Europsky horoskop

Horoskopy

Moderátori: Brandon, Správci

Jana

Europsky horoskop

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:30

Baran
21.marec - 20.apríl
Vládnuca planéta Mars
Živel -oheň
Priaznivé dni: utorok, sobota a nedeľa.
Nepriaznivý deň: pondelok
Farba: červená
Kov: železo
Z astrogeografie mu prináležala Perzia
Kľúčové slovo: Ja
Ak má Baran pozitívne ožiarené planéty prejavuje sa u neho odvaha, vľúdnosť, elán, tvorivosť, srdečnosť, podnikavosť.
Pri negatívne ožiarených planétach je to naivita, nestriedmosť, okázalosť, pokrytectvo, tvrdohlavosť, panovačnosť.
Z kamienkov mu patria: hematit /dodáva rozvahu a trpezlivosť/, červený jaspis /podporuje vytrvalosť/, červený karneol /harmonizuje tvorivosť/, ametyst/odkrýva jeho duchovnú inšpiráciu a vedie k objektivite/. rubín /zdokonaľuje ho na všetkých úrovniach/, diamant /usmerňuje ho k najväčšej dokonalosti/.
Baran je prvým znamením západného zverokruhu. Podľa niektorých Predstavuje zrodenie kozmickej bytosti. Počiatok cyklu je charakteristický impulzom k akcii, odvahou a iniciatívou. V astromedicíne mu zodpovedá hlava. Baran bol vždy symbolom sily. V Egypte sa spájal s plodnosťou, v Indii bol spriaznený s bohom ohňa Agni. Prítomnosť Barana ako mužského oplodňujúceho symbolu bola zaznamenaná v Grécku i v Afrike u kmeňa Dongov. Prví kresťania ho spojili s dobrovoľnou obetou. Baran vraj predpovedá úspech každému podnikaniu.
Aký je ?
Baran vie čo chce, často mieri za svojim cieľom aj bezohľadne. Je otvorený, priateľský, prekypujúci energiou. Je odvážny, spontánny a veľká miera nezávislosti ho môže občas priviesť až k nedisciplinovanosti. Väčšina Baranov sa skutočne správa ako novorodenci, lebo aj tí ak niečo veľmi chcú, tak to bez ohľadu na únavu rodičov dostanú. Považuje azda preto niekto novorodencov za egoistických, sebeckých ? Veď Baran tak rád a ochotne potom čo sú uspokojené jeho potreby rozdá naozaj úprimné a šťastné úsmevy. Vôbec mu nepríde na um, že niekomu spôsobil problémy. Tak ako deti sú i Barani obostretí akýmsi závojom nevinnosti. Naivita je zodpovedná tiež za to, že sú veľmi nebojácni. Neboja sa ničoho až kým sa poriadne nepopália. Spadnú a udrú sa, ale znova sú schopní postaviť sa na nohy a pokračovať za svojim cieľom. Nechcú byť kockou v ruke, ale rukou, ktorá kocku hádže. Osvedčia sa v mimoriadne ťažkých situáciách, chcú však udávať tón.
V Baranovi nenájdete úskočnosť, intrigánstvo. Tieto charakteristiky sú mu spravidla cudzie. Pudovosť a živočíšnosť áno. On sám je síce nadmieru asertívny, ale nevykrúca sa a často na jeho vlastnú škodu mu je diplomacia vzdialená na celé kilometre. Nehľadajte preto u neho takt a ani pokoru. Keď pán Boh tieto vlastnosti rozdával, Barani boli medzi tými, čo sa snažili uchmatnúť jablko originality, ktorá mu je daná do vienka. Radi a intenzívne poznávajú, dávajú do chaosu poriadok. Nepokúšajte sa s nimi hádať. Radšej vyčkajte, vzbudili by ste iba odpor. Na chybu prídu a bez okázalosti sa ospravedlnia.
V Baranovom skutočne veľkorysom srdci pôsobia dve výrazné sily - až detsky naivné ochranárske sklony na jednej strane a na druhej obrovská impulzivita často ústiaca do výbušného hnevu. Tento človek ovládaný Marsom miluje riziká, je družný a silne nemá rád konformistov. Nie je domýšľavý ale veľmi rád hovorí a so zápalom o svojich činoch a plánoch. Snaží sa za každú cenu presadiť svoje názory. Má vysoké tvorivé schopnosti, rád organizuje, rozhoduje a stáva sa vodcom. Pozor, Baranovou veľmi častou črtou je tvrdohlavosť. I keď mu pomáha v presadzovaní náročných programov, v súkromí na ňu často dopláca. Ak s ním chcete držať krok musíte sa mu prispôsobiť.
Aj silný Baran plače, ale slzy mu tečú smerom do vnútra. Ak je to v jeho moci, neukáže vám ich. Keď ho náhodou uvidíte plakať, buďte si istý, že ho niečo ranilo až po samé dno duše. Baran by radšej zomrel, než by prejavil slabosť. Veľa Baranov si myslí, že sú nesmrteľní, že sa im nič nemôže stať, opak je však pravdou. Často výdaj energie precenia a idú nad svoje možnosti. Barani vyzerajú mladšie ako je ich skutočný vek.
Choroby a čomu sa vyhnúť
U Baranov prevládajú špecifické choroby dotýkajúce sa hlavne hornej časti hlavy. Veľmi často trpia bolesťami hlavy. Majú doslova problém s činnosťou mozgu. Prevláda u nich pravá hemisféra, často sa objavujú zápaly čelových dutín. Baran si musí dať pozor na úrazy, kontrolovať krvný tlak srdce a cievy. Niektorí astro - psychológovia tvrdia, že za ochorením Baranov a ich častými bolesťami hlavy sa skrýva silne potlačovaná agresivita. Pre Baranov je veľmi dôležitý kvalitný spánok, často sa totiž zo spánku budia, nie sú výnimkou „ťažké“ sny alebo až mory. Baranom sa rýchlo unavia oči a je pre ne nutná pravidelná kontrola u očného lekára. Nezvyknú mať chronické ochorenia, skôr náhle a s vysokými horúčkami. Na energiu by si mali dávať pozor v marci, apríli a septembri.
Barani sa musia vyvarovať najmä alkoholu a drogám ale i zlej životospráve celkovo. Nepoznajú totiž strednú cestu. V alkoholickom opojení sú schopní urobiť veľmi nepríjemné veci, ba aj spáchať trestný čin. Nesmú sa stále hnať sa svojimi čo ako veľkolepými cieľmi, ale naučiť sa hospodáriť so svojou energiou. Ich úlohou je zvládnuť techniku relaxácie. Veľmi im osoží masáž chrbtice a najmä pobyt v prírode. Mnoho Baranov viac žije v noci ako cez deň, tak by sa mali aspoň pokochať západom a východom Slnka a stíšiť svoj hektický život. Baranom sa odporúča oddychovať pri hudbe. Absolútne ticho znášajú ťažko. Nie náhodou sa v tomto znamení narodil a J.S. Bach. Hudba výborne upokojuje ich neustále napäté nervy a mierni výbušnosť. Činorodosť si nemožno zameniť za útok pred sebou samým, slabosťou a strachom. Baran ako človek silnej vôle sa najviac obáva bezmocnosti a cíti sa nesvoj, keď mu niekto chce z rúk zobrať kormidlo. V súkromnom živote musí preto nájsť odvahu postaviť sa tvárou k svojmu skrytému strachu a slabostiam. Vykúpi ich pravou láskou a porozumením.
Baran na 12 spôsobov
/podľa Dagmar Kludskej z knihy Souboj znamení/
Každé znamenie, teda i Barana ovplyvňuje aj ascendent (stupeň zverokruhu vychádzajúci na východnom obzore pri našom narodení. K jeho výpočtu je potrebné vedieť presný čas narodenia)
Ak sa nachádza v Baranovi: tvrdohlavý a bezohľadný človek, cholerik, pracant, pán tvorstva.
V Býkovi: pracovitý, neústupčivý, vodca, diktátor, egoista, zlostník
V Blížencoch: spoločenský, sľubotechna, neverník, zmyslený, milujúci
V Rakovi: citlivá, vzťahovačný, náladový, odbojný, tajuplný
V Levovi: zabávač, umelec, hrdý, nadutý, frivolný, dominantný
V Panne: kritik, prísny, neúnavný, bojovník, verný, nadšenec.
Vo Váhach: politik, recitátor, poskok, rebel, vševedko, sudca,
V Škorpiónovi: bystrý, intrigán, intelektuál, všeumelec.
V Strelcovi: cynik, komik, pozorovateľ, senzibil, liečiteľ, burič.
V Kozorožcovi: stále v opozícii. majetnícky. originálny, hrdý, pracovitý.
Vo Vodnárovi: rojčivý, snívajúci, intuitívny, všetko analyzujúci, agresívny.
V Rybách: snaživý, veľmi citlivý, hádavý, trocha egocentrický, pracovitý.
Baran - muž
Tento človek vás v priebehu niekoľkých minút môže obdariť vášnivosťou i chladom. Stačí ak adekvátne nezareagujete. Má veľa tvorivej energie a je potrebné držať s ním krok. Vyzerá obyčajne mladistvo a mladé je aj jeho duševno. Rovnako ako sa strieda intenzita jeho citov, tak sa mení aj jeho štedrosť v lakomosť.
Pri láske dosť rýchlo stráca hlavu a ide do dobrodružstva s presvedčením, že práve toto je ideálna láska. Ak stroskotá, pokúša sa vzťah zachrániť všetkými spôsobmi. Ak sa mu to nepodarí, opäť objaví „ideálnu“ lásku. Vždy má pocit, že tá pravá láska je na dosah ruky.
Baran si nájde vždy činnosť, ktorú robí s plným nasadením. Niekedy môže pôsobiť placho, ale nedajte sa mýliť. Vždy mu v hrudi bije ohnivé srdce. Je verný, ak je veľmi zaľúbený. Ak nie je má ľahkomyseľný postoj k sexu. Muži v znamení Barana, ak nedostane dostatok lásky a ak ich partnerka zostúpi z piedestálu „princeznej“ neváhajú a odchádzajú. Partnerka by nemala byť bojácna, nudná a protivná. Tak ako sa Baran vrhne do vzťahu bezhlavo, tak bezhlavo môže z neho utiecť. Muž Baran je rebel od prírody, rád popiera autoritu, potrebuje byť vodcom. Často sa však za vonkajšou suverenitou skrýva spomínané dieťa plné pochybností o sebe a o svojom správaní sa.
Ako otec miluje svoje deti. Je k nim spravodlivý a rád ich učí. Ako priateľ neznáša výhovorky a ocení priamosť. neznáša samotu a má rád tých, ktorí sa k nemu správajú ako k seberovnému. Ak im potrebujete niečo vytknúť, použite diplomaciu, pretože sú vzťahovační.
Baran - žena
Táto žena má rada víťazstvo, ale aj dobrodružstvo a oheň. Je veľmi hrdá a ak má ascendent v Baranovi, môže byť aj nečestná. Baranica má rada šarmantných a inteligentných ľudí, sama je šikovná a tvorivá. Ťažko znáša neveru. Je veľmi empatická, dokáže sa vcítiť do starostí druhých a rada ponúkne pomocnú ruku. Miluje obdiv, neznáša samotu. Ako matka je perfektná, poriadkumilovná, zvyčajne vynikajúca kuchárka zahrňujúca svoje dieťa úžasnou starostlivosťou. Partner by jej mal dať priestor na občasný únik zo zaužívaného rytmu chodu domácnosti.
Baran - dieťa
Deti narodené v tomto znamení prekypujú energiou, ale často aj agresivitou. Hneď ako sa narodí vyžaduje bezvýhradnú pozornosť. S výchovou k istým nevyhnutným návykom by ste mali začať skoro, pretože sú dosť nedisciplinované a vo svojich činnostiach a až priveľmi odvážne. Vždy vyžadujú odmenu, ale prosím nech to nie sú peniaze. Od mala je potrebné viesť ich ku skromnosti. Do učenia ich nenúťte priamo, ale použite inú taktiku. Povedzte mu, že je síce pomalšie ako ostatné deti, ale že vám to neprekáža. Na druhej strane ale dieťa Baran musí pochopiť, že sa nesmie vyvyšovať nad ostatné. Obyčajne tieto deti majú radi knihy, ale nemusia mať chuť študovať. Platí, že čím viac dieťa Baran odmieta učebné osnovy, tým viac potrebuje učiť sa. Tu je naozaj nutné vštepiť mu zodpovednosť, lebo v dospelosti by mohli nastať vážne problémy. Malí Barani musia byť stále zamestnaní, nečinnosť ich môže zviesť na šikmú plochu. Treba dávať veľký pozor aby sa ich nezmocnila nejaká vášeň alebo neresť, sú totiž schopné neskôr oddať sa jej naplno.
Baran nadriadený
Neznáša predovšetkým lenivosť a akúkoľvek „polovičatosť.“ Vždy vám však poskytne príležitosť napraviť chybu. Nikdy ho nezaujíma vaša minulosť a ani váš negatívny posudok z predchádzajúcej práce. Je presvedčený, že si každý dokáže vytvoriť budúcnosť takú ako chce. Ocení váš záujem a oddanosť k firme a akékoľvek nápady, ktoré skvalitnia jej chod. Pozor však, nechcite mu nimi dokázať, že ste lepší ako on. Nebude ho zaujímať kedy prídete do práce a určite nezavedie knihu dochádzok. Podstatný bude pre neho vás výkon, vaše nasadenie. On sám ho totiž podáva nadpriemerný. Veľmi ho deptá ak jeho podriadení neschvaľujú jeho metódy, je však príliš hrdí aby dal najavo, že mu niekto z nich ublížil. Baran aj keď potrebuje okolo seba ľudí, nikdy neprizná závislosť na nich. Vie si totiž vždy poradiť sám. Musíte vo svojom vnútri zvládnuť jeho impulzívnosť a výbuchy hnevu, ktoré však dlho netrvajú. Ak budete k firme lojálni a navyše pracovití, nikdy na stole nenájdete výpoveď.
Baran podriadený
Vždy ho zamestnajte tam, kde sa niečo deje a nenechajte ho robiť nudnú prácu. Ak mu dáte vzrušujúcu robotu, nebude pozerať na čas. Uvedomte si, že tomuto znameniu nie je dané dodržiavať presný čas a príliš pravidelný harmonogram. Barana motivuje úspech a finančná odmena je druhoradá aj keď často žije nad svoje pomery. Nezabudnite mu vždy poďakovať a dať mu najavo, že si ho úprimne vážite. Naučte sa brať jeho často impertinentné návrhy skôr ako originálne nápady, ktoré vám môžu priniesť zisk. Nikdy ho nekárajte za chyby a nedostatky pred svedkami a nevzbudzujte v ňom pocit viny trebárs za to, že sa príliš presadzuje, prišiel neskoro, a podobne. Zablokujete ho. Oceňte radšej jeho stály optimizmus.
O nevere z úsmevného astrologického pohľadu
toto znamenie by sa dalo nazvať majstrom v záletníctve. O Baranoch je známe, že ihneď vzplanú pre niečo nové, pekné a príťažlivé. Vraj dokážu očariť a sami byť očarení aj päť raz za hodinu. S takým množstvom emócií, aké majú je naozaj ťažké byť verným. Ohniví Barani sú tak príťažliví, že nemajú núdzu o to s kým zahnúť. Aj Casanova bol Baran. Nie je bez zaujímavosti, že k Baranom sa radi vracajú ich bývalí milenci, či milenky. Azda preto sa cítia byť nevinní a vlastne tak trocha obeťou zvodu. Pútnici - znamenia - úplne na koniec
Erotika /verte - neverte/
MUŽ - BARAN
Láska mu prechádza hlavou
Divoký, agresívny, plný netrpezlivosti, kde sa objaví, tam sa trieska dverami. A môžete si byť istí, že sa v jeho prítomnosti stane niečo neobyčajné, vzrušujúce, rozčuľujúce.
Jediným pohľadom objaví najatraktívnejšiu ženu. V prípade, že ho zaujme - zainteresuje sa rýchlo - nič ho už neudrží. Jeho oči nenútene skúmajú jej tvár a telo. S najväčšou samozrejmosťou jej siahne na krk a bozkáva ho. Jej protest vníma ako popud k novým útokom. Taký je teda MUŽ - BARAN. Všetko ženie na ostrie noža. Vyhľadáva dobrodružstvá a vychutnáva ich tak, akoby boli posledné - nenásytne a s plným nasadením. Neobľubuje spoločné pozeranie sa na hviezdnu oblohu, ani dlhé držanie za ruku- Nehladí, trhá rozopína, odhaľuje. V sexe pre neho neexistuje nič, čo by nevyskúšal. Hľadá neustále nové variácie hry, je nenásytný. Neverte, že by existovalo jediné miesto, kde by ste si boli pred ním istí. Niet totiž miesta, kde by si nechcel vyskúšať svoju lásku.
Jeho najväčšou silou a zároveň slabosťou je, že nedokáže svoju vášeň kontrolovať. Musí stále a okamžite robiť to, k čomu ho ženie horúca krv. Skôr, než dáma pochopí o čo ide, berie ju nielen do svojich rúk, ale aj do svojej postele. O čom sníva muž Baran? Nikto nemá takú bujnú fantáziu ako Muž-Baran. Obľúbeným snom je rafinované, perfektné zvedenie plnokrvnej ženy.
Ako miluje muž Baran ?
Tvrdo, priamo. Jeho partnerka musí vydržať všetko, štuchance aj modriny. Čo mnohé ženy šokuje - miluje bez prípravy, takmer brutálne. Neexistuje žiadna predohra, žiadne nežnosti. S jedinou výnimkou: rád sa bozkáva. Nikto nebozkáva tak náruživo, vášnivo ako Baran. Od svojej partnerky nevyžaduje nežnosti.
Baran miluje hlavou, svedčia o tom jeho horúce nápady. Miluje sa na schodoch, vo vani, pod sprchou, najradšej na podlahe. Jeho živá fantázia ho neopúšťa ani v okamihu lásky. Potrebuje orgie, najmä vtedy, keď už láska nie je pre neho nová. Pri sexe je mlčanlivý. V nočnom stolíku má narovnané porno časopisy - podnety pre nové milostné hry. Žena to s ním nemá vždy ľahké. Môže byť akokoľvek dobrá milenka, svoje šťastie bude hľadať mimo nej a sám.
Čo očakáva od partnerky?
Nemusí byť krásna, ale sexy. O ženu rád bojuje. Nemá rád tie, ktoré sa mu hodia okolo krku. Najradšej sputnáva vzdorovité ženy. Má rád krik a stonanie. V milostnom spojení neoceňuje iniciatívu žien.
Jeho erogénnou zónou je hlava, najmä ústa. Správny bozk a v pravú chvíľu ho uvádza do stavu blaženosti. Najrozkošnejšie pre neho je zahryznutie do ušného laloku. Pozerať sa, vychutnávať - to je pre neho tá pravá zmyselnosť. Ťažký parfém ho vie pripraviť o rozum a ešte viac prirodzená vôňa vzrušenej ženy.
Muž - Baran miluje to, čo je na žene živočíšne, nie umelé.
ŽENA - BARAN
Miluje všetko šokujúce
Je mačkou s kožušinovými mäkkými labkami, ktoré skrývajú ostré pazúry. Hrdo a nezaujate sleduje ruch okolo seba, akoby ju to nezaujímalo a pritom číha na svoju šancu. Nikto ju nedonúti k žartovaniu, nikto ju neovládne. Keď si sama uviaže obojok, bude muža nasledovať vernejšie ako psík. Kto si myslí, že ju prehliadol, veľmi sa mýli, každý je od nej na míle vzdialený.
Láska pre ňu znamená boj, so svojím partnerom sa bude neustále porovnávať. Beda tomu, kto sa jej nevyrovná. Nesmelí, mäkkí muži podpapučového typu by mali okolo tejto ženy urobiť oblúk a obísť ju. Potrebuje stopercentného, veľkorysého muža.
Prvým znamením jej lásky je zloba - prská, uráža, zraňuje tak, ako to dokáže len Baran. A používa pritom svoje zbrane - telesné vnady. Rada sa odhaľuje, čím viac mužov pri pohľade na jej prsia stráca hlavu, tým pyšnejšia je na to, ako žena.
Len ten, kto dokáže vydržať tieto útoky a rád znesie zopár silných pazúrov, má možnosť poznať horkokrvnú, temperamentnú milenku. Verí, že ju dobyl drahým prsteňom, v skutočnosti si zvolila ona skôr, než sa nazdal. Niezriedka takéto rozhodnutie činí hlavou. typické pre Ženu - Barana je, že si dlho a starostlivo vyberá partnera, ale nakoniec si prudko, impulzívne zvolí muža, ktorý jej ideálnym predstavám vôbec nezodpovedá. Často to býva ten nepravý. Ak sa rozvedie manželstvo Ženy - Barana, väčšinou preto, že žena pochopí. že muž sa k nej nehodí. Jej nároky sú obrovské. Vždy hľadá to, čo je šokujúce.
Ako miluje Žena - Baran ?
Je ako vulkán, ale viac zamilovaná do seba ako do iných. Nepočúva okolie, bez lesku a sviečok sa ľahko obíde. Hlavná vec, aby muž nemá žiadne zábrany. Môže sa ľahko stať, že ho prepadne na diaľnici pri 200-kilometrov rýchlosti. Čím divokejšie, tým lepšie.
Nikto sa jej nemusí pýtať, či zažila orgazmus, dáva to najavo. Keď sa prejaví muž v posteli nešikovne, zavrhne ho. Nepotrebuje nežnú predohru, hladenie, láskanie. To však neznamená, že láska má byť monotónna, bez nápadov a už vôbec nie tajná alebo rýchla. Kto chce zhasnúť svetlo alebo nemá čas úplne sa vyzliecť, prípadne by si chcel pri milovaní nechať ponožky, alebo nedajbože topánky, môže sa pokojne zabaliť. Žena - Baran potrebuje svetlo a obdiv. Má rada gruppensex. Je to typ ženy - vládkyne, ktorá sa rada nechá od partnera obdivovať, obsluhovať, len aby ho pred ostatnými pokorila.
Pri tejto žene vždy viete na čom ste. Žiadne divadlo, žiadna scéna, patrí medzi najúprimnejšie milenky. Kto jej vyhovie, prežije s ňou všetky výšky a hĺbky lásky a nudné to rozhodne nebude.
Čo očakáva od partnera?
Partner musí niečo znamenať, aby sa s ním mohla popýšiť, Chce, aby jej ho okolie závidelo. Nebude nikdy podriadený. Len ona musí byť pre neho to najdôležitejšie v živote, Dôležitejšie ako peniaze, kariéra, povolanie. Rada mu prepáči - odskočenie si vedľa - za predpokladu, že včas nájde dvere domova.
Bozk na zatvorené viečka ju nesmierne dráždi. Najlepšie jej vyhovuje mladší partner, pretože sex jej najviac chutí po tridsiatke a rokmi sa stupňuje.
Žena - Baran je vždy nenásytná

