa zúčastnil v Las Vegas spolu s deťmi stredoškolského predstavenia, ktoré putuje po celej krajine.

Michael prejavil záujem stretnúť sa s členmi súboru, a táto návšteva si vyžiadala silné bezpečnostné opatrenia.

"Bol oveľa vyšší, než sme mysleli, hovoril skutočne jemne a celý čas mal na sebe okuliare, zdalo sa, že mu to svetlo prekážalo, ale spolu s deťmi si vychutnali predstavenie." povedal jeden z účinkujúcich.

Michael sedel vo vyhradenom priestore tak, aby svetlá boli stlmené a nebol rušený ostatnými divákmi.

Michael poskytol krátky rozhovor

Michael nedávno poskytol krátky rozhovor pre Assosiated Press, kde sa vyjadril k svojej najbližšej návšteve Japonska.

V rozhovore súhlasil, že odpovie na jednu otázku, a tak na otázku - How Are You? - odpovedal - "I'm fine, thank you."

Potom prečítal na papieri pripravené prehlásenie o ceste do Japonska, kde sa uskutočnia dva večery pre fanúšikov.

"Milujem Japonsko. Je to jedno z mojich najobľúbenejších miest na celom svete.

Moji priatelia a fanúšikovia v Japonsku nielen mňa, ale aj moju rodinu, podporovali celé roky. Moji fanúšikovia v Japonsku mi pomohli dosiahnuť historické míľové ciele v hudobnej histórii."

Michael sa zúčastní dvoch večerov, ale nebude vystupovať ako umelec.

V predaji je asi 300 lístkov v hodnote asi 1.700 libier, ako VIP lístky, na 8.2.2007

Michaelová úloha bude len zúčastniť sa večera, a povečerať s hosťami, a sledovať vystúpenia iných umelcov za podpory jeho hudby.

Najdrahšie lístky budú pre tých, ktorí sa budú chcieť na chvíľu odfotiť s Michaelom a porozprávať sa s ním na asi jednu minútu.

Na druhú akciu 9.3.2007 sa očakáva asi 2500 fanúšikov, ktorý si kúpili lístky za 60 libier. Tiež si budú môcť pozrieť vystúpenia tanečníkov, zatiaľ čo Michael bude mať svoju vlastnú "VIP lóžu", odkiaľ bude sledovať celé dianie...

Mark Geragos žiada viac ako 2 mil. USD ako odškodné

Michaelov bývalý právnik Mark Geragos žiada viac ako 2 mil. USD, ako odškodné za to, že bol počas letu z Las Vegas koncom roka 2003 tajne nahrávaný skrytou kamerou v lietadle, kde sa spolu s Michaelom vracali, aby sa Michael vydal úradom po jeho zatykači.

Spoločnosť XtraJet prehrala súd, kde bolo dokázané, že sa pokúšali 2 zamestnanci tajne nahrať rozhovor medzi Michaelom a právnikom a potom nahrávku predať médiám.

Suma 2 mil.USD je tá, ktorú sa pokúšali dostať od médií, ale Geragosov právnik povedal, že požiada sudcu, aby vyrúbil výšku škôd až na 18 mil. USD, ako škody spôsobiace ušlí zisk a poškodzovanie záujmov.

Právnik spoločnosti žiada o zníženie sumy, a túto pokladá za neodôvodnenú, pretože neboli porušené žiadne vzťahy medzi právnikom a klientom, keďže záznam bol bez audio záznamu a s poškodeným obrazom. Dvaja zamestnanci boli uznaní vinní z neoprávneného odpočúvania, a inštalovania skrytých kamier.

Jeden z nich bol odsúdený na domáce väzenie 6 mesiacov a pokutu 10.000 dolárov a 3 ročnú podmienku, a druhý bol odsúdený na 8 mesiacov väzenia, z toho 6 mesiacov domáceho väzenia, a pokutu 1000 dolárov.

Mark Geragos vyhlásil pred súdom, že za jeho 24 ročnú prax to bola jeho najhoršia skúsenosť, a že sa stal až paranoidný, či ho náhodou niekto nesleduje aj v jeho iných prípadoch.

Thomas Mesereau mluvil o procesu

Thomas Mesereau, potom ako víťazne obhajoval Michaela v Santa Barbare, sa opätovne vrátil do mesta, aby pred asi 200 ľuďmi prednášal o úlohe médií v prípadoch celebrít v - The Fess Parker DoubleTree Resort. Publikum bolo zaujaté jeho prejavom, ako sa procesy stávajú dôležitou súčasťou americkej spoločnosti, pričom použil ako príklad Michaelov proces - najsledovanejší kriminálny proces v dejinách.

Počas jeho 1 a pol hodinového prejavu, poukázal na bulvárne médiá, ktoré v snahe za senzáciami prekračujú hranice, proti ktorým sa veľmi ťažko bráni, najmä keď dochádza k prekrúcaniu faktov.

Vyjadril sa aj k Thomasovi Sneddonovi - prokurátorovi, ktorý podľa neho mal zúrivé a kruté útoky proti jeho klientovi (Michaelovi). Ocenil ale sudcu Rodney Melvilla za to, že sa snažil udržať proces v čo najlepšom priebehu, a aj svojho spoluobhajcu Roberta Sangera.

T-Mez, ktorý od procesu bol zaradený medzi najslávnejších obhajcov, ale aj do takých ankiet ako - 10 najfascinujúcejších ľudí Ameriky, alebo ako jeden z mužov roka, si pri prejave spomenul na to, ako mu jeden bulvárny reportér zavoval:

"Tento reportér povedal: Dajte mi nejaké šokujúce dokumenty a ja vám poviem kto s kým spí v úrade štátneho zástupcu.

Ja som povedal: Predovšetkým, je tu zákaz súdu hovoriť o prípade, a ja to neporuším. Po druhé, je mi jedno kto s kým spí."

Publikum sa na tom začalo smiať. Tiež spomínal, čo sa dialo počas príprav na proces, prečo chcel, aby proces ostal v Santa Marii, prečo si vyberal takých porotcov a svedkov akých zvolil, a ako sa vyrovnával s nevraživosťou médií a jeho dennom programe, dlhých prechádzkach so Susan Yu (jeho priateľkou), vitamínoch a dobrom jedle..., a o odvrátenej strane mesta, kde húfy žurnalistov prebývali počas procesu. Poznamenal, že právnici by mali odolať kamerám a sláve, a naproti tomu sa sústrediť na "záujmy klienta“, tak aby zámerom bolo vyhrať proces v súdnej sieni, a nie pred médiami.

A Michaelov proces opísal tak, že médiá to naproti tomu, aby to boli správy, podávali ako zábavu, keď si TV pozývali do svojich programov právnych analytikov, ktorí ani neboli v Santa Barbare na to, aby mohli podať konkrétne predstavy o priebehu procesu a dôkazoch, ktoré nikdy nevideli.

Dodal, že mnoho jeho kolegov ho nahovárali, aby tento prípad presunul zo Santa Marie, kvôli svojej konzervatívnej povahe obyvateľov, ale on odmietol, aby sa sám presvedčil ako skončí prípad.

"Pred procesom som sa vybral do mesta a miestnych barov a reštaurácií, mal som na sebe len džínsi, a nič nerobil. Po niekoľkých týždňoch som došiel k tomu, že ľudia tu nie sú zaujatý voči Michaelovi - v podstate oceňovali jeho prítomnosť v tejto komunite ľudí..." – povedal Mesereau.

Obyvateľov opísal ako "konzervatívnych", ale nezávislých, preto bola Santa Maria vhodný na to, aby proces bol férový.

Aj keď pri výbere porotcov mal svojho poradcu pre porotu, nakoniec sa riadil svojim inštinktom o to viac, keď si vyberal porotkyne, ktoré mali svoje deti a teda rozhodovali v tomto prípade zneužívania detí. Ako povedal, veril, že ony budú viac otvorené a budú mať viac pochopenia pre Michaela, najmä keď sa "bláznivý" vyšetrovatelia snažili vykresliť Michaela ako - asexuála, homosexuála a čudáka.

Will I Am z BEP mluvil o novém albumu

WIIL.I.AM zo skupiny Black Eyed Peas vyhlásil, že Michael by mal vydať svoj album ako - ON-LINE album. Will je presvedčený, že Michael je talentovaný a slávny dostatočne na to, aby uskutočnil svoj COMEBACK, vydaním albumu, ktorý by sa predával on-line bez toho, aby mal Michael zmluvu s nejakým veľkým vydavateľstvom.

"Michael je tým umelcom, ktorý nepotrebuje vydavateľa. Všetko môže urobiť cez všeobecné obchodné stránky. Myslím, že by sa Michael mohol stať prvým hlavným umelcom, ktorý by predával nahrávky týmto spôsobom. Myslím, že je jedinou osobou, ktorá by bola úspešne nezávislá... rovno zo štúdia priamo na web pre ľudí, aby si to kúpili."

Will verí, že aj napriek tomu, že Michael nebol v hitparádach celé roky, nové skladby a nový album budú úspechom.

"Sedeli sme v Irsku a písali skladby, ktoré ovplyvnia ľudí emocionálne a rytmy, ktoré donútia ľudí tancovať."

Aj keď Will I Am nepotvrdil, že by mal Michael vydať album len v digitálnej podobe tak, aby sa predával ako download, povedal, že Michael vyjadril záujem nad touto myšlienkou.

Brat Jermaine chce, aby Michael konvertoval na Islám

Michaelov brat Jermaine prezradil novinárom, že Michael by mal konvertovať na Islám a dodal, že Michael má k tomu veľmi blízky vzťah. Podľa neho by islam ochránil Michaela pred všetkými tými vecami, ktoré ho atakovali celé roky, a ktoré boli falošné, lebo v islame je tá silná ochrana pre Michaela.

Jermaine bol vraj tým, kto Michaelovi poradil, aby odišiel z Ameriky a presťahoval sa do krajiny, kde je pokoj a ticho, a kde sa ľudia modlia 5x denne, čo je podľa neho nádherné.

Quincy Jones radí

Quincy Jones sa vyjadril, že Michael má až príliš veľké ego, a vo svojom prejave na Harvardskej škole verejného zdravia, kde odovzdával cenu Q Prize, dodal, že Michael by mal počúvať "božie hlasy", a riadiť sa nimi....

Zprávy od Rogera Friedmana

Podľa správ Rogera Friedmana sa Michaelov otec Joe Jackson pokúšal stretnúť s Michaelom v Las Vegas, v dome patriacom Sultánovi z Bruneia. V tomto mu ale zabránila Michaelova pestúnka jeho detí Grace Rwaramba.

Podľa jedného zdroja, vraj otec musel čakať asi 3 hodiny pred bránami domu až kým neodišiel, a druhý zdroj to potvrdil. Podľa Rogera je Michaelov život v chaose, dokonca aj v tom, že bol donútený odísť nielen z Bahrainu, ale aj z Irska, za neplatenie prenájmu, dokonca aj z domu Michaela Flatleya.

Michael je teraz v Las Vegas ubytovaný v - the Spanish Trails golf community, čo je strážená oblasť pre pobyt bohatých počas golfových hier, v dome patriacom brunejskému korunnému princovi Jefrimu. Joe sa snažil skontaktovať s niektorými kľúčovými fanúšikmi, a požiadal ich o číslo na Franca DiLea.

Michaelová kariéra je teraz, podľa Friedmana, v takom príšernom stave, že jedine Frank Dileo by mu mohol azda pomôcť. Ale podľa zdrojov sa Rwaramba snaží Michaela držať v takej izolácii, že všetci čakajú, až kým sa nedostane od Michaela, aby mohli zavolať Michaelovi. Ale sú tu aj otázky nad budúcnosťou Raymone Bain, ktorá je ešte stále Michaelovou PR manažérkou, ale ktorej zmluva vyprší koncom februára/února. Ona sa niekoľko ráz pokúšala dostať reverenda Jesse Jacksona do Michaelovho života, ale podľa zdrojov Michael vraj zbavil Raymone pozície manažérky, pre debakel na WMA v Londýne. Podľa Joea Jacksona strávili s Michaelom a manželkou Katherine a jeho rodinou sviatky, ale podľa neho, Michael celý čas mal na sebe čierne okuliare.

K tomu sa Michaelove deti dostali médií po tom, ako novinári urobili zábery detí v Las Vegas v - The Circus Circus Hotel, kde je aj jedno veľké kasíno. V sprievode pestúnky navštívili aj zábavný park -The Adventuredome Theme Park.

Deti neboli zahalené, a tak keď sa dostali fotky do médií, Michael požiadal o ich stiahnutie cez svoju (zatiaľ) hovorkyňu a to aj fanúšikovské stránky, na čo mnohé tak urobili.