Príde Michael o katalog SONY/ATV V 2008 ?

Ďalšie správy od vševeda Rogera Friedmana, ktorý sa len odvoláva na svoje akože zdroje, hovoria, že Michael by mal 31.5.2008 prísť o svoj 50% podiel v SONY/ATV Music Publishing.

Podľa jeho "vnútorných zrdojov" je to dátum označujúci tvz. - likvidačný predaj.

Na túto skutočnosť si Michael najal pred časom právnu firmu - White and Case - na ohodnotenie zmluvy, ktorú podpísal so SONY a Fortress Investments, na refinancovanie svojej finančnej situácie.

To vraj neznamená, že Michael nebude dlhovať Fortress asi 300 milionov USD, aj keď by došlo k odpredaju jeho podielu. Lebo by musel vyplatiť SONY práve tie peniaze, ktoré zaňho zaplatila, aby Fortress určil splátkový kalendár na vyplatenie dlhu a aby Michael neprišiel o svoj podiel.

SONY /ATV má dnes hodnotu podľa predstaviteľov Fortress od 1.1 - 1.6 miliardy USD, ktorí sa musia vysporiadať aj so žalobou proti Michaelovi zo strany - Dariena Dasha, ktorý vraj pomohol nájsť Michaelovi firmu - Prescient Capital Group - na vykúpenie jeho dlhu a refinancovanie, za čo požadoval 9% z podielu dlhu, čo vtedy malo byť asi 48 mil. USD.

Zástupcovia Michaela a Prescient požiadali sudcu v New Yorku o urýchlenie jednania. Otázkou už len ostáva, či si Michaelov brat Randy Jackson najal účtovníka - Dona Stablera - na to, aby podpisoval finančné zmluvy v mene Michaela, keďže Randy mal v tom čase na starosti niektoré Michaelove finančné záležitosti. Práve Stabler mal podpísať zmluvu s Prescient/Dash-om na refinancovanie dlhu voči Bank Of America.

Dash mal nájsť Fortress, ktorá ponúkla 500 mil. USD na to, aby Michael vykúpil svoj 50% podiel v SONY /ATV. To však nebolo potrebné, ale Dash teraz požaduje 48 mil. USD ako podiel z tejto vyjednanej čiastky.

Pôvodná zmluva bola odhalená počas procesu v 2005, aj keď jednania sa začali už v novembri/listopadu 2004.

Na začiatku roka 2006 sa Michael dostal do opätovnej finančnej ťažkosti s hotovosťou, načo mali byť urobené jednania so SONY, čo si vraj vyžiadalo svoju cenu a to je práve odkúpenie celého podielu Michaela a nie len jeho polovicu - teda 25 % z celkovej hodnoty, a to práve do mája/května 2008.

A čo viac, Friednam píše, že Michael súhlasil dokonca s tým, aby mu Fortress na jeho úpis poskytla 20 mil. USD, ktorý je splatný do októbra/října 2007.

Takže Michaelov predaj svojho podielu hoci aj SONY nebude také jednoduché alebo lukratívne.

Podľa výpovede v spise Prescient, by Michael mohol byť obvinený aj z obštrukcií a za výdavky spojené so spravovaním podielu a dlhu v hodnote asi 250 mil. USD.

To by znamenalo, že Michaelov podiel v hodnote viac ako 600 mil. USD by tak po zaplatení dlhu asi 300 mil. (a ďalších splátok) a možných výdavkov v tomto spore vo výške asi 250 mil. USD, by Michaelovi spôsobilo, že nebude mať už žiadne peniaze.

Podľa niektorých vyhlásení v spisoch, sa Michael pokúšal predať svoj podiel počas procesu v 2005 miliardárovi Ronovi Burkleovi.

"Presne si pamätám, že na súde na toalete som mal v rukách mobil, k ktorom som hovoril, prečo by si to nekúpil? Chcem to predať tebe." - mal povedať Michael.

Burkle to odmietol s tým, ako povedal Michael, že by si ho mal nechať pre svoje deti a ich budúcnosť. Podľa zverejnených informácií z tohoto prípadu, ktoré sa stali verejnými, sa Michael väčšinou vyjadruje - že nevie..., že si nepamätá.... Bolo odhalené aj to, že napr. 12 júna/června 2006 bolo prikázané uhradiť 100.000 USD za pobyt v hotely vo Versailles.

Podľa Friedmana, Michael nie je vôbec hlúpy, ale jeho vyjadrenia sú vraj naučené a pripravené firmou - Marx Brothers a Abbott and Costello. V istom bode nazýva tieto jednania ako smiešne. Keď mal opísať, čo myslí pod tým - smiešne, Michael odpovedal: "Tí traja herci/nastrčené figúrky/obetný baránkovia".

Na otázky kde presne žije, nevie odpovedať, hovorí, že niekde medzi Bahrainom, Dubaiom a Omanom, a že nevie povedať rozdiely medzi nimi, a že ani nepozná adresy. "Moslimské názvy na dosť metú a nevyznám sa v nich, takže je to ťažké."

Na jeho pôsobenie a skúsenosti v showbiznise hovorí: "Je plný žralokov, šarlatánov a podvodníkov. Pretože je v ňom veľký balík peňazí, sú tam celé kopy bláznov."

:-p ):D