Conrad Murray: ROZSUDOK - 4 ROKY !!!!

Len správy, novinky, video o prípade obvinení dr. Murraya

Moderátori: Braňo, zuzcoj, joanam, Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Braňo
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2935
Dátum registrácie: 20 Júl 2009, 11:01
Bydlisko: Michalovce

Conrad Murray: ROZSUDOK - 4 ROKY !!!!

Príspevok od užívateľa Braňo » 29 Nov 2011, 19:57

Katka969 napísal:http://www.tmz.com/2011/11/29/dr-conrad ... tUEvoRyKxs

tu máme priamy prenos.... :friends:

o 17:30 nášho času by to malo začať...
- pred súdom sa zbiehajú novinári
- ako už vieme podľa nového zákona v Kalifornii zostávajú zločinci odsúdený za nenásilné zločiny v domácom vezení. Pastor, ale Murraya odmietol prepustiť na kauciu,pretože je vraj nebezpečný pre verejnosť. Zostáva nám len veriť.....

- Pastor je už v súdnej sieni
- Katherine, Jermaine Rebbie Jackson a La Toya sú v súdnej sieni.

Obrázok
Obrázok

PLUS

Obrázok

LIVE VERDIKT:

* sudca vyniesol rozsudok - 4 ROKY väzenia v okresnej väznici!
- Murray zaplatí súdne poplatky!
- pred nástupom do väzenia odovzdá odtlačky prstov, DNA vzorky.
- Murray zaplatí náležité odškodné pre pozostalých (žiadosť o 100 mil. nie je podľa neho zatiaľ nie je vyčíslená), vrátane MJ Estate - a to podľa presných záznamov, ktoré musia predložiť žiadatelia, okrem MJ Estate aj AEG Live.
- obe strany a sudca rozhodujú o termíne dodania presných záznamov o finančných stratách.

* sudca odmietol prepustenie, ale podľa zákona nebude Murray väznený v štátnej väznice.

* sudca v prejave hovorí o konaní Murraya, že aj keď ho nechcel zabiť úmyselne, musí prijať zodpovednosť za kriminálny čin podľa práva, a komentuje prejavy oboch strán.
- sudca hovorí o zabití, a vykladá znenie podľa zákona, obrazne pre prípad konania Murraya, v ktorom popisuje aj jeho klamanie a podvody v riešení prípadu (pokiaľ ide o jeho výpovede, alebo ukrývanie dôkazov, a jeho hrozné konanie v záchrane života, a napr. v účele prečo si nahrával Michaela na telefón, ktorý mohol slúžiť na jeho ziskuchtivé účely, o čom ale sudca špekuluje, ale podľa neho Murray prekročil hranice a pokračoval, namiesto toho, aby ustúpil, ak videl nejaké problémy, a namiesto toho začal viniť Michaela, že ho oklamal, že mu nepovedal o jeho závislosti, napriek tomu, že osobne získaval propofol v lekárňach, kde dokonca nedostával ani záznamy o predaji a pod falošnými menami)

* obhajca Murraya číta prejav, v ktorom poukazuje, resp. zľahčuje dopad konania Murraya, najmä žiadnymi predošlými záznamami, rodinnými a spoločenskými aktivitami (napr. pomoc chudobným), a Michaela popísal ako toho, kto si lieky žiadal=nepriamo, že bol závislý na liekoch, teda, že viny je hlavne na Michaelovi;
- popisuje dopad prípadu a rozsudku na jeho kariéru, že ako doktor skončil.
- na otázku sudcu, čo hovorí na výšku odškodného, povedal, že Murray nie je schopný odškodniť žiadateľov v takej výške, podľa neho musia vidieť všetky záznamy, ktoré vykazujú odškodné.

* právnik Murraya chce prečítať vyhlásenie, sudca dáva možnosť vypovedať aj Murrayovi, ten odmieta.

* sudca sa pýta, prečo by mal Murraya poslať do väzenia, podľa zákona môže určiť aj iný rozsudok. Prokurátor na základe jeho prejavu uviedol dôvody prečo si zaslúži väzenie, a tiež na otázku sudcu, či škody spôsobené smrťou by mali byť žiadané, odpovedal, áno.

* prokurátor číta vyhlásenie Katherine Jackson, v ktorom popisuje jej pocity zo straty Michaela, a predovšetkým stratu otca jeho detí.

* prokurátor vzniesol pripomienku na straty, ktoré Michaelový pozostalí utrpeli pre neuskutočnené koncerty a následné zisky z predaja sprievodných prostriedkov, ako aj náklady na pohreb... ako odôvodnenie požiadaviek voči finančnej zodpovednosti ako následku smrti Michaela (=prokurátor uviedol min. 100 mil. dolárov, o toľko pripravil Murray Michaela a rodinu).

* prokurátor číta záverečné vyhlásenie, sumár procesu a zdôvodnenie viny Murraya.

* právnik rodiny Michaela číta vyhlásenie v mene Michaelových pozostalých - detí a matky Katherine - žiadajú najvyšší trest.

* sudca aktuálne prehodnocuje žiadosti oboch strán na konečný výsledok, či sú nové skutočnosti, alebo dôvody, prečo by dnes nemal rozhodnúť o výške trestu!

* Michaelova rodina (väčšina) a Murray osobne čakajú na konečný rozsudok, za Murraya prišla jeho matka a priateľka.
Užívateľov profilový obrázok
Katka969
Dirty Diana
Dirty Diana
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 14 Sep 2009, 00:55
Bydlisko: Pezinok

Re: Conrad Murray vs Michael Jackson: ROZSUDOK

Príspevok od užívateľa Katka969 » 29 Nov 2011, 20:02

Podľa zahraničných správ, Murrayova 80-ročná matka napísala list sudcovi, kde prosí o zhovievavosť v tejto veci.

V liste uvádza:
"Toto je prvýkrát, čo [Murray] čelí takémuto utrpeniu. Nič také sa mu nikdy predtým nestalo. Nikdy nebol v ťažkostiach so zákonom a ja mám strach a obavy o jeho zdravie, ked bude vo vezení. Už len smrť jeho priateľa Michaela Jacksona je pre neho ťažká, a verím, že to má poučenie do dalšieho života. Tiež som presvedčená, že jeho súcit a jeho srdečnosť k tomuto viedli.

"Sudca Pastor, Conrad je môj syn, a ako matka musím povedať, že ja ho poznám zvnútra aj vonku. Je mu ľúto, čo sa stalo Michaelovi, a že nič zlého v úmysle nemal. "Murray matka napísala.

Tiež sympatizovala s matkou Katherine Jackson. "Cítim jej bolesť za to, že prišla o syna. Mám pocit, že je veľmi blízko svojho syna. Chcela som sa blížiť s nou osobne a povedať jej, že sa jej ospravedlňujem za stratu syna, ale nebola som si istá, či neporuším pravidlá súdu. "

"Pokorne prosíme o vaše úprimné zváženie všetkého, čo som povedala o Conradovi, a požiadať o váš súcit a zhovievavosť, v čom mu pomôžu aj verejne prospešné práce,...
Naposledy upravil/-a Katka969 v 29 Nov 2011, 20:46, upravené celkom 1 krát.
Užívateľov profilový obrázok
Katka969
Dirty Diana
Dirty Diana
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 14 Sep 2009, 00:55
Bydlisko: Pezinok

Re: Conrad Murray vs Michael Jackson: ROZSUDOK

Príspevok od užívateľa Katka969 » 29 Nov 2011, 20:08

Z Murrayovej strany je na súde jeho matka a priateľka..

Zdá sa mi to, alebo má Murray slzy na krajíčku????


Obrázok
Obrázok
Užívateľov profilový obrázok
Braňo
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2935
Dátum registrácie: 20 Júl 2009, 11:01
Bydlisko: Michalovce

Re: Conrad Murray: ROZSUDOK - 4 ROKY !!!!

Príspevok od užívateľa Braňo » 29 Nov 2011, 21:33

Reakcia z médií:

Za zabití Michaela Jacksona jde jeho osobní lékař do vězení

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... ezeni.html

Soudce v Los Angeles poslal v úterý na čtyři roky za mříže bývalého osobního lékaře krále popu Michaela Jacksona. Conrad Murray byl už počátkem měsíce uznán vinným z neúmyslného zabití zpěváka tím, že mu podal nadměrnou dávku anestetika propofol. Soud mu současně odebral lékařskou licenci.

„Michael Jackson zemřel kvůli porušení zákonných povinností doktora Murrayho,“ prohlásil soudce Michael Pastor. Murrayho péči označil za „urážku medicínské profese“. Poukázal na to, že lékař lhal svému pacientovi, jeho okolí i úřadů.

"Nemluvíme o jedné chybě, ale celé řadě," řekl Pastor.

Soudce byl zjevně rozzloben, když kritizoval skutečnost, že si Murray nahrával rozhovor s Jacksonem pod sedativy. Dokonce to označil za aspekt, který v procesu vyčnívá nejvíce. „To nahrávání bylo cíleným zajišťováním se ze strany doktora Murrayho. Tajně zachycovalo pacienta v jeho nejslabší chvíli,“ horlil.

U soudu zazněla nahrávka, na níž omámený Jackson nesouvisle mumlá o záchraně světa, dětech i o Praze. [celá zpráva]


„Není nic, co by mohlo vyjádřit náš zármutek nad ztrátou (Michaela),“ přečetl před soudcovým výrokem rodinný zástupce vyjádření Jacksonových příbuzných. Zpěvákovi rodiče, sourozenci a děti požádali o spravedlivý rozsudek. „Bible nám připomíná, že člověk nemůže vykonávat spravedlnost, ale může o ni usilovat,“ uvedli v prohlášení.

„Spravedlnosti bylo učiněno zadost,“ prohlásila po předchozím verdiktu o vině Jacksonova matka Katherine. Dodala však: „Nevěřím, že Murray chtěl, aby Michael umřel. Prostě jen riskoval“.

Murray nevyužil svého práva na závěrečnou řeč před vyřčením rozsudku.

Žaloba pro lékaře žádala čtyři roky vězení, ale i 101,8 miliónu dolarů plus úroky odškodného pro Jacksonovy tři děti. Částka zahrnuje výdaje za pohřeb i ztráty, které byly způsobeny předčasným skonem zpěváka před jeho plánovaným koncertním návratem.

O finančních náhradách se má rozhodnout v pozdějším řízení. Soud zatím Murraymu pouze přikázal zaplatit poplatky ve výši 870 dolarů.

Murray podle žalobců věděl, že hazarduje se zdravím a životem Jacksona. Hlavní žalobce poukázal na neúplné lékařské záznamy o vydávání propofolu zpěvákovi. „Obviněný hrál s Michaelem Jacksonem každý večer ruskou ruletu,“ prohlásil s tím, že Murray svému klientovi podával anestetikum celé měsíce a jeho stav sledoval nedostatečně.

Obhajoba požadovala jen podmínečný trest. „Smrt Michaela Jacksona jistě volá po trestu,“připustil její zástupce s tím, že Murrayho péče byla nedbalá. Lékař byl ale podle něj pod tlakem vlivné osobnosti, která byla na lécích závislá.

Murray nadále prohlašuje, že je nevinný. „Vinu necítím, protože jsem neudělal nic špatného“. Lékař tvrdí, že Jackson sám po něm chtěl propofol. Navíc prý netušil, že zpěvák bere nějaké další medikamenty. Tím, že mu podal propofol v osudný večer, podle něj vznikl „smrtící koktejl“, který Jacksonovo srdce zatížil příliš.
Užívateľov profilový obrázok
neggy
Rock With You
Rock With You
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 27 Aug 2009, 17:35
Obľúbený album: Invincible
Obľúbený videoklip: Billy Jean
Obľúbená pieseň: The Lost Children
Obľúbená éra: BAD

Re: Conrad Murray: ROZSUDOK - 4 ROKY !!!!

Príspevok od užívateľa neggy » 29 Nov 2011, 21:39

Hezky bylo napsáno na netu, že byla nehoráznost využít chvíle, kdy byl Michael pod sedativy a nahrát si jeho řeč na mobil, evidentně proto, aby se to později dalo zpeněžit. Murray dostal co mu patřilo.Čekali jsme na spravedlnost 2 roky.Michaela nám to nevrátí, ale aspoň se některým lidem otevřou oči, že za svou smrt nemohl tím, že by se sám předávkoval... alespoň malý krůček k tomu, aby ho lidé chápali asponˇ po smrti.
Naprosto zbytečná smrt......R.I.P. Michael , I Love You Forever. :srdiecka: :heart: :giverose:
Užívateľov profilový obrázok
Braňo
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2935
Dátum registrácie: 20 Júl 2009, 11:01
Bydlisko: Michalovce

Re: Conrad Murray: ROZSUDOK - 4 ROKY !!!!

Príspevok od užívateľa Braňo » 29 Nov 2011, 21:41

Môže niekto poslať ako odpoveď na novINky.cz informáciu o zdravotnom stave Michaela, lebo osoba - David Franěk, Pedreguer- Alicante - píše, že Stejne byl Jackson napul z umele hmoty, nazobanej buhvijakym previtem chemickym, prebarvenej.

ak chcete skopírujte tento text:
Správa losangeleského okresného koronera, ktorý vykonal pitvu uvádza, že Jackson vážil 62 kilogramov, čo je v norme na muža vysokého 175,26 centimetrov.
Jeho srdce bolo silné, bez akýchkoľvek známok usadenín. Jeho obličky a väčšina ostatných vnútorných orgánov boli tiež v poriadku. Pitva tak vyvrátila i pochybnosti o tom, či by dokázal fyzicky zvládnuť sériu comebackových koncertov v Londýne
Tepny srdca MJ boli bez akýchkoľvek tukov a cholesterolu, čo ukazuje, že srdce bolo zdravšie než väčšine ľudí v jeho veku!!!!!!!!!!!!
Pitva ukázala, že 50 ročný Michael trpel zväčšenou prostatou, kožnou chorobou Vitiligom, a chronickým zápalom a opuchom pľúc. Tiež mal vo svojom hrubom čreve polyp, a nepravidelnú pigmentáciu spôsobenú Vitiligom, vrátane artritídy v driekovej chrbtici a niektorých prstoch, či jemných usadenín v cievach nôh.

Bol Michael Jackson v podstate zdravý 50 ročný muž....?????
BOL!

Mýty a legendy, najmä tie bulvárne, zmagorili ľudí natoľko, že nevedia rozlišovať realitu od bulváru
Užívateľov profilový obrázok
Helcus1
Moderátorka
Moderátorka
Príspevky: 4879
Dátum registrácie: 21 Júl 2009, 01:08
Obľúbený album: Dangerous
Obľúbený videoklip: The Way You Make Me Feel
Obľúbená pieseň: Who is it
Obľúbená éra: Bad
Bydlisko: Moravskoslezský kraj
Kontaktovať užívateľa:

Re: Conrad Murray: ROZSUDOK - 4 ROKY !!!!

Príspevok od užívateľa Helcus1 » 29 Nov 2011, 22:04

Tak jsme se dočkali...:mj: máme se radovat nebo plakat? Ale děkujeme za spravedlnost i takovou. Soudce Pastor je spravedlivý :(

Braňo, chtěla jsem do té diskuze napsat, ale nejde mi to, nepustí mně to i když jsem registrovaná... :hm: Jen souhlas či nesouhlas s názorem. Uvidím pozdeji
Obrázok

Obrázok
Užívateľov profilový obrázok
zuzcoj
Administrátorka
Administrátorka
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: 26 Júl 2009, 20:36
Obľúbený album: Dangerous/HIStory
Obľúbený videoklip: Smooth criminal/Will you be...
Obľúbená pieseň: Heal the world/TDCAU/WYBT
Obľúbená éra: Dangerous
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Conrad Murray: ROZSUDOK - 4 ROKY !!!!

Príspevok od užívateľa zuzcoj » 29 Nov 2011, 22:04

...4 roky za život človeka...no svedomie je ešte horší sudca... :( spravodlivý večný trest ho dostihne tak či tak...
Obrázok
Užívateľov profilový obrázok
Helcus1
Moderátorka
Moderátorka
Príspevky: 4879
Dátum registrácie: 21 Júl 2009, 01:08
Obľúbený album: Dangerous
Obľúbený videoklip: The Way You Make Me Feel
Obľúbená pieseň: Who is it
Obľúbená éra: Bad
Bydlisko: Moravskoslezský kraj
Kontaktovať užívateľa:

Re: Conrad Murray: ROZSUDOK - 4 ROKY !!!!

Príspevok od užívateľa Helcus1 » 29 Nov 2011, 22:22

Obrázok

Obrázok
Užívateľov profilový obrázok
Lucka
Rock With You
Rock With You
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 09 Okt 2009, 12:08
Obľúbený album: Off the wall
Obľúbený videoklip: Earth song
Obľúbená pieseň: Dirty Diana, TDCAU
Bydlisko: Bratislava

Re: Conrad Murray: ROZSUDOK - 4 ROKY !!!!

Príspevok od užívateľa Lucka » 29 Nov 2011, 23:25

veru :( naprosto zbytočná smrť tak skvelého človeka :( je to ajtak málo ale keďže mu hrozili tie 4 roky, tak som rada a ďakujem porote a sudcovi, že činili spravodlivo a nenechali sa zmiasť. Sudca úplne vystihol všetko aj s tou nahrávkou som rada, že to povedal, že to bolo nechutné že ho v takom stave vôbec natáčal za účelom speňažiť to a tak, on to samozrejme povedal lepšími slovami ale všetko to videl. Zrejme si aj prečítal listy, ktoré dostal. :good: :giverose: :thx:
neviem či sa mám tešiť alebo plakať, asi oboje. :litlea:
Obrázok Obrázok
Napísať odpoveď