Doplňujúce informácie o pobyte Michaela v Tokiu...

Michael, ktorý v sobotu navštívil americkú základňu, doslova vzrušil miestne osadenstvo vojakov a ich rodinných príslušníkov a členov základne. Na základňu ZAMA, ktorá je situovaná asi 40 km juhozápadne od Tokia, priletel Michael vojenskou helikoptérou, ktorá bola poslaná špeciálne pre Michaela z kasárni Hardy v Tokiu, aby ho dopravila na základňu. Pred tým, ako sa Michael dostavil, hrali v miestnej športovej hale Michaelove skladby ako - Billie Jean, Beat It, Thriler..., a účastníci sa do príchodu Michaela bavili aj imitáciou jeho tanca.

Keď Michael nakoniec priletel, všetci ho nadšene privítali, a zdravili ho podávaním rúk, pričom si ho nielen fotili, ale aj natáčali na kamery. Michael mal prejav, v ktorom vyjadril podporu oddielom, ktoré sú na americkej vojenskej základni celé roky spolu s rodinami, kde dokonca študujú aj ich deti v špeciálnych školách. Michael po príhovore mával na prítomných, posielal vzdušné bozky, usmieval sa, ale na celé stretnutie bolo vymedzených len asi 10 minút. Krátko na to sa zúčastnil na ceremoniáli odovzdania povýšenia vojakov, kde pripol jednému z nich odznak.

"Mal som dve želania predtým ako by som zomrel: uvidieť Micka Jaggera a Michaela Jacksona. Teraz musím vidieť už len Micka Jaggera a budem najšťastnejším človekom na svete." - povedal Walter Sampson, úradník prvej triedy na dôchodku, ktorý stále pracuje na Námornej základni YOKOSUKA.

Pilot Raphel Lucas (22) povedal, že by asi nebolo žiadnej veci, ktorá by mu zabránila v tom, aby sa stretol so svojim idolom. On aj so svojou ženou Máriou prešli niekoľko hodín autom zo Leteckej základne YOKOTA, len aby sa zúčastnili tejto akcie. Ako povedal: "Prvú vec, na ktorú si spomínam je, ako som imitoval ako dieťa tanec na skladbu Thriller. Som veľkým, veľkým fanúšikom. Myslím, že nie je skladba, ku ktorej by som nepoznal text.“

Ashlee Hempstead, študentka druhého ročníka na ZAMA American High School, povedala, že si urobila niekoľko dobrých fotiek Michaela. Povedala: "Bola som skutočne, skutočne vzrušená a veľmi šťastná. Bolo to skvelé. Nechodí sem veľa celebrít, nie to, aby sa s nami stretli na základni. Nie som veľká fanúšička, ale stále mám rada jeho hudbu."

Melissa Stimmler (27), manželka poručíka Johna Stimmlera, letového lekára z Carrier Air Wing 5 zo základne Atsugi Naval Air Facilty, povedala, že stálo za to prísť za Michaelom: "Nikdy som si nemyslela, že by som ho stretla osobne. Boli sme od seba asi na dve stopy. Bolo to skutočne vzrušujúce. Urobila som aj krátke video. Musíme to rozposlať všetkým našim priateľom u nás doma."

3 námorníci z anti-ponorkovej eskadri - Atsugi's Helicopter Anti-Submarine Squadron 14 - povedali, že boli tak trocha sklamaní z toho, že Michael nepobudol na základni dlhšie.

Ali Elazhari (22), úradník 3 triedy, potom ako sa dozvedel v piatok, že príde Michael, vtipkoval, že je z toho vzrušený ako malé dievčatko: "Dokonca som si cvičil v aute pokrik na Michaela, keď som sem dnes išiel."

Letecký technik modelu lietadla HS-14, David Takacs povedal: "Prišiel ako tresk, a potom to všetko zhaslo".

Melinda Ray (25), úradníčka 3 triedy povedala, že Michaelova návšteva bola naplánovaná na 40 minút, aby sa stretol s vojakmi, ale bolo to celkom inak. "Prišiel a hovoril asi 7 minút, potom odišiel. Bolo to celkom vzrušujúce, že mu umožnili prísť sem, ale aj sklamanie, lebo nesplnili to, čo tvrdili predtým. Ani by som neverila, že sem prišlo tak veľa ľudí. Užívala som si to. Bola to zábava. Určite príjemný zážitok."

………………..

Pokiaľ ide o doplnenie správ z VIP party a Fanúšikovského dňa Michaela Jacksona, nielen Michael sa pripravil na tieto udalosti, ale aj fanúšikovia.

"Pred Michaelom som chcela vyzerať najlepšie" povedala Junko Matsunobu, 39 ročná matka dvoch detí, ktorá si obliekla ružové kimono, tradičného japonského vzoru, a ktorá prišla na túto udalosť až zo západného Japonska, vzdialeného 180 km od Tokia.

Ona nebola jediná, pretože do Tokia prišli fanúšikovia z celého sveta, vrátane USA, Norska, či Grécka...

Renee Thackhan, prezidentka austrálskeho fanklubu povedala, že prišla do Tokia len kvôli tejto udalosti. "Táto suma nie je vôbec prehnaná. Veď máte možnosť byť priamo pri Michaelovi. Koľko by ste mali zaplatiť za takúto skúsenosť ?"

Nie je jasné, či sa Michael v Tokiu zdrží ešte niekoľko dní, ale podľa neoficiálnych správ, by sa mal Michael vrátiť do Londýna, a tam by sa mala usporiadať podobná akcia. V Japonsku by mal Michael vraj ešte vystúpiť v nejakej TV show, čo nie je oficiálne.

Niektorí experti v hudobnom priemysle tvrdia, že nie je nič zvláštne na tom, že Michael prišiel do Japonska, pretože tu má Michael veľmi silnú fanúšikovskú základňu.

"Uroveň lojality a obľuby japonských fanúšikov ukazuje, že pre Michaela to tu bude celkom úžasné. Mnoho fanúšikov sa pokúša pochopiť osobnosť Michaela, ktorého považujú za citlivého, ale aj starostlivého. Neustále mu dokazujú ich obrovskú podporu ako oddaných fanúšikov" - povedal Reiko Yukawa, hudobný kritik a skladateľ, ktorý raz robil rozhovor s Michaelom.

Tieto udalosti vraj určite môžu pomôcť Michaelovi nielen umelecky, ale aj finančne.

"Myslím, že si opäť buduje základy pre svoj comeback na vystúpenia. Ak niekto čaká tak dlho ako on, návrat na koncertné pódia je vždy ťažší. Ale keď sem prišiel, vyzeral, že má skutočne záujem o Japonsko, a ľudia tak ľahko naňho nezabudnú, a to dáva možnosť a očakávania, že tu opäť zaspieva." - povedal Davis Spector, televízna hviezda japonskej tv, ktorý sa tiež zúčastnil VIP Party, a dodal, že Michael vyzeral uvolnený a plný sily počas tých takmer 6 hodín večera.

"Michael sa pri sledovaní jeho dvojníkov pohyboval, tlieskal rukami a hýbal svojimi nohami. Bolo jasné, že by si aj zaspieval."

"Bol to skvelý večer. Michael ma objal, keď sme sa spolu fotili. Požiadala som ho, aby dal nejakú prezývku môjmu synovi a Michael povedal - beautiful. Bolo to úžasné. Ak bude nejaká podobná akcia aj na budúci rok, určite nebudem chýbať." - povedala 28 ročná Aya Miyahara, ktorá prišla aj so svojim 2.5 ročným synom Noaom, ktorému ušila špeciálne šaty na túto príležitosť.

,:) ;-) B-)