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:30

Býk
21.4. až 21.5.
Vládnuca planéta: Venuša
Živel: zem
Priaznivé dni: streda, štvrtok, nedeľa
Nepriaznivý deň: utorok
Farba: zelená, svetlomodrá a ružová
Kov: meď
Z astrogeografie mu prináleží Babylon
Kľúčové slovo: vlastniť
Ak má pozitívne ožiarené planéty charakterizuje ho: horlivosť, rozhodnosť, logické uvažovanie, usilovnosť, zmyselnosť.
Negatívne ožiarené planéty: lenivosť, predpojatosť, samoľúbosť, nenásytnosť, žiarlivosť. Z rastlín mu prináleží slnečnica, vŕba, dub. Z farieb Silná stránka: vytrvalosť, slabá stránka tvrdošijnosť.
Charakter melancholicko -flegmatický.
Z kamienkov mu patria: achát (podporuje jeho sebadôveru a silu), avanturín( dodáva radosť zo života), hnedožltý citrín (privodí pocit istoty a umožní slobodne rozvíjať pocity), mechový achát (naladí ho na chápanie vnútorných súvislostí), malachit (učí že zmena je život a prehlbuje v ňom pocity lásky), ruženín (lieči rany v jeho srdci), zafír ( ako priateľ ho sprevádza k vyššej dokonalosti), smaragd (odkrýva tajomstvo života).
Býk - Taurus. Je druhým znamením zverokruhu a "kozmická bytosť" ním dáva na známosť, že vlastní, buduje, uchováva. Predstavuje telesnosť a fyzické potreby. Tak ako korene stromov hľadajú oporu v zemi, tak hľadá býk, ktorý potrebuje istotu, oporu uprostred skupiny, ktorá ho stabilizuje. Býka personifikuje Minotaurus, strážca labyrintu. Býk je aj krvilačný Rudra z rgvédy a tiež Enil, veľký babylonský nebeský býk. Sochy najstarších kultúr poukazujú na mužskú symboliku - tvorivosť mužskej sily. V Grécku Býk predstavoval pud, ale je spojený aj s bleskom a Mesiacom. Symbolika znamenia sa vzťahuje k matke zemi, k pralátke, počiatočnej substancii, pomalej, ťažkej a husej hmote plnej životných štiav a jarnej energie. V Býkovi sa novorodenec Baran stáva dieťaťom.
Aký je
Príslušníci tohoto znamenia sú hrdí, konzervatívni a vraj nikdy nepodvedú, podávajú vynikajúce pracovné výkony, radi zarábajú peniaze. Žiadny sa nevydá do poslednej koruny. Váži si peňazí a miluje svoju rodinu. Býci nemajú zmysel pre ľahkomyseľnosť. Nezodpovednosť pokladajú za čosi neprípustné. Veľmi radi zhotovujú pekné veci, priťahujú ich všetky druhy krásy. Nadchýnajú sa hudbou, okúzľujú ich kvety, príroda ich uchvacuje a umenie je ich prirodzeným prostredím. Ťažko znášajú náhle zmeny. Sú tvrdohlaví a len neochotne upúšťajú zo svojich názorov. Keď je Býk rozhnevaný, nechajte ho, ba odpracte sa z cesty, on sám sa upokojí. Najťažšie je pre neho do niečoho sa pustiť, ale keď príde počiatočný impulz už ho nič nezastaví. Jeho sila na realizáciu je temer nezničiteľná.
K tomuto znameniu patrí aj zmyselnosť. Sú to romantické a vášnivé bytosti súčasne. Nemajú sklon k prelietavosti a ani sentimentalite. Láska a všetky jej prejavy na Býkov veľmi pôsobia. Ak milujte Býka, musíte ho kŕmiť, lebo u neho láska naozaj ide cez žalúdok.
Býk sa potrebuje dobre cítiť v kruhu svojej rodiny, preto je dobré ak mu jeho partner, partnerka takéto ovzdušie vytvára. Býkovi neklamte. Lož a pretvárku neznáša. Najväčšmi potrebuje preciťovať puto spolupatričnosti, umožnite mu to.
Býk si praje partnera, v ktorom by mohol nájsť oporu a ochranu, s ktorým by mohol chrániť spolu s ním "svoje územie" pred nepohodou okolitého sveta. Býk je preto schopný urobiť pre svojho partnera, pre svoju rodinu maximum.
Choroby a čomu sa má vyhnúť
Býci sa poväčšine tešia dobrému zdraviu. Pozor však na prechladnutia, najmä ústnej dutiny, priedušiek a uší. Veľmi trpí chrbtica (často jej horná polovica), z prejedania sa môžu objaviť problémy so žalúdkom, žlčníkom a niekedy cukrovka.
Aj keď veľa papkajú, nemal by jesť tučné jedlá, majú sklon priberať. Pri striedmejšej strave sa Býk bude cítiť lepšie. Mal by sa vyvarovať výšok, úrazov pri varení a nesmie nikdy preceňovať svoju silu. Domnieva sa totiž, že tá jeho je nevyčerpateľná. Pri duševnej práci by mal častejšie a programovo oddychovať. Býk sa vie vynikajúco uvoľniť pri hudbe.
Neradi chodia na návštevy, ale veľmi radi hostia svojich priateľov doma. Majú zvyčajne silný charakter, aby nezleniveli musia chodiť často do prírody. Aj keď milujú všetko praktické, radi pozorujú oblohu i hviezdy, len o tom nehovoria.
Býk na 12 spôsobov
/ podľa ascendentu z knihy Dagmar Kludskej Souboj znamení /
Baranovitý: pracant, diktátor, vodca, sebec, neústupný, zlostný
Býkovitý: myslí si svoje, zaryto mlčí, svojský, večný budovateľ
Blížencovitý: vtipný, sľubotechna, zaťatý, slobodomyseľný, dobrý tanečník
Rakovitý: zásadový, pracuje do úmoru, miluje deti a domov
Levovitý. organizátor, vystatovačným neverník, aktívny, sebavedomý
Pannovitý: drží sa pri zemi, úprimný, neistý
Váhovitý: nerád si páli prsty, premýšľavý, vyčkáva, "kľuďas" dobrák
Škorpiónovitý: škodoradostný, zastane prácu každého druhu, nezmar, vynálezca, vedec
Strelcovitý: sympaťák, cestovateľ, bezdomovec, romantik, rečník
Kozorožcový: tvrdohlavý, pesimista, vážny, studený, pracant, zamračený
Vodnárovitý: nesústredený, pracuje na desiatich rozličných úlohách odrazu, idealista
Rybovitý: výborný kuchár, domáci majster, pohodový, úprimný, bez faľše
Býk - muž
Ak si predstavíte typického muža - Býka ako pokojného a rozvážneho tak sa nemýlite. Naozaj je opatrný a v zásade pomalý, ale ak si vás konečne vyberie za partnerku ( niekedy mu naozaj dlho trvá kým sa rozhodne) bude ochotní každá deň vám posielať kvet a svojim správaním zahanbí veľkorysého Leva či vášnivého Škorpióna. Býk preciťuje zmyslami, tak milé dámy dobrý parfém a hladká pokožka urobia svoje. Hudba na neho vždy zapôsobí a roztočí jeho city. Nie je taký "snílek" ako Vodnár, ba neohromí slovami ako Lev, ale pripraví pre vás byt ako nádherné hniezdo. S býkom určite budete hmotne zabezpečená. Býk vždy plánuje budúcnosť a v zime určite myslí na leto a opačne. V jeho prítomnosti sa žena musí správať ako dáma. Býk nebude tolerovať mužatku a ani ženu, ktorá tvrdo presadzuje svoje názory. Na druhej strane mu však imponuje ak má žena oheň. Ako rodič by mal najradšej syna, aby niesol rodinné meno ale dcéry bude milovať veľkou nehou. Je veľmi trpezlivý ale náročný pri výchove. Záleží mu na vývoji detí a preto kladie na ne vysoké nároky. Býk veľmi veľa pracuje a preto mu treba zabezpečiť oddych. Doma potrebuje pokoj, krásu a príjemnú hudbu. Ak sa budete správať ako žena a podporovať ho, nemôžete si priať lepšieho muža.
Býk - žena
Astrológovia sa o nej vyjadrujú ako naozaj o "veľkej" žene, ktorá je schopná zvládnuť každú ťažkú situáciu. Je čestná a otvorená a má viac morálnej a citovej odvahy než priemerný muž. Keď ale stojíte o to, aby ste boli tým, kto vo vzťahu rozkazuje, dovolí vám to. Hľadá ozajstného muža. Ak chce niečo chce, neuchyľuje sa to dosiahnuť trikmi. Má dostatok sebakontroly. Ak nemá niekoho rada neintriguje, vyhýba sa dotyčnému od vás však očakáva lojálnosť. Potrebuje cítiť vašu oddanosť. Nie je žiarlivá, ale musíte hrať fair play. Jej rešpekt si nezískate troma diplomami, ale predovšetkým zdravým rozumom. Typické dievča Býk nie je intelektuálka lúskajúca zložité ideológie, ale stojí pevne na zemi. Nie je vrtkavá a udržiava si psychickú rovnováhu. So ženou v Býku nezažijete nič umelé. Má zmysel pre harmóniu farieb, dobre a rada varí. Väčšina žien v tomto znamení má výrazný talent pre hudbu, alebo iný druh umenia. Ak chcete, aby sa vám vrhla do náručia, nejedzte cesnak, nenoste oblečenie vo farbách ktoré neladí a ohoľte sa. Táto žena dokáže byť veľkou oporou. Materstvo znáša dobre, mimoriadne sa roznežní pri malých deťoch, ale ako porastú, stáva sa z nej veľmi prísna mama. Odpor detí, ich lenivosť či nedbalosť netoleruje a za neporiadok prísne trestá. Vždy ich však bude brániť pred ranami z vonku a bude sa im snažiť odovzdať vlastnú odvahu. Žena Býk nikdy nedovolí, aby city prerástli rozum.
Býk - dieťa
Asi hneď nepochopíte dieťatko narodené v máji a ani jeho ohlušujúci rev vždy, keď ho budete k niečomu nútiť. Malý Býk je totiž neuveriteľne tvrdohlavý. Deti v znamení Býka bývajú silné a veľmi priateľské a prítulné. Pôsobia zdatnejšie ako ich rovesníci, sú citovo vyrovnanejšie a okrem spomínanej tvrdohlavosti nie sú s nimi veľké problémy. Neznášajú provokovanie, vtedy sa u nich agresivita prejaví. Situáciu neriešte silou, ale priateľským gestom. Láskavosť obmäkčí aj jeho tvrdohlavosť. Pravda, od útleho detstva si potrpia na mäkké látky na oblečení, vždy na neho budú pôsobiť farby a zvuky. Ich harmónia prispeje k citovej stabilite malého Býka. Skúste ho dať do hudobnej školy a v každom prípade dbajte o to, aby malo sadu farbičiek a dostatok papiera na kreslenie. Musíte si uvedomiť, že ak sa dieťa Býk zaprie, nepohnete s ním ani veľkým hnevom. Vychovávajte ho však vždy v atmosfére harmónie a lásky. Buďte si istí, že on svoje deti vychová vzorne.
Býk nadriadený
"Neskúšajte jeho trpezlivosť!" Hovorí Linda Goodmanová v knihe Slnečné znamenia na adresu Býkov - nadriadených. Zvyčajne je Býk šéf pokojný ale ak sa nahromadí ich zlosť "prevalcujú" svoje okolie a nič ich nezastaví. Býk nezvykne robiť scény hneď po prvej chybe, ale nie preto že by bol benevolentný, ale preto, že počíta s vašim zdravým rozumom. Ak máte nadriadeného narodeného v máji, zapamätajte si túto frázu a majte naozaj zdravý rozum. Je ochotný dať vám šancu, aby ste sa aj vy vypracovali, dá vám aj čas ale chce aby ste pracovali tak ako on a aj podľa neho. Nepochybujte o tom, že ak sa raz rozhodne vás z práce prepustiť, tak to urobí a nič nezmení jeho názor. Býk nadriadený je vedený cieľom zarobiť peniaze. Nemá však rád veľké zmeny, postupuje krok za krokom. Nezaťažujte ho ani zbytočnými podrobnosťami, rozvláčnosť neznáša. Býk nadriadený ocení na pracovisku poriadok i to, ak budete primerane elegantný. Je lojálny voči pracovníkom, ktorí ho nikdy nepodrazia a ak zistí, že mu pomáhate stavať jeho kráľovstvo budete častejšie vidieť jeho dobrú tvár. Na jeho tvrdohlavosť a konzervativizmus si však budete musieť zvyknúť.
Býk podriadený
Pracuje pomalším tempom a jeho cieľom je dokonalosť a bezchybnosť, čo obyčajne dosiahne, ale potrebuje na to pokoj a dostatok času. Je spoľahlivý a dôveryhodný. Zaujíma ho predovšetkým upevňovanie a rozmnožovanie vlastného majetku. Je lojálny, ale potrebuje mať dostatok slobody aby mohol pokračovať v budovaní začatého a nie utápať sa v komplikovaných vzťahoch. Jeho najpríjemnejšou vlastnosťou v úlohe podriadeného je skutočnosť, že prijíma rozkazy bez odporu. Je totiž presvedčený, že cesta k tomu aby sa stal vedúcim začína tým, že rešpektuje autoritu. Napokon ak sa on stane šéfom, presne to isté bude očakávať od svojich podriadených. Neznamená to, ale že sa nechá manipulovať. Od takých šéfov si Býk udržiava istý machiavelistický odstup a chová sa k nim diplomaticky. Napokon aj tak dosiahne svoje. Svojho podriadeného nenechajte trucovať. Je vtedy výbušný. Z podriadených pracovníčok v znamení Býka sú vynikajúce sekretárky. Možno trochu pomalšie, ale dôkladné, ktoré naviac dokážu vytvoriť harmonickú atmosféru pre svojho šéfa. Sú vtipné s logickým úsudkom, ale pozor, pre tieto ženy je milostný vzťah veľmi vážnou vecou! Býk veľmi dlho zotrvá na jednom pracovisku, ale iba keď je v centre diania. Potrebuje cítiť istotu.
O nevere z úsmevného astrologického pohľadu
Býk - Pokiaľ sú Býci slobodní, radi si vyhodia z kopýtka. Sú však vo zvádzaní trocha pomalí. Majú menej ohňa ako predchádzajúce Barani. Ľudia narodení v tomto zemskom znamení radšej spoločnosť zabávajú svojim vyberaným vkusom, než aby ich okolie označilo za zvodcov. Pravda, ak sa im niekto zapáči, objekt nemá šancu uniknúť. Dary, priazeň, pohodlie, istota - to všetko je milujúci Býk schopný poskytnúť svojmu milujúcej osobe až sa z toho vyvinie pevný vzťah. Ak sú zadaní a niekto ich očarí, väčšina z nich dá prednosť hodnotám svojho domova a jestvujúceho vzťahu.
Erotika / verte - neverte /
Muž-Býk
Erotickým salónom sa vyhýba
Na prvý pohľad je Muž - Býk nenápadný a nemotorný, žiadny lev partie. Zostáva v pozadí a vyčkáva. Vidí všetko. A keď sa raz dá do behu, nič ho už nezastaví. Tvrdohlavo a zanovito sa usiluje o svoj cieľ, kým ho úplne nezíska, aby ho už nikdy neopustil.
Ak sa uchádza o ženu, približuje sa k nej pomaly. Už po týždni je do nej zamilovaný a ňou posadnutý. Všetko má premyslené. Láska nie je pre neho prchavá alebo náhodná, ale vždy veľká. Bez lásky by uschol ako kvet bez vody. Žiadne dieťa netúži toľko po nežnosti, ako Muž-Býk. Málokedy si to však prizná. Žiaden muž netúži po žene tak, ako on. Vie ju vychutnať do poslednej kvapky. Ale v tom spočíva aj jeho problém: vášnivo rád flirtuje. Nie dotieravo, skôr hanblivo, tak ako o tom snívajú mnohé ženy. Je perfektným lichotníkom, tancuje fantasticky, nikdy nedá najavo únavu. Nemožno mu povedať: "Bol si báječný, maj sa dobre!"
Nedokáže oddeliť sex od lásky, i keď sa i to stále pokúša, usiluje. Jeho žiadostivosť vychádza z najhlbších citov. "Dostať košom" , je pre neho hotovou katastrofou. A pretože si je toho vedomý, po prudkom získavaní, ohnivých bozkoch a nežných dotykoch, často preruší kontakt a zmizne v nedohľadne. To je napokon tajomstvo jeho príslovečnej vernosti a spoľahlivosti. Jeho odskočenie si a sexuálne zážitky sa často nachádzajú iba v myšlienkach.
Muž-Býk rád navštevuje porno, ale erotickým salónom sa vyhýba. Za sexuálne zážitky nikdy neplatí dobrovoľne. Láska a peniaze sú pre neho dva protichodné svety, ktoré sa nemôžu nikdy spojiť.
Ako miluje Muž-Býk
Je neobyčajne zmyselný. Pri milovaní použije všetky zbrane, omamnú hudbu, červené svetlo, plápolajúci oheň v krbe, šampanské. Je majstrom v lichotení. Všetko sa deje rýchlo, rázne. Oddáva sa úplne sebe, k vedomiu prichádza až po úplnom uspokojení. Kto miluje Muža-Býka, mal by vedieť, že potrebuje čas. Jeho láska dozrieva pomaly. Čím viac ho žena pozná, tým je lepším milencom.
Čo očakáva od partnerky ?
Slabá, plachá, bezmocná žena sa nedočká jeho pozornosti. Pekná postava, pekné nohy ho okamžite upútajú. Je ješitný, má rád lichôtky. Miluje čistotu, nemá rád nalíčené ženy ani hrubo namaľované pery. Obľubuje jemne prikrášlené dámy. Potrebuje veľa nežnosti a predovšetkým pohodlie. jeho erogénnou zónou je krk, brada a oči.
Muž-Býk je komplikovaný typ, ak si ho získate, vaša snaha bude odmenená.
Jej život je zmyselná rozkoš
Žena - Býk
Keby sa o Ženu-Býka uchádzal bohatý šejk a chudobný, ale pekný vidiecky mládenec a obaja by ju silne priťahovali, predsa by oboch odmietla a vzala by si tretieho, trebárs spoľahlivého úradníka. Šejk by bol pre ňu príliš exotický a málo solídny. Vidiecky chlapec zasa solídny a málo exotický. Nad mnohosľubným cudzím kúzlom a nad prírodou spojenou s jednoduchosťou, by nakoniec zvíťazil rozum.
Žena-Býk je zázrakom prírody. Partnerka ako sen! Zvodná, zdravá, erotická. Každá bunka jej dokonale krásneho tela vyžaruje sex. Jej oči a ústa prezrádzajú silnú zmyselnosť, dušu má prítulnú, nežnú a poddajnú. Jej myslenie je priamočiare a úprimné. A to všetko ovláda perfektne fungujúcou intuíciou. Jedná podľa svojich citov, inštinktívne a takmer vždy správne. Je to oveľa viac ako môže partner očakávať. Len raz v živote je táto stabilná rovnováha v nebezpečenstve, keď zvedavosť na prvú sexuálnu skúsenosť príliš ovládne srdce dievčiny. Kto vyhľadá Ženu-Býka na krátke dobrodružstvo, ľahko si môže vylámať zuby. Flirt, to áno, ale nič viac. V mladom veku hľadá skúseného, ženatého milenca z najbližšieho okolia, ale s ozajstnou láskou to nemá nič spoločné, tá príde až neskôr.
S partnerom, ktorého si vyberie, prežije celý život. Je pre ňu nielen milostným druhom, ale zároveň v ňom vidí i otca svojich detí, priateľa a spoločníka, s ktorým bude kráčať cestou necestou.
Jej predstavy sú veľmi triezve a precízne, čo vôbec neprekáža jej vášnivosti. V živote Ženy-Býka musí všetko dokonale ladiť. Zmyselná rozkoš pre ňu neznamená iba posteľ. Je to práve tak pohár dobrého vína, útulný, teplý domov, duševné spojenie pri rozhovore, alebo jednoducho poriadny kus chleba od srdca. Neexistuje žiadna pozemská radosť, ktorú by nechcela úplne vychutnať.
Ako miluje Žena -Býk ?
Táto bezstarostná, veselá bytosť sa rada zdržiava v spoločnosti a svoju priazeň bez výberu rozdáva na všetky strany. Svojho favorita rýchlo objaví a on nemá šancu jej uniknúť. Žena - Býk si to však vie zariadiť tak, aby sa o ňu uchádzal a ešte dlho bol presvedčený o tom, že si ju vybojoval sám, dokonca s veľkým nasadením. Láska tejto ženy je vždy pravá. Miluje bez akýchkoľvek predsudkov a pokrytectva. Očakáva úplnú slasť. Až potom ožíva. Rada sa odovzdáva pettingu, ale neuspokojuje ju, chce všetko. Preto je pre ňu veľkým sklamaním a najväčšou urážkou, keď je po tejto hre odkázaná sama na seba.
V milostnej hre sa neobmedzuje, môže to byť v aute, vo vani, v šatách alebo bez nich. Najradšej má sex vo voľnej prírode. Muža bude nasledovať celým telom. Partner nemusí vyjadriť svoje želania, pozná ich inštinktívne a snaží sa ich splniť. Žiadne prekážky c milostných hrách pre ňu neexistujú, i keď nemá rada výmenu partnerov, ani skupinový sex. Rada sa koncentruje iba na muža svojho srdca.
Čo očakáva od partnera ?
Musí vyžarovať erotiku, čo je pre ňu najdôležitejšie. Chce celého muža, o ktorého by sa mohla oprieť, starať sa, ktorému by sa mohla ochotne podriadiť. Muž však musí od začiatku vedieť, že jej patrí. Môže však flirtovať, nechať sa obletovať ženami, dokonca s nimi aj spať i to mu prepáči, keď však zistí, že ju chce opustiť, stáva sa z nej tigrica.
Jej erogénnou zónou je krk. Nežný bozk pod bradu ju môže pripraviť o rozum.
Kto chce vidieť Ženu-Býka šťastnú, musí jej vytvoriť pohodlie a nechať ju krásne leňošiť, potom pradie jedna radosť!

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:31

Blíženci
22.5. až 21.6.
Vládnuca planéta: Merkúr
Živel: Vzduch
Priaznivé dni: štvrtok, piatok, sobota
Nepriaznivý deň: streda
Farba: dúhová, sivá, tmavočervená
Kov: ortuť
Z astrogeografie mu prináleží východná časť Malej Ázie
Kľúčové slovo: hovorím
Ak má pozitívne ožiarené planéty charakterizuje ho komunikatívnosť, intelektuálna zdatnosť, bystrosť, pokrokovosť, rozhľadenosť.
Negatívne ožiarené planéty prejaví sa povrchnosť, nestálosť, rozvratníctvo, vydierači a podvodníci
Z rastlín mu prináleží: medovka a nezábudka
Silná stránka: pohotovosť
Slabá stránka: nesústredenosť
Charakter: flegmatik a melancholik
Z kamienkov mu patria: žltý karneol, /svojou zemitosťou mu vnáša do života stabilizujúci prvok/, tigrie oko/odhaľuje mu hranice intelektuálneho chápania a dáva mu pocit bezpečia/, jantár /mierni nervozitu a strach, /, citrín /pomáha mu spracovať citové problémy, realizovať jeho nápady, dotiahnuť väčšiu spokojnosť/, akvamarín /sprostredkuje mu cestu do vlastného vnútra a schopnosť tvorivo sa vyjadriť/ a bledomodrý chalcedón mu dodá pokoj, schopnosť počúvať a dávať svoje poznatky ďalej/.
Blíženci -Geminy. Sú tretím znamením zverokruhu. Kozmická bytosť začína byť veľmi zvedavá a chce rozprávať, nadväzovať kontakty. Toto znamenie symbolizuje všetky formy duálnosti v ich podobnosti, antagonizme, alebo v dopĺňajúcej sa opozícii. Mýtus symetrie ústi do magického, zázračného a zároveň strašidelného pojmu dvojníkov, blahodárnych i neblahých astrálnych tiel, ktorým sa pripisuje evolučná dráha vzostupu ale i involučnú a teda zostupnú dráhu Slnka, prezentujúc tak dennú i nočnú tvár bytosti. V tomto znamení symbolicky prechádza človek obdobím puberty. Zvedavosťou i nepokojom. Dozrievajúce energie stlačené v Býkovi sa v Blížencovi uvoľňujú. Merkúr ako vládnuca planéta Blížencov nie je iba bohom obchodníkov a komunikácie, ale aj zlodejov. Je to Boh vládnuci rozumu, ale disponujúci tiež chytráctvom. Jeho vášeň pre neustálu zmenu - rozdvojovanie sa, môže človeka narodeného v Blížencoch zvrtnúť do nestálosti i pretvárky. Blíženec môže byť emocionálny všetečník, rozmarný s výraznou záľubou vo všetkom neobvyklom ale aj chladný intelektuál schopný dokonale predvádzať dvojakosť. Obyčajne sa Blíženci zaujímajú o všetko, ale k ničomu sa nepripútavajú.
Aký je
Blíženci môžu robiť dve veci naraz s menším úsilím, než väčšina z ostatných znamení, pravda nesmie to byť rutinná práca, pretože tá ich ničí. Nie sú veľmi dochvíľni. Väčšina Blížencov vie vynikajúco písať okrídlene či už prejavy, komentáre, alebo knihy. Pravda, osobné listy nie sú ich silnou stránkou. Sú z nich výborní politici, alebo experti na medziľudské vzťahy, dobrí novinári a výborní pracovníci v reklame. Obyčajne ovládajú viac ako jeden cudzí jazyk, najobľúbenejším je francúzština. Hovorí sa o nich, že niektorí sú tak dobrými obchodníkmi, že aj pesimistom predajú ružové sny. Blíženci vždy hľadajú ideál, pravda problémom je pre nich zistiť, čo ten ich veľký ideál vlastne predstavuje. Je to kariéra ? Láska Peniaze? Faktom je, že vždy chcú ísť vyššie. Majú výborný zmysel pre humor, diplomaciu, takt a najmä pohotovosť. Pravda trpezlivosť im chýba a rovnako sa im nedostáva hlbokého ponoru do problémov.
Choroby a čomu sa má vyhnúť
Znamenie Blížencov ovláda ramená a dýchanie /priedušky, pľúca/, preto často trpia rôznymi reumatickými bolesťami paží, rúk, migrénami a prudko reagujú na prašné či smogom zamorené prostredie. Sú veľmi chúlostiví na premeny počasia a nie vždy mu dokážu prispôsobiť oblečenie. Blíženci by sa mali naučiť sústredenosti, určiť si priority a naordinovať si občasný pokoj. Je pre nich ťažké zvládnuť cvičenia určené na relaxáciu ale tá je pre ich zdravie nevyhnutná. Občas si musia pripomenúť, že menej býva viac. Prospeje im nácvik koncentrácie. Dobrý odpočinok im zabezpečí počúvanie hudby. Blíženci potrebujú veľa spánku i keď je pravdou, že sú náchylní k nespavosti. Blíženci by mali o sebe vedieť, že aj keď je ich mozog starý, city často zodpovedajú veku pubertiaka.
Blíženec na 12 spôsobov
/podľa ascendentu z knihy Dagmar Kludskej Souboj znamení /
Baranovitý: spoločenský, družný, podozrievavý, zmyselný
Býkovitý: slobodomyseľný, dobrodružný, humorný, nerestník
Blížencovitý: bohém. rozpoltený, mnohostranný, tvorivý
Rakovitý: básnik, sebaľútostivý, nepochopený, vyberavý, milý
Levovitý: ješitný, pyšný, rafinovaný, dynamický, so sex-appealom
Pannovitý: nedôverčivý, kritický, žiarlivý, zásadový, nedotklivý
Váhovitý: schopný, energický, politik, diplomat, sympaťák
Škorpiónovitý: nápaditý, rečník. uzurpátor, sexuálny maniak
Strelcovitý: spisovateľ, lovec, emotívny, zaujímavý
Kozorožcový: oportunista, charakterný, šokujúci objavujúci
Vodnárovitý: herec, hudobník, snaživec, milujúci slávu
Rybovitý: dôveryhodný, nič si nedopraje, dieťa šťasteny
Blíženci - muž
Zahrnie vás všetkým, ale nepraje si obmedzovanie osobnej slobody. Rád a často cestuje najmä na kratšie vzdialenosti. Fyzicky je síce pri vás ale myšlienkami inde. Je však často náladový a nie zriedka si myslí, že za rohom na neho niekto alebo niečo veľkolepé čaká. Istou výhodou však je, že ak budete mať pri sebe Blíženca naozaj nikdy nebudete sama, budete mať aspoň dvoch partnerov. Svojou schopnosťou premeny, konverzačnou zdatnosťou a širokým rozhľadom vás určite pri prvých stretnutiach očarí, ba fascinuje. Zvykne hrať na spoločenských stretnutiach prím. Skôr než sa do neho zaľúbite zvážte či budete schopná znášať jeho vrtochy. Budete si musieť napríklad zvyknúť na časté zrušenie vopred dohodnutých schôdzok, na náhle impulzy či už pre vás v konečnom dôsledku búd mať pozitívny alebo negatívny zmysel.
Milovať Blíženca je zábavné ale len sa mu nechcite dostať bližšie k telu. Na svoje deti je Blíženec - otec veľmi pyšný. Vo svojich deťoch chce často splniť svoje sny. Ak sa rozviedol, odlúčenie od potomstva nesie ťažko a čaká, kedy sa mu deti ozvú. Ako svokor ocení ak ho pozvete na elegantnú párty.
Blíženci - žena
Nechýba jej elegancia, je inteligentná a vtipná, obyčajne však má veľmi komplikovanú povahu. Ak môže bežať, nikdy nebude pokojne kráčať. Neznáša ak sa k nej niekto správa nahnevane a prijíma s potešením všetky sentimentálne gestá, ale keď si to situácia vyžiada, prekvapí vás svojou racionálnosťou. Vždy v nej nájdete vynikajúceho priateľa. Dobre si rozumie s Váhami a Vodnármi, Levmi je fascinovaná. Nápadníkov má táto žena naozaj dosť. Veľkou prednosťou ženy Blíženca je jej schopnosť byť perfektnou partnerkou v spoločnosti. Je majsterkou v robení niekoľkých činností odrazu. Niektoré sú trošku neporiadne. A dosť často hľadajú vec, ktorú práve potrebujú. Chaos je tak trocha ich kamarátom.
Ako matka rada svoje dieťa predvádza a vždy sa pozerá pri jeho raste len dopredu, na neúspechy zabúda. Ako svorka pomôže keď je to nevyhnutné, ale nesmiete ju zaťažovať na úkor jej aktivít. Je z nej láskavá babička ale pozor, nikdy vám neodpustí, ak zabudnete na jej narodeniny.
Blíženci - dieťa
Vraj najviac dvojčiat sa rodí práve v tomto znamení. Treba vedieť, že váš potomok bude nielen zvedavý, ale priam vybavený ako jeho patrón Merkúr, krídlami. Dieťa - Blíženec potrebuje veľa bezpečného priestoru, musí mať možnosť neustále po niečom pátrať, niečo objavovať. Obmedziť mu aktivity v podstate znamená doviesť ho až k depresii. Typické dieťa Blíženec sa veľmi skoro naučí čítať, recitovať básne a všimnite si ich šikovné ruky. Majú zmysel pre napodobňovanie druhých a súčasne aj pre satiru, ponechajte im ich smiech. Keď popisuje nejakú udalosť a vám sa zdá, že klame, nie je to tak. Dieťa -Blíženec ju vidí inak, farebnejšie a s fantáziou. Naučte sa rozlišovať, kedy dieťa chce niečo "zamaskovať" a kedy si odskočilo do ríše predstáv. A čaká vás ešte jedna nie ľahká úloha, naučiť svoju ratolesť dokončiť raz už začatú prácu.
Blíženci nadriadení
Ak zistíte, že vám šéfuje človek vedený Merkúrom, nepokúšajte sa predvídať jeho správanie. S čím môžete počítať? S tým, že bude v neustálom pohybe, spozná každý kúsok pracoviska a nikdy nebude stereotypný. Za stolom vydrží možno hodinu... Zapodieva sa princípmi, jeho doménou je predovšetkým abstraktné rozmýšľanie a ako poradca vedúceho firmy sa osvedčí lepšie než jej šéf. V prípade, že sa firma zapodieva predajom, reklamou, alebo žurnalistikou, je človek na svojom mieste. Nikdy šéfovi - Blížencovi neargumentujte slovami: Vždy sme to tak robili. Veľmi ho proti sebe popudíte. Nezískate si ho ani slzami, ale vtipná poznámka ho nenechá ľahostajným.
Nemajte pri ňom pocit, že vás nenávidí, je trocha povrchný a k takému hlbokému citu by sa na pracovisku určite neprepracoval. S vaším šéfom sa nebudete nikdy nudiť, tak si ho užite. Nie je isté ako dlho na súčasnom pracovisku vydrží, veď viete že akonáhle sa začne nudiť, pôjde ďalej. Ak ste ženou, neberte prosím jeho flirtovanie vážne! Jeho pravý charakter je studený a osamotený. Súcit, priateľstvo i lásku ponúka totiž z diaľky.
Blíženci podriadení
Blíženec, ktorého ste zamestnali je naozaj všestranný, ale pozor! Neoplýva dostatkom energie, neznáša stereotyp a už vôbec mu nebude po vôli ak ho budete držať pri písacom stole, alebo sledovať jeho príchody a odchody z pracoviska. Na to, aby ste z neho dostali čo najviac, potrebuje voľnosť. Má šarm, dobrý intelekt, schopnosť presviedčať, vlastnosti ktoré oceníte a tak mu nechajte pocit slobody. Jeho prítomnosť na pracovisku pôsobí aktivizujúco aj na ostatných. Ak bude nespokojný, dá vám to sám najavo. Keď posadíte do jednej kancelárie, alebo dáte vypracovať projekt Blížencovi a Baranovi, určite vám to prinesie úžitok.
O nevere z úsmevného astrologického pohľadu
Pre nich je láska veľmi dôležitá, predovšetkým na duchovnej úrovni, takže erotiku, či sex považujú za niečo celkom nezáväzné. Prelo dokážu prelietať z jedného kvietku na druhý s ospravedlnením, že nešlo o nič vážneho. Nedá sa povedať, že by erotika bola pre nich niečím nenahraditeľná, ale ňou ani nepohŕdajú. Navyše sú známi svojou veľkou zvedavosťou, ktorá ich núti vždy na ďalšom a ďalšom vzťahu niečo objavovať. Ak ich upúta len fyzická príťažlivosť, idú ďalej.
Erotika /verte - neverte/
Muž-Blíženci
Kúzelník Vášne
Dve veci si treba zapamätať a vziať k srdcu - taký aký je muž narodený v znamení Blížencov dnes, zajtra už určite nebude. U týchto mužov vždy možno dúfať v zmenu a priaznivý vývoj. Ak sa chová v jednej chvíli hrubo a neotesane, v druhom okamihu môže byť veľmi citlivý a jemný alebo malicherný a vzápätí veľkorysý.
Všetko čo hovorí a robí, by sa nemalo brať príliš vážne. Väčšinou to robí len tak, je to muž mnohých prekvapení, náhlych obratov a rozporov. Večne mladý fantasta, ktorý nikdy úplne nedorastie.
Láska - sex - erotika - sú pre neho vzrušujúce expedície do neznáma, provokujúce stretnutia. Chce a musí mať všetko. Je šarmantný, plný nápadov a veľmi pohyblivý. Vie byť zábavný, vie dvoriť. Jeho silnou stránkou je magické fluidum, ktoré z neho vyžaruje. V blízkosti tohoto energiou nabitého muža, ktorý sa osvedčuje ako amatérsky ránhojič, sa cítia ženy od prvého okamihu veľmi dobre.
Ako miluje muž - Blíženec ?
Pri prvom zblížení sa odovzdáva veľmi hravo. Nerobí dojem, že je zamilovaný, naopak robí všetko tak, aby svoje city zatajil. Bude hovoriť o všeličom, len nie o láske. Nestrúha žiadne komplimenty. A potom odrazu, akoby išlo o partiu šachu, sa ženy opýta, či by sa s ním chcela vyspať?
Častejšie nehovorí vôbec nič. Za neho hovoria ruky a sú veľmi nebezpečné. Súčasne ich má všade. Jeho silnou stránkou je predohra, ovláda ju majstrovsky, so všetkými nuansami. Od najnežnejšieho hladkania, až k silnému priloženiu ruky. Pozná všetky stupne sladkého mučenia. V bozkávaní však nie je najtalentovanejší. Vlastné spojenie je príliš rýchle. Nečudujte sa, keď má pritom zapnutý televízor alebo dokonca sleduje film. Robí vždy viac vecí súčasne, jeho partnerka sa musí deliť nielen s jeho mnohými záujmami, ale i s priateľmi.
Čo očakáva do partnerky?
Nesmie byť dominujúca a žiarlivá. Oboje ho veľmi odrádza. Miluje krátke sukne, dlhé nohy, hlboký výstrih a predovšetkým krásne ruky, ktoré vie obdivovať celé hodiny. Žena, ktorá ho chce nadchnúť, musí byť pre neho stále čímsi iná, či už hrať novú úlohu, zmeniť účes alebo perfektne zahrať scénu. Raz nech je upírom, inokedy mačiatkom, to má nesmierne rád. Matka má v jeho živote výnimočné postavenie, Po celý život totiž potrebuje prsia, na ktorých by sa mohol vyplakať. Jeho erogénnou zónou sú ruky a ramená. Miluje masírovanie paží.
Ak si chcete udržať muža - Blíženca, starajte sa o to, aby vždy stál vo svetle reflektorov, vtedy je veľkým, fantastickým mužom!
Žena - Blíženci
Dve duše a tisíc variácií
Ženu narodenú v znamení Blížencov nikdy dokonale nepoznáme, ani po výročí zlatej svadby, pokiaľ by k nej došlo. Je veľkou umelkyňou zmien, raz je to víla meniaca farbu, inokedy rozžhavený kus ľadu, divoká mačka či svätá hriešnica. Dobre sa cíti vtedy, keď iní upadajú do vzrušenia, keď sa deje niečo nové. Žiadna iná žena neobjavuje sex tak zavčasu ako práve ona, žiadna neovláda všetky spôsoby lásky tak virtuózne. Sotva ktorý muž stačí tomuto tajfúnu!
Partner k nej nesmie pristupovať priamo, ani neohrabane, nemiluje totiž prepady. A keby už bola celkom pripravená a povoľná prejsť so svojim milým všetkými priepasťami živočíšnej pudovosti, predsa len očakáva galantné dvorenie, plné rešpektu. Chce byť obdivovaná a uctievaná. Už v mladom veku sa rada považuje ta veľkú dámu, ale to iba navonok. Beda však milencovi, ktorý si v intímnej chvíli ľahá k jej nohám a zbožňuje ju, namiesto toho aby sa stal aktívnym, ktorý hneď nespozná, že ona namiesto hravej nežnosti ešte pred hodinou, teraz očakáva sex plný sily. Partnera a seba musí neustále skúšať. Pokiaľ nevytvára tieto prekážky, tak to nie je ten pravý. Znie to ako irónia, ale napriek skúsenostiam často natrafí na toho nepravého. Nikdy sa neprestáva pýtať a skúmať, či predsa len neexistuje ideálny typ, ktorý by sa k nej lepšie hodil. Ale i keby bol ideálny, nemal by ľahké uspokojiť ženu Blíženca a plniť jej vysoké požiadavky. Rada mení partnerov, tak ako kožuch, alebo auto. Ale to, čo ponúka je jedinečné. Sotva by sa našiel muž, ktorý by nesníval o stretnutí práve s takouto ženou.
Ako miluje žena Blíženec?
Jej láska je spontánna, neplánovaná, jemná, vždy majstrovská. Obzvlášť vtedy, keď sa miluje na ceste v kupé vlaku alebo na lavičke v parku. Láska u nej začína spravidla oduševneným rozhovorom, ktorý sa stáva čím ďalej pikantnejším. Potom muža ovinie ako had. Jej magické ruky dokážu prebudiť k životu aj mŕtveho. Telesné spojenie s touto ženou je prudké, búrlivé. Ženy z tohoto znamenia slabosť pre vlastné pohlavie. Najmä vtedy, keď im chýba mužská nežnosť. Je to však pre nich iba ďalšia z variácií.
Čo očakáva od partnera?
Po všetkom, čo sa o žene z tohoto znamenia pohovorilo, môže to znieť absurdne, ale žena narodená v znamení Blížencov nie je žiadnou strašnou bytosťou. Je ako cenný drahokam: potrebuje svetlo, veľa svetla, aby mohla žiariť a blýskať sa. Muž musí byť pre ňu slnkom, dať jej vždy za pravdu i to, čo potrebuje. Predovšetkým kvety, okolo seba veľa ľudí, vír života. Musí mať pocit, že pre ňu muž urobil všetko. Jej erogénnou zónou sú ruky. Už po prvom podaní vie, či sa jej muž páči, alebo nie. Len mimochodom, šperky zbiera tak, ako iní poštové známky.
Kto so získa ženu - Blíženca, prežije s ňou nebo i peklo už tu na zemi

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:32

Rak
22.6. až 22.7.
Vládnuca planéta: Mesiac
Živel: Voda
Priaznivé dni: pondelok, štvrtok a piatok
Nepriaznivý deň: sobota
Farba: biela a strieborná
Kov: striebro
Z astrogeografie mu prináleží západná časť Gruzínska
Kľúčové slovo: Chránim
Ak má pozitívne ožiarené planéty charakterizujú ho ochranárske snahy voči všetkému čo slúži pre blaho človeka - v širších súvislostiach chráni a bráni život. Je mu vlastná veľká empatia, ochota porozumieť a pomôcť. Mimoriadny zmysel má pre domov, rodinu a tradíciu.
Negatívne ožiarené planéty: domáci pecivál pripútaný na pohodlie, konformista plný predsudkov a starých ideálov, ale aj tulák a psychický poblúdenec unášaný len ilúziami a nostalgiou.
Z rastlín mu prináleží: mak a konvalinky
Silná stránka: ochranca, nežný, jemný, plachý, inštinktívny
Slabá stránka: chorobná nesmelosť, precitlivenosť, "šialenstvo".
Charakter: flegmatický
Z kamienkov mu patria: jaspis (umocňuje jeho zmysel pre realitu a výdrž), avanturín (upokojuje emocionálne zmätky), korál (dáva mu sebaistotu), jadeit (harmonizuje jeho pocity), opál (vnáša do citov hĺbku), adulár (zmierňuje uzavretosť), smaragd (regeneruje a omladzuje), perla ( rozvíja jeho pozitívne vlastnosti).
Rak - Cancer. Je štvrtým znamením zverokruhu - lono vesmírnej matky otvárajúce sa, aby prijalo semeno tvorivosti, ktoré láskyplne chráni ako plod života, živí zárodok a opatruje ho. Kozmická bytosť vytvára domov a citové zázemie. Rak má materské, vyživujúce a ochranné sklony. Je často defenzívny.
Po puberte Blížencov v tomto znamení symbolicky prechádza človek obdobím mladosti a stavom plodnosti. Po jarnom období prichádza leto. Krab v uzatvorenej škrupine pripomína ochrannú materskú blanu, ktorá spája, vyživuje a ochraňuje. Ťažisko Raka je v istote materského lona, v širších súvislostiach potom znamená teplo rodinného krbu.
Aký je
Rak vníma svet najmä svojimi pocitmi a to veľmi bezprostredne. Táto vnímavosť ho však môže urobiť ľahko ovplyvniteľným. Jeho skutočnú povahu však zistíte len ak ho budete dlhšie pozorovať.
Podľa známej astrologičky L. Goodmanovej existujú dva základné typy Raka. Prvý ma peknú okrúhlu tvár, široké ústa, okrúhle oči a celkovo trocha detský obličaj. Porovnajte ho s Mesiacom. Druhý typ je bežnejší. S dosť veľkou lebkou, previsnutým obočím a vysokými lícnymi kosťami. Obočie sa zdá byť akoby spojené v permanentnom zamračení, ale nie je nepríjemné.
Niektorí Raci sú pri tele, ale veľká väčšina má výrazne chudú postavu. Končatiny majú k trupu dlhé a ruky či chodidlá nadpriemerne malé alebo naopak veľmi veľké. Mnohí Rakovia majú kolísavú chôdzu. Všetci "mesační" ľudia majú výrazné rysy.
Chovajú sa k vám obvykle láskavo, každú emóciu si ukladajú do dobrej pamäti. Nezabúdajú aké lekcie im život uštedril a ani na lekcie, ktoré prekonalo ľudstvo. Majú úctu k histórii, často zbierajú starožitnosti a o minulosť prejavujú veľký záujem.
Rakom akosi automaticky zverujeme svoje tajomstvá, hoci ich veľká emaptia by ich aj tak odhalila. Typický Rak však o svojom súkromí nerád hovorí. Sympatické je, že málokedy druhých súdi.
Rakove srdce je príliš citlivé na to, aby ho nedojala niečia potreba. Chce pomôcť, ale bude sa držať vzadu a čakať, či sa niekto neodhodlá k akcii ako prvý.
Treba si uvedomiť, že nie len o emóciách je Rak. Sledujte kraba na pláži. Ak uchopí nejaký predmet, nepustí ho, aj za cenu že stratí klepeto. Ak krab klepeto obetuje, narastie mu nové. Vedzte teda, že Rak len tak nepustí čo má rád. Či už ide o milovanú osobu, alebo staré papuče. Odhliadnuc od množstva peňazí sa Rak nikdy necíti byť finančne zabezpečený a potrebuje stále viac peňazí, a tak hromadí majetok. Podobne ani jeho city mu nikdy neposkytnú dostatočnú istotu. Jeho emócie sú často silnejšie ako fyzická schránka. Muži aj ženy - Rakovia milujú svoj domov.
Pod tvrdou, konzervatívnou škrupinou je Rakove srdce mäkké, pravda vždy pri ňom cítite, že na rozdávanie či už citu, alebo peňazí má len určité množstvo času.
Choroby a čomu sa má vyhnúť
Citlivý, ba často precitlivený rak by mal predovšetkým žiť v harmónii a dbať o psychickú pohodu. Je totiž spätý s nevedomím. Často majú na neho vplyv iracionálne podnety. Dobré rodinné zázemie, upokojujúce, naplnené nežnosťou je pre väčšinu z nich nevyhnutnosťou. Pri veľkých ranách osudu sa môže uzatvoriť do seba a odovzdať sa svojim snom a začať pomaly odchádzať z reality.
Jeho citlivá nervová sústava má vplyv na trávenie, žalúdok, žlčník a pečeň. Fajčiar - Rak má problémy s pľúcami. Narodení v znamení Raka majú veľmi citlivú pokožku, preto pozor na opaľovanie a používanie rôznych krémov.
Najzraniteľnejšími časťami tela sú hrudník, prsia, kolená, ľadviny, močový mechúr a koža.
Rak by sa mal vyvarovať stretávaniu sa s ľuďmi, ktorí ho rozčuľujú, ale aj situáciám, ktoré bičujú jeho nervovú sústavu. Pozor na alkohol.
Naopak pokojná atmosféra je to, čo Rakom prospieva. Na druhej strane ale nesmú ostať pasívni a leniví. "Ničnerobenie" je pre nich priam škodlivé. Mali by sa venovať rekreačne športu, najmä plávaniu a potápaniu. / Musia sa však vyhnúť dlhému pobytu na slnku. / Mimoriadne priaznivo na trakov pôsobí pobyt v lese, tajomné zákutia s potokom, posedenia pri rybníkoch v tieni stromov. Pre Rakov je mimoriadne dôležitá vyvážená strava s malým podielom tukov.
"Základným liekom je veselosť. Optimizmus a smiech užívať denne a vo veľkých dávkach. Udrží to telo i dušu," hovorí L.Goodmanova.
Rak na 12 spôsobov /podľa ascendentu z knihy Dagmar Kludskej Souboj znamení /
Baranovitý: citlivý, náladový, spupný, chaotický až cholerický
Býkovitý: pracovitý, zásadový, pokojný, za dažďa pracuje dvojnásobne
Blížencovitý: spisovateľ, sebaľútostivý, chybujúci i bezchybný
Rakovitý: spiatočník, mysliteľ, pomstiteľ, senzibil, precitlivený
Levovitý: obdivovateľ, zvodca, neskromný, príťažlivý, šetrný /niekedy až veľmi/
Pannovitý: mierumilovný, sporivý, obetavý, precízny, perfekcionalista
Váhovitý: trpezlivý, sudca, konšpirátor, idealistický, šarmantný
Škorpionovitý: agresívny, impulzívny, zmyselný, pokrytecký, zábavný
Strelcovitý: vytrvalec, exhibicionista, rafinovaný, mág, stratég
Kozorožcový: nedotklivý, nepresvedčivý, milý, priamy a náladový
Vodnárovitý: fantasta, priekopnícky duch, vyššie záujmy, viera, tajomný
Rybovitý: emocionálny, naivný, mystický, sebecký
Rak - muž
Človek s tisíckami snov i nálad a túžbou vás vždy ochrániť. Muž narodený v tomto znamení vám hneď neodhalí svoju dušu. Napokon v jej zákutiach sú ukryté veci, o ktorých nevedia ani najlepší priatelia. Na jednej strane je romantický a zasnený, to ale neznamená že je nepraktický, naopak vie si poradiť.
Rakovi sa musíte naučiť rozumieť a tolerovať jeho zmeny nálad. Základné osobnostné črty sa pri nich nemenia. Mali by ste vedieť, že jeho srdce je vždy naplnené citmi, pochopením a že je veľmi zraniteľný. Jeho " mesačné" nálady sa najviac prejavia pri obave, že niečo stratí, preto ho vždy ubezpečte, že s vašou láskou si môže byť istý.
Rak má rád peniaze. Nie je však vôbec lakomý, ide mu v ich súvislosti o bezpečie a istotou. Šetrenie je pre neho príťažlivejšie ako míňanie. Čo ako poeticky ladený Rak, každý má vždy zmysel pre hodnotu peňazí.
Napriek tuláckym sklonom sa mimoriadne rád vracia domov a ak mu ho mama vytvorila veľmi príjemný, nebude sa ho snažiť skoro opustiť. Rakovia zvyknú byť veľmi silne viazaný na svoju matku. Iba niekedy dochádza k extrémnemu odcudzeniu sa. Ak milujete Raka, naučte sa mať rada aj jeho mamu. Keď sa budete o Raka starať ako ona, bude z neho vynikajúci partner. On sám vám rád pomôže. Veľa Rakov rado varí.
Typický Rak sa rád baví o umení. Bude sa chovať ako gentleman, pravda pokiaľ vy zostanete dámou. Veľmi rád fotografuje svojich blízkych a pre väčšinu Rakov je fotografovanie koníčkom. Nezabudnite prejaviť o fotografie záujem, urobí mu to dobre.
Rak sa neľahko zaľúbi, má obavy aby sa nespálil. Nevnucuje sa, ale ak si je svojou vyvolenou istý, nedá sa odradiť. Vykĺznuť potom z jeho klepiet je temer nemožné. Hľadá tak trochu staromódne dievča, ktoré tak ako on, ctí tradície.
Každý Rak je vo svojom srdci v podstate matkou a muž Rak býva vynikajúci rodič. Má nekonečnú trpezlivosť, dohliadne na každú odreninu, vie sa s deťmi hrať a postarať sa o ne. Na svoje deti je hrdý a smútok či rozladenosť prejaví až vtedy, keď jeho deti začnú túžiť po samostatnosti.
A rada na záver. Majte na pamäti priame spojenie srdca a žalúdka. Možno úslovie, že láska ide cez žalúdok vymyslel muž - Rak.
Rak - žena
Základná charakteristika Mesiaca - premenlivosť charakterizuje aj ženy narodené v tomto znamení. Žena Rak je v depresii schopná utrácať, ale vám to nebude tolerovať. Vaše konto ju bude zaujímať a ak žiadne nemáte, radšej na vzťah so ženou Rakom zabudnite. Ku jej cti však patrí, že vám veľmi rada pomôže peniaze zarobiť, že si nepotrpí na nákladné darčeky. V trvalom zväzku sa vie o financie dobre postarať a v domácnosti príkladne šetriť.
Žena Rak rada sníva a miluje romantiku. V romantickom prostredí, pri hodnotnom kultúrnom zážitku sa mení v mesačnú vílu plnú nežných citov. Nikdy by ste ju nemali kritizovať, alebo sa jej vysmievať. Ak si ju chcete získať, prvý krok musíte urobiť sám a nebuďte prekvapený jej úkrokom dozadu. To jej našepkáva strach, aby ste nezranili jej city. Je priam posadnutá strachom, že nie je dosť pekná, múdra, krásna. Stačí jej nežne pripomenúť že je dokonalá a hlavne že má vás.
Ak si ju zvolíte za manželku, bude vaša domácnosť rozvoniavať výbornými jedlami, bude sa o vás starať v zdraví i nemoci. Jej ústretovosť, pochopenie a úžasná empatia vám neoceniteľne pomôžu v zložitých situáciách. Bude si vás ctiť a milovať vás, bude vám verná. Nesmiete si však zahrávať s jej citmi.
Nájdete v nej vynikajúcu mamu pre svoje deti, žena - Rak je schopná nesmiernych obetí pre ľudí, ktorých miluje. Vždy vie nezištne pomôcť svojim blízkym a dokáže byť veľmi silná. Nie je jasné, či si deti k svojej sukni priviaže sama, alebo si pomyslený uzol na nej urobia deti. Pravdou je, že deti Račíc musia neraz bojovať proti ich prílišnej starostlivosti a ich neskorší partneri absolvujú často tŕnistú cestu, než sú matkami Rakmi prijatí.
Malé upozornenie pre tých pánov, čo by sa chceli s Račicami zahrávať. Nesľubujte jej vážnu známosť, ak to tak nemyslíte. Môže sa totiž stať, že vás zo svojich klepiet nikdy nepustí.
Rak - dieťa
Že máte doma dieťa - Ráčika pochopíte veľmi skoro. Nálady bude meniť tak často, ako vy jemu plienky. Tvárička sa mu rozjasní len čo dostane papať, alebo napiť. Jeho bystré očká vás i okolie budú sledovať a ukladať všetky spomienky z detstva.
Milí rodičia, musíte si uvedomiť, že Ráčikovia od narodenia potrebujú veľa citu a pozornosti a aj to, že prostredie v ktorom do puberty vyrastajú hrá u nich dominantnú úlohu. Sú závislí na reakcii svojich rodičov a súrodencov. Ráčik túži po objatí. Ak im chýba dostatok lásky, vyrastú z nich bezcitní samotári. Ale keď dostanú dostatok citu, budú z nich sebavedomé a vnímavé osobnosti. Neslobodno im upierať pozornosť, najmä v rannej mladosti, pretože strach môže prerásť v nelogické predsudky a nenávisť. Z citovo zakrpatených Rakov sa stanú podozrievaví, prchkí ľudia. S malými Rakmi v žiadnom prípade nezaobchádzajte kruto - krutosť odzrkadlia na slabých. Tieto deti si často vytvárajú neviditeľných priateľov, ktorí im pomáhajú prekonať nepohodu. Napriek poddajnosti ako kardinálne znamenie nie sú zvyčajne nasledovníkmi druhých, sú nezávislí.
Ráčikov musíte ubezpečovať, že sú chcené a milované deti. To neznamená, že im máte všetko dovoliť a pokriviť ich. To nie, ale najviac sa osvedčí staromódna výchova, s fackou i objatím. Ozaj ranení Ráčik zostáva ticho. Naopak spokojné dieťa - Rak vás bude baviť vtipmi a nákazlivým smiechom.
Rak nadriadený
Napriek tomu, že rak sa vyznačuje zmyslom pre humor ako nadriadený ho v práci používa len málokedy. Šéf Rak totiž ide v práci len za jedným cieľom - zarobiť peniaze. Vie, že ich dostane za usilovnú prácu on sám, preto usilovnosť vyžaduje aj od vás. Čím viac pracujete, tým viac vám ich dá. Musíte počítač s jeho vynikajúcou pamäťou a teda i stým, že vie kedy prichádzate i odchádzate z práce, ale i ako dlho ste pracovali cez čas. Spravodlivo a čestne vás odmení. Je účastný, ale nie je naivný. Jeho dobročinnosť začína u neho doma, potom nasleduje podnik a napokon vy.
Zvykne byť veľmi citlivý, jemný a v podstate je naivný. Úspech tlmí jeho vnútorné obavy, preto sa oň snaží. Zaujímavé sú ženy - Raky, ktoré často šéfujú. Aj keď to u Račice doma vyzerá krásne, veľmi rada zásteru vymení za kariéru. Keď zostane Račica bezdetná určite ju nájdete na jednom z popredných miest danej organizácie.
Rak - nadriadený vie veľmi dobre odhadnúť vaše pocity, aj význam toho čo ste nevyslovili, Tak pozor!
V zásade je to slušný človek, u ktorého zdvorilosť nie je zastaraným slovom a spolu s účasťou tvoria jeho morálku. Keď sú vaše úmysly čestné a úprimné, bude za vami stáť aj vo chvíli nesprávneho rozhodnutia a bude pri vás ak sa vyskytnú osobné problémy.
Rak podriadený
Rak naozaj pracuje pre vás a to z jednoduchého dôvodu. Poskytujete mu bezpečie. Ako sa v priebehu času vypracováva od vás očakáva adekvátne ohodnotenie a teda viac peňazí. Pretože Rak nerád niečo opúšťa môžete počíta s jeho pracovnou vernosťou. Pravda, musí cítiť, že stúpa k úspechu. Treba však vedieť, že Rak je kardinálne znamenie a teda radšej vedie ako je vedený. Svoju prácu berie vážne ale seba si považueje ešte viac. Rakovia sú usilovní, solídni a spoľahliví.
Netúži po moci, jeho cieľ smeruje k získaniu zárobku a táto túžba je daná jeho neprestajnými obavami z budúcnosti. Keď má budúcnosť istú jeho srdce sa konečne môže vrátiť tam, kde je mu najlepšie, do minulosti. Potrebuje uznanie. Verbálne uznanie však nenahradí jeho priam sentimentálny vzťah k peniazom.
Slobodní Raci radi vyhovejú vašim potrebám vydajú sa na služobné cesty, obetujú dovolenku ale zadaní uprednostnia rodinu. Keď si chcete s Rakom o niečom pohovoriť a chcete ho patrične naladiť, pozvite ho na obed alebo večeru. Väčšine zasvietia oči. Nie preto, že sa zadarmo najedia, ale preto že jedlo pre nich tak isto predstavuje pocit bezpečia.
Rak sa vie uplatniť v obchode, reklame, ale aj pri nákupe pre veľké obchodné domy. Mnohých priťahuje potravinárstvo, návrhárstvo, bytová dekorácia, v hudbe, nemovitostiach, fotografovaní, vyučovaní, ale aj v bankovníctve a politike a to sme ešte nespomenuli hotelierstvo a rôzne oblasti umenia. Jeho uplatnenie sa je naozaj širokospektrálne.
O nevere z úsmevného astrologického pohľadu
Vedia využiť svoj šarm a sú veľmi vytrvalí kým nedosiahnú čo chcú. Raci by aj radi prežívali romániky, ale sú brzdení výčitkami svedomia k partnerovi. Vo vzťahoch totiž uprednostňujú férovosť. Ak majú uspokojivý vzťah, zriedka podľahnú volaniu svojich pudov. Keď nie sú spokojní s tým, čo majú doma a niekoho zvedú, nikdy o tom nehovoria. Raky ožívajú na cestách a tam už nie sú celkom vylúčené dobrodružstvá. Ich romantika a fantázia sa stanú očarujúce.
Erotika /verte - neverte/
Muž-Rak
Gavalier s nežnou dušou
Prečo všetko robí s toľkými ťažkosťami, prečo zalieza do svojej tvrdej škrupiny a ustupuje najmä vtedy, keď cíti, že je ženou priťahovaný? Muž - Rak je typickým utiahnutým dieťaťom. Nevie si predstaviť, že by žena mohla milovať práve jeho. Keď nakoniec tomu uverí, obáva sa, že nesplní jej očakávania. Nie je vôbec jednoduchý. jeho duša je zraniteľná. Existuje veľa takýchto zranených mužov. Keď v mladosti natrafia na ženu, čo ich vysmiala a pokorila, nikdy nebudú naplno milovať žiadnu. Muž - Rak sa s takouto porážkou nikdy nevyrovná. Snáď len vtedy, keby natrafil na partnerku, ktorá by veľmi opatrne a jemne prehmatala jeho tvrdý pancier. Takýto muž, keď sa zamiluje a odloží svoje rozpaky, je najohnivejší a najspoľahlivejší partner, akého si vôbec možno predstaviť.
Všeobecne je muž - Rak považovaný za náladového a nevypočitateľného. Nie je to však pravda- Len reaguje bezprostrednejšie, priamejšie a citlivejšie. Disponuje jemným citom a bohatou fantáziou, ktorá mu často spôsobuje rany. Keď stretne krásnu, žiaducu ženu, nadchne sa ňou, avšak v jej blízkosti stratí odvahu a je zmätený.
Ako miluje muž - Rak
Nemá rád flirtovanie, ani dlho pripravované a do detailov premyslenú oslavu lásky. Chová sa vždy spontánne. Jemná hudba mu môže zjemniť zmysly a prebudiť ho. Veľa žien ho považuje za konzervatívneho a prudérneho, ale nie je to tak. Muž -Rak robí presne to, čo od neho milenka očakáva. Jeho potencia je stabilná. Milovanie s ním môže trvať hodiny...Má rád tmu, prikrývku si sťahuje až ku krku. Svoju partnerku nezoblieka. Neverný je iba málokedy, skupinový sex považuje za vulgárny.
Čo očakáva do partnerky?
Žena, ktorá ho priťahuje, musí mať v sebe niečo obdivuhodné, čo je hodné zbožňovania, či už je to krása, hrdosť, vystupovanie, dobrý vkus alebo vzdelanie. Napriek tomu, je muž - Raj málo rozhodný. Milenka by vedela z tohoto vzácneho muža veľa urobiť, keby sa ochotne riadil jej pokynmi. Jeho erogénnou zónou sú prsia. Prsia partnerky sú pre neho najdôležitejšie.
Muž je taký, akým ho urobí žena !
Žena - rak
Nežná ako mačka, dravá ako tiger
Je tajuplná, i keď nie vždy krásna. Pri jej pohľade sa každému mužovo zatají dych. Snáď je to len pohľad alebo nepatrné gesto alebo spôsob, akým sa pohybuje. V jeho srdci rozozvučí strunu. Pri pohľade na ňu si uvedomí, že po takejto žene vždy túžil-
A hneď chce byť jej ochrancom, priaznivcom. Sám túži stať sa pri nej poriadnejším, hodnotnejším. Chce ju ochraňovať, ale zároveň ničiť. Muž ju vníma ako bezmocné dieťa, ktoré potrebuje ochranu. Ona však chce byť ženou, nie malým ustrašeným dievčatkom. Túži byť uctievaná, obdivovaná a nie položená pod sklenený zvon na syry. Chce ukázať svoje city, ale má strach, žeby to radikálne zničilo dojem, ktorý si o nej utvoril. Preto sa správa ešte ustráchanejšie. Jedného dňa sa toto všetko končí a ona sa stáva inou. Na večierku predvádza svoje amatérske striptízové umenie alebo verejne nasadzuje svojmu partnerovi parohy.
Kto by chcel túto ženu - dieťa získať, musí ju najprv obdivovať, zbožňovať, mať veľa času a veľkú trpezlivosť, Najprv musí získať jej dušu a až potom telo.
Ako miluje žena Rak?
Najprv sa potrebuje naladiť. Okolie je pre ňu dôležité, žiaden hodinový hotel alebo rozťahovacie kreslo, to už skôr piesočnaté pobrežie a šumenie vĺn. Nesmie byť klamaná, nemá rada dotyky v rukaviciach. Túži najmä po drsnom mužovi, i keď si to nikdy neprizná. U žiadnej inej ženy nie je také dôležité v správnej chvíli urobiť to pravé a nechať čas plynúť dovtedy, kým nie je všetko zladené. Kto by chcel s ňou prežiť všetko, nemal by nechať svietiť svetlo na jej tvár, nemilovať sa s ňou cez deň. len tak sa môže oddať bez zábran. Spravidla žena - Rak nie je aktívna, pokým neprežije prvý orgazmus. Pohybmi svojho tela provokuje. Je nežná ako dravá mačka a divoká ako tiger. Aj jej fantázia nepozná hranice. Neexistuje v láske nič, čoby nechcela vyskúšať. Nikdy nie je unavená.
Čo očakáva od partnera?
Partner musí predovšetkým niečo znamenať, neznáša slabé, malicherné typy. Potrebuje muža obdivovať. Správne vedie partnera tak, akým ho chce mať, Použije akýkoľvek prostriedok. Dokonca aj totálne podriadenie sa v sexuálnom akte. Chce byť láskaná a neustále počúvať, aká je krásna. Jej erogénou zónou sú prsia.
Blažený je muž, ktorý získa zato zázrak, ženu - Raka.

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:33

Lev
24.7. až 23.8.
Vládnuca planéta: Slnko
Živel: oheň
Priaznivé dni: streda, štvrtok, nedeľa
Nepriaznivý deň: utorok
Farba: žltá až oranžová, šarlátová
Kov: zlato
Z astrogeografie mu prináleží Rodos a Kypros
Kľúčové slovo: tvorím
Z rastlín mu prináleží: slnečnica, nechtík, púpava
Keď má Lev dobre ožiarené planéty je tvorivý, plodný, dôstojný a odvážny
Keď má zle ožiarené planéty prevláda egoizmus, samoľúbosť, lenivosť a arogancia
Charakter: cholericko - flegmatický
Z kamienkov mu patria: Jantár /podporuje ho pri presadzovaní jeho plánov, sebarealizácii a zvyšuje jeho slnečnú silu/, tigrie oko /sprostredkuje pružnosť a otvorenosť ducha, upozorní ma chyby/, granát /posilní odvahu a silu vôle, udržiava jeho sexuálnu energiu v rovnováhe a pomáha ju využiť na tvorivosť/, citrín /daruje mu sebavedomie, vedie ho k dokonalosti a k využitiu emocionálnych skúseností v každodennom živote/, zlatý topás /zvyšuje jeho veľkorysosť a tvorivosť/, rubín / ukazuje Levovi ako usilovať celou svojou bytosťou o blaho blížnych/, diamant /sprostredkuje istotu a cez ňu čo najlepšie uskutočniť svoje želania/.
Aký je
Lev prestavuje podstatu - vlastné ja. V horoskopoch upozorňuje na otcovskú úloha. Kozmická bytosť sa stáva tvorivou, symbolicky je vrcholnou fázou leta - života a životná sila sa stotožňuje s vlastným ja. /Protiľahlý Vodnár je vyjadrením poprenia ja./ Lev sa zameriava na sebavyjadrenie, je často egoistický a rád býva stredobodom pozornosti. Dokáže byť odvážny, hrdý a oddaný. Lev ako obraz energie, jednoty a všemohúcnosti sa objavuje i v Bhagavadgite ako Krišna. Ako synonymom najvyššej spravodlivosti zdobia Levi napríklad Šalamúnov trón. Leva priamo riadi denná hviezda, ktorá stelesňuje najmužnejšie i najpanovačnejšie sily. Je to Pán života, veľká centrála prvotných energií, aktívne srdce života, Aj fyziologicky je Lev spojený so srdcovým orgánom.
Pre leva vraj nie je problémom predviesť súčasne slnečnú hravosť a arogantnú pýchu. Aj keď si to neuvedomujete, Lev vás ovláda aj keď to verejne neinzeruje. S náramným potešením dáva rady, pomôže vám urovnať problémy, pravda vlastné záležitosti rieši horšie. Levi sú zraniteľní, ak nerešpektujeme ich múdrosť a neuznáme ich veľkorysosť. Ako si kráľa zvierat nakloníte? Jednoducho tak, že mu zalichotíte. A ako ho nazlostíte? neprejavíte mu dostatok úcty. Astrológovia tvrdia, že introvertné Levi nejestvujú. Sú iba také, ktoré to predstierajú. Stačí ak zaútočíte na jeho hrdosť.
Obyčajne hovoria Levi rozvážne a tak sa i pohybujú, sú v mnohých smeroch bystrí a rafinovaní. Obvykle hovoria to, čo si myslia. Sú výbornými hostiteľmi.
Lev je vždy zaľúbený, ale jeho pýcha často vedie k mnohým rozbitým manželstvám. Na Leva bez druha či družky je žalostný pohľad. Na druhej strane ale treba obdivovať s akou dôstojnosťou sa prispôsobí jestvujúcim podmienkam.
Klasický Lev míňa peniaze za prvotriednosť, prepych a zábavu. Má rád klebety a naopak nerád robí kompromisy. Dokáže prejaviť neskutočnú energiu, ale aj letargiu ospalej mačky. Priam geniálne vie rozdať úlohy, ktoré by mal urobiť sám.
Lev je vynikajúci priateľ ale silný nepriateľ.
Choroby a čomu sa má vyhnúť
Má často vysoké horúčky, je náchylný k zraneniam, náhlym a prudkým chorobám. Chronickými ochoreniami trpí zriedkakedy. Zvyknú mať veľa vitality, ale keďže idú na plný plyn, môžu svoje zdravie prílišným výdajom energie ohroziť. Musia si dávať pozor na ochorenia srdca, vysoký krvný tlak. Časté sú problémy s chrbticou, úrazy nôh, kotníkov, ťažkosti s reprodukčnými orgánmi a bolesťami v hrdle. Jeho veľkým mínusom je zanedbávanie svojho zdravia, najprv mu lichotí ak sa o niekoho stará, ale trvalú opateru znáša ťažko. Nechce priznať, že je slabý.
Lev by sa mal vyvarovať hazardných hier, alkohol si dávať len s mierou a predovšetkým sa nerozčuľovať. /To platí najmä v lete/. Často trpí nadváhou, takže je na mieste do jedálnička raz v týždni zaradiť zeleninu alebo ovocie. Musí sa naučiť hospodáriť so svojimi psychickými a fyzickými silami a zaradiť do svojho denného programu cvičenie. /Neodporúčajú sa záklony hlavy/.
Lev na 12 spôsobov /podľa ascendentu z knihy Dagmar Kludskej Souboj znamení /
Baranovitý: humorista, kúzelník, umelec, nadutec, frivolný, pracant
Býkovitý: organizátor, chválenkár, aktívny, hravý, rozhodný
Blížencovitý: ješitný, zmyslený, pyšný, rafinovaný, dynamický
Rakovitý: obdivovateľ, zvodca, sporivec, náročný, príťažlivý
Levovitý: hrdí, sebaistý, atraktívny, veselý, exhibicionista
Pannovitý: tvrdohlavý, bojovník, výrečný, úprimný
Váhovitý: príťažlivý, diplomatický, inšpiratívny, realistický
Škorpionovitý: revolucionár, žiarlivec, vášnivec, zlostný, húževnatý
Strelcovitý: obchodník, manažér, stratég, cestovateľ, chválenkár
Kozorožcový: ukrivdený, zábavný, majetnícky, sebaklamajúci, snaživý
Vodnárovitý: priateľský, štedrý, chápajuci, úprimný slobodomyseľný
Rybovitý: sexy, hrdý, všetkomilujúci, neverný, tajomný, rojko
Lev - muž
Spravidla býva dvorný a galantný, treba však rátať s tým, že ak ho pohladkáte proti srsti za zdvorilými spôsobmi môžete nájsť nielen hrdú dôstojnosť ale aj arogantnú márnivosť. Potrebuje byť milovaný a obdivovaný. Zahrnie vás láskou svojo veľkého srdca, ale jeho prepychové bývanie sa môže zmeniť v luxusné väzenie, pretože je žiarlivý. Je dobré počítať s faktom, že všetky problémy nafúkne do obrovských rozmerov a občas bude potrebovať schladiť. Lev muž nemá rád vedľa seba ženu karieristku, ale partnerku, s ktorou sa môže pochváliť. Musíte mu zabezpečiť dostatok odpočinku, ale inak vás s ním čaká rušný spoločenský život. Skoro všetci Levi majú vynikajúcu vlastnosť, starať sa o domáce záležitosti. Mali by ste vedieť, že muži Levi sú tak zaujatí sami sebou, že napriek vrodenej láskavosti nebudú vždy citliví k vašim citom.
Muži- Levi radi športujú iba s pribúdajúcimi rokmi sú viac televíznymi fanúšikmi. Urobili by ste zásadnú chybu, ak by ste mu to vytkli. Na svojom tróne ho v starobe rovnako rád sleduje ako predtým sa mu aktívne venoval.
U Leva muža na rozdiel od Kozorožca sa vyskytuje jedna zvláštnosť. Obyčajne sa žení mierne pod svoju úroveň. Majú radi spoločenský vzostup, to áno, ale vedľa seba radšej poddaného s oddaným výrazom.
Sú z nich výborní otcovia i keď niekedy prísni a deti nudia ich dlhé prednášky o správnom správaní sa, pravda potomkovia skoro objavia, že otca si možno získať lichôtkami, takže ustrážiť disciplínu - to bude na vás. Levovia nezvyknú mať veľa detí a je to škoda, lebo sú láskaví rodičia. Vy ako jeho partnerka však musíte dávať pozor, aby ste deťom nevenovali väčšiu pozornosť ako jemu.
Lev - žena
Je obyčajne veľmi sentimentálna a je pravdepodobné že vám bude často ukazovať album i so svojimi predchádzajúcim nápadníkmi. V spoločnosti bude pravdepodobne obľúbená a preto budete musieť mať pred ňou pár krokov náskok. Bude sa pokúšať vám vládnuť, ale vždy s úsmevom. neskúšajte však napadnúť jej autoritu. Levica býva temperamentná a múdra. Nepokúšajte sa z nej urobiť domácu gazdinku. Muž, ktorý očakáva od Levice aby ho zbožňovala je naivný. Veľa získate lichotením, to začne priasť ako mačka.
Zdá sa vám, že Levica je mierna a vyrovnaná ? Linda Goodmanova tvrdí, že to prijala len takú úlohu, lebo za ňu dostala dobré recenzie. Akonáhle ju pripravíte o vedúce postavenie v milostnej produkcii a ponúknete jej podradnejšiu úlohu zistíte, že nie je ani ostýchavá a ani poddajná. Pazúriky môže mať schované, ale brúsi si ich každý deň.
Pri darčekoch pre ňu buďte originálny a vynaliezavý - dvojnásobne to platí vtedy ak nemáte na luxusný predmet. Na druhej strane sama vás zahrnie prinajmenšom toľkými darčekmi, koľko ich dostane od vás. Vedzte, že nemôže existovať bez vášho obdivu a bude vás milovať potiaľ, kým vy budete silný. Nedovolí vám, aby ste ju urážali blahosklonnosťou. Žena -Lev má rada luxus a z biedy je jej priam fyzicky nevoľno. Nezazlievajte jej márnivosť a občasnú aroganciu. Má trochu v povahe vyvyšovať sa nad ostatnými. Súcití však s bezmocnými a deťmi. Pokiaľ nemá ascendent v Rakovi, Panne, alebo Kozorožcovi pravdepodobne budete musieť kontrolovať jej hospodárenie s financiami.
Ako matka bude svoje deti zahŕňať láskou a nekontrolovateľnou láskou. Nebude pre ňu ľahké vidieť chyby svojich ratolestí, ale keď ich konečne zbadá, bude prísna. Keď jej deti nedajú príslušnú vážnosť, začne trucovať. Bude sa so svojimi deťmi hrať, ale naučí ich vybraným spôsobom a počúvať starších. Hrozí však, že im bude dávať príliš vysoké vreckové a podľahne žiadostiam o nie lacné darčeky. Od druhých očakáva, že jej deti bude brať tak ako ju - kráľovnú. Bude nesmierne hrdá na ich úspechy, ale na druhej strane nebude nad nimi vždy stáť. Život svojich "mláďat" však bude z diaľky stále pozorovať. Tieto ženy obyčajne dokážu veľmi dobre spojiť materstvo so svojim zamestnaním.
Lev - dieťa
Typické dieťa narodené v tomto znamení je šťastné, hravé a spokojné. Neslobodno potláčať jeho nadšenie a dobrú náladu. Levíčatá majú tendencie komandovať svojich rovesníkov, čo znechutí matky menej výbojných potomkov. Nie je dobré ich na to upozorniť pred ostatnými deťmi, ale zobrať si ich do ústrania a tam im vysvetliť, že aj keď je niekto silnejší, nemôže byť vždy všade prvý v rade. Veľmi radi sa predvádzajú, sú troška bezohladnejšie než ostatné deti a občas zaregistrujete na tvári svojho potomka samoľúby výraz. Treba ich naučiť, že ak chcú byť rešpektované, musia sa naučiť rešpektovať druhých. Nikdy však nezaútočte na ich dôstojnosť a prirodzený sklon k vodcovstvu.
Učitelia by mali vedieť, že deti v znamení Leva radi poučujú druhých. Ak sa Levíčatá chcú učiť, učia sa rýchlo. Ak chcete, aby sa to vaše učilo dobre, zapôsobte na jeho ješitnosť. Určite ho za úspech mohutne pochváľte, pretože malý Lev stále túži po uznaní.
Opačné pohlavie sú všimnú skôr než zástupcovia iných znamení, očakávajte búrlivé dospievanie, lebo vaše dieťa sa niekoľko raz za deň ocitne v citových extrémoch. Jeho priateľstvá i lásky budú dramatické - plný výšok i pádov. Vychovať augustové dieťa nie je ľahké, tak ako nie je jednoduché skrotiť Leva v klietke. Aby ste ho nezlomili, ale naozaj vychovali, vaše dieťa bude potrebovať miernu, ale nepretržitú kázeň. Kľúčom k srdiečku mu bude láska a náklonnosť.
Lev nadriadený
Väčšina Levov sú výbornými organizátormi a priam géniovia v prideľovaní úloh. Nevyžívajú sa v podrobnostiach, majú v obľube pracovníkov s tvorivým myslením, pravdou ale je, že dobrý nápad si radi privlastnia a úprimne veria že boli prvými, koho to napadlo. Jeho pracovňa bude vždy pohodlne ak nie prepychovo zariadená. Rád má v pracovni ocenenia, ktorých sa mu dostalo.
Možno sa vám bude zdať, že nie vždy verbálne ocení vašu prácu, ale pokúsi sa aj pre vás vytvoriť pohodlie, nezabudne na váš sviatok. Medzi jeho zaujímaví vlastnosti patrí, že rád pomôže aj príbuzným svojich zamestnancov
Ak pracujete pre šéfa Leva chce sa od vás tvorivosť, originalita a odvaha. Zamietavú odpoveď zabaľte do komplimentov. Neintrigujte, neznáša ľudí, ktorí pred ním niečo taja. Keď je šéf Lev urazený, pochytí ho záchvat hnevu ale inak rád šíri dobrú náladu. Obyčajne sa dobre oblieka je láskavý a veľkorysý, na úsmev odpovedá úsmevom. A nikdy si nezabudnite vypočuť jeho rady. Jednak ich rád rozdáva a jednak sú dobré.
Lev podriadený
Ak je váš podriadený typický Lev, bude nemožné ho ignorovať. Ľudia narodení v znamení Leva neznesú aby boli podceňovaní. Všetci si zakladajú na tituloch, dokonca viac než na peniazoch. Vedúca úloha je vrodeným rysom ich povahy a nie je možné je eliminovať, Ak nemá nič na starosť cíti sa bezmocný a nechcený. Pocit dôležitosti si vytvára udeľovaním rád svojim spolupracovníkom, priateľom a rodine. Čím menej znamená v práci, tým dôkladnejšie bude trénovať svoju poradenskú službu. Levov zmysel pre povinnosť sa však prejaví až v dospelosti. Mladé Levi je vhodné zamestnať v reklame. radi predvedú svoju slnečnú povahu a zákazníka vždy dobre naladia.
Pokiaľ Lev nemôže byť vedúcim, musí mať postavenie, v ktorom môže nejakým spôsobom predviesť svoj talent a schopnosti. Typický Lev obyčajne nájde profesiu, v ktorej môže byť svojim pánom. Lev hľadá zamestnanie, kde môže odovzdať ostatným svoje vedomosti, alebo kde môže byť stredobodom pozornosti. Najviac žiari b oblasti politiky, alebo styku s verejnosťou. Musíte si uvedomiť, že nikdy sa neuspokojí s miestom v úzadí, Potlesk totiž potrebuje a dostane ho iba vtedy ak je vpredu. Nezabudnite svojej podriadenej Levici zalichotiť, podá dvojnásobný výkon. Leva podriadeného pozvite do luxusnej reštaurácie, kde ho spolu s vami uvidia významné osobnosti, Bude v siedmom nebi. Nechajte vyškoliť nových pracovníkov práve u Levov, budú nielen pyšní na svoju zodpovednosť ale s nadšením podajú výklad o práci.
Nemôžete však očakávať, že bude pracovať na plný plyn keď bude musieť sledovať hodinky a počíta peniaze. Prijať Leva do zamestnania je múdre. Prinesie trošku vzrušenia, dokáže uniesť poriadny náklad a nebude si sťažovať. Poskytnite mu veľa obľúbenej "potravy" a on sa vám odvďačí hrdosťou za vašu a teda i jeho firmu.
O nevere z úsmevného astrologického pohľadu
Na nedostatok pozornosti si nemôže sťažovať. nielenže majú veľa príležitostí na zálety, ale ešte sa pred nimi nevedia brániť. Problém je v tom, že keď Leva veľmi pochválite, potlačí objektivitu i rozum a vrhne sa do vzťahu. Žiaľ táto manipulácia im nie vždy prinesie niečo dobré. Mladí Levi by mohli o milostných komplikáciách písať romány. Starších však už len tak niekto nezvedie. Túžia po dobrej večer, milej spoločnosti a človeku, ktorí ich miluje.
Erotika /verte - neverte/
Muž - Lev
Kráľ miluje iba raz a dokonale
Muž - Lev je stelesnené sebavedomie, istota, dôstojnosť. Rád je stredobodom pozornosti a očakávam že mu každá žena padne k nohám. Pritom je podivuhodné, že práve takéto vystupovanie ženám imponuje, Tento muž pôsobí ako magnet a ženy to vedia. Ostatní muži sa nevedia vynačudovať, ako to robí? Riešenie hádanky - nerobí pre to vôbec nič. Je ti, istý víťazstvom. Trocha tajuplný, okolo neho sa šíri veselosť, prináša slnko.
Muž - Lev je presvedčený, že je neodolateľný, že patrí k najlepšie vyzerajúcim mužom. Ak predsa len v živote niečo pokazí, nikdy nehľadá vinu v sebe, ale samozrejme u iných.
Zamilovanosť u muža - Leva je stav trvalý. Vek u neho nehrá žiadnu rolu. Jeho silné osvedčené schopnosti v posteli ho vyznamenávajú ako super atléta medzi milovníkmi, i keď sa svojimi vášňami nedá úplne uchvátiť. Zostáva v podstate chladný a všetko čo robí, je dobre premyslené. Nechá sa ovládnuť, žena pre neho znamená len vzácnu ozdobu, ktorá ho skrášli a zvyšuje jeho vážnosť. Láska a sex sú pre muža -Leva dve rôzne veci. Nezriedka robí rozdiel medzi ženou, s ktorou sa ukazuje a medzi zatajovanou milenkou.
Ako miluje muž - Lev
Milostný akt musí mať svoj štýl. Potrebuje správnu náladu, správnu hodinu. A on. Lev, musí zostať na svojom tróne. Od partnerky očakáva, že mu preukáže každú službu. Nemala by na seba brať všetku iniciatívu - mohlo by to zraniť jeho pýchu. Nevie o nič prosiť. Svoje šaty odloží skôr, než zoblečie partnerku a kochá sa v nej. Je tým vzrušenejší, čím zreteľnejšie mu dokážete ako je dobre stavaný, aký je potentný. Je pánom pri milostnej hre, Lev ovláda scénu. Keď je po všetkom, dlhé minúty mlčí. Nemá rád opakovanie. Kráľ miluje iba raz a dokonale.
Čo očakáva do partnerky?
Partnerka musí byť pôvabná, obletovaná, pestovaná. Lev nemiluje úplnú nahotu, kde už nie je možné nič odhaliť. Jeho klenot potrebuje správny dizajn a musí mať čo najlepšie balenie. Má rád priehľadnú košieľku, podväzky. V čase vášne dokáže škriabať.
V jadre je muž - Lev jednoduchý, priamočiary, pre ženu, ktorá ho dokáže chápať, je báječným partnerom!
Žena - Lev
Levicu nikdy nemožno skrotiť
Hovorí sa, že nič nie je ťažšie ako dobyť ženu - Leva, avšak nie je to pravda. Nemožno ju totiž dobyť vôbec. Nečaká, kým bude bozkom zobudená zo spánku Šípkovej Ruženky, i keď sa tak správa. V skutočnosti si volí muža, ktorý sa jej páči. Vyhľadá si ho a potom už čaká na vhodnú príležitosť, aby sa o ňu mohol uchádzať, aby ju mohol milovať.
Nie je to však pýcha, ani afektované chovanie. Žena - Lev je o svojich hodnotách, vnútorných i telesných , hlboko presvedčená. A on, keď nájde odvahu, vstupuje od vzťahu s touto neobyčajnou sparťanskou bytosťou, ktorá je úplne iná, než ostatné ženy. Veľké a hrdé sebavedomie je sila, ktorá charakterizuje ženu tohoto znamenia. Má neobyčajne veľké nároky. Hocaký muž jej nie je dobrý. Potrebuje takého, ktorý jej bude po všetkých stránkach imponovať. Nakoniec patrí tomu pravému. Nepestuje žiadne sexuálne hry k uspokojeniu zvedavosti. Partnerom pre život má byť prvý, ktorý ju dostane. Pre tento cieľ je ochotná priniesť veľkú obeť. Stáva sa, že príde o svoje šťastie, keď nepovie áno žiadnemu mužovi. Často sa jej partnerom stane šofér, záhradník - sociálne postavenie muža u nej nehrá rolu. Ak nenájde do dvadsiatich piatich rokov hľadaného partnera, poškuľuje po mladších. Ešte v štyridsiatke vyzerá vynikajúco a obzrú sa za ňou aj osemnásťročný mládenci.
Ako miluje žena Lev?
Najdôležitejšie je pre ňu obdivovanie. Čo u iných žien možno vyvolať jemným hladkaním, to u nej možno dosiahnuť jediným významným pohľadom. Pri milovaní potrebuje veľa svetla. Nemiluje petting a už vôbec nie prudké strhávanie šiat. Zobliekanie pre ňu znamená veľa, považuje ho za umelecký akt.
Ženy z tohoto znamenia usilujú o to, aby povolanie tanečnice nikdy nevymrelo. Pociťujú erotické uspokojenie z toho, že tucty očí spočívajú na ich tele. Milujú dráždivú spodnú bielizeň. čierne pančuchy, drahé negližé.
Žena - Lev odmieta všetko, čo má nádych perverzity alebo nečistoty. Stáva sa kusom ľadu, keď ju partner chce pokoriť. Pri sexuálnom styku musí mať dominantné postavenie. Blahosklonne sa k partnerovi obracia chrbtom a ten musí "vytrpieť" všetko, čo ju napadne.
Čo očakáva od partnera?
Pri všetkých príležitostiach jej musí dávať partner najavo ako si ju váži. musí mať dobré spôsoby a venovať jej nielen veľa času. ale aj cenné dary. Úbohý chlapík, ktorý si myslí, že jej toto stačí. Ona chce stále viac i za cenu, že partnera telesne alebo finančne zruinuje. Všetko alebo nič, také je jej životné krédo. A keď jej partner nestačí, hľadá si iného. Žena - Lev často dokáže uspokojovať aj viac mužov, nepohrdne ani trojúholníkovým vzťahom. Muž, ktorý chce milovať túto ženu, musí oplývať bohatými nápadmi a tiež humorom. Jej erogénnou zónou je chrbát.
Kto má odvahu žiť s Levicou, o ktorej vie, že ju nikdy nemôže skrotiť, ten má pred sebou vzrušujúci život!

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:33

Panna
24.8 až 23.9.
Vládnuca planéta: Merkúr
Panna je šiestym znamením. Predstavuje koniec mladosti. So svojimi schopnosťami a šikovnosťou prispôsobuje prostredie. V symbolike je znázornená panenskou devou s klasmi, Vypovedá o čistote pôdy, ktorá je ochotná prijať novú životnú energiu, Sám symbol znamenia vyjadruje sebakázeň, autocenzúru, hanblivosť, zdržanlivosť. V starom Egypte to bola Isis, božská manželka Osiridosa a v grécko-rímskej mytológii Demeter alebo Ceres, bohyňa žatvy a matka zeme. Panna je spájaná črevným systémom a preto jej zodpovedajú pojmy ako kontrola, zadržiavanie, uchovávanie a niekedy aj lakomosť. Služba, analýza, diskriminácia a smerovanie k dokonalosti to sú jej základné charakteristiky.
Živel: zem
Priaznivé dni: pondelok, streda, štvrtok
Nepriaznivý deň: piatok
Farba: hnedá, čierna, fialová
Kov: ortuť
Z astrogeografie jej prináleží Švajčiarsko, Grécko, Brazília
Kľúčové slovo: slúžim
Z rastlín jej patrí: levanduľa, borovica
Keď má Panna dobre ožiarené planéty je usilovná, disciplinovaná, zodpovedná, má schopnosť liečiť
Keď má zle ožiarené planéty je veľmi cynická , prehnane pedantná, diskriminuje, pre triesku nevidí les.
Charakter: melancholicko-flegmatický
Z kamienkov jej patria: Jaspis /podporuje nezištnosť a skromnosť/, tigrie oko /upevňuje dôveru samu v seba/, sodalit /zlepšuje koncentráciu/, karneol /zaistí vitalitu/, jantár /upevňuje zdravie, tíši úzkostlivosť/ citrín /rozširuje obzor, mierni nepokoj/, ametyst /patrí Panne podľa indiánskej tradície/.
Aká je
Panne sa prisudzuje zdržanlivosť, triezvosť, úzkostlivosť, uzavretosť, zábrany i komplex menejcennosti. V skutočnosti je postavenie Panny na ose vymedziť, vydeliť, skontrolovať, zmerať, vytriediť, Možno si však položiť otázku, či obrovská snaha o logiku a zdravý úsudok nie je v skutočnosti formou sebaobrany a odpoveďou na úzkosť, či nesúvisí s vnútornou anarchiou, s nesmelosťou . Nie práve toto vedie Pannu k puntičkárstvu, k veľkej hospodárnosti a niekedy až k lakomosti ? Panna je však pravdepodobne najserióznejším znamením .
Choroby a čomu sa má vyhnúť
Panny najčastejšie trpia poruchami tráviaceho traktu a môžu sa vyskytnúť problémy s tenkým črevom i slezinou. Sú v podstate nie veľmi silných nervov, a preto aby sa vyvarovali bolestiam žalúdka, musia sa naučiť zvládať stresy, vyvarovať sa náladovosti a návratom do minulosti. Musia si prestať dávať vinu za veci, ktoré nespôsobili. S ich psychikou súvisí konzumácia alkoholu, ktorému by sa mali vyhnúť. Vo väčších dávkach u nich spôsobuje depresie a povolenie morálnych zásad, čo spätne zasa vedie k seba obviňovaniu. Pannám neprospieva priame slnko a mali by si dávať pozor na popáleniny.
Naopak pomáha im hudba, prechádzky v lese, spokojné rodinné zázemie a viera. Nemusí to byť len viera v nadprirodzené, ale určite viera v seba Pre utuženie zdravia je to sprchovanie striedavo pod teplou a studenou vodou. Mali by si uvedomiť, že zmeny - bývania, zamestnania, v partnerských vzťahoch - im veľmi neprospievajú.
Panna na 12 spôsobov /podľa ascendentu z knihy Dagmar Kludskej Souboj znamení /
Baranovitá: emancipovaná, kritická, neúnavná bojovníčka za svoje práva
Býkovitá: zdržanlivá, realistická, cnostná, pracovitá
Blížencovitá: nedôverčivá, žiarlivá, zásadová, hašterivá, umelecká
Rakovitá: mierumilovná, šporovlivá, obetavá, taktná, precízna
Levovitá: svojhlavá, atraktívna, inšpiratívna, pyšná, milujúca prepych
Pannovitá: perfekcionalistka, verná, chladná, študujúca
Váhovitá: odvážna, sudkyňa, sčítaná, znalá veci,
Škorpionovitá: mystická, eroticky založená, mnohostranná, senzibil, liečiteľ
Strelcovitá: žoviálna, sexy, snaživá, priekopník, oduševnená, veriaca
Kozorožcová: plánovač, vypočítavá, neústupná, verná, horlivá
Vodnárovitá: intelektuálka, učiteľka, vedkyňa, spravodlivá, urážlivá
Rybovitá: bez lesti, ustrašená, hanblivá, plachá., milujúca, sentimentálna
Panna - muž
Tento muž žije na praktickej, materiálnej úrovni a pre abstraktné, rozprávkové lásky nemá veľmi veľa pochopenia. Je to ale obetavý otec rodiny, narodil sa totiž s inštinktom pre povinnosť a pomocou slabým. Slzy, dramatické city, sentimentálnosť, sladká náklonnosť nie len že necháva tohoto muža ľahostajným, ale môže ho prinútiť k úteku. V láske hľadá skôr kvalitu ako kvantitu. Pretože kvalita sa ťažko zháňa, majú muži- Panny dosť často vzťahy nejakým spôsobom nešťastné. Ich reakcia? Pohrúžia sa do ťažkej práce. Muži - Panny ľahšie znášajú celibát. Muž narodený v tomto znamení vie decentne zvádzať. Je diskrétny a povznesený, s vynikajúcou kombináciou intelektu a realizmu. Nie je ľahké pohnúť s jeho citmi ale trpezlivosť sa vyplatí. Ak už bude váš, len výnimočne vám dá príležitosť k žiarlivosti. Ak ochoriete, alebo bude k vám osud neprajný, nenájdete lepšieho a chápavejšieho spoločníka. Nedá najavo žiarlivosť, ale napriek tomu je až extrémne majetnícky. V zásade sú títo muži verní a neradi rozbíjajú manželské putá. Ich vyvolené však musia mať čisté telo i dušu a mali by byť dobre oblečené, čo však neznamená módne výstrelky. Zábavy chtivá a duševne lenivá žena sa s týmto mužom nikdy nezhodne.
Muži - Panny majú spravidla málopočetné rodiny avšak starostlivosť o deti neberú na ľahkú váhu- Ako otec je dôkladný a autoritatívny. Potrpí si na intelekt svojej ratolesti. Vždy sa snaží svoje deti zaopatriť. Rozvedený otec často v sebe pociťuje ľútosť a svojim deťom chce byť na blízku i keď len v myšlienkach.
Manžel - Panna čaká, že sa o neho manželka budete starať, a ak budete taktná k jeho nedostatkom on bude príjemný a zdvorilý. Tento muž nie je prispôsobený na to, aby prijal od partnerky kritickú analýzu, hoci sám druhých takejto analýze podrobuje. Je pracovitý, čistotný a poriadny. Vraví sa, že so šekovou knižkou vie robiť zázraky.
Panna - žena
So symbolom utiahnutej devy nemá veľa spoločného. Je síce ostýchavá, ale pozná veľmi dobre všetky ženské lesti. Je to jediná žena vo zverokruhu, ktorá dokáže byť absolútne praktická a pritom romantická. Je perfekcionalistka, ale to neznamená, že sama je dokonalá. Jedna z jej negatívnych vlastností je, že sa domnieva, že nik neurobí, nezariadi všetko tak poriadne a výkonne ako ona. Ak urobíte chybu, veľkoryso vám ju odpustí. Ako typické zemské znamenie určite rada prijme od vás na uzmierenie kvety. Pravda ak si má priznať chybu sama, dôjde u nej k mentálnemu bloku. Radšej zoberte vinu na seba a keď sa jej vráti nálada, bude taká perfektná, že už nebudete mať chuť rozoberať kto vlastne spôsobil problém. Žena - Panna si potrpí na vaše dobré spôsoby. Má nadpriemernú kombináciu intelektu a umeleckého vkusu. Obľubuje hry, knihy a koncerty.
Budete si musieť zvyknúť na jej kritičnosť či už vášho spôsobu života, alebo obliekania. Nesnažte sa ju však napodobniť. Jej puntičkárstvo vám asi občas pôjde na nervy, ale jej vtip a zmysel pre humor to vynahradí. Navyše vo vzťahu berie rada všetky starosti na seba a zabráni vám robiť chyby. Oceníte určite jej odvahu a zodpovednosť. Pre ženu Pannu je pravdou krása a krása pravdou.
Ako matka bude prísna, svoje dieťa nezanedbá či už z hľadiska jeho telesných, duševných alebo morálnych potrieb. Tieto ženy majú málokedy viac než jedno dieťa.
Manželka - Panna si potrpí na to, aby jej domov bol čistý a útulný. Typická Panna ho navyše zavonia kvetmi. Obyčajne vie vynikajúco a zdravo variť. Jej povahu oceníte aj vtedy, ak ochoriete vy sám, alebo niekto v rodine. Sympatické na spolužití s touto ženou je, že vám nebude robiť bláznivé scény, nebude utrácať peniaze a vždy sa s ňou budete mať o čom baviť.
Panna - dieťa
Deti sú veľmi bystré ale napriek tomu o niečo miernejšie než ostatné. V spoločnosti sú ticho, ale doma sa im ústa nezastavia. Rado napodobňuje to, čo vidí doma. Musíte však počítať s istou zaťatosťou a nevnucovať mu napríklad jedlo, ktoré nemá rado. V škole veľmi radi vynikajú, ale čo neznášajú, to je kritika. Najmä pred celou triedou. Nevhodne použitá kritika môže dieťa - Pannu zablokovať a ono stratí chuť učiť sa. Stačí ho raz a ticho upozorniť. Tieto deti je dobré zapísať do dramatického krúžku - tam sa vynikajúco realizujú.
Málokedy spochybnia autoritu, to však neznamená, že ich veľký zmysel pre detail ich donúti pochybovať nad práve preberanou látkou. Potrebujú veľa výchovných hračiek a možnosť vzdelávať sa podľa chuti už do najútlejšieho detstva, iba tak si nájdu v živote svoje miesto. Citové potreby dieťaťa budete musieť uspokojiť aj dôkazom fyzickým. Túži po pohladení, priateľskom potľapnutí, po puse. Dieťa - Pannu treba povzbudzovať a presvedčiť, že je rovnako zaujímavá ako ostatné deti.
Malá Panna je dobrým pozorovateľom a imitátorom. Kritičnosť je jej daná do vienka. Nehnevajme sa na ňu, ak si pod drobnohľad zoberie aj jednotlivých členov domácnosti. Pozorne ju počúvajte, obyčajne disponuje s rozumom presahujúcim jej vek. Tieto deti milujú malé zvieratá a na rozdiel od ich rovesníkov sa im nemusia páčiť všetky rozprávky. Nezabúdajte, sú to malí realisti.
Panna nadriadený
Typická Panna sa cíti najlepšie v pozadí, nechce byť oslavovaná, nie rada dáva príkazy / i tak má pocit, že to urobí sama lepšie / a ešte menej rada žongluje s peniazmi. Jej nevýhodou je, že často vidí jednotlivé stromy, nie však už celý les. Panna veľakrát pohŕda spoločenskými aktivitami, na ktorých sa musí ako vedúci pracovník zúčastniť, pretože to pokladá za zdržovanie od povinností. Lepšie vedie menší, než väčší kolektív. Riadenie veľkého podniku sa k Panne nie veľmi hodí.
Mali by ste vedieť že neznáša neupravený zovňajšok, neodpustí hrubé chyby, meškanie a samozrejme neporiadok. Šéfovi Panne ani nehovorte, že neviete, kde ste odložili trebárs nejakú dokumentáciu. Nekritizujte ho! S jeho kritikou sa však zmierte. A neklamte mu.
Nebudú ho zaujímať vaše citové problémy, neznáša flirtovanie na pracovisku, ale pochopí vaše zdravotné ťažkosti. Nebude nadšený z fantastických nápadov, uspokojí sa s perfektne vykonanou prácou. Ak mu poskytnete podporu a bude ho rešpektovať, nikdy vám neublíži.
Panna podriadený
Panna je vynikajúci asistent, ktorý na nič dôležité nezabudne. Pripomenie vám aj chyby. Mali by ste vedieť, že postavenie a tituly pre neho nič neznamenajú. Podriadený je si vedomí svojej ceny a preto čaká primeranú mzdu. Keď ju nedostane, odíde. Panna ochote zostane dlhšie v práci ak si niečo vyžaduje zvýšenú pozornosť, môžete ju nechať pracovať bez dozoru, jej zmysel pre povinnosť je veľmi veľký, takže sa nemusíte obávať. Môže sa Vám zdať niekedy pomalá, ale to iba preto, že je precízna. Ako reklamný agent sa Panna neosvedčí, lebo je až veľmi poctivá. Výborná je v oblasti služieb, zdravotníctva, v laboratóriách, všade kde činnosti súvisia s jedlom, účtovníctvom alebo vydavateľskou činnosťou. Z Panny si môžete vychovať výborného spolupracovníka, na ktorého sa budete môcť vždy spoľahnúť.
O nevere z úsmevného astrologického pohľadu
Panna - Je známe, že Panny sa nie veľmi hrnú do manželstva. Z dvoch dôvodov. Jednak chcú mať istotu, že materiálne zabezpečia rodinu a za druhé sa boja konca obdobia slobodných radovánok. Panny nie sú zvodcami, ale sú zvádzané. Využijú príležitosť i keď sa k neuváženej akcii dajú len ťažko vyprovokovať. Svoje objekty záujmu berú ako niečo normálne, nie za každú cenu ako vzrušujúce. Ak vstúpia do manželského zväzku po spoznaní hlbokej lásky je pre nich vernosť veľmi dôležitá. Keď aj pokĺznu, sú diskrétne.
Erotika /verte - neverte/
Ako miluje muž - Panna
Môže sa stať, že sa na ženu vrhne v aute, ale nikdy neprekročí určité medze. V jadre je estét, všetko musí byť zladené. Má rád okolo seba veľa svetla. Milovanie podľa neho sa začína vyskúšaným schematickým rituálom - dobrým jedlom. Až potom privedie svoju partnerku do dobrej nálady. Rozsvieti sviečky a zoblečie ju. Miluje parfém, rád sa ponorí do vlasov partnerky, je zbláznený do typicky ženskej vône. Keď je správne vzrušený, reaguje nervózne, už nechce čakať. Nie je to zlé, pretože patrí k mužom, ktorí majú v láske veľkú výdrž. Po vyvrcholení je takmer neprítomný, akoby na svoju partnerku zabudol. Je to obdobie, okamih, kedy čaká, že milenka bude láskyplná a nežná. Potom sa prebúdza veľmi rýchlo k novej aktivite. Z jeho úst však nevyjde ani hláska. Čaká, že ho partnerka pochváli.
Navonok je prísnym puritánom. Bojuje proti úpadku mravov, zbiera podpisy proti erotickým salónom. O sexe sa v jeho prítomnosti nemôže hovoriť. V tajnosti ho však sexualita veľmi zamestnáva. Jeho triezvy rozum mu bráni primitívne sa "spustiť", klesnúť, srdce však túži po nežnostiach. Jeho ješitnosť si vyžaduje, aby bol v tejto oblasti tým najväčším. Je to komplikovaný typ, nezriedka vybočuje z vychodených chodníčkov, buď uniká do sexuálnych aktivít, ktoré môže robiť bez svedka a bez partnera, alebo tajne pozoruje, čo zmieta s ostatnými. Rád číta pornografické časopisy. Vypočítavo pristupuje na sobáš z rozumu, ktorý mu prinesie výhody a zisk. Z izolácie ho môže vyviesť len múdra a obozretná žena, ktorú si sám zvolil. Žiadneho iného muža nie je potrebné natoľko viesť, ako práve tento typ.
Nemožno ho postaviť pred hotovú vec, to by on, plánovač lásky, nezniesol. Na druhej strane neočakáva nič iné, než podnet a pomoc, za ktorú vie byť vďačný. Keď konečne pochopí, že to, čo prebieha v jeho chladnej fantázii vôbec nie je "špinavé" alebo "zvieracie", môže sa stať najlepším a najvášnivejším partnerom, akého si vôbec možno predstaviť. Potom sa pre svoju milenku obetuje a dá jej všetko, čo má. A spravidla je to veľmi veľa. Netreba sa mu vešať na krk, stačí ho len vylákať z ulity.
Čo očakáva do partnerky?
Má vysoké nároky, avšak partnerka ich nesmie mať. Rád malicherne vytýka, ale sám neznesie žiadnu kritiku. Odmietnutie v posteli môže spôsobiť, že sa nadlho alebo úplne stáva impotentným. To isté sa môže stať, keď je partnerka príliš nenásytná. Jeho erogénnou zónou je brucho.
S mužom - Pannou môže byť žena najprv v láske sklamaná. Ale deň po dni, rok po roku sa to mení, prehlbuje iba trpezlivosť, pretože sa neustále rozvíja.
Žena - Panna
Je to znamenie neobyčajne krásnych, ale osamelých žien. Muži sa tlačia do ich priazne, ale narážajú na pevnú závoru. Myšlienka položiť ženu - Pannu na kríž sa rovná temer zločinu, dokonca k zneucteniu. Je považovaná za kus ľadu, menej ako ostatné ženy potrebuje lásku a nežnosť. Je to silná bytosť, ktorá nepotrebuje partnera, o ktorého by sa mohla oprieť. Ovláda svoj život sama. Sexualita je pre ňu kúzelná ozdoba, ale nie šťastie samotné.
Rozkoš je pre ňu tabu, niečo, čo môže nastať iba v najtajnejšej skrytosti. Telesné spojenie považuje za živočíšny akt, potrebný na počatie. Nechápe, prečo ostatní narobia okolo sexu toľko kriku. Láska je pre ňu niečo vznešené.
Avšak pozor! Takto žena - Panna iba hovorí, snáď i takto myslí, ale to je iba jedna jej stránka. Kto ju berie takúto, mýli sa. V kuse ľadu koluje horúca krv. Kto ju chce vzrušiť, získať, potrebuje veľa trpezlivosti. Keď sa mu to podarí, narazí na vulkán, ktorý už nemožno skrotiť. Nájde ženu, ktorá stelesňuje všetko, len nie prudériu. Prejaví sa ako odvážna, zmyselná, pozemská bytosť, ktorá dodrží to, čo ostatní iba sľubujú.
Žena - Panna je veľmi sebavedomá a egoistická.
Ako miluje žena Panna?
Navonok vystupuje ako prudérna. Posmieva sa ľuďom, ktorých ovláda sex. Rada pôsobí ako intelektuálka - je chladná, odmietavá, nemožno sa k nej priblížiť lichôtkami. Ľahko ich zneváži ponižujúcou poznámkou. Ak sa však objaví ten, ktorý sa ukáže ako dobrý spoločník, ktorý hravo odráža slovný duel, vzbudí u nej záujem. Ešte horšie je, že nevidí veci, ktoré sa jej týkajú také, aké sú, ale také aké ich chce mať. V láske odmieta všetko náhle, prekvapujúce, nepredvídateľné. Nie je vhodné sa jej zmocniť v aute, alebo nedajbože, ju ťahať do krovia. Potrebuje správne tlmené osvetlenie, zapálenú sviečku, príjemnú hudbu, dobré jedlo, ešte lepšie pitie a lákavú, zvodnú posteľ, S posledným kúskom bielizne odloží dámu, aby sa stala bezprostredným dieťaťom prírody. A potom sa sústreďuje iba na to jediné, vychutnáva si šťastie až do dna, nezaprie v sebe labužníka.
Miluje nekonečnú predohru, oddiaľuje spojenie. Žiadna iná žena nie je tak rýchlo opäť vo svojich šatách ako žena - Panna, ktorá ihneď prejde na inú tému. Nezriedka využíva tento okamih práve na to, aby z partnera vylúdila niečo zvláštne, utajované,
Čo očakáva od partnera ?
Cíti sa byť dobrá pre každý typ muža a dáva mu to patrične najavo. Nepotrebuje žiaden otcovský typ, na ramenách ktorého by sa mohla vyplakať. I keď je krajšie mať muža, ktorý jej spôsobuje rozkoš, často sa vie uspokojiť sama. Chce muža celého, nielen jeho telo. Práve táto žena patrí k tým, ktoré si vedia potešenie aj kúpiť. Vyhľadajú cudzieho mladíka, zaplatia mu a všetko je zabudnuté.
Jej erogénnou zónou je brucho, najmä okolie pupka. Len zriedka možno vidieť túto ženu v jednodielnych plavkách. Rada ukazuje bruško. Najväčšie potešenie jej spôsobuje, keď jej ho partner natiera vonnými olejmi.
Žena - Panna je božská pre labužníkov a znalcov!

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:34

Váhy
24.9.- 23.10.
Vládnuca planéta: Venuša
Živel: vzduch
Priaznivé dni: streda, piatok
Nepriaznivý deň: pondelok
Farba: bledomodrá, svetložltá, biela a čierna
Kov: meď
Z astrografie im prináleží: Lýbia
Kľúčové slovo: vzťahy
Z rastlín im prináleží: ľalia, šípková ruža, azalka, osika
Z kameňov im prináležia: chryzokol (prináša harmóniu a mier), jaspis (upevňuje vieru k dosiahnutiu cieľa), ružový korál (uľahčuje vyváženosť vzťahov k druhým) jadeit (učí ich väčšej múdrosti srdca a prehlbuje ich emocionálne väzby), akvamarín (prehlbuje intuitívne chápanie) ružový turmalín (vedie ich lásku k božej podstate bytia), asterický zafír (Váhy naladí na vesmírnu harmóniu).
Keď majú Váhy dobre ožiarené planéty: budú veselí, nenútení, s prirodzeným postojom k životu, ale vždy trošku ľahkomyselní a požívační.
Keď majú Váhy zle ožiarené planéty: budú vyhľadávať povrchnú zábavu, klásť dôraz na vonkajšiu formu, módu a svetáctvo.
Aké sú
Váhy, ako emblém času a Saturna udržiavajú rovnováhu medzi dĺžkou dňa a noci, medzi svetlom a tmou. Pre alchymistov, hermetikov a kabalistov Váhy predstavujú dualitu tela a ducha, zeme a neba. Ideálom Váh je nikdy sa nikoho nedotknúť a za každú cenu sa vyhnúť roztržkám. Nerozhodnosť, neistota, postup a ústup, jeden krok dopredu a jeden dozadu, to sú Váhy, ktoré prepadajú panike pri nutnosti voľby. Veľa ľudí hovorí, že Váhy znamenajú lásku, krásu a svetlo. Sledovali ste niekedy váženie na starých váhach? Viete, čo predchádza konečnému stavu aby sa obidve strany vyrovnali? Najprv je dole jedna, potom druhá strana. Skáču hore-dole, kým sa nevyrovnajú. Takže človeka v znamení Váh si ťažko predstaviť ako dokonale pokojnú, vyrovnanú a láskavú osobnosť. To je len jeho polovica. V druhej môže byť otravný, hádavý, tvrdohlavý, nepokojný, deprimovaný a zmätený. Než dosiahne rovnováhu, vždy predchádza obdobie kolísania.
Váhy majú zvyčajne príjemný výraz, príjemný hlas a často plné krivky. Inštinkt pre zachovanie duševného zdravia udržuje Váhy fit. Najväčšou hrozbou pre ne je akékoľvek preháňanie. Charakter Váh sa skladá zhruba z rovnakých dielov vľúdnosti, láskavosti, spravodlivosti, tvrdohlavej hádavosti, filozofixckej logiky a nerozhodnosti. Váhy milujú harmóniu a zriedkakedy uniknú vplyvu umenia.
Choroby a čomu by sa mali vyhnúť
Toto znamenie trpí na ochorenie ľadvín, močových ciest, štítnej žľazy a bederných kĺbov. Váhy musia viac ako iné znamenia piť dostatočné množstvo nealkoholických nápojov. Nemali by jesť nadmerne korenenú stravu, alkohol, kakao, čokoládu, prepálené tuky, minútky a mastnú stravu. Pozor na alkohol, hazard a závislosť na drogách. Potrebujú veľa ústretovosti, trpezlivosti a vnútorného pokoja. Stáť za rodinou, vlastným názorom, nedať sa vytočiť nepriateľom, ba ani priateľom. Snažiť sa porozumieť vlastným citom, myšlienkam, nekomplikovať si život radami iných. Váham tiež prospieva striedanie prostredia a klímy, návšteva múzeí a divadiel. Pre Váhy je dôležité cvičenie, pravidelný pohlavný styk a bylinkové čaje.
Váhy na 12 spôsobov:
Baranovité: politik, prednášateľ, poskok, rebel, vševedko.
Býkovité: neradi si pália prsty, sú opatrné, vyčkávajúce a premýšľavé.
Blížencovité: bohém, diplomat, sympatické, nápadité, snaživé.
Rakovité: trpezlivé, spravodlivé, idealistické, konšpiratívne, citlivé.
Levovité: príťažlivé, milujúce prepych, inšpiratívne, láskavé.
Pannovité: sudca, programátor, znalec vecí, odvážlivec.
Váhovité: intuitívne, neisté, zásadové, intelektuálne, fair play.
Škorpiónovité: zlostné, hádavé, agresívne, zaujímavé, humorné.
Strelcovité: smelé, zdatné, ľudoví rozprávači, cestovatelia.
Kozorožcovité vodcovské, presné, podozrievavé, realistické, s presným úsudkom.
Vodnárovité: optimistické, citlivé, vyberavé, so šarmom.
Rybovité: chúlostivé, neprispôsobivé, melancholické, sebaľutujúce sa.
Váha muž
Má iskru v oku a dobre sa oblieka. V životne dôležitých otázkach sa rozhoduje veľmi dlho. Je citlivý a analzuje dôsledky. Jeho myseľ je roztekaná, nespokojná a náročná. Hlučná zábava ho unavuje, neznáša zmeny. Prial by si byť slobodný, nezávislý, voľne dýchať a žiť. Lipne na svojich deťoch, často žije v manželskom nesúlade, lebo sa vytratia jeho milostné ideály, ale žije pre deti. Ako svokor rád oslňuje, ale nedáva najavo svoje city a emócie. Ako milenec obdivuje ženy a má v sebe túžbu každú krásku poznať.
Váha žena
Nosí v sebe hádanky, je vtipná, očarujúca ale stále so sebou nespokojná. Priala by si pohnúť dejinami a vytvoriť budúcnosť k svojmu obrazu. Je to veľká bojovníčka za spravodlivosť. Nerada sa háda. Ako matka je poriadna a veľmi o svoje deti dbá. Ako svokra si cení zlatú strednú cestu a solídnosť. Je snaživá a hlavne neobťažuje. Svojimi blízkymi sa rada chváli, ale ak nespĺňajú jej predpoklady, nepredstaví ich ani domovníčke. Ako milenka je romantická, plná elánu, ale pozor, niekedy flirtuje len preto, aby ukázala, že to dokáže.
Váha nadriadený
Je to obyčajne spravodlivý šéf, ktorý nesedí iba za precovným stolom. Rozhoduje sa pomalšie. Rád sa pýta na názor ostatných. Šéf Váha vytvára harmonické vzťahy na pracovisku.
Váha podriadený
Je schopný a citlivý. Neznáša dusnú atmosféru. Jeden deň je aktívny, druhý deň leňoší, ale úlohy si vždy dokončí. Je nápaditý a tvorivý, vždy sa na neho môžete spoľahnúť.
Erotika /verte – neverte/
Váhy sú elegantné a šarmantné s pokojným správaním sa. Navonok. Vo vnútri túžia po emóciách a zábave. Nuda stereotyp ich vedie k úvahám o záletoch. K získaniu objektu svojho záujmu obyčajne nepotrebujú vydať veľa energie, stačí naznačiť. Pretože Váhy nie sú ohnivé, ale vzdušné znamenie, vášnivý temperament nahradia vynaliezavosťou. Možno by boli ešte väčšími záletníkmi, ale predsa len sa obávajú komplikácií, ktoré by mohli po ich neuvážených činoch nastať a keďže majú radi harmóniu.
Váhy – Muž
Disponuje bohatou fantáziou
Jeho vystupovanie je elegantné, galantné. Vie presne, čo sa patrí a sluší, čo od neho ženy očakávajú. Nenecháva hrať svoje svaly, ale šarm, je absolútny gavalier. Ženy obľubujú tento typ muža, pretože sa rád prispôsobuje a nepokúša sa dominovať. Obklopuje sa krásou a hodnotnými vecami. Ostatní muži ho považujú za „panáčika“, ktorý sa pri tanci vykrúca len preto, aby sa zapáčil. Pri tomto úsudku však významnú úlohu hrá závisť. Tí ostatní to totiž tak dobre nevedia... Žena môže mať za sebou tisíc sklamaní a opäť sadne na lep mužovi – Váhe. Z tohto znamenia pochádza aj najviac sobášnych podvojníkov a lovcov vena. Obchodu s láskou sa nemusí vôbec učiť, bol mu vložený už do kolísky. Nie je baran, ktorý ohnivo a útočne dobýja pevnosť... Naopak, brány sa mu otvárajú skôr, než na ne zaklopal. So ženou môže chodiť týždne na prechádzky, tancovať, obletovať ju bez toho, aby sa jej dotkol. Taktika, ktorá privádza mnohé ženy k šialenstvu, mnohé preňho úplne strácajú hlavu. Imponuje tiež korektnosťou, ktorá neskôr môže ženám liezť na nervy. Vyžaruje z neho vždy niečo noblesné. Dokáže ženám ustlať na zamate – a je mu všetko prepáčené, zabudnuté.
Jeho láska nie je žiadne vzrušujúce dobrodružstvo, ale záležitosť, ktorá prebieha podľa istých zákonov a pravidiel, a predsa nebude nudná. Disponuje nesmierne bohatou fantáziou. Neúnavne hľadá, čím by kráľovnu svojho srdca urobil šťastnou.
Ako miluje muž – Váhy
Všetko musí prebiehať hladko. Nebojuje, ak je iba malá vyhliadka na úspech. Keď sa objaví rival, stráca záujem, radšej ustúpi. Neplače za stratenými šancami, veď existuje toľko nových! V láske sa snaží, tak ako aj v iných veciach, byť perfektný. Neznáša polovičatosť. Žiadna láska pod perinou, musí mať slávnostný ráz. Možno aj preto sa miluje tak zriedka, ale potom o to silnejšie. Veľký dôraz kladie na lesk. Na svetlo, pohodlnosť, teplo, dobrý nápoj, ktorý povznáša a uvoľňuje. To všetko pripravuje starostlivo, pretože nemá rád akékoľvek prekvapenia. Keď príde vytúžená chvíľa, čaká na jej šou. Chce sledovať každý pohyb partnerky. Milostný akt preňho znamená len telesné spojenie, ale obojstranné vychutnávanie slastí. A v tom je vynaliezavý, skúša všetko. Má rád, keď lásku môže prežívať pred zrkadlom. Partnerka chce maximálne vyhovieť.
Čo očakáva od partnerky
Predovšetkým – žiadne problémy, žiadne scény. Svet musí byť v dokonalom poriadku. Partnerka nesmie reagovať podráždene, keď ju občas aj odmietne. Jeho erogénnou zónou sú boky a zadná časť tela. Je veľmi citlivý, najmä na oblasť obličiek. Mnohí muži tohto znamenia pociťujú nesmiernu slasť, keď sú bití po zadku, samozrejme, ide o hru, nie o bolestivé tlčenie.
Muža tohto znamenia možno zviesť veľmi ľahko, ale už vôbec nie je ľahké si ho udržať. Nemá rád žiarlivostné scény. Keď poškuľuje po „susedových čerešniach“, treba mu dokázať, že tie doma sú omnoho sladšie.
Muž – Váhy chce vidieť v každej žene dámu.
Váhy – Žena
Rada hrá prvé husle
Kto by si nenechal popliesť hlavu týmto stvorením? Kto by neveril, že našiel prítulné, zamatovo hebké mačiatko, ktoré nemá v hlave nič, len hravé lichôtky? Avšak pozor! Toto sladké stvorenie vás zbalí skôr, než pochopíte, o čo vlastne ide. Často na všetko prikyvuje s nevinným, takmer naivným detským pohľadom, a pritom si robí, čo chce. Väčšinou pravý opak toho, čo hovorí. Nie násilne, nie tvrdohlavo, ale tak ľahko, samozrejme. Má svoj osobitý spôsob myslenia a dôjde s ním kupodivu ďaleko! Nemožno na ňu ísť logicky. Keď jej dokonca stekajú po tvári slzy, ako drahocenné perly, to je dôkaz, že už dávno zvíťazila. Kto by jej mohol odporovať alebo sa na ňu dokonca hnevať? Muži ju nazývajú potvorou iba v jej neprítomnosti, ale akonáhle sa objaví, poletujú okolo nej ako včely. Žena – Váhy má povesť neužitočnej. Dokáže celé hodiny presedieť pred zrkadlom, má rada pekné šaty a vždy objaví to, čo jej v šatníku chýba.. Všetko pre krásu, pre jej štýl, módny efekt. Potrebuje byť obklopená krásou. Svoj cieľ dosiahne vždy a bez veľkých nákladov, pretože je šikovná, prakticky nadaná a má bohatú nápaditosť. Jej partner má byť pestovaný s dobrými spôsobmi. Láska musí byť aranžovaná vkusne, štýlovo. Od galantného pobozkania ruky až k dramatickému padnutiu na kolená, inakšie u nej iskra nepreskočí. Chce byť uctievaná a obdivovaná. Pred svojho partnera sa postaví vždy novoupravená, ale bez odevu, zato zahalená do drahých parfémov. Je zamilovaná do svojej zamatovej pokožky, o ktorú sa toľko stará! Vráska, či šedivý vlas ju dokážu priviesť do zúfalstva. Rovnako rozhodne a nezadržateľne retušuje aj svojho priateľa tak, aby zodpovedal jej predstavám.
Ako miluje žena – Váhy
Má rada najvyberanejšie jedlá. Nezáleží jej na tom, aby bol muž mimoriadne aktívny. Láska pre ňu znamená jemnosť, perfektnosť. Neznáša „hopla-sex“, potrebuje sa naň dôkladne pripraviť. Predohra je pre ňu veľmi dôležitá. Tu rada preberá iniciatívu. Miluje nežnosti, jemné dobývanie. Partnera priam hýčka. Žena – Váhy je fixovaná na jedného muža, to jej však nebráni ukazovať sa aj s iným.
Čo očakáva od partnera
Mal by byť rojkom, nadšencom, ktorý vie lichotiť. Ona síce hrá prvé husle, ale nechce vládnuť. Často hľadá typy mládencov, ktorí nikdy nedospejú. Musia ju v každom prípade rešpektovať. Dokáže byť veľmi žiarlivá, nemá však pochopenie pre žiarlivosť toho druhého. Ak si ju chce partner udržať, musí s ňou navštíviť aj nudistickú pláž. Jej erogénnou zónou sú kríže a zadoček. Obľubuje tesné, priliehavé prádlo.
Žena – Váhy potrebuje nápaditého, ale nežného ctiteľa.

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:35

Škorpión
24.10. - 22.11.
Vládnuca planéta: Pluto a Mars
Živel: voda
Priaznivé dni: štvrtok a piatok
Nepriaznivý deň: utorok
Farba: hnedá, červená a fľašková zelená
Kov: oceľ a železo
Z astrografie im prináleží: Rím
Kľúčové slovo: regenerácia
Z rastlín im prináleží: céder, narcis, jarabina, broskyňa
Z kameňov im prináležia: hematit ( dáva mu miernosť), krvavý jaspis(silu, múdrosť, tvorivosť), malachyt(schopnosť regenerovať a uvoľniť sa), obsidián(pomáha mu prežiť nevyriešené emocionálne záležitosti), ametyst(učí ho obetavosti), rubín(zušľachťuje jeho sexuálne túžby).
Keď majú Škorpióni dobre ožiarené planéty: Nezávislí, energickí a rozhodní. Súmajstrami pera a veľmi dobrými psychológmi. Majú dobre vyvinutú predstavivosť a inteligenciu.
Keď majú Škorpióni zle ožiarené planéty: Prejavujú sa ako zákerní ľudia, schovávajúci sa len aby mohli napadnúť neprajníka. Sú nevypočitateľní, náladoví a vedia sa surovo pomstiť. Na uznanie sú pyšní, vyhľadávajú spoločnosť ľudí nižšej úrovne, predpokladajúc stály obdiv, pochvalu a úctu.
Akí sú
Na škorpiónovi vás upútajú oči, jeho uprený pohľad. Nedajte sa však vyviesť z miery, ostante pokojní a on nad vami nevyhrá. Škorpión má totálne ego. Urážky sa od neho odrazia a komplimenty s ním nehnú. Väčšinou je fyzicky silný, akoby s kamennou tvárou. Emócie nedáva najavo. Ak vám povie niečo škaredé, vážte si to, toto znamenie je veľmi úprimné.
Škorpióni sú riadení energiou Pluta, takže stretnutie s nimi môže byť niekedy bolestivé. Vždy však pomáhajú chorým a zúfalým. Takzvaní noční Škorpióni vyhľadávajú temné stránky života, denní sa ničoho nezľaknú a zvládnu akýkoľvek úder. Ako priateľ je škorpión tým najloajálnejším človekom. Za priateľov, príbuzných a milované osoby by položil život. Pamätá si každú urážku a nespravodlivosť. Svoje vnútro nikomu neotvorí, ale vás bude nútiť k tomu, aby ste odhalili svoje. Obvykle pracuje v plnom nasadení.
Choroby a čomu by sa mali vyhnúť
Alkoholu, drogám, hazardu, výškám a ohňu. Škorpióni sú veľmi dobrí detektívovia ale nevedia odhadnúť nebezpečenstvo. Ničí ich ľahostajnosť, nevyjasnené vzťahy a lži. Veľmi im môže uškodiť tvrdohlavosť. Škorpióni majú veľmi premenlivý osud.
Škorpión musí byť stále zamestnaný, je veľmi dobrým a citlivým médiom. Škorpióni majú sklon rozkazovať druhým, a preto je potrebné aby sa naučili byť tolerantní, trpezliví, inak budú väčne nespokojní.
Škorpióni na 12 spôsobov:
Baranovitý: bystrý, intrigán, intelektuál, všeumelec, mudrlant, pracant.
Býkovitý: nezmar, škodoradostný, vynálezca.
Blížencovitý: vášnivý, rozhodný, rafinovaný, herec.
Rakovitý: agresívny, vzťahovačný, zmyselný, zábavný, pokrytecký.
Levovitý: revolucionár, žiarlivec, milenec, zlostný, húževnatý.
Pannovitý: mystický, pobožný, mnohostranný, senzibil, liečiteľ, učiteľ.
Váhovitý: hádavý, slobodomyselný, humorný, mysliteľ, šikovný.
Škorpiónovitý: nebezpečný, pomstychtivý, agresívny, hazardér, slávoman, budovateľ.
Strelcovitý: temperamentný, vynaliezavý, strhujúci, velikášsky, citlivý.
Kozorožcovitý: dominantný, sebecký, zádumčivý, vzrušivý, odvážny, tvrdohlavý.
Vodnárovitý: konfliktný, netrpezlivý, duchom neprítomný, mystický, nežný.
Rybovitý: prispôsobivý, ochraňujúci, milujúci, neposedný, majetnícky, žiarlivý.
Škorpión muž
Má prenikavý ale aj nežný pohľad. Je vytrvalý, pracovitý, náruživý, vášnivý aj statočný. Býva zábavným spoločníkom a bojuje za všetko správne. Ak sa mu zapáčite, zahrnie vás priazňou, starostlivosťou a lichôtkami. Ak má muž Škorpión doma poriadok, teplé jedlo, je spokojný a nemusí byť neverný, hoci sa to o nich často hovorí. Ako otec miluje svoje deti až opičou láskou. Snaží sa im zametať cestu pokiaľ to ide a stále ich tlačí dopredu. Aj po rozvode sa snaží kontrolovať svoje deti a dávať im príkazy. Ako svokor bude vnukov vodiť do múzeí a galérií a oni sa od neho dozvedia veľa zaujímavých vecí. Nikdy neprekročí spoločenskú hranicu.
Škorpión žena
Je obdarená úžasným temperamentom, odvahou a bystrosťou. Miluje dobrodružstvo. Má dar irónie a nikdy neviete, na čom s ňou ste. Jej chladnokrvnosť, odhodlanosť a nebojácnosť sú rovnako jej kladmi, ako aj zápormi. Snažte sa s ňou žiť v zhode a nezabudnite, že na navybavené účty nikdy nezabudne, ani po rokoch. Ako matka je poriadkumilovná, čistotná a dobre varí. Dieťaťu je skvelou oporou. Manžel a deti ju však musia počúvať na slovo. Ako svokra bude k vám presne tak slušná, ako vy k nej. Ak si ju chcete získať, zastante sa jej, keď jej druhí ubližujú. Býva poverčivá, nábožensky založená, mystická a pomstychtivá. Miluje domáce zvieratá a ak tým jej domácim mláčikom kúpite darčeky, určite si ju získate.
Škorpión nadriadený
Je múdry, prezieravý, snaživý a chytrý. Pozná vašu náladu, silu i slabosť. Dokáže sa vžiť do vašej situácie. Nemá rád dlhé reči a stereotyp. Je rodený taktik. Ak sa mu zapáčite, pomôže vám, inak vás zavrhne. Vždy je rozvážny a hneď si spočíta, koľko mu prinesiete. Má rád lichôtky a neznáša, keď ho v praáci niekto predčí alebo mu ublíži. Neexistuje problém, ktorý by nevyriešil.
Škorpión podriadený
Netreba ho poučovať, ani mu rozkazovať, vie kde je potrebné sústrediť sily. Charakterizuje ho samostatnosť, uzatvorenosť a cieľavedomosť. Má hrdosť šľachtica a podľa toho, ako sa budete vy správať k nemu, tak aj on k vám. Nečakajte od neho poklony. Svoju prácu si vždy perfektne odvedie, upozorní na nedostatky, mnohé zlepší, ale svoje záujmy si obháji aj pred samotným šéfom. Základným pravidlom je podriadeného nerozčúliť.
Erotika /verte – neverte/
Napriek svojmu renomé o sexualite, nie sú Škorpióni až takými záletníkmi. Do milostného vzťahu sa pustia len za predpokladu, že to neohrozí ich pozíciu či už v zamestnaní, alebo v trvalom zväzku. Škorpióni neznášajú stereotyp, či milovanie z povinnosti, preto sa môže stať, že inde hľadajú to, čo doma nenájdu. No i tak musia cítiť k druhému pohlaviu akú - takú náklonnosť a nesmú hroziť veľké komplikácie. Takže záletníkmi sú, ale opatrnými.
Škorpión – Muž
Muž závratných rozkoší
Žije stále medzi dvoma svetmi – medzi nebom a peklom, medzi dneškom a zajtrajškom. Neexistuje extrém, ktorý by nechcel vyskúšať. Muž – Škorpión je ako doktor Faust, tým najpovrchnejším a zároveň aj najhlbokomyselnejším človekom. Bezpochyby existujú muži, ktorí vedia lepšie urobiť ženu šťastnou, ale ani jeden nie je schopný viesť ju až do takých závratných rozkoší. Nikto nemá takú širokú škálu citov, ako muž – Škorpión. Nie je len zmyselný, ale aj nadzmyselný. Mnohé vytuší, vystopuje. Žena sa pred ním nemôže pretvarovať. Možno sa domnievať, že ide o obtiažneho človeka, ale nie je tomu tak. Takým je len pre tých, ktorí ho nedokážu pochopiť, pre slabých, ktorí majú strach. V každom prípade je pohodlný, ale nenechá sa viesť. Kto si s ním začne, nekúpil med, ale korenie. Nenarodil sa pre pustovnícky život, bez lásky by totiž nemohol existovať. Jeho nestála, prchavá povaha potrebuje oporu. V láske je neobyčajne citlivý a v sexe jeden z najzdatnejších. Pôsobí ako tichá voda, ale v ňom to vrie.
Ako miluje muž – Škorpión
Nie je galantným mužom, ktorý by ženám rytiersky dvoril. Prichádza a chce ju mať. Takmer urážajúco, priamo. Akonáhle spozná vzrušujúcu ženu, je pod vysokým napätím a už ho nič neudrží, aby nešiel za svojím cieľom. Nepotrebuje sa pre milostnú hru naladiť, žiaden alkohol na odstránenie zábran, žiadnu osobitnú atmosféru. Ženu nepovažuje za partnerku, ale protivníka. Nemyslí na jej šťastie, ale na svoj triumf. Je ako explózia, bez ohľadu a prílišnej citovosti. Rafinovanú spodnú bielizeň s čipkami považuje za drahé plytvanie. Jeho predohra je krátka, prudká, bez okolkov. Žiadne maznanie, láskanie. Ani jeden muž nie je taký húževnatý, ako práve on. U muža – Škorpióna neexistuje žiadna dohra, vždy len medzihra. Nezriedka je v hre aj náznak sadizmu. Sex považuje za privátny, gruppensex nepotrebuje.
Čo očakáva od partnerky
Často zakotví pri svojom type a potom ho už žiadna iná žena nemôže vzrušiť. Hľadá svoj ideál. Väčšinou sú to krehké, plaché bytosti. Vydesené oči na neho pôsobia ako magnet. Najviac mu však imponuje žena, ktorú preberie svojmu partnerovi. S čím väčším odporom sa stretáva, tým viac prenasleduje svoj objekt, aj keby za ním musel ísť až na kraj sveta. V milostnom spojení neočakáva mimoriadnu aktivitu, nežnosť len v medzifázach. Jeho erogénnou zónou je pohlavie. Celé telo koncentruje na toto centrum. Nemožno od neho očakávať nežnú lásku.
Muž – Škorpión netúži po háreme, ale po stopercentnej žene. Len tá, ktorá má odvahu sa mu pokoriť, môže nájsť svoje Šťastie.
Škorpión – Žena
Vulkán bez romantiky
„Má diabla v tele“, hovoria ženy narodené v inom znamení. Je v tom dosť závisti, žene – Škorpiónke nemôže žiadna konkurovať. Každý muž je ňou uchvátený. Kde sa objaví, je potrebné vlastného partnera spútať reťazami. Fascinuje dokonca aj svätca. Pritom nie je agresívna, alebo stále „na love“. Patrí k najvernejším partnerkám. Keď sa zamiluje, pozná iba toho jediného. Žiarlivo stráži každý jeho krok a v prípade nevery je schopná vyškriabať mu oči.
Nehľadá sexuálnu aktivitu, veď ona je stelesnená, nefalšovaná sexualita. Už ako mladé dievča pozná jej moc, keď vidí, ako sa mladí i starší muži za ňou otáčajú. Každý sa pokúša dotknúť sa jej, akoby bola magická. Nie je dieťaťom, ktoré treba chrániť, ani bezmocnou bytosťou, čo potrebuje oporu. Je to žena sľubujúca mnohé rozkoše. Prezrádza to jej chôdza, spôsob, akým sa smeje, ako pohybuje rukami. Všetko je na nej sexi. Oplýva bohatým temperamentom.
Odovzdá sa taká, aká je, bezstarostne, o čom iné ženy iba snívajú. Táto silná zmyselnosť jej prináša potešenie, ale môže ju aj celú pohltiť. Dokáže urobiť zo života peklo najmä vtedy, keď sa nesplnia jej predstavy. Na druhej strane pociťuje najväčšiu slasť vtedy, keď je k láske nútená. Žena – Škorpión je vulkán bez romantiky. Žiadne nežnosti, žiadne zdržovanie. Je, ako sa vyjadrili starí Indovia, hladný lev, ktorý všetko zhltne a keď už nenájde žiadnu obeť, zožerie sám seba.
Ako miluje žena - Škorpión
Chce vyzerať chladne ako dáma, nežne, krehko. V láske však všetko stráca. K naladeniu sa nepotrbuje žiadnu kulisu, ani hudbu, ani porno časopisy. Láska je pre ňu vhodná kedykoľvek a kdekoľvek. V aute, kine, na lúke... Svoje prvé intímne skúsenosti získava veľmi skoro s vekovými vrstovníkmi. Nepotrpí si na predohru. Želá si lásku priamu, či je svetlo alebo tma. Neznáša pri tom divákov, svojmu partnerovi sa nerada ukazuje nahá.
Čo očakáva od partnera
Latku náročnosti si stavia vysoko, vyššie, než hociktorá žena. Nie čo sa týka vzdelanosti a peňazí, ale skôr pokiaľ ide o telesnú výkonnosť a silu. Necení si náhodné známosti a malé dobrodružstvá, nenechá sa ľahko dobyť, i keď rada odchádza z domu. Flirt je jej vášňou. Na verejnosti je úplne iná, ako v súkromí. Zakladá si na neprístupnosti. V láske sa však chce bez zábran rozdávať. Jej erogénnou zónou je pohlavie. Nepotrpí si v sexe na „umelecké kúsky“, ale na jednoduchý, poriadny sex. Ak partner nie je aktívny, chytá sa iniciatívy. V prípade, že zlyhá, pomôže mu. Len jedno nesmie – zaspať. Potom odchádza.
Žena – Škorpión je vulkán, ktorý veľa dáva, ale aj veľa potrebuje!

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:36

Strelec
23.11. - 21.12.
Vládnuca planéta: Jupiter
Živel: oheň
Priaznivé dni: piatok, sobota, nedeľa
Nepriaznivý deň: pondelok
Farba: fialová, iindigo, čierna a modrá
Kov: železo a cín
Z astrografie im prináleží: Kréta
Kľúčové slovo: hľadanie
Z rastlín im prináleží: mak, dub, buk, jasaň, lipa, bobkový list
Z kameňov im prináležia: chryzokol(pomôže im uplatniť duchovné znalosti v každodennom živote a ochraňovať prírodu), zelený avanturín(sprostredkuje mu pokoj a silu), chalcedón(pomáha mu k inšpirácii), obsidián)podnecuje jeho schopnosť nahliadnuť do svojho vnútra a sústrediť sa), opál(otvára mu srdce), tmavomodrý zafír(odvádza ho od povrchnosti a pomáha mu odkryť jadro jeho osobnosti).
Keď majú Strelci dobre ožiarené planéty: Sú aktívni.
Keď majú Strelci zle ožiarené planéty: Sú nervózni.
Akí sú
Strelec symbolizuje mytologickú postavu Kentaura – z polovice človek, z polovice zviera. Zahŕňa v sebe prudké a chlípne pudy s najvyššou duchovnou mocou. Jeho vášne, ktoré ho ženú k orgiám, nevylučujú rytiersky charakter, ovládajúci a krotiaci slepé a barbarské podnety. Strelec vyzýva na cestu k dobrodružstvu, k neznámym obzorom a neohraničeným priestorom. Je impulzívny, úprimný, nepokojný, veľorysý ale aj nenásytný. Miluje prírodu, zvieratá a pohyb. Vyznáva nezávislosť a slobodu. Má veľmi dobrú pamäť a k druhému pohlaviu sa správa nekonvenčne. Strelci radi jedia a pijú, radi obdarúvajú svojich priateľov. Radšej dary dávajú, než ich sami prijímajú. Majú ostrý jazyk. Niektorí sú silní a neohrabaní, ale veľa z nich sa radí medzi špičkových športovcov, politikov a hudobných skladateľov.
Choroby a čomu by sa mali vyhnúť
Strelec si musí dávať pozor na úrazy, často ho môže trápiť reumatizmus, kŕčové žily, angíny a zápaly. V neskoršom veku vďaka permanentnému rozčuľovaniu sa majú ťažkosti s krvným tlakom. Bez riadnej prípravy by nemali šplhať do výšok. Alkohol im neporadí v chúlostivých otázkach. Strelci by nemali chcieť byť za každú cenu stredobodom pozornosti, musia sa naučiť krotiť agresivitu a náladovosť. Veľmi im pomôže rodinné zázemie a dobré vzťahy s priateľmi. Nesmú sa snažiť milované osoby prerábať na svoj obraz.
Strelci na 12 spôsobov:
Baranovitý: Satirik, komik, pozorovateľ, senzibil, liečiteľ.
Býkovitý: Pokojný, záhradkár, roľník, pracant, srdečný, milý.
Blížencovitý: Spisovateľ, žurnalista, lovec, pištoľník, emotívny.
Rakovitý: Vytrvalý, vyberavý, exibicionista, stratég, mág.
Levovitý: Obchodník, manažér, bystrý, rečník, cestovateľ, aktívny.
Pannovitý: Sex-apeal, veselý, snaživý, duchovný, priekopník.
Váhovitý: Smelý, zdatný, výborný kuchár, úprimný, inšpiratívny.
Škorpiónovitý: Temperamentný, agresívny, velikášsky, strhujúci.
Strelcovitý: Chaotický, výbušný, meniaci svoje názory, precitlivelý, milý.
Kozorožcovitý: Športový, vzdorovitý, pracovitý, čestný, hravý.
Vodnárovitý: Mnohostranný, frivolný, praktický, zabávač, vyššie záujmy.
Rybovitý: Poslušný, vnímavý, rýchle sa rozhodujúci, veselý, chybujúci.
Strelec muž
Zábavný spoločník, pútavý rozprávač so zmyslom pre humor. Spoznáte ho podľa búrlivého, nákazlivého smiechu. Je rytiersky, má rád hudbu. Strelec dokáže dať do lásky všetko, čo k nej patrí. Je verný, ak ste verná i vy. Nie je ľahostajný k bolesti, utrpeniu a starým ľuďom. Ako otec je prehnane citlivý, starostlivý a neprestajne kontroluje, či jeho dieťa má, čo potrebuje. Kvôli svojej ratolesti sa postaví na hlavu a prezlečie aj za vílu Amálku, len keď sa jeho dieťa smeje. S deťmi sa dokáže vynikajúco hrať. Rozvedený otec určite bude mať pri sebe fotograffie detí, bude mu za nimi smutno a stretávať sa s nimi bude aj za najťažších podmienok. Ako svokor sa drží overených postupov. Pre vnúčatá dokáže vymyslieť neuveriteľne zábavné veci.
Strelec žena
Je krásna, prostoreká a nápaditá. Má dobrý postreh ale aj iróniu. V citoch rýchlo vzplanie. Strieľa odboka a nič pre ňu nie je nedosiahnuteľné. Dokáže byť výrečná, všetko na seba povie a má schopnosť získať pre svoje zámery okolie. Dokáže využiť cudziu priazeň. Keď nie je spokojná, tak poriadok nie je jej najväčší priateľ. Ako matka je veľmi starostlivá, dieťaťu by zniesla aj modré z neba, ale za predpokladu, že ju nebude obťažovať krikom. Dieťa sa s ňou nikdy nenudí, pretože má obrovský zmysel pre humor a nenahnevá sa, keď dieťa niečo rozbije. Hlavná vec keď je v pohode a zdravé. Váži si rodinný krb aj manžela, ktorý však musí byť mäkší ako ona, inak tento vzťah nevydrží. Ako svokra je obľúbená, nevyvoláva spory, situácie sa snaží riešiť s optimizmom. Občas neudrží jazyk za zubami a svoje výhrady ihneď vyklopí. Rozhodnutia svvojich potomkov plne rešpektuje.
Strelec nadriadený
Pôsobí trochu zmätene. Chvílku vás chváli a vzápätí urazí. Optimalny stred Strelcovi v úlohe šéfa chýba. Sám o sebe si totiž myslí, že je najlepší a vôbec nemá poňatia, čo sa vo vás odohráva. Na druhej strane vám ale rád pomôže v mnohých problémoch. Príkazy dáva majestátnym gestom s troškou humoru. Dokáže každému oponovať a lichôtky mu robia veľmi dobre. Má vynikajúce nápady tvorčieho ducha a dúfa, že ich niekto zrealizuje.
Strelec podriadený
Je realista, zaujíma ho mzda a nič nerobí polovičato. Snaží sa šéfovi zavďačiť drobnými pozornosťami a občas si rád zaklebetí. Sľúbi všetko, ale bohužiaľ, nie všetko môže splniť. Jeho silnou stránkou nie je presnosť, ale nikdy vás neoklame.
Erotika /verte – neverte/
Nerobia si veľkú hlavu, napokon tak ako v ostatných veciach, ani v otázke nevery. Ak sa vyskytne šanca a im vyhovuje, využijú ju. Strelci vyžadujú v manželstve voľnosť, aby sa mohli venovať svojim koníčkom a ak sa stane, že pri nich podľahnú fyzickej príťažlivosti inej osoby, nerobia z toho problém storočia. Od partnera očakávajú, že im odpustí, ale ak by chcel, aby sa pre tento prehrešok stali jeho vazalom, vzťah radšej ukončia. Milostné dobrodružstvá berú ako veľmi zábavnú hru.
Strelec – Muž
Vagabund lásky
Ženy by sa mu mali vyhýbať, namiesto toho naňho, vagabunda lásky, letia. I keď to znie neuveriteľne, milujú ho a vážia si ho aj vtedy, keď je už dávno za horami. Prečo? Sála z neho prudký, plný život. Je schopný o niekoľko minút položiť žene svojho srdca svet k nohám. Zostáva vždy tajuplný, nepreskúmaný, aj pre ženu, ktorá pri ňom zotrvá desiatky rokov. Ale nie vždy majú ženy pri tomto mužovi výdrž. Poniektorí rýchlo hádžu flintu do žita, a tak nikdy nespoznajú jeho mnohorakosť. Nie je typom, ktorý by sa oženil s priateľkou z materskej školy. Chce vzlietnuť vysoko. Jeho ciele sú pre obyčajných smrteľníkov šialenstvom, nenormálnosťou, on ich napriek tomu vytvára.
Aj v láske sa usiluje o extravagantnosť a nekonvenčnosť. Nie je svrčkom, ktorý myslí iba na to, kde sa pohodlne usadiť a založiť si obrovskú rodinu. Už samotná predstava mu naháňa hrôzu. Má rád kaviár, ešte radšej šampanské. Smeje sa síce rád a často, ale to klame. Nerád sa upína na jeden typ žien, veď inde môže existovať ešte zaujímavejší. Verí, že v každej žene odhalí niečo neznáme a nedá si pokoj, dokiaľ nepríde veci na koreň.
Ťažko ho je prekuknúť, svoju rolu hrá perfektne bez toho, aby jeho okolie niečo tušilo. Celé desaťročia môže mať pomer s jednou alebo viacerými ženami, vlastná žena to však nespozoruje. Je majstrom skrývania a zatajovania. Avšak úzkostlivo dbá o to, aby ženy, ktoré ho milujú, mu boli absolútne verné a oddané.
Ako miluje muž – Strelec
Nie je žiaden masochista, predsa však predstava, že je ženou mučený, patrí k jeho fantázii. Veľkej spoločnosti sa vyhýba. Nie je tanečník, i keď má hudbu rád. Najradšej sa k ženám približuje na tichých miestach, pri tenise alebo v príjemnej kaviarni. Jeho dvorenie je priame, komlimentmi neoplýva. Hovorí, čo si myslí, i keď to je zraňujúce. Lichôtky nepoužíva na to, aby dostal ženu do postele. Všetko musí mať svoj čas, správny okamih. Keď sa však s mužom – Strelcom vydáte do prírody, mali by ste vedieť, že ten okamih už prišiel... V láske je tento premenlivý človek vždy iný. Chvíľu nežný, potom ohnivý, hneď zasa pasívny. Jedno je však isté, veľa času na predohru nestráca. Má rád krátku, správne cielenú lásku. Pokiaľ možno, viackrát denne. Pomocné prostriedky nepoužíva. Láska ho láka v kúpelni, v trojici a tiež s inými mužmi a láska v alkoholovom opojení.
Čo očakáva od partnerky
Predovšetkým mu musí ponechať veľa slobody. Chce prichádzať a odchádzať bez toho, aby skladal účty. Žena, ktorá ho chce mať, si musí kadečo vytrpieť. Má pamäť ako slon, nikdy nezabudne na jediné zlé slovko. V láske musí partnerka často uplatniť svoju fantáziu. Najradšej by mal každý deň inú ženu. Dnes hebké mačiatko, zajtra prísnu, panovačnú ženu v topánkach, ktoré si ponechá aj pri milostnom akte.
Jeho erogénnou zónou sú stehná. Má rád, keď mu ich partnerka nežne hladká a bozkáva.
Muž – Strelec je excentrický, žene vie poskytnúť veľa, ale za predpokladu, že ho berie takého, aký je a že ho netúži prerobiť.
Strelec – Žena
Cestujúca po stopách lásky
Neexistuje žiadne slovo, ktoré by jej spôsobilo väčšie vzrušenie, ako slovo „cudzí“. Neznáme ju magicky priťahuje. Musí to poznať za každú cenu. Obyčajné, jednoduché prostredie takmer nevidí. Tak to je aj s láskou. Žena – Strelec nepovažuje lásku za bezpodmienečnú v živote. Láska zostáva variáciou, akoukoľvek krásnou na ceste za zážitkami, citovými dojmami. Neustále sa pozerá po zmene, po nových zážitkoch, skúsenostiach, čím sa mení z minúty na minútu. Kto miluje ženu tohto znamenia, miluje vždy inú ženu. Neznáša reprízy, iba premiéry... Chvíľu je nežná, hravá s jediným želaním – urobiť partnera šťastným, inokedy plachá, také nenásytná, žena-nymfa, ktorá by chcela za jedinú noc prežiť všetky výšky a hĺbky sexuality, aby už o niekoľko hodín na to zabudla a bola niekým úplne iným. Milovať ženu v znamení Strelca je úmorné, ale aj prekvapujúce, osviežujúce. Pôsobí ako elixír pre muža, ktorý obľubuje extravagantné skoky a ktorý sa nedopustí chyby držať sa jej ako kliešťa. Potrebuje slobodu. Každý pokus spútať ju, schovať, zamknúť, pokúsiť sa zmeniť, by znamenal koniec partnerského vzťahu.
Muž, ktorý sa považuje za dobrý priemer, mal by sa žene narodenej v znamení Strelca vyhýbať, pretože ona hľadá niečo neobyčajné. Najväčšie šance má cudzinec. Pôjde s ním kamkoľvek. Patrí medzi nestále ženy, ale iba vtedy, keď je v životnej situácii, z ktorej hľadá východisko. Na svojho partnera chce byť hrdá a čaká, že jej poskytne určitý luxus.
Ako miluje žena – Strelec
Nechá sa rada hladkať a bozkávať. Najmä vtedy, keď s tým vôbec nerátala. Pri milostnej hre to však považuje za márnenie času. Či za svetla alebo za tmy, v hotelovej izbe alebo na lúke, túži sa oddať. Nemiluje scény, ale improvizáciu. Pomáha si tiež alkoholom. Neznáša milenca, ktorý sa po orgazme otočí na druhú stranu, pretože až vtedy ožíva... Štvrtý orgazmus jej prináša uspokojenie.
Čo očakáva od partnera
Táto neúnavná a premenlivá žena u muža hľadá predovšetkým silnú ruku, ktorá by ju viedla a poskytla istotu. Jej názory nemožno brať vážne, mení ich každú chvíľu. Muž takejto ženy nesmie byť žiarlivý.
Jej erogénnou zónou je celé telo.
Na ženu – Strelca letia skúsení muži, vyžaruje z nej silný, veľasľubujúci erotizmus.

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:36

Kozorožec
22.12. - 21.1.
Vládnuca planéta: Saturn
Živel: zem
Priaznivé dni: pondelok, utorok, streda
Nepriaznivý deň: sobota
Farba: gaštanová, biela a čierna
Kov: olovo
Z astrografie im prináleží: Fenícia a Sýria
Kľúčové slovo: ovládanie
Z rastlín im prináleží: Indické konope, sedmokráska a topoľ
Z kameňov im prináležia: jaspis(podporuje jeho húževnatosť), adulár(zjemňuje jeho tvrdosť a pomáha mu dobre prežívať vzťahy k druhým), čierna perla(cez porozumenie rastie k vyššej dokonalosti), zelený a čierny turmalín(rozvíja cieľavedomosť a umožňuje prijímať duchovnú energiu, zelený mu pomáha priťahovať blahobyt a dobré zdravie), záhneda(uvoľňuje jeho veľmi silné štruktúry a odkrýva pred ním jadro všetkých vecí).
Keď majú Kozorožci dobre ožiarené planéty: Sú veľmi trpezliví.
Keď majú Kozorožci zle ožiarené planéty: Sú uzatvorení.
Akí sú
Prejavujú sa chladnokrvnosťou, pokojom a vytrvalosťou. Je to najtrpezlivejšie zo všetkých znamení. Jeho plány sú uvážené a premyslené. Kozorožec je zásadne konzervatívny, stelesňuje stabilitu, spoľahlivosť, stálosť a až neoblomnosť. Chladná, uvážlivá vôľa mu zabezpečuje pozoruhodnú kontrolu pri prekonávaní prekážok. Za príkrym správaním sa sa ale často skrýva veľmi bolestná citlivosť človeka, ktorý nedokáže vyjadrovať emócie a city. Kozorožec často na seba berie tú najťažšiu zodpovednosť, a preto sa lepšie cíti osamote, ako uprostred davu. Vplyvom vrodenej húževnatosti chce mať často poci moci a je aj veľmi pyšný. Pochopiť jeho charakter nie je ľahké. Kozorožca nájdeme všade tam, kde možno uplatniť ambície, alebo sa vzdelávať. Je to typ, ktorý dokáže rovnako dobre liezť po horách, ako po spoločenskom rebríčku. Bez ohľadu na tvar tela, vždy pôsobí dojmom, že je zakorenený do zeme. Žiadna z týchto osôb neunikne vplyvu Saturna – sebakázni a sebazapreniu,. Mnohé z nich majú silné nohy a nosia „rozumné“ topánky. Majú šikovné ruky, obvykle upokojujúci hlas a jemnosť, ktorá pôsobí presvedčivo. Kozorožci vytrvalo stúpajú hore, opovrhujúc skratkami. Rešpektujú autority a ctia si tradície. Očči nemajú uprené na hviezdy, ale pred seba, na zem. Aj keď ostatných pustia pred seba, napokon dôjdu do cieľa ako prví. Kozorožec nikdy nestrká nos do iných záležitostí. Praktický Kozorožec sa málokedy vrhne do obchodu alebo do manželstva, bez toho, že by bol finančne pripravený na to prvé a citovo na to druhé. Mnohí sa domnievajú, že toto znamenie je vypočítavé, ale Kozorožec volí rozumový prístup.
Choroby a čomu by sa mali vyhnúť
Najčastejšie zdravotné problémy bývajú spojené s krvným obehom. Trpí aj na žalúdočné ťažkosti a mal by sa doslova preplachovať tekutinami. Má často migrény, bolesti kĺbov a reumatizmus. Potrebuje dostatok čerstvého vzduchu, pohybu a musí sa mierniť v jedle. Kozorožci sa väčšinou dožívajú vysokého veku. Jednoznačne sa musí vyvarovať veľkej fyzickej i psychickej záťaži. Pre druhých platí, že Kozorožca by nemali prevychovávať, ale snažiť sa mu porozumieť. Tomuto znameniu najviac pomôže ústretovosť a humor.
Kozorožci na 12 spôsobov
Baranovitý: Je stále v opozícii, majetnícky, originálny, pracant, hrdý.
Býkovitý: Tvrdohlavec, grafoman, vážny, snaživý, zamračený.
Blížencovitý: Oportunista, charakterný, objaviteľ, snaživec.
Rakovitý: Netýkavka, nepresvedčivý, milý, priamy, náladový.
Levovitý: Ukrivdený, zábavný, majetnícky, snaživý, trpiaci sebaklamom.
Pannovitý: Plánovač, vypočítavý, neústupný, verný, horlivý, pracant.
Váhovitý: Rodený vodca s presným úsudkom, podozrievavý, realistický.
Škorpiónovitý: Dominantný, sebecký, vzrušivý, odvážny, zadumaný.
Strelcovitý: Športovec, vzdorovitý, pracovitý, čestný, hravý.
Kozorožcovitý: Zaťatý, veľmi pracovitý, tichý, pesimistický, dobrý.
Vodnárovitý: Intuitívny, prieteľský, spoľahlivý, schopný organizátor.
Rybovitý: Precitlivený, urážlivý, vzťahovačný, milujúci, oddaný.
Kozorožec muž
Je ostýchavý, silný a odolný. Príjemný, ale nesmierne ctižiadostivý. Málokto si uvedomí, že túži po obdive. Má zaujímavý, často ironický druh humoru. Vie výborne rozprávať vtipy. Málokto sa vie dostať do jeho vnútra a jeho základné povahové rysy nemôžete zmeniť. Kozorožci predstierajú, že môžu žiť bez komplimentov, ale v skutočnosti priam zúfalo potrebujú počuť akí sú dobrí, múdri, pekní a zaujímaví. Saturn akoby na neho pôsobil spätne. Keď je malý, tak je vážny, ale s dospievaním sa uvoľňuje a na staré kolená bude medzi rovesníkmi vyzerať najmladšie. Kež sa žení, tak s úmyslom, že je to na celý život. Rodinné putá sú pre neho posvätné, a tak nikdy nesmiete uraziť ani jeho matku, ani otca, ani súrodencov. Kozorožec si vyberie za ženu dievča, ktoré bude dobrou matkou, kuchárkou ale bude sa musieť dobre obliekať, byť inteligentná a správať sa podľa spoločenských pravidiel, až na záver skontroluje, či je pekná. Ako otec bude doslova stelesnením tohto slova. Bude vyžadovať úctu, poslušnosť, bude dbať o dodržanie pravidiel. Oplatí to oddanosťou aj sebaobetovaním. Nehrozí, že by trstenicu nechal odpočívať. Ako dedovia sú tými najlepšími na stráženie detí. Ako svokra si ho najviac uctíte úprimným priateľstvom, dodržiavaním tradícií a dobrým jedlom.
Kozorožec žena
Typická žena Kozorožec neexistuje. Môže byť koketná, ale aj ľadová, povznesená i skromná. Má jediný cieľ získať muža, na ktorého by bola hrdá a ktorý by bol dobrým otcom. Potrebuje bezpečné zázemie, autoritu, rešpekt a postavenie. Túto ideu očakáva od manželstva, alebo v kariére. V práci si o nej môžete myslieť, že je spokojná s ústraním, ale počkajte, koho povýšia. Jednou z najcennejších jej stránok je prirodzený pôvab a dobré spôsoby. Ženy tohto znamenia často trpia depresiami, ktoré vyvoláva strach z budúcnosti i rozpaky nad minulosťou. Potrebuje byť chválená, aby si uvedomila svoju hodnotu. Aj u nej platí to, čo u muža Kozorožca, že v detstve pripomínajú babičky a po vrchole života vyzerajú ako mladé ženy. Takisto platí, že muž, ktorý sa ožení s dievčaťom Kozorožcom si zoberie aj jej príbuzných. Deťom vštepí šetrnosť, ale aj úctu ku kvalite. Od detí bude očakávať zdvorilosť, úctu k starším ľuďom a naučí ich vyberaným spôsobom. Horúce bozky nebude rozdávať, no ťažšie by ste našli oddanejšiu matku. Ako svokra je veľmi energická, ale aj zraniteľná. Niekedy sa u nej prejavuje tendencia riadiť vašu domácnosť. Vtipy na vlastný účet neznáša. Nikdy ju neprerobíte na svoj obraz. Pretože si váži vzdelaných ľudí, bude v týchto aktivitách vždy podporovať svojich príbuzných.
Kozorožec nadriadený
Je prísny a spravodlivý. Príkazy a rozkazy dáva spoza stola. Najviac uznáva disciplínu, a preto často vydáva úsečné rozkazy. Uznáva silnejších, zatiaľ čo slabší ho nudia. Potrpí si na zdvorilé správanie sa, prispôsobivosť a ochotu. Sám je reprezentantom dobrých mravov a zdvorilosti. Neznáša sťažnosti a žabomyšie vojny.
Kozorožec podriadený
Správa sa nenápadne, ale je veľmi pracovitý. Nepletie sa do ccudzích vecí. O zamestnávateľovi sa vyjadruje s patričnou úctou. Vyhýba sa akémukoľvek spolčovaniu. Neodvráva, neodporuje, ale robí, ako najlepšie vie. Pre podnik je prínosom, lebo je naňho perfektné spoľahnutie. Je ctižiadostivý, ale nedáva to najavo. Povýšiť Kozorožca je to najlepšie, čo vedúci môže urobiť.
Erotika /verte – neverte/
Pôsobia chladne, lebo výborne vedia ovládať svoje city na verejnosti. Pravdou je, že dokážu poriadne vzplanúť. Ak si Kozorožec niekoho vyhliadne, tak sa premení v lovca, ktorý svoju korisť dostane. Azda preto ich nenadchne osoba, ktorú by hneď mohli získať. Rituál lovu je pre nich podstatný. Nepotrebujú si vytvárať zoznam svojich milencov a mileniek, ide im skôr o kvalitný zážitok. Ak sú v manželstve spokojní, nebývajú neverní. Keď sa dopustia nevery, zvyknú ich trápiť výčitky.
Kozorožec – Muž
Zmyselný majster ceremónií
Verne, spoľahlivo s absolútnym vedomím povinností sa stavia pred životné úlohy. Taktiež voči láske, ktorá je silnou stránkou jeho života. Má veľké nároky, neobyčajne vyžarujúcu silu pre druhé pohlavie. Jeho vystupovanie ženám veľmi imponuje. Ustavične sa obáva, aby príliš rýchlo a neuvážene nespadol do pasce a pritom si nezahatal cestu k pravému šťastiu. Svoju výraznú, silnú zmyselnosť má pevne v rukách. Skúša a zvažuje. Veľakrát sa stáva, čo uznáva až neskôr, že svojou váhavosťou si šťastie dávno prepásol... Nekriticky, nevyberane sa vrhne do každého príležitostného dobrodružstva, aby zmeškané rýchlo dobehol.
Muž – Kozorožec sa v spoločnosti netlačí do popredia, ale pôsobí skôr ako bdelý pozorovateľ. Je si istý sám sebou a vie, že ho len tak rýchlo neprekuknú. Opovrhuje prázdnymi zábavami. Nehovorí veľa a už vôbec nie o svojich citoch. Keď už niečo povie, tak to stojí za to. Keď sa mu žena páči, bude ju obliehať a neustúpi pred žiadnou prekážkou, dokonca ani vtedy, keď mu ukázala chrbát..Neodradí ho ani sté odmietnutie. Žena, ktorá ho miluje, skoro spozná jeho dvojtvárnosť. Na jednej strane úslužný, poctivý, korektný, na druhej strane, doma, tvrdohlavý, nekonvenčný, lenivý dokonca aj prehovoriť.
Spôsob, akým sa k žene približuje naznačuje, že má vážne úmysly. V milostnom akte sa nekonečne namáha, len aby sa svojej partnerke zapáčil. Vystupuje veľkoryso, ale nie čo sa týka pozorností, darčekov. Vynaliezavo buduje prístrešok, v ktorom má zažiť „románik“. So ženou, ktorá sa mu páči, je ochotný cestovať aj na Severný pól. Miluje dôverné, vyskúšané. Láska sa u neho odohráva takmer podľa cestovného poriadku. Neuznáva odchylky, meškanie ani zmenu kurzu. On udáva signál a ona má robiť paru. Žiadna rafinovaná predohra, veď obaja vedia, o čo ide. Rád pozoruje ženu pri vyzliekaní. Do hry sa púšťa nie príliš rýchlo, ale s cieľom. Bozkáva jej telo, akoby lámal rekordy. Je majstrom prerušovania, vášeň ho nepremôže, vždy sa možno naňho spoľahnúť. Dokáže ženu uspokojiť. Potom je už lenivý, vyradený. Zatvorí oči a nie je ľahké uhádnuť, či je šťastný. Opäť sa do seba uzavrel.
Ako miluje muž – Kozorožec
Je realista. Rovnako, ako všetko v jeho živote, aj láska musí prebiehať konformne, presne podľa plánu, do ktorého ju včlení. Rád sa miluje na chate, v pohodlí, obklopený blahobytom. Po celý život sa snaží o profesionálnu úspešnosť v láske. Keď sa mu to nepodarí, rozdelí svoj život na polovicu: na povinnosti, vážnosť, verné spolužitie s manželkou na jednej strane a na nekonvenčnú erotiku, nefalšovaný sex s náhodnými známosťami alebo stálou priateľkou (aj so sebou samým) na strane druhej.
Čo očakáva od partnerky
Žena nesmie čakať a byť pasívna, musí ho vzrušiť. Často to vyzerá tak, akoby nemal žiaden záujem. Chce vedieť, či partnerka pozná jeho hodnotu skôr, než sa k nej priblíži. Patrí k mužom, ktorí sú plní nedôvery. Len žena, ktorá ho pozná roky, vie ho pochopiť a prežívať s ním veľké šťastie. Každým rokom je lepší, ako dobré víno. Žena s ním v láske môže robiť, čo chce, len ho nesmie dirigovať, nemá rád žiaden odpor a už vonkoncom príkazy. Jeho erogénnou zónou sú kolená. Pokiaľ ho žena obdarí láskaním práve tam, potom vedľa nej dlho pokojne leží.
Muž – Kozorožec patrí medzi tých, ktorých treba postrčiť, skrýva v sebe veľa zmyselnosti a čaká na to, až si ho žena nájde.
Kozorožec – Žena
Umelkyňa lásky
Keď kráľ Šalamún zložil asi pred tri tisíc rokmi najkrajší hymnus lásky „Pieseň piesní“, musel mať na mysli ženu narodenú v znamení Kozorožca. Múdry kráľ však nemal na mysli iba krásu, ktorá mu tak učarovala.
Krásu, priateľstvo, plachosť, uzavretosť, rozum, zmysel pre obchod, to všetko nájde pravý muž u ženy – Kozorožca, bytosti často nedocenenej, snáď aj znevažovanej. Často je považovaná za „chladnú a upätú“, pretože reaguje veľmi rozumne. Nevrhá sa nikomu okolo krku, aj keby jej to bolo príjemné. Lichotníkov a lovcov trofejí prehliadne okamžite. Často jej chýba bezstarostnosť, ľahkosť. Je tak hlboko založená, že nenachádza záľubu v povrchných hrách. Keď sa v spoločnosti rozprávajú oplzlé vtipy, odchádza.
V jadre je však stále zmyselná, ale to zakrýva. Dozvedieť sa o tom môže len ten, kto nehľadá „mačacie zlato“, ale pravé, plnohodnotné. Kto toto zlato s veľkou trpezlivosťou a šikovnosťou sformuje v ešte hodnotnejší klenot, získa ideálnu partnerku. Žena – Kozorožec potrebuje istotu a dokonalý ražim. Keď to však nenachádza, berie opraty do svojich rúk. Muž v nej má pevnú, spľahlivú oporu v každej situácii.
Ako miluje žena – Kozorožec
Voči mužom sa nechová ani agresívne, ani vyzývavo, skôr placho, zdržanlivo. Skrýva všetko, čo je ženské. Kto sa k nej priblíži, vníma ju spočiatku ako „komplikovaný prípad“. I keď túži po veľkej láske, nikdy nepreberá na seba iniciatívu. Predsa však, keď sa nechá muž uloviť na jej kozorožie parohy, postupne svoju zdržanlivosť uvoľní. Partner síce nebude vedieť na čom je, pretože o svojich citoch nikdy nehovorí. Po čase spozná, že je úplne íná, ako pôsobí. O chlade nemôže byť ani reč! V aute sa nechá pobozkať, ale to neznamená, že možno pokročiť ďalej. Nestráca vládu nad sebou. Hlúposti by si nikdy neodpustila.
V posteli je však majster-umelec, i keď aktívny musí byť predovšetkým muž. Žiadna zdĺhavá predohra, sex je udalosť. V láske je usilovná a neuveriteľne vytrvalá. Daruje každú radosť za predpokladu, že to nie je jednosmerná ulica. Keď zistí, že muž sa s ňou miloval bez hlbšieho citu, je hlboko ranená. Po vyvrcholení rýchlo zaspáva.
Čo očakáva od partnera
Muž musí niečo znamenať, rada sa s ním ukazuje. Mal by mať nielen peknú postavu, ale aj dobré postavenie. Tento realistický postoj je často považovaný za vypočítavosť. Pravda je však taká, že sa neoddáva ilúziám, ale ide naisto. Nemá rada žiadne tvrdosti, hrubosti. Jej erogénnou zónou sú kolená, ramená. Je hrdá na svoje nohy, chce, aby boli obdivované. Masáž kolien jej robí dobre až k zblázneniu. Najmä vtedy, ak si nechá na sebe pančuchy. Zdá sa, že kráľ Šalamún rozumel mnohým ženám. Žena – Kozorožec je poklad, ktorý každým rokom žiari žiarivejšie a imponuje svojou silou.
Muž, ktorý má málo času alebo sa bojí námahy, mal by dať od tejto ženy ruky preč!

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 12:37

Vodnár
21.1. - 20.2.
Vládnuca planéta: Saturn a Urán
Živel: vzduch
Priaznivé dni: štvrtok, piatok, sobota
Nepriaznivý deň: pondelok
Farba: biela, modrá, bledomodrá a fialová
Kov: urán a všetky rádioaktívne kovy
Z astrografie im prináleží: Horný a dolný Egypt
Kľúčové slovo: chápavosť
Z rastlín im prináleží: narcis, tulipán, mimóza, slivka, rozmarín, topoľ
Z kameňov im prináležia: tyrkys(dáva pokoj a silu a je ochranným kameňom), chrizokol(pomáha čerpať silu z prírody), opál(prehlbuje radosť zo života), akvamarín(dáva slobodu a harmonizuje bytosť), modrý fluorid(umožňuje prístup k univerzálnym pravdám), svetlomodrý zafír(dáva spoznať vyššie Ja).
Keď majú Vodnári dobre ožiarené planéty: Sú nekonvenční.
Keď majú Vodnári zle ožiarené planéty: Sú agresívni.
Akí sú
Vodnárov emblém, anjel vylievajúci na Svet amfóru s tekutinou naznačuje Vodnárovu veľkorysosť, nezištnosť, ľahostajnosť k hmotným statkom. Táto veľkorysosť a až militantná nevinnosť vyjadruje jeho pálčivú potrebu vymaniť sa z vnútorných väzení. Nepripúšťa žiadnu formu otroctva a najťažšie znáša práve to svoje vlastné. Jeho ztotožnenie sa s demokratickými princípmi často hraničí s naivitou. Patrí k tým, ktorí majú príliš širokú dušu na príliš krehký charakter. Povznáša sa nad malicherné spory a praktická, či osobná stránka vecí je mu ľahostjná. Banality ho zaťažujú. Neustále hľadá pre nové generácie východiská, čo sa prejavuje v živelnej potrebe nezávislosti. Jeho originalita, až výstrednosť ho často vedú k neprispôsobivosti. Rozdupáva normy, konvencie, rutinu. Keď mu život nedovolí uskutočniť ideály, utieká sa do rezignácie, bolestného podriadenia sa – v lepšom prípade zafarbenom veľkým zmyslom pre humor. Keďže nevie, odkiaľ prichádza, často podlieha depresiam. Vtedy sa stáva nerozhodný a mrzutý. Nepresnosť mu bola daná do vienka. Občas je malicherný, pre hlúposti sa dokáže hádať celé hodiny a veľké veci ho nechávajú pokojným. Pre Vodnára je dôležitý spoločenský pôvod, intelektuálna úroveň. Miluje zvieratá, obdivuje krásu a vzdelaných ľudí. Má pevnú vôľu, neznáša príliš namáhavú prácu, ktorá ho ničí. Často si vyberá slobodné povolanie. Vodnár je človekom zajtrajška.
Choroby a čomu by sa mali vyhnúť
Má sklon ku krvným chorobám, vodnatieľke a ku chorobám zažívajúceho traktu. Musí si dávať pozor na žľazy a často ich trápi astma. Mal by sa vyhnúť sporom, alkoholu, hazardným hrám a nadmernej záťaži. Nemal by udržiavať priateľstvá, ktoré preňho stratili pôvab. Čas lásky a čas bolesti si vychutná až dodna a vtedy si musí povedať, že všetko zlé je na niečo dobré. Potrebuje hrmonické domáce prostredie, spráávnu životosprávu a solídne postavenie v zamestnaní. Optimizmus mu dodávajú všetky formy umenia, vedy i techniky a nesmie zabúdať na prírodu.
Vodnári na 12 spôsobov
Baranovitý: Rojko, intuitívny, agresívny, analyzujúci.
Býkovitý: Roztekaný, idealista, všestranný.
Blížencovitý: Hudobník, herec, astrológ, snaživec, milujúci slávu, bodrý.
Rakovitý: Fantasta, priekopnícky duch, tajomný, veriaci, vyššie záujmy.
Levovitý: Priateľský, štedrý, chápajúci, úprimný, slobodomyseľný, milý.
Pannovitý: Intelektuál, perfekcionalista, učiteľ, spravodlivý, urážlivý.
Váhovitý: Optimistický, citlivý, dôverčivý, vyberavý, šarmantný.
Škorpiónovitý: Konfliktný, netrpezlivý, duchom neprítomný, mystický, nežný.
Strelcovitý: Vyššie záujmy, zabávač, mnohostranný, frivolný, praktický.
Kozorožcovitý: Intuitívny, spoľahlivý, priateľský, verný, organizačne schopný.
Vodnárovitý: Jasnovidec, bádateľ, básnik, prírodovedec, liečiteľ, mysliteľ.
Rybovitý: Umelec, snaživý, liečiteľ, náladový, agresívny.
Vodnár muž
Podobne ako Blíženec a Váhy, radšej pracuje hlavou, než rukami. Je citlivý, čistotný, srdečný, intuitívny a obklopený svojimi snami. Miluje umenie, všetky druhy športu a má slabosť pre druhé pohlavie. Lásku si často pletie s priateľstvom. Vodnári sa neradi ženia, akeď predsa, nič nezmenia zo svojich predchádzajúcich zvykov. Ako otec je veľmi trpezlivý, akonáhle však deti dosiahnu plnoletosti, otec sa stiahne do úzadia, aby mohli ísť svojou vlastnou cestou. Ako svokor vás veľmi nezaťaží, lebo sa bude venovať často svojim, až excentrickým koníčkom.
Vodnár žena
Nekompromisne vyžaduje slobodu a slušné zaobchádzanie. Oplzlé reči, hádky a uťahovanie opasku jej idú na nervy. Na fyzickú lásku nekladie prílišný dôraz. Partnerovi verí, pokiaľ ju nesklame. Neveru totiž nedokáže len tak prekonať. Zriedkakedy sa zapletie do mimomanželského vzťahu. Konverzácia s ňou je fascinujúca, oplýva vtipom a neverbálnym vnímaním. Priateľov dokáže podržať, podá však prst, nie celú ruku. Pre lásku sa dokáže nadchnúť, ale neobetuje sa jej. Svoje deti sa snaží viesť slušne až vyberane, do malých mozgov neustále vštepuje rôzne múdrosti, obklopuje ich obrázkovými i náučnými knihami. Vytvára zaujímavý až neobyčajný domov. Deti dotláča k najväčším výkonom. Sama sa uspokojí s málom, ale musí vedieť, že je to pre dobrú vec. Ako svokra je perfektná žena, vo svojich deťoch chce viac vidieť priateľov, ako príbuzných. Snaží sa prispôsobiť, nerobiť zbytočné problémy. Praje si len pekne sa porozprávať a zasmiať sa. Nemá rada žabomyšie spory a výčitky. Svoje trápenie uzatvorí až na dno duše.
Vodnár nadriadený
Je raritou. Nerád vydáva rozkazy a vedie dlhé schôdze. Pôsobí ako duchom neprítomný, ostýchavý a často aj výstredne. Nebude chcieť, aby ste zmenili svoj názor a nebude ho zaujímať ako sa obliekate. Vypočuje vás, ale urobí si po svojom. Nikdy na vás nebude pozerať zhora, ale vy zas nesmiete porušiť daný sľub a klamať. Veľa vycíti z podtextu vašich viet. Je to zaujímavý a spravodlivý šéf. Keď sa odviaže, je s ním zábava. Vyžaduje slušnosť a pracovitosť a rád pocíti vašu oddanosť.
Vodnár podriadený
Je priateľský, inteligentný a tichý. Zapamätajte si, ako vyzerá, lebo nezostane u vás dlho. Má svoje plány a stále niečo hľadá. Môže byť klaunom, skladateľom, moderátorom – slovom, potrebuje slobodné povolanie. Nadriadeného nepoučuje a málokedy žiada o zvýšenie platu. Je totiž stále niekde úplne inde.
Erotika /verte – neverte/
Nájsť verného Vodnára býva dosť veľký problém. Na rozdiel od tak isto vzdušného znamenia Váh, Vodnári neváhajú. Do vzťahu vkladajú hravosť a originalitu. Pravdou ale je, že ak sa do dobrodružstva pustia i opačnú stranu ubezpečia, že nejde o nič vážne. Najmä nie o vzťah, ktorý by mohol skončiť sobášom. Nečudujte sa, ak sa vám milenec, či milenka stratí. Možno dostanete pohľadnicu zo zapadnutého kúta sveta o jeho charitatívnej činnosti. Faktom je, že Vodnár ostane vždy vašim priateľom.
Vodnár – Muž
Poézieplný sprievodca extázou
Považujú ho za podivína. Napriek tomu, že je spoločensky založený, nikdy nepriľne k opravdivému priateľstvu. Niektorí ľudia sa mu radšej vyhýbajú, pretože bezohľadne prehliada pravidlá hry i morálne zásady, akoby to všetko platilo iba pre iných a nie preňho. Keď si chce nejaký muž rýchle odskočiť iba po cigarety, aby sa už potom nikdy nevrátil, tak to je určite Vodnár. Nevypočítateľný, tvrdohlavý, neudržateľný. Dnes je taký a zajtra úplne iný. A to platí preňho i v láske. Objavuje, skúša, experimentuje. Zaujíma ho všetko nové, vzrušujúce, čo tu ešte nebolo.
Muž – Vodnár sa nezachrániteľne zamiluje, keď uvidí novú, dokonalú tvár. Je to vždy rovnaké. Ide s prekrásnou ženou, ale otáča sa za inou. Odhalí kvality skôr, ako ostatní. Svojou jemnocitnosťou vie priviesť v láske do extázy ženu, ktorá je pri inom mužovi chladná. Preto tohto navonok hanblivého muža predchádza povesť sexuálneho netvora.
V skutočnosti však nie je žiadnym dobyvateľom, ktorý „ide hneď na vec“, žiaden Don Juan. Žene sa prihovára skôr rozpačito, až bezmocne. Potešenie mu nerobí dobývanie, ale umenie stupňovať slasti. Je pravý virtuóz zvádzania, pričom erotika sa mu javí oveľa dôležitejšia ako sexualita. Okolo neho to musí „šramotiť“. Nesmeruje k orgazmu, k prežitiu sexuálneho vyvrcholenia, ale k umeleckej hre s telom. Chce vystupňovať v partnerke všetky stupne rozkoše. Erogénnou zónou je preňho celé telo, nie iba určité partie. Pozná všetky triky. Kto chce prežiť niečo mimoriadne, mal by si nájsť muža – Vodnára.
Ako miluje muž – Vodnár
Mnohé ženy, i keď sa to zdá čudné, od neho utekajú, pretože sa domnievajú,že je nudný a skutočne nevie, čo chce. Považujú ho za veľké dieťa. Chyba je však v nich, nevedia byť trpezlivé. Jeho cieľom nie je bezpodmienečne telesné spojenie, chce mať zo sexu hru, ktorá by trvala hodiny.
Najprv sa snaží získať si partnerku duševne. Trpezlivo ju počúva, má pre ňu pochopenie. Potom rozpúta jej city vzrušujúcimi komplimentmi a nežnými gestami. Dokáže ju vziať za ruku ako málokto a priviesť ju do stavu poblúznenia. Až potom prichádza na rad telo. Je naozajstným umelcom! S orgazmom ustavične otáľa. Prerušuje a začína svoju hru od začiatku. Partnerka by ho mala nechať vládnuť. Dokáže sa úplne vyčerpať, vydá zo seba vždy to najlepšie.
Čo očakáva od partnerky
V žiadnom prípade si žena nesmie myslieť, že si ju vezme hneď prvý deň do svojho bytu. Aj keby ho donútila, pozor, nemá to rád! Kto si ho chce udržať, musí ho veľmi trpezlivo vábiť. Je mimózou, neuveriteľne ľahko zraniteľnou. Preto býva ustavične a rýchlo zamilovaný. Napriek tomu je láska u neho možná iba zo sympatickým a dôveryhodným dievčaťom. Muž – Vodnár prežije skupinový sex hádam raz v živote. Jeho naturelu to v žiadnom prípade nezodpovedá.
Partnerka nikdy nevie, na čom je. Jeden deň jej dáva najavo, ako ju šialene miluje, druhý deň je však tichý, uzavretý, nekonečne vzdialený. Je už raz taký, dopredu ide cik-cakovým vzorom. Žena musí byť iniciatívna, musí ho postrčiť, pretože inak pôjde za inou. Rivalita ho nepodnecuje, vyhne sa jej. Nie je to žiaden bojovník, veď existuje toľko pekných žien! V láske očakáva nežnosť až po „predstavení“, istým spôsobom ako aplauz. Počas svojho vystúpenia nechce byť ničím vyrušovaný. Preto nemá rád veľmi aktívne ženy.
Jeho erogénnou zónou sú predovšetkým lýtka. Kto by chcel priviesť unaveného, podráždeného muža – Vodnára opäť k sile, mal by ho masírovať na lýtkach, dokonca aj silne s kefou. Má to rád.
Vodnár je mužom pre tie ženy, ktoré už poznali všetkých ostatných!
Vodnár – Žena
Nežná divoška
Na prvý pohľad pôsobí chladne, priam vypočítavo, v každom prípade zdržanlivo. Playboji okolo nej radi krúžia a musia vynaložiť príliš veľkú námahu, aby ju získali. Priatelia zo školy považujú dievča narodené v znamení Vodnára za namyslené a drzé, pretože si nezačína s nedospelými mužmi rovnakého veku. Priam alergicky reaguje na neohrabané útoky, s búrlivými citovými výbuchmi. Rodičia sa ustavične obávajú, aby ich dcéra neostala starou pannou.
Takto môže vidieť ženu narodenú v znamení Vodnára iba ten, kto ju nepozná, kto nikdy nemal možnosť nazrieť do jej srdca, hlbokého a širokého ako oceán. V podstate je najnežnejšou, najláskavejšou a najlichotivejšou partnerkou, ale i najzraniteľnejšou. Aj preto potrebuje tento odmietavý pancier. Nenávidí tvrdosť, hrubosť. Kto by ju chcel do niečoho nútiť, dohral. Potrebuje oporu, schúliť sa v náručí ochrancu, chce ho hýčkať, obšťastňovať, ale nikdy sa nestane jeho slúžkou alebo otrokyňou.
Ako typická „nočná mora“ má rada veselú spoločnosť. Vtedy sa v nej prejaví bezprostrednosť, rada rozpráva obscénne historky. Zabáva sa na pohľadoch mužov, ktorí škúlia po jej prsiach pod priehľadnou blúzkou. Avšak, keď sa k nej niekto priblíži, zmení sa na fúriu a je schopná vyškriabať mu oči. Keď sa jej spoločnosť prestane páčiť, odíde, pričom nezabudne poriadne buchnúť dvermi. Dvoriť tvrdohlavej, odmietavej žene, narodenej v znamení Vodnára takmer nemá zmysel. Ak si muža neobľúbi, nepomôžu ani darčeky, pozornosti. Sympatie prejaví hneď na začiatku.
Ako miluje žena – Vodnár
Váha, okolkuje, zvádza a dráždi, ukazuje svoje telesné prednosti bez zábran, je majsterkou v milostných hrách. Práve tak rýchlo sa dokáže stiahnuť do ulity. Ak sa už pre partnera rozhodla – veľmi často to býva podstatne starší muž – potom je priam divokonežná. Chce vyskúšať všetko. Rada si prezerá s mužom porno časopisy, filmy, aby sa potom poponáhľala domov a vyskúšala s ním všetko, čo videla. V láske patrí medzi najaktívnejšie ženy. Vytrvalá, neúnavná, do úplného vyčerpania. S milencovým telom narába ako s hudobným nástrojom, chce vylúdiť tie najkrajšie tóny. Bozkáva vášnivo. Ak partner uprostred noci spí hlbokým spánkom, nenechá ho na pokoji, prebudí ho k plnému životu.
Rada má milovanie v každom čase, kedykoľvek, vo dne, v noci a v akomkoľvek prostredí. Najradšej však v ranných hodinách, obľubuje tiež erotické reči.
Čo očakáva od partnera
Môže všetko, len nie ju kritizovať, niečo jejvyčítať alebo ju prispôsobovať na svoj obraz. Je tvrdohlavá, zanovitá. Chce byť obdivovaná, muž ju nesmie nechávať samotnú a zanedbávať. Veľmi rýchlo opustí partnera – sadistu. I tá najmenšia telesná bolesť, ktorú by jej spôsobil, ju rozzúri. Potľapkanie po zadočku vníma ako najhoršie poníženie.
Jej erogénnou zónou sú nohy, najmä holenná časť. Skúsený milenec jej hladí lýtka, ľahká masáž kolien ju privádza do extázy. Potom jej aj muž musí poskytnúť priestor pre hravosť. Miluje pasívnejšieho partnera, ktorý sa rýchlo neunaví.
Pri žene narodenej v znamení Vodnára nezostane žiaden muž neuspokojený. Kto je teda bohatšie obdarovaný, ak nie muž, partner podivuhodnej duše?

Užívateľov profilový obrázok
Smajty
Site Admin
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Jan 2007, 20:56
Bydlisko: Aš - Cz
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Smajty » 23 Feb 2007, 13:05

Fíha, takový nášup :o Jsem sotva přečetl to své :D

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 23 Feb 2007, 14:31

To mi iba dnes prišlo mailom, a nepreposlala som to, ale dala sem. Ako sa ti páči ten tvoj? Myslíš, že ti sedí?

"vie čo chce, často mieri za svojim cieľom aj bezohľadne. Je otvorený, priateľský, prekypujúci energiou. Je odvážny, spontánny a veľká miera nezávislosti ho môže občas priviesť až k nedisciplinovanosti.
Neboja sa ničoho až kým sa poriadne nepopália. Spadnú a udrú sa, ale znova sú schopní postaviť sa na nohy a pokračovať za svojim cieľom. Nechcú byť kockou v ruke, ale rukou, ktorá kocku hádže. Osvedčia sa v mimoriadne ťažkých situáciách, chcú však udávať tón.
ako človek silnej vôle sa najviac obáva bezmocnosti a cíti sa nesvoj, keď mu niekto chce z rúk zobrať kormidlo. V súkromnom živote musí preto nájsť odvahu postaviť sa tvárou k svojmu skrytému strachu a slabostiam. Vykúpi ich pravou láskou a porozumením. "

Užívateľov profilový obrázok
Smajty
Site Admin
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Jan 2007, 20:56
Bydlisko: Aš - Cz
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Smajty » 23 Feb 2007, 19:42

Jana napísal:To mi iba dnes prišlo mailom, a nepreposlala som to, ale dala sem. Ako sa ti páči ten tvoj? Myslíš, že ti sedí?

"vie čo chce, často mieri za svojim cieľom aj bezohľadne. Je otvorený, priateľský, prekypujúci energiou. Je odvážny, spontánny a veľká miera nezávislosti ho môže občas priviesť až k nedisciplinovanosti.
Neboja sa ničoho až kým sa poriadne nepopália. Spadnú a udrú sa, ale znova sú schopní postaviť sa na nohy a pokračovať za svojim cieľom. Nechcú byť kockou v ruke, ale rukou, ktorá kocku hádže. Osvedčia sa v mimoriadne ťažkých situáciách, chcú však udávať tón.
ako človek silnej vôle sa najviac obáva bezmocnosti a cíti sa nesvoj, keď mu niekto chce z rúk zobrať kormidlo. V súkromnom živote musí preto nájsť odvahu postaviť sa tvárou k svojmu skrytému strachu a slabostiam. Vykúpi ich pravou láskou a porozumením. "


V 75% souhlasí. Už jsem četl horší, takže zajímavé.


Návrat na "Astrológia, veštenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný