Potkan

Horoskopy

Moderátori: Brandon, Správci

Jana

Potkan

Príspevokod užívateľa Jana » 01 Dec 2007, 09:28

Potkan na streche
1924,1984

Ako naznačuje názov, ste veľmi pozoruhodný Potkan. Vždy ste ochotný podstúpiť riziko a vystavujete sa nebezpečenstvu, že vás zbadajú a pustia sa za vami.

Ste spojený s jarným obdobím. Signalizuje to, že takmer celý život sa zachovávate hravosť mláďat na jar. Niekedy máte sklon konať neuvážene až bezhlavo a dáte sa strhnúť citmi.
Vyžarujete energiu, ktorou priťahujete ľudí, no nie ste schopný držať túto energiu pod kontrolou a často sa neviete ovládať, čo môže pôsobiť zraňujúco.
Možno vás prirovnať k červenému puku prekypujúcemu životom a zároveň ste viazaný na noc. Táto kombinácia z vás robí nanajvýš spoľahlivého človeka, ktorý prekypuje energiou. No snažte sa byť aj trochu opatrný - vrodená húževnatosť Potkana môže byť silnou stránkou, ale aj slabinou. Pre Potkana na streche zvyčajne predstavuje slabosť, pretože jednoducho odmieta pripustiť omyl.

Osobnosť
Potkan narodený v týchto rokoch býva netrpezlivý a nie je ochotný tolerovať hlupákov. Ani trochu vás nebaví doviesť nejakú záležitosť do konca - nerád sa dlhšie sústreďujete na jednu stránku svojho života, čím pripomínate zamilovaného človeka na jar.
Potkany sú v podstate prefíkané bytosti, no u Potkana na streche táto vlastnosť môže viesť k vnútornému napätiu. V súvislosti s tým ste náchylný na choroby a nehody. Niekedy máte sklon nezmyselne riskovať a ignorovať rozumné varovanie. Obráti sa to vo váš neprospech a preto by ste sa nemali snažiť potláčať tieto sklony.

Ženské vlastnosti
Žena narodená v týchto rokoch máva schopnosť do určitej miery kontrolovať výbušnú vnútornú energiu a to vďaka zmierňujúcim a upokojujúcim vplyvom jinových síl. Jej život býva ustálený, radostný a úspešný.

Mužské vlastnosti
Mužskému Potkanovi na streche hrozí pôsobením jangových síl tvrdý život a môže mať ťažkosti udržať si stály partnerský vzťah. Aby sa vyhol možným problémom, mal by vždy kontrolovať svoje vnútorné sily, ktoré môžu pôsobiť rozkladne.

Rodina a priatelia
Obklopujete sa priateľmi, ktorí sú podobní ako vy. Priťahuje ich vaša energia a vaša silná a dynamická osobnosť im dodáva odvahu.
Inak je to v rodine. Jej členovia sa musia prispôsobiť vašim nárokom, nedostatku ohľaduplnosti, často im idete na nervy a pokladajú vás za nezrelého, ba až surového. Ak sa vám nepodarí zmeniť správanie a spôsoby, vaša rodina vám nebude mimoriadne naklonená.
Naposledy upravil/-a Jana v 02 Dec 2007, 08:57, upravené celkom 2 krát.

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 02 Dec 2007, 08:54

Potkan v poli

1936,1996

Potkan v poli má tvrdý život, no dá sa to zvládnuť. Vonku v poli beriete, čo sa naskytne. Vo všetkých situáciách prejavujete odvahu.

Kým druhý zostávajú doma a čakajú na lepšie časy, vy sa vyberiete hľadať šťastie do sveta. Máte sklon podstupovať značné riziká.
Spájajú vás s ohňom horiacim v kozube. Ak sa ovládnete, bývate spoločenský a srdečný, no často predstavujete pre okolie nebezpečenstvo. Stáva sa, že sa odtrhnete z reťaze a ubližujete svojim blízkym. S trochou sebadisciplíny sa môže zničujúci oheň zmeniť na hrejivý plameň a nebezpečenstvo na pohodu.

Osobnosť
Potkania podstata sa prenikavo prejavuje vašou netrpezlivosťou a podráždenosťou. V spojení s výbušnosťou v mladosti môže vaša temperamentná povaha uškodiť nielen vám, ale ja vášmu okoliu. Je pravdepodobné, že ste mali problematické detstvo a mladosť. No keďže sa k vám priraďuje letné obdobie, s pribúdajúcim vekom sa vám podarí vnútornú energiu, z každej situácie vyťažiť to najlepšie a použiť vrodenú inteligenciu vo svoj prospech.
Potkan narodený v týchto rokoch by si nemal pliesť odvahu s inteligenciou. Zvádza vás vrhať sa do najnemožnejších situácii, no mali by ste sa snažiť upokojiť a konať rozumne. Keď sa vám to nedarí, aspoň čo najlepšie využitie, čo sa vám naskytne.

Ženské vlastnosti
Ohnivá povaha ženy narodenej v týchto rokoch je nebezpečná. Napriek upokojujúcemu jinovému vplyvu hrozí, že ohnivý prvok zničí lásku a náklonnosť, čo k nej rodina prechováva.

Mužské vlastnosti
Mužský Potkan v poli nemá ani jednu z týchto vlastností a a narodil sa v šťastnom roku.

Výchova
Je možné, že ste nedostali práve najlepšie vzdelanie. Našťastie to pre vás neznamená nijaký problém - vaša vrodená potkania prefíkanosť a schopnosť plánovite pracovať a väčšinou dosiahnuť úspech, bohato vyvážia tento nedostatok.

Vzťahy
Vaše partnerské vzťahy bývajú veľmi intenzívne, no netrpezlivosť a búrlivá vášeň môžu byť pohromou pre tých, ktorých ľúbite a uctievate. Mali by ste byť obozretný a starostlivo rozlišovať medzi svojimi emóciami a potrebami a citmi iných.

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 04 Dec 2007, 19:26

Potkan v sýpke

1948,2008

Ste tam kde túži byť každý potkan - našli ste vynikajúce miesto a žijete si v pohodlí. Okrem toho máte možnosť z každej situácie vyťažiť to najlepšie.

Ste šikovný Potkan. Vlastné vedomosti využívate vo svoj prospech, čo sa vám bohato opláca.
Ste spojený s rukou držiacou kosu, alebo kvitnúcu rastlinu. Oba symboly znamenajú prosperitu a hojnosť, čo pri dostatočnej vnímavosti aj získate.

Ženské vlastnosti
Vzhľadom na vplyv energie jin býva žena narodená v týchto rokoch príjemná láskavá a prístupná a zväčša sa naplno teší zo života.

Mužské vlastnosti
Muž v tomto znamení sa musí vyrovnávať s vplyvom jang, takže máva sklon prepínať svoje sily, aby získaval stále viac a viac. Prospelo by mu, keby sa snažil uvoľniť, venoval by sa viac priateľom a nemal by sa dať pohltiť sebectvom a ctižiadosťou.

Priateľstvo
Stáva sa, že sa u vás prejavia nepríjemné potkanie vlastnosti a bývate vypočítavý a podlý. Podľa možnosti sa snažte tieto črty potláčať. Nezabúdajte, že aj vás môžu postihnúť zlé časy a budete sa musieť obrátiť na priateľov o pomoc a podporu.

Osobné vzťahy
Vo svojej podstate sa cítite trvale spokojný a bezpečne, čo sa môže priaznivo odrážať aj na vašich rodinných vzťahoch. Zvyčajne nažívate s partnerom v pohode, no mávate problémy s deťmi, pretože vás ľahko rozčúlia.
Môže to súvisieť s tým, že ste to v živote mali ľahké. Máte pocit, že deti by si mali samy nájsť miesto v živote a keby vyvinuli trochu viac úsilia, takisto by dosiahli blahobyt. Našťastie máte dosť zdravého rozumu, ako aj trochu pokory, čo vám pomôže prekonať vašu samoľúbosť.

Vyhliadky
Potkan narodený v týchto rokoch by sa mal snažiť mať pod kontrolou sklon k vypočítavosti. Ja pre vás veľmi dôležité uvedomiť si, kedy ste spokojný a šťastný.
Stále sa okolo vás nájdu ľudia, ktorí zdanlivo majú viac ako vy.
Veľmi sú pre vás dôležité materiálne statky, no rovnako by ste si mali vážiť partnerské vzťahy a priateľstvo.

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 05 Dec 2007, 20:18

Potkan na krove
1900, 1960

Ako Potkan na krove ste kráľom - máte prístup do domu a nemusíte sa ničoho obávať. Spontánne pomáhate druhým, preto sa na vás spolieha veľa ľudí.

Číňania pokladajú krov za hlavnú oporu domu. Je to najdôležitejší prvok na stavbe domu a preto sa mu venuje mimoriadna pozornosť. Vzhľadom na to ste veľmi významný Potkan.
Spájajú vás s mocou zlata a s múdrosťou získanou vekom. Táto moc spolu s múdrosťou spôsobujú, že v zlých časoch u vás ľudia vyhľadávajú oporu.

Osobnosť
Časom sa pravdepodobne naučíte ovládať inštinktívnu potkaniu prefíkanosť a nedôveru. Namiesto toho by ste sa mali snažiť rozvíjať vrodenú inteligenciu a silu - našťastie ste nimi štedro obdarený. Dávajte si pozor , aby ste neprehnali úsilie dosiahnuť postavenie a úspech. Nezabúdajte, že vás spájajú s múdrosťou a zlatom. Tak ako možno zlato neprestajne leštiť a múdrosť sa získava skúsenosťou, aj vaša osobnosť sa prirodzene vyvíja v priebehu rokov.

Priateľstvo
Vaše vlastnosti vás neustále presviedčajú, že ste silný a máte šťastie, no napriek tomu túžite po skutočnom priateľstve a obdive ľudí.
Ste obľúbený a ľudia vás pokladajú za úprimného a spoľahlivého priateľa. V pracovnej sfére máte väčšinou úspech a darí sa vám vlastne vo všetkom, do čoho sa pustíte.

Ženské vlastnosti
Žena narodená v týchto rokoch je obdarená výnimočným nadaním.
Vplyv energie jin spôsobuje, že je veľmi vážená. Vyznačuje sa schopnosťou mať pod kontrolou všetko, čo sa okolo nej deje.

Vyhliadky
Niekedy mávate pocit, že nie ste úspešný. Tento pocit zlyhania by ste nemali brať vážne, pretože môžete ťažiť zo šťastia, ku ktorému ste dopomohli druhým. Máte prenikavú vrodenú túžbu dosiahnuť úspech, no nezabúdajte, že blaho netreba hľadať iba v materiálnej oblasti.
Ste šťastný, keď vám priatelia prejavujú lásku a podporu. Ak to dosiahnete, mali by ste si tento dar vážiť. Iba blázon si zamieňa úspech s materiálnymi výdobytkami a bohatstvom. Časom zmúdriete a zistíte, že je to pravda.

Jana

Príspevokod užívateľa Jana » 06 Dec 2007, 18:13

Potkan v horách
1912,1972

Potkan v horách sa veľmi vzdialil od svojho prirodzeného prostredia. Je preto ustatý a bojazlivý, nevie si nájsť potravu ani skrýšu.

Spájajú vás s mužom vlečúcim na chrbte ťažký náklad, čo symbolizuje únavu a zápas. Takisto vás spájajú s úpadkom a mŕtvotou v zime.
Dokonca ani prirodzená potkania vitalita akoby nebola schopná poradiť si s týmto nesmierne ťažkým bremenom.

Osobnosť
Potkani narodení v týchto rokoch ťažko znášajú nečinnosť a dlhší oddych, pretože ich neustále znepokojuje, čo im prinesie budúcnosť.
Zrejme sa často cítite nesvoj a trápite sa, že si neviete nájsť miesto medzi svojimi blízkymi a priateľmi. Okrem toho sa obávate, že úsilie vašej tvrdej práce za nepriaznivých okolností nebude mať dlhé trvanie. Jednoducho, mali by ste sa zmieriť so svojím miestom v živote a tešiť sa z toho, čo ste dosiahli. Pre väčšinu Potkanov v horách je to veľmi ťažké a pôsobia, akoby ich poháňal strach.
Vrodená nedôvera Potkana voči druhým je u vás tak silno vyvinutá, že sa môže nepriaznivo odraziť vo vašom živote. Snažte sa potláčať strach a obavy o budúcnosť, radšej sa sústreďte na súčasnosť.

Ženské vlastnosti
Upokojujúci a hojivý účinok jinovej energie pomáha ženám narodeným v týchto rokoch vyrovnať sa s väčšinou obáv, no napriek tomu ich z času na čas premôže emocionálny stres.

Mužské vlastnosti
Títo muži bývajú veľmi úzkostliví, no keď si starostlivo vyberú partnerku, významne im to môže pomôcť.

Mladosť
V mladosti vám život zrejme pripadal ako boj. Vzdelávanie, rodina, partnerské vzťahy aj začiatky v zamestnaní sú akiste spojené s problémami, no väčšinou sa časom všetko zlepší.

Vzťahy
Dôležité je, aby ste si uvedomili, že kľúč k úspešnému citovému vzťahu leží vo vašej osobe. Keď ste nedôverčivý, zrejme budete musieť znášať ťaživý a bolestný vzťah. Ak sa vám však podarí uvoľniť sa a prejaviť partnerovi dôveru, odmenou vám bude šťastný vzťah.

Vyhliadky
Vaše vyhliadky sa vekom zlepšujú - keď dosiahnete stredný vek, budete môcť svoj život plne vychutnať. Pravdepodobne sa vám podarí dosiahnuť určitý stupeň vyrovnanosti a konečne si budete môcť oddýchnuť.


Návrat na "Astrológia, veštenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný