Mark Geragos žiada viac ako 2 mil. USD ako odškodné

Michaelov bývalý právnik Mark Geragos žiada viac ako 2 mil. USD, ako odškodné za to, že bol počas letu z Las Vegas koncom roka 2003 tajne nahrávaný skrytou kamerou v lietadle, kde sa spolu s Michaelom vracali, aby sa Michael vydal úradom po jeho zatykači.

Spoločnosť XtraJet prehrala súd, kde bolo dokázané, že sa pokúšali 2 zamestnanci tajne nahrať rozhovor medzi Michaelom a právnikom a potom nahrávku predať médiám.

Suma 2 mil.USD je tá, ktorú sa pokúšali dostať od médií, ale Geragosov právnik povedal, že požiada sudcu, aby vyrúbil výšku škôd až na 18 mil. USD, ako škody spôsobiace ušlí zisk a poškodzovanie záujmov.

Právnik spoločnosti žiada o zníženie sumy, a túto pokladá za neodôvodnenú, pretože neboli porušené žiadne vzťahy medzi právnikom a klientom, keďže záznam bol bez audio záznamu a s poškodeným obrazom. Dvaja zamestnanci boli uznaní vinní z neoprávneného odpočúvania, a inštalovania skrytých kamier.

Jeden z nich bol odsúdený na domáce väzenie 6 mesiacov a pokutu 10.000 dolárov a 3 ročnú podmienku, a druhý bol odsúdený na 8 mesiacov väzenia, z toho 6 mesiacov domáceho väzenia, a pokutu 1000 dolárov.

Mark Geragos vyhlásil pred súdom, že za jeho 24 ročnú prax to bola jeho najhoršia skúsenosť, a že sa stal až paranoidný, či ho náhodou niekto nesleduje aj v jeho iných prípadoch.