Tu je súhrn Michaelovho pobytu v Londýne...

.... potom ako sa vrátil z fanúšikovskej akcie v Tokiu.

Michael prišiel do Londýna spolu so svojimi deťmi, keď pristáli na letisku Heathroow. Michaelove deti boli tradične zahalené farebnými šatkami, ktoré im pridržiavali šiltovky pred očami zvedavcov a dotieravých reportérov, ktorým sa predsa len podarilo zistiť, že Michael pricestuje do Londýna.

Michael sa ubytoval v jednom z najdrahších hotelov v meste, v hotely - Jumeirah Carlton Towers.

Podľa zdrojov z vnútra hotela, sa Michael snažil ubytovať a zaregistrovať pod ženským menom, ale to bola len fáma pre bulvár, pretože v skutočnosti to bolo meno Michaelovej matky, ktorá tam mala byť s Michaelom. Michael, okrem detí, pricestoval aj so svojim početným tímom ľudí, medzi ktorými boli nielen pestúnka detí, ale aj hovorkyňa a 10 bodyguardov, pričom dvaja z nich mali za úlohu strážiť výťah na poschodí, ktoré si Michael rezervoval a kde boli ubytovaní všetci, aby sa k nim nikto nepovolaný nedostal. Jeden zo zamestnancov vraj povedal, že Michael je škrob, lebo že personálu za ich "služby" nedal ani cent, pričom taká Madonna im vraj dáva vždy. Dotyčný sa mal posťažoval, že Michaelov tím sťažuje prácu personálu tým, že všetko malo byť v najvyššej tajnosti, aby sa nikto nedozvedel, že je ubytovaný na najvyššom 18 poschodí tohoto 5 hviezdičkového hotela, kde jedna noc v tomto prezidentskom apartmáne stojí 3000 libier.

Michael mal vlastného čašníka a kuchára, ktorí boli celý čas s ním. Podľa niektorých z hotela, vraj videli, že jedna členka jeho tímu takmer plakala, že prišla do hotela neskoro lebo ho nevedela nájsť a tvrdila, že bude mať z toho problémy.

Hneď ako Raymone Bain oznámila a potvrdila, že Michael sa v Londýne zdrží, mnohí fanúšikovia z celej Európy sa rozhodli vycestovať za Michaelom, aj z takých krajín ako je Fínsko, Nemecko, Slovensko či Litva, len aby videli Michaela. Fanúšikovia sa doslova utáborili pred hotelom a celý pobyt Michaela sledovali spred hotela a podporovali ho tým, že celý týždeň si spievali a pokrikovali jeho meno, aj napriek tomu, že teploty boli až v mínuse, okolo -4 stupňov, alebo prekonávali dážď či sneh. Na tom si dobre zarobili aj blízke bary a kaviarne. Pričom stále trápili fanúšikov otázky, kde je Michael, kedy pozdraví fanúšikov a či vôbec vystihnú tento moment. Ale pre všetkých bolo evidentné, že toto je Michaelova súkromná cesta, a preto Michael nemá dôvod byť v centre pozornosti. Bolo celkom sklamanie pre fanúšikov, že Michael sa veľmi rýchlo pohyboval z hotela do svojho auta, keď sa chcel niekam vydať, pretože tak sa fanúšikom dostalo len krátkych okamihov Michaela a občas aj jeho detí, aj keď boli zahalení. A Michael predsa nie je otrokom svojich fanúšikov, takže jeho obchodná cesta bola výhradne jeho.

Čo pociťovali ako sklamanie niektorí fanúšikovia bolo, že iní fanúšikovia sa nesprávali patrične pred hotelom. Niektorí stáli aj celé dni v zlom počasí pred hotelom za bariérami, ale niektorí si radšej priplatili 25 libier na hodinu za to, aby mohli byť aspoň v hotely. A práve týmto fanúšikom sa podarilo aspoň na chvíľu pozdraviť Michaela, keď prichádzal alebo odchádzal z hotela. A niektorí toto považujú za smutný znak "posadnutosti", keď sú pripravený aj zaplatiť si, len aby videli Michela a to nepovažujú za dodržiavanie pravidiel "slušného fanúšikovského správania sa" voči Michaelovi. A tak boli skupinky, ktoré prekračovali bariéry a často sa až dotýkali Michaela v tej tlačenici. Dokonca boli nejaké nepotvrdené správy o tom, že Michael bol dokonca svojimi fanúšikmi pritlačený k stene, keď sa k nemu prihúrili a snažili sa ho dotknúť, alebo získať podpis. Takže aké je riešenie takéhoto správania ? Nuž, to je otázka pre ochranku, aby konala. Niektorí fanúšikovia sa bez problémov dostali do samotného hotela s taškou, v ktorej bola kamera, takže ochranka si niekedy nekonala svoju povinnosť. A teda ak sa niekto dostane do 5 hviezdičkového hotela s ochrankou voľne, s taškou s obsahom, kde mohlo byť čokoľvek, vystáva tu otázka - čo keď....?

Ale ochranka mala problém aj s tým, že často bolo vo vnútri viac fanúšikov ako vonku, nedokázali zvládnuť celú situáciu, pričom sa niektorí až vysmievali z ochranky a jej opatrení pred hotelom.

Samotný Michael si našiel čas na to, aby pozdravil fanúšikov, keď sa vrátil z jednej svojej cesty. Podľa niektorých fanúšikov - pozorovateľov, zdalo sa, že niekedy Michaelovi nebolo príjemné, mať okolo seba fanúšikov, a to najmä preto, že chcel, aby jeho cesta bola v tajnosti, napriek tomu, nezabúdal, že sú tam "jeho" fanúšikovia. A tí, sa snažili na ulici vytvoriť atmosféru, akoby išlo o vydanie albumu. Dokonca to zašlo tak ďaleko, že ochranka musela vyjsť von v jednu noc, aby utíšili hlučné "oslavy", a našťastie títo fanúšikovia to poslúchli. Takže boli tu skupinky lepších aj horších fanúšikov. Tí, ktorí spievali, sa často takýmto spôsobom zohrievali a udržiavali v kondícii v chladnom počasí. V jeden deň skupina fanúšikov nasledovala Michaelov Rolls Royce, a to spôsobilo menšiu kolíziu na ulici, ktorú bolo dokonca počuť až za rohom hotela. A možno až vtedy si niektorí uvedomili, že Michael a jeho tím čelí skutočne nebezpečenstvám. A keď sa Michael opäť vrátil na letisko, aby odletel do LA, bolo jasné, že tu bol týždeň rozdelených skupín fanúšikov, objímania a aj sklamania pre mnohých, keď sa nedočkali Michaela tak, ako si predstavovali.

Napriek tomu tento týždeň dokázal, že fanúšikovia sa vedia spojiť, aby ukázali podporu Michaelovi. Keď stojíte denne 14 hodín na ulici v chladnom počasí s ľuďmi, príležitosti vám umožnia otvoriť sa týmto ľuďom, čo by bolo takmer nemožné v bežnom živote. Kedy ste naposledy spievali s cudzími ľuďmi, vymieňali si príbehy z vášho súkromného života alebo tancovali spolu na ulici ? Fanúšikovia to robili spoločne. A asi najsilnejším zážitkom nebolo ani tak vidieť na chvíľu Michaela, ale to, ako sa dokážu fanúšikovia spojiť a dokázať svoju silu tejto komunity.

Počas Michaelovho pobytu bolo jasné, že mal nejaké obchodné jednania, pričom si pomerne často zašiel aj so svojimi deťmi na obed či večeru, ako to bolo v známom obchodnom dome Harrods, kde bol Michael aj na nákupoch, a kde boli podľa svedkov odvezené veľké kopy hračiek ako veľká postava Robina Hooda, lego pirátskych lodí a omnoho viac. Inokedy sa pošťastilo fanúšikom aj to, aby zazreli v aute aj malého Princa, keď bol s Michaelom na večeri. Jedného večera, keď sa vracali do hotela, Prince (Blanket) mával z auta na fanúšikov, a tiež aj Michael sa milo usmieval na fanúšikov. Pričom si Michael vyžiadal od ochranky, aby mu vyzbierala darčeky alebo podpisové karty a obrázky. Vtedy sa stala aj jedna dojemná scéna, kedy podľa priamych svedkov, jeden 12 ročný chlapec, ktorý spieval s fanúšikmi na ulici, a podľa ktorých mal nádherný hlas, zamával na Michaela, ktorý si to všimol, a ten chlapec si potom priložil ruku na srdce, čím dal najavo Michaelovi svoj obdiv, a vtedy mu to Michael opätoval a urobil to isté. Občas sa stalo, že tí fanúšikovia, ktorí boli vo vnútri hotela, ostali "uzatvorený" pred príchodom Michaela, a tak sa Michael mohol kľudnejšie vrátiť do hotela, bez prehnaných reakcii fanúšikov. Niektorí fanúšikovia ostali v hotely aj niekoľko dní, a pritom tí, ktorí boli vonku ani nemali možnosť veľmi vidieť Michaela, pretože sa Michael radšej rýchlejšie dostal do auta, práve pre reakcie fanúšikov v hotely. Po istom čase, asi niekoľkých dní, sa fanúšikovia správali veľmi slušne, boli pokojný, nikto sa na Michaela netlačil, každý ostával za bariérami, ľudia v pokoji vraveli Michaelovi ako ho milujú, dokonca Michael prijal aj objatia, ktoré sa ale nepodobali na tie divoké reakcie krátko po jeho príchode.

Napriek tomu, že takmer každý deň bol Michael unavený, jeho ochranka často prichádzala dole medzi fanúšikov a ponúkli sa, že vyzbierajú darčeky alebo podpisové karty, aby ich dali fanúšikovia do jednej krabice, aby ich potom predali Michaelovi, a priniesli ich potom späť fanúšikom.