Súhrn správ z Tokia !!!

V priebehu luxusnej party fanúšikov, dvojníkov, detí z detských domovov a handikepovaných, sa Michael vyjadril v štvrtok na stretnutí so svojimi fanúšikmi, ktorí prišli na VIP Premium Party, že by nemenil svoju kariéru, aj napriek tomu, že mal za sebou dobré aj zlé dni.

Takmer 400 fanúšikov, ktorý zaplatili za lístok na party 3500 dolárov, sa tak mohli s Michaelom nielen osobne stretnúť, ale sa s ním aj odfotografovať. Viac ako 100 detí z detských domovov a handikepovaných, dostali pozvanie zadarmo.

Michael, ktorý prišiel asi o 1 hodinu neskôr mal na sebe čierny oblek so zlatými vzormi leva od známeho návrhára Roberta Cavalliho a čierne okuliare, keď sa na koniec 6 hodinovej show objavil na pódiu, aby poďakoval za pozvanie a príjemný večer. Celý večer sa bavil a vyzeral veľmi uvolnene a vyjadril sa, že necíti trpkosť nad problémami, ktoré mal.

Pre agentúru AP povedal: "V zábavnom priemysle som od svojich 6 rokov. Ako povedal Charles Dickens - boli tu dobré aj zlé časy. Ale ja by som nemenil svoju kariéru. Aj keď sa mi niektorí pokúšali úmyselne ublížiť, ja som to prekonal, pretože mám milujúcu rodinu, silnú vieru a nádherných priateľov a fanúšikov, ktorí ma podporovali. Japonsko je jedno z mojich najobľúbenejších miest na svete. Chcel by som sa poďakovať všetkým vám za to, že som váš najpredávanejší umelec v Japonsku."

Niektorí fanúšikovia povedali, že cena lístkov je síce vysoká, ale odpovedá jeho statusu najväčšej hviezdy.

"Je to drahé, ale ja milujem jeho hudbu od detstva." - povedal Yoko Lizuka, ktorý pracuje v reklamnej agentúre.

"Nemôžete vyčísliť takúto udalosť... ja milujem Michaela Jacksona, jeho hudbu, jeho citlivosť a jeho ľudskosť. - povedal iný fanúšik.

Michael bez problémov sa odfotil s každým na party, stretnutia plné emócii sa nezaobišli bez bozkov a objímania v oddelenom priestore na fotografovanie napriek tomu, že Michael prišiel o čosi neskôr. Sedel v prvom rade a tak mohol sledovať vystupovanie tanečníkov a svojich japonských dvojníkov.

"Michael ma objal a potriasol mi rukou, bol ku mne veľmi nežný. Bolo to veľmi milé. Aj keď nemusel hovoriť nič konkrétne, na konci vyzeral veľmi unavený, tak sme pomaly odchádzali. Vyzeral však skutočne výborne, a to som ho videla zblízka. Stálo to za tých 400.000 yenov" - povedala jedna fanúšička, ktorá pracuje ako sekretárka a dodala, že ju pozval na večeru a party jej priateľ, aby sa mohla stretnúť s Michaelom.

"Zaplatil by som aj 10 krát viac, kdekoľvek by Michael bol. Ak by sa niečo podobné udialo znova, opäť si za to jednoducho zaplatím." - povedal Carlo Riley, ktorý prišiel ako Michaelov dvojník s maskou na tvári priