Články za október 2007

Ohrozený NEVERLAND?

Podľa správ, ktoré sa objavujú pravidelne, tento raz prichádzajú ako vážne varovanie, že Michael by mohol kvôli vysokej pôžičke a jej splátkam prísť o svoje rodinné sídlo Neverland.

Michael má v súčasnosti necelých 80 dní na zaplatenie pôžičky vo výške viac ako 23 mil. dolárov, inak hrozí, že by mohol prísť o svoj ranč.

Ako informuje web stránka televízie v Santa Barbare KBSY, majú k dispozícií všetky dokumenty, ktoré doteraz boli založené k tejto veci ohľadom možného prepadnutia NEVERLANDU ako Michaelovho majetku..., prípadne predaja ranča cez aukciu.

... video, pozrite si ho na tejto stránke...

LINK

Zároveň je tu aj písomná oznámenie:

LINK

Príde Michael na oslavu narodenín?

Reverend Jesse Jackson počas svojej prednášky na - the National Academy of Media Arts & Sciences (NAMAS), prehlasoval potrebu kontroly nad médiami a ich informovaní, ktoré je často jednostranné a preto by mala byť viac cieľavedomá.

Poslucháčom povedal, že plánuje usporiadať oslavu svojich narodenín, na ktorej by sa mal zúčastniť aj Michael ako jeho - špeciálny hosť.

Oslavu plánuje na 8.11.2007 v LA

Nový rekord???

Ako sme informovali, pre pár dňami sa uskutočnila jedinečná akcia, ktorá bola oslavou 25. výročia vydania albumu Thriller, ktorá spojila fanúšikov na celom svete, aby vytvorili rekord v simultánnom tanci k legendárnemu klipu k skladbe - Thriller na 5 kontinentoch.

Podľa najnovších informácií by mala Kniha Rekordov verifikovať a potvrdiť platnosť rekordu, v ktorom tancovalo takmer - 1500 ľudí v 41 krajinách.

Tlačové vyhlásenie si pozrite tu:

LINK

VIDEO:

LINK

Viac fotiek a informácií:

LINK

Michael na titulke časopisu EBONY

... ktorý pripravý špeciálne vydanie k 25 výročiu vydania albumu THRILLER, Michael bol pred prá dňami v Brookline, kde sa zúčastnil fotenia.

Podľa vyjadrení ľudí pritomných na fotení, bol Michael veľmi milý a zaujímal sa o ľudí, pýtajúc sa ich otázky o ich živote, ako aj jeho vzťahoch k (jeho) deťom, ako ich miluje...

Článok zverejnil NY Times, ktorý ako prvý priniesol informácie o fotení pre L'UOMO VOGUE, takže uvidíme, či sa naplnia aj tieto správy.

Časopis EBONY je jedným z najvýznamnejších afroamerických časopisov, a Michael bol jedným z ich najprezentovanejších umelcov.

The WIZ - nová DVD edícia

... pri príležitosti 30 výročia hudobného filmu - The WIZ, v ktorom si Michael zahral jednu z hlavných úloh v roku 1977, bude vydaný na DVD v špeciálnej edícii, s kvalitným a digitálne remastrovaným zvukom a obrazom.

Ako bonusový materiál budú nezverejnené zábery z natáčania, a CD s 8 skladbami Michaela a Diany ROSS.

THE WIZ je afroamerická verzia muzikálu - Čarodejník z krajiny OZ, film vydaný v 1978 bol nominovaný aj na 4 Oskarov.

Obrázek

Obrázek

Prvé obrázky z akcie - Thrill The World

Pozrite si pokus o rekord, ktorý sa snažili urobiť simultánnmym tancom fanúšikovia na celom svete...

Viac už čoskoro..., tu sú zábery z Kanadského Toronta, kde sa fanúšikovia pripravovali a skúšali na svoje predstavenie, ktorého výťažok má byť venovaný chorím deťom pre nadáciu - the Sick Kids Foundation. Na tomto konkrétnom podujatí sa zúčastnilo 62 tanečníkov (medzi, ktorími sú nielen jednotlivci, ale aj deti, celé rodiny, a skupiny priateľov vo veku od 10-60 rokov), ktorí si tak pripomenuli a oslavovali aj 25 výročie skladby Thriller a videa k tejto skladbe, ktoré sa stalo fenoménom pop-kultúry za ostatných 25 rokov, ktoré výrazne zmenilo podobu hudby a hudobných videoklipov.

Toronto je jedno zo 80 miest na svete, v 70 krajinách, ktoré sa pripojilo k tomuto veľkolepému projektu, ktorý by sa mal zapísař aj ho Knihy Rekordov.

V 17 krajinách, presne o 18.00 tancovalo niekoľo stoviek ľudí na skladbu - THRILLER

Podľa organizátorky - Ines Markeljevic, Michaelovi bolo oznámené, že sa tento projekt chystá a vyjadril mu podporu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pred 4 rokmi...

... sa Michael zúčastnil v Las Vegas ceremoniálu the Radio Music Awards, kde prezentoval založenie nadácie a vydanie singla - What More Can I Give.

Michael okrem toho dostal aj cenu za humanitárnu pomoc.

Pozrite si video označené vo výbere priložením myši na obrázok ako - Radio Music Awards 2003:

LINK

Ďalšia aukcia... na pokračovanie...

... z produkčného nahrávacieho štúdia Teddy Rileyho, je ponúkaná v aukcii skladba - "SHE DRIVES ME WILD" s vyvolávacou cenou - 499 dolárov.

Oficiálny názov:

5 CD'S MICHAEL JACKSON "SHE DRIVES ME WILD" TEDDY RILEY MIX!

AUTHENTIC NEVER RELEASED FUTURE RECORDS CD'S OF MICHAEL JACKSON

Obsah:

* Michael Jackson "She Drives Me Wild" New Vocoder Part #11

* Michael Jackson "She Drives Me Wild" Teddy's New Stuff #12

* Michael Jackson "She Drives Me Wild" New Parts #25

* Michael Jackson "She Drives Me Wild" No Lead Vocals #33

* Michael Jackson "She Drives Me Wild" #51

Opäť platí, že ide o nevydané a raritné nahrávky danej skladby.

Obrázok:

Obrázek

Ďalšia aukcia BoxSetu...

... tentoraz skladby - In the Closet.

Ide o 4CD boxset, podobný ako predošlé boxsety skladieb Dangerous a JAM z produkčného štúdia Teddy Rileyho - FUTURE RECORDS.

Vyvolávacia cena je 399 dolárov, oficiálny názov je:

4 CD'S MICHAEL JACKSON "IN THE CLOSET" TEDDY RILEY MIX!

AUTHENTIC NEVER RELEASED FUTURE RECORDS CD'S OF MICHAEL JACKSON

Obsah:

1. Michael Jackson "In The Closet" Mix 3 #30

2. Michael Jackson "In The Closet" Vocal & Instrumental 2 Tracks

3. Michael Jackson "In The Closet" VSO .02 #54

4. Michael Jackson "In The Closet" Teddy's New #49

Obrázek

Ide opäť o raritné a autentické nahrávky a demo verzie, ktorých nový majiteľ bude vlastníkom vydavateľských práv, preto si kupujúci musí byť vedomý ich hodnoty.

Požiare v Kalifornii...

... ohrozujú nielen lesy a polia, ale aj obydlia, ku ktorým patria aj sidlá celebrít a známych ľudí.

Podľa HollyWood TV je medzi "ohrozenými" aj usadlosť, ktorá patrí Michaelovi - situovaná na - 6983 Wildlife Rd. Malibu

Re-edícia - The Girl is Mine

... 25.10.2007 vydá EPIC reedíciu tohto singla, ako súčasť spomienky na čas, keď sa začala éra - THRILLER-u.

Všetky single vydané z albumu Thriller budú vrámci promotion znovu vydané.

Tu je LOGO 25 výročia albumu:

Obrázek

MJ podľa Johna Legend v Q magazíne

... tento časopis urobil zoznam albumov, ktoré zmenili svet, a podľa ich hlasovania, je THRILLER na 13 mieste !

K albumu poskytol komentár aj John Legend:

Michael Jackson

Prišiel. Urobil MOONWALK. Zvíťazil.

John Legend

Nemôžete precítiť hudbu, ak neporozumiete Michaelovi Jacksonovi. Ak počúvate nahrávky, ktoré urobil ešte ako dieťa, jeho spev je neskutočný. Precízna čistota hlasu a rozsah, v ktorom spieval, bez toho, aby zmenil svoj hlasový štýl je neuveriteľný. Byť schopný zaspievať tak vysoké tony..., on nebol dobrý len pre nejaké deti, on bol úžasne dobrý pre kohokoľvek. Len sledujte ich ranné varieté show The Jacksons, kde spieva - Rockin' Robin, a uvidíte, že mal talent. Nikto iný pred ním takto nespieval. A nikto iný tak nie je schopný spievať doteraz.

Pre kohokoľvek, kto vyrastal v 80 rokoch, Michael Jackson bol najväčšou hviezdou naších mladých čias. Thriller bol gigantický hit, jeden z najväčších. Ale myslím, že kreatívne, Off The Wall bol s hitmi - Don't Stop 'Til You Get Enough, Rock With You a Off The Wall - zlom. Zlomil rekordy (Michael sa stal prvým umelcom, ktorý mal v TOP 10 až 4 single z jedného albumu), ale v tom čase Michael povedal, že nebol celkom spokojný. Vedel, že môže urobiť aj niečo lepšie. To bola jedná z vecí, ktoré uňho boli nové: ambícia. Jeho rodina mala dosť zmačný vplyv na tom, ako sa Michael uberal, ako viete, jeho otec bol veľmi prísny. Neviem ako tvrdo s ním pracovala jeho rodina. To nechajme na inú debatu. V prvom rade, bolo tu niečo v jeho génoch, ktoré spôsobili, že má taký hlas, ale jeho rodina to usmernila, tomu chápem. Viem, aké to je vyrastať v takomto prostredí, pretože aj ja pochádzam z muzikanskej rodiny. Vyrastať a byť obklopený inými hudobníkmi, ktorí milujú hudbu, to má určite veľký vplyv na dieťa.

Iný smer, ktorým zmenil Michael hudbu, sú jeho videá. V priebehu 80 rokov, boli jeho videá udalosťami. Bol jedným z prvých umelcov, ktorých televízie uprednostnili pred programom, len aby odvysielali premiéru klipu. Minulú noc som bol na večeri s Kenya Westom, a rozprávali sme sa o tejto skutočnosti: bola to televízna udalosť, keď prišiel nejaký jeho nový klip. A to, samozrejme, vytvorilo MTV. Michael bol medzi prvými, ktorí otvorili bránu do MTV pre čiernych umelcov. Uvedomte si, že MTV bola na začiatku vo svojej podstate rockovým kanálom. Ich filozofia bola správať sa ako rádio stanica, kde sa môžete sústrediť na jeden formát a dostať z neho len to najlepšie. Michael otvoril dvere so svojim Thrillerom, a rap si potom razil svoju cestu do MTV. No a neskôr sa stala MTV multi-formátovým kanálom pre celú mladú generáciu. Ae na istý čas, Michael bol jediným, čo sme chceli na MTV vidieť. Odvtedy sa ale skutočne videoklipy zhoršovali a upadali. Era, kde vládnu super-mega-drahé klipy, to vidíme aj dnes.

Michael Jackson bol jedným z prvých umelcov, ktorí skútočne pochopili, ako sa zmeniť na jedinenčú značku. Iste by mu stačilo len spievať tieto skladby, ale on ich povzniesol do tohto jedinečného spôsobu: s úžasnými tanečnými kreáciami. Michael bude navždy známy ako jeden z najväčších tanečníkov v pop historii. Keď sa Michael prvý raz predstavil s Billie Jean [v roku 1983 na - Motown 25: Yesterday, Today, Forever, prvý raz predstavil svoj tanečný krok - "the moonwalk"] bolo to neuveriteľné. Hovoriac o niekom, kto nevie tancovať, vždy som mal voči tomu rešpekt a závidel som to. Je to súčasť vašej práce ako zabávača, aby ste vytvorili to spojenie s publikom ako Michael. Ale vyzerá to ako sled okolností (ktoré nám dali Jacksona), aké sa už nikdy nezopakujú. Spôsob, akým dnes média fungujú, už asi nebude to, že pozornosť sveta sa sústredí na jedného umelca. Plus, on bol sám o sebe experiment, vzorka veľkosti. Za predpokladu, že nieste to niekto z vás, nikto nevie, aké je to cítiť sa byť od dieťaťa až po jedného z nasledovanejších a najdôležitejších osôb na svete. Nechcem ho nijako analyzovať psychologicky - ani ho tak dobre nepoznám - ale môžete si len predstaviť ten dopad, keď vyrastáte na očiach verejnosti, ktorá ide po vás.

Myslím, že aj dnes jeho hudba vydrží. Môžete hrať na nejakej párty Thriller a ľudia šalejú. Môžete počuť jeho hudbu samplovanú v iných skladbách, a počuť jeho vplyv na iných umelcov ako - Justin Timberlake, Usher a Ne-Yo..., môžete to vidieť v ich písaní skladieb, choreografii, presne ten vplyv Michaela Jacksona 80 rokov. Ale jeho súkromný život mu poškvrnil jeho odkaz. Je prirodzené, že ľudia to nijako nerozlišujú. Už nie je len v tom pozitívnom svetle, ale to už nikdy nezmení. Každý umelec má svoje vrcholy a pády. Ale byť obvinený zo zneužívania detí, to je teda trocha extrém, aj pre hviezdu.

Budem sa tešiť na jeho návrat. Viete, Prince mal svoje vystúpenia v Las Vegas, podobne ako Celine Dion, Elton John, Tony Braxton, tak prečo nie? Nikdy neviete. Ale ľudia musia byť v takom správnom rozpoložení. Aby by ste to chceli, musíte chcieť urobiť všetkú tú prácu, vrátane promotion. Ale neviem, či on to chce ešte urobiť, ale kto vie.

John Legend je držiteľom 5 cien Grammy, spevákom, skladateľom a klavíristom.

(C) Q Magazine

Source: Q / MJ data bank

Obrázok titukly -

Obrázek

Michael v ROLLING STONES !!!

... a to vo vydaní japonskej verzie, pre Decembrové číslo, ktoré bude obsahovať 44 stranovú mini-knížku, ktorá bude plne venovaná Michaelovi!

Titulka ešte nie je hotová, ale mala by byť nejaká kreslená...

Veľkosť knižky (prílohy): 166 x 209 mm

Počet strán: 44

EXTRA obsah: 5 rozhovorov, ktoré boli v RS už prezentované - #81 (1971), #389 (1983), #417 (1984), #509 (1987), #621 (1992)

+ kompletná galéria tituliek MJ v RS (americké vydanie)

+ diskografia + nové ifo o albume

Dátum vydania: 10.11.2007

Will I Am s Wanna Be Startin' Somethin'

... Will sa objavil v jednej francúzskej TV v show - the Hits de Diamant TV Special, kde vystúpil s upravenou verziou skladby - Wanna Be Startin' Somethin'. (vysielaná bola 20.10.)

Will tak pokračuje v podpore Michaelovej hudby, práve tak ako aj na svojom novom albume, kde použil sample zo skladieb - Billie Jean a I Want You Back, vo svojej skladbe - Songs about Girls.

Will.i.am - Wanna Be Startin' Somethin' [Live]

LINK

BOX SET skladby JAM v ponuke...

... podobne ako skladba - Dangerous, aj skladba - JAM sa dostala do aukcie na eBay.

Originány text Boxsetu:

15 CD'S MICHAEL JACKSON "JAM" TEDDY RILEY STUDIO MIXES!

AUTHENTIC NEVER RELEASED FUTURE RECORDS CD'S OF MICHAEL JACKSON

Obsahuje:

* Michael Jackson Jam 2 Tracks 1) More Lead Vocals 2) Less Lead Vocals

* Michael Jackson Jam Mix 14

* Michael Jackson Jam Final DAT Ruff 3 Tracks #8 *(vypočuj si demo, dole)

* Michael Jackson Jam Mix 12 #10

* Michael Jackson Jam Mix 18 #14

* Michael Jackson Jam Mix 11 #20

* Michael Jackson Jam New Teddy Mixes 3 Mixes #27

* Michael Jackson Jam Remix 3 Mixes #36

* Michael Jackson Jam With Comp Mix 22 #38

* Michael Jackson Jam No Comp Mix 22 #39

* Michael Jackson Jam Mix 20 #40

* Michael Jackson Jam Mix 13 #41

* Michael Jackson Jam Mix 14 #42

* Michael Jackson Jam Ruff With New Drums #52

* Michael Jackson Jam Remix Mix #55

Tieto skladby sa dostali do aukcie potom, ako sa dostalo nahrávacie štúdio do finančných problémov, a Teddy Riley zrušil jeho činnosť.

Medzi vecami, ktoré bol nútený predať boli aj tieto "cennosti" :

- ORIGINAL MASTER TAPES TEDDY RILEY OF BLACKSTREET & GUY!

- MICHAEL JACKSON "DANGEROUS: RIAA MULTI-PLATINUM AWARD

- BLACKSTREET ANOTHER LEVEL 6 MILLION RIAA SALES AWARD!!!

- MTV MUSIC TELEVISION TEDDY RILEY EUROPE AWARD 1997 R&B!

Foto BoxSetu

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tu je ukážka jednej demo verzie:

LINK

BOX SET skladby Dangerous predaný...!

... na portály eBay sa uskutočnila aukcia jedinečného a autentického boxsetu, ktorý obsahuje 6 CD s rôznymi demo nahrávkami skladby - DANGEROUS, ktorú napísal MJ, Bill Bottrell a Teddy Riley v jeho nahrávacom štúdiu - Future Records vo Virginia Beach. Nový vlastník sa tak stal držiteľom autorských práv na tieto skladby a je si vedomý zákonných možností ich použitia.

Cena setu dosiahla - 999,99 USD

Oficiálny názov setu je - 6 CD'S MICHAEL JACKSON DANGEROUS TEDDY RILEY MIXES, AUTHENTIC FUTURE RECORDS COPIES OF UNHEARD JACKSON! a obsahuje:

# Michael Jackson Dangerous II #1

# Michael Jackson Dangerous II #3 (Non-Mix)

# Michael Jackson Dangerous Long Version Ending Version Mix 1 #15

# Michael Jackson Dangerous Original Version Before Teddy Mix 14 #23 (Bill Bottrell Version)

# Michael Jackson Dangerous II Instrumental With Piano Solo #45

# Michael Jackson Dangerous Original Instrumental #57

Foto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ak chcete niečo kúpiť..

.. je tu stránka, ktorá existuje od roku 1985, a na svojej novej podstránke ponúka širokú paletu veci s Michaelom, dokonca aj niekoľko časopisov VOUGE...

LINK

SONY BMG a MySpace

... sa spojili a podpísali dohodu, ktorá umožní zo stránky MySpace využivať a distribuovať hudbu a video umelcov, ktorí publikujú svoju tvorbu cez MySpace (jedným z nich je aj Jason Malachi). Ako protihodnotu dostane SONY istý podiel z reklamy.

Toto je nový spôsob, ako si vydavateľstvá hľadajú cesty k novým umelcom a zisku v možnom predaji hudby. Samozrejme, ide aj o legalizáciu niektorých umelcov a ich skladieb, ktoré sú používané na tejto stránke, za čo bola MySpace žalovaná Universalom.

No a možno to pomôže aj v rozvoji Sony/ATV.... a aj Michaelovi.

Simon Cowell o spolupráci s Michaelom...

... pre RADIO 1 povedal, že mal nejaké rozhovory s Michaelom o účasti v talentovej súťaži - The X-Factor, napriek tomu, že to Michaelova hovorkyňa poprela, že sa Michael v show nezúčastní. Ako povedal, mal by záujem buď o Michaelovu účasť ako porotcu, alebo ako hosť pre špeciálne vydanie - the Thriller Tribute , alebo s názvom - The King of Pop.

Nevedel potvrdiť, či by to Michael prijal.

Zapojte sa do súťaže o časopis

... ak sa chcete zapojiť do súťaže o časopisy - L'UOMO VOGUE, kliknite si na tento odkaz a tam nájdete všetky podrobnosti..., dátum uzavierky je 19.10.2007

LINK

Michael musí zaplatiť

... právnej firme - Ayscough & Marar ako kompenzácie za právne služby, ktoré ale paradoxne nie sú priamo za služby tejto firmy, ale právnika, ktorého si "najali", aby ich zastupoval v žalobe proti Michaelovi, ktorú ešte vo februári 2006 podali, kde žiadali 430.000 dolárov, za ich nezaplatené právne služby počas procesu v 2005.

Tentoraz sudca vymeral sumu - $175.000.

Ako sa vyjadril právnik, ktorý zastupoval Michaela aj počas procesu, Brent Ayscough, Michael im doteraz nezaplatil nič, od vynesenia rozsudku v Júly 2007, čo bolo $256.000.

Sumy sa budú zväčšovať o úroky 10% pokiaľ Michael nezaplatí. Právnická firma - Ayscough & Marar - tiež pomohla vyhrať aspoň z polovice aj Michaelov prípad žaloby proti Marcovi Schaffelovi, ktorý žiadal 4 mil. dolárov, nakoniec dostal len 900.000, pričom Michael musel Schaffelovi zaplatiť 200.000.

Michael sa na súde bránil, že sa ho pokúsili vydierať, že zverejnia nejaké citlivé dokumenty a informácie, ale pred súdom neuspel.

Špeciláne vydanie THRILLER-u !!!

Nemecká SONY BMG vydala vyhlásenie, že 19.11.2007 vydá novú špeciálnu edíciu albumu THRILLER, pri príležitosti 25 výročia vydania albumu.

Išlo by o dvojdisk - CD + DVD, ako špeciál pre vianočný trh!!!

Pre viac informácií, ostaňte naladení s nami...

EXCLUSIVE - L'UOMO VOGUE - Súťaž !!!

Pozor!!!

V pondelok, 15.10.2007, uskutoční webová stránka - MJ Data bank súťaž, v ktorej stačí odpovedať na 3 otázky a môžete vyhrať 2 originálne kusy časopisu - L'UOMO VOGUE

Detaily a otázky budú známe až v pondelok...

Tu je webová stránka, kde môžete súťažiť...

LINK

Janet Jackson o možnosti Reunion

... teda o spojení sa rodiny Jacksonovcov a možnosti vystúpenia spolu. Prezradila počas rozhovoru pre MSNBC pri propagácii jej nového filmu, že boli už nejaké diskusie, ale nič nebolo dohodnuté, len sa o tom v rodine bavili.

Ako dodala, bola by rada, ak by sa to stalo skutočnosťou a The Jacksons by sa vydali na turné....

Michaelova opatrovateľka detí ochorela

Grace Rwaramba, opatrovateľka Michaelových detí, podľa hovorkyne Raymone Bain, trpí nejakou kožnou chorobou, a nie je na tom najlepšie.

Potvrdila ale, že to nie je až tak vážne. Raymone s ňou má pravidelné telefonáty, a podáva správy o jej stave Michaelovi, ktorý je práve v štúdiách kde dokončuje nejaké nahrávky.

Pred časom Raymone poprela akékoľvek správy o tom, že by sa Michael a Grace tajne zosobášili v Las Vegas, a príbehy označila ako absurdné.

Michaelovi právnici sa mali zaujímať len o stav jej rozvodového konania, keď v roku 2001 podala žiadosť o rozvod, ale doteraz s jej manželom nepodpísala žiadne rozvodové dokumenty, a tak sú právne stále manželia.

Michaelov list pre fanúšikov !!!

Tu si môžete pozrieť celý list, ktorý zaslal Michael všetkým fanúšikom 9.10.2007, ako jeho poďakovanie za všetky dary, pohľadnice a listy k jeho narodeninám.

Obrázek

SONY BMG chce zvýšiť hodnotu Sony/ATV

... ako dnes oznámil Financial Times, Sony BMG chce umožniť, aby SONY/ATV, ktorú spoluvlastní SONY Corp. a Michael Jackson mohla vstúpiť na trh s predajom hudby a mať tak samostaný prístup k autorským právam, aby si navzájom nekonkurovali ako jedna firmna...

V podstate ide o vyčlenenie sa SONY/ATV od SONY BMG, pričom na uskutočňovanie obchodných tranzakcií, je potrebný súhlas aj Michaela, ako spoluvlastníka. A v prípade akéhokoľvek predaja bude Michael finančne odškodnený. Dokazuje to aj to, ako vplyvný Michael stále je, pretože bez jeho súhlasu sa nemôžu uskutočňovať žiadne obchody.

Sony/ATV sa tak stane "nezávislou" značkou, ktorá bude môcť robiť vlastné rozhodnutia bez priamej kontroly SONY BMG. Takže inými slovami, akékoľvek zisky nebudú prerozďeľované medzi Sony a BMG a ATV...

Michael poskytol rozhovor pre JET !!!

Potom, ako pred nedávnom zomrel slávny mím Marcel Marceau, ktorý obdivoval nielen Michaela a jeho tanečné umenie, ale aj samotný Michael bol ovplyvnený Marcelový umením, sa Michael v rozhovore podelil o svoje pocity o úcte k jeho umeniu, ktoré takmer vzdorovalo pravidlám gravitácie.

V priebehu niekoľkých desatročí, si obaja vytvorili skutočné priateľstvo.

Zatiaľ čo sa Michael od Marcela veľa naučil, Michael povedal, že pre Moonwalk, ktorý spopularizoval v 1983, bol inšpirovaný "sledovaním nádherných rytmických pohybov tanca černošských detí z celého sveta."

Napriek tomu, ako Michael povedal, Marcel bol jedným z jeho inšpirácii.

"Bol to skvelý muž. Chodil som sa pozerať na Marcela Marceaua po celý čas pred OFF THE WALL." povedal Michael a s úsmevom dodáva: "Zvykol som sa vkradnúť a sadnúť si medzi obecensvo, a sledovať ako vzdoruje zákonom gravitácie, akoby chodil vo vzduchu".

Michael k tomu dodal, že neskôr aj on použil niektoré magické mímske pohyby v jeho známych tanečných kreáciách.

"Keď som sa pohyboval, prevzal som niektoré z týchto vecí a zahrnul ich do rytmu a tanca".

Diane Warren sa pridala k Martinovi Bandierovi

Diane sa pridala po 20 rokoch spolupráce s Martinom v EMI Music publishing k Sony/Atv, pričom bude kontrolovať svoj katalog pre celosvetovú distribúciu.

Martin Bandier je novým výkonným prezidentom SONY/ATV, a Diane vypršala v Júny/Červnu zmluva z EMP, a získaním Diane Warren a jej hudobného katalogu do SONY/ATV, je ďalší vyznamný krok k rozširovaniu vydavateľských aktivít SONY/ATV, ktoré spoluvlastní aj Michael.

Predtým získala spoločnosť dva veľké hudobné katalogy - Famous Music a the Leiber/Stoller catalog.

Detaily neboli zverejnené.

Nová reality SHOW s/o Michaelovi

Podľa správ britskej stanice Channel 4, ktorá sa podieľa na produkcii reality shows spolu s Endemol UK, by chcela pripraviť nejakú reality show na tému - Michael Jackson.

V show by vystupovali najväčší fanúšikovia Michaela, a pravidlá by bolo podobné, ako pri iných reality shows. Preto televízia hľadá fanúšikov, ktorí by sa chceli záčastniť. Išlo by o podobnú verziu ako - Big Brother.

Detaily zatiaľ nie sú k dispozícii, až pokým nebude jasné, že show bude zrealizovaná.

Adresa na Michaela pre fanúšikov !!!!

Ak chcete napísať Michaelovi alebo mu poslať nejaký darček v podobe balíkov, môžete tak urobiť zaslaním na adresu, ktorú oficiálne potvrdila a predstavila Raymone Bain, Michaelova hovorkyňa, ktorá ale - výslovne - odkazuje všetkým, že po porade s právnikmi, nebude jej kancelária preberať akékoľvek listy alebo balíky, kde sa bude vyžadovať podpis prevzatia !!!

Michael Jackson

c/o Davis, Bain and Associates, Inc.

PO Box 5997

Washington, D.C. 20016

USA