Správa o udeľovaní - SOUL TRAIN AWARDS

Pasadena 11. marca (TASR) - Jamie Foxx, Mary J. Bligeová, John Legend, duo Gnarls Barkley, ale aj Jennifer Hudsonová, Jay-Z, Beyoncé alebo Babyface figurujú medzi tohtoročnými laureátmi cien Soul Train Music Awards, ktoré sa v noci nadnes udeľovali v Civic Centre v kalifornskej Pasadene, a to už po 21.-krát.

O nositeľoch týchto ocenení za produkcie hudobných žánrov rhythm and blues, gospel a hiphop rozhodujú profesionáli zo siete rozhlasových staníc, manažéri mladých talentov, ako aj samotní interpreti.

Predstaviteľ Raya Charlesa v jeho filmovej biografii Ray, herec a spevák Jamie Foxx získal ocenenie za najlepší mužský album roka (Unpredictable). Rovnakú cenu si v ženskej kategórii odniesla v súlade s očakávaním Mary J. Bligeová (The Breakthrough). Spomedzi nahrávok rôznych formácií získal trofej album skupiny The Isley Brothers feat.Ronald Isley s názvom Baby Makin' Music.

John Legend sa mohol tešiť z ocenenia jeho nahrávky Save Room (najlepší mužský singel), kým Beyoncé získala za Irreplaceable rovnaké ocenenie v ženskej kategórii. Najlepšou singlovou nahrávkou dua, skupiny alebo orchestru sa stal megahit Crazy dua Gnarls Barkley.

Za nováčika roka vyhlásili skladateľa a interpreta Ne-Ya za Sexy Love.

Ocenenie za najlepší gospelový album patrí Kirkovi Franklinovi za kolekciu Sounds from the Storm, Volume 1.

Jennifer Hudsonová, ktorá pozbierala v uplynulých týždňoch celý rad ocenení za postavu v muzikáli Dreamgirls, vrátane Oscara, získala Cenu Sammyho Davisa jr. určenú pre zabávača(ku) roka.

Cenu Michaela Jacksona za najlepší soulový alebo rapový videoklip získal Jay-Z a jeho titul Show Me What You Got.

;-)

Prestížnu Cenu Stevieho Wondera za celoživotný autorský prínos si prevzal Kenneth Edmonds, známy ako Babyface.

Cenu Quincyho Jonesa za celoživotné dielo udelili Jermainovi Duprimu. 8-o