Múzeum v Gary?

Joe Jackson navštívil v utorok rodné mesto svojich detí, Gary v štáte Indiana.

V meste mu udelelil starosta symbolický kľúč od mesta, a zároveň sa zúčastnil premenovania ulice pred rodným domom rodiny Jacksonovcov na - Jackson Family Boulevard.

Obrázek

Rudy Clay, starosta mesta prezradil, že plánujú zriadiť múzeum, ktoré by bolo venované rodine Jacksonovcov ako aj kultúrne centrum, ktorého patronát by mala rodina.

"Tento kľúč nepredstavuje len kľúč od mesta Gary, ale aj kľúč, ktorý otvorí dvere budúceho múzea." - predniesol Rudy Clay pri predávaní kľúča od mesta Joeovi.

Na nešťastie, predošlé diskusie neboli úspešné, najmä pokiaľ išlo o možnosť získať do múzea veci patriace rodine, keďže v súvislosti s predošlou žalobou, boli všetky veci u iného "vlastníka" zabavené, a nakoniec sa uskutočnila aj samotná ich dražba v Las Vegas, ktorá nedopadla najlepšie, a práve tie najcennejšie osobné predmety boli rozpradané. (pod cenu)

Celý interiér radnice, kde sa odohrala ceremonia, bol zaplnený kvetinovou výzdobou a rôznymi výzdobami, keď aj na oknách a dverách boli nápisy - “Welcome Home Joe Jackson”

Zástupcovia mesta pred návštevou Joea diskutovali spolu s ním aj o možnosti zriadiť nejaké zábavné centrum, o ktorom bol informovaný už Michael počas jeho návštevy mesta v roku 2003, kde si tiež prevzal symbolický kľúč od mesta.

Joe navštívil naposledy Gary asi pred 20 rokmi, a teraz povedal, že je hrdý na svoju rodinu čo dokázala, a poďakoval aj mestu za tieto pocty.

Vo vestibule radnice sa fotka Joea a starostu ocitla vedľa fotky Baraka Obamu, ktorý pred nejakým časom navštívil Gary. Joe na to povedal, že aj rodina Jacksonovcov podporuje Obamu v prezidenských voľbách.

Viac priamo z Gary + fotky: LINK

VIDEO:

LINK