Bol Michael v Londýne?

Podľa oficiálnej stránky britského súdu, sa malo 11.7. konať pojednávanie ohľadom veci k žalove bahrajnského Princa Al-Khalifa, ktorý žaloval Michael v súvislosti s nedodržaním zmluvy na vytvorenie 2Seas Records.

Podľ žaloby a zistených detailov, princ žaloval Michael nielen za porušenie dohody, ale aj za to, že nedodržal obchodné zmluvy, v ktorých Michael ponúkal možnosti reštavrovať nahrávky Elvisa Presleyho, ku ktorým vlastní práva, a podľa ktorých mal Michael urobiť nejakú coververziu neznámej Elvisovej skladby.

To však Michael nedodržal.

O to viac je kontext žaloby zaujímavý, že sa spomínajú aj škody spôsobené porušením zmluvy, ale aj vyplatenie pobytu Michaela v Bahraine počas cca. 12 mesiacov, ktoré pobýval u princa, spolu s jeho deťmi.

Celkovo ide asi o 5 mil. dolárov.

Zatiaľ išlo o predbežné vypočúvanie bez poroty, a podľa niektorých svedkov, mal Michael pricestovať na pojednávanie ako svedok, a vypovedať, pričom ale v tom čase sa objavili obrázky Michaela na vozíku, a tak vznikli špekulácie, podľa ktorých mal Michael "maskovať" svoju cestu práve senzáciou s fotkami z LA (toto ale nie je potvrdené, že by bol Michael v Londýne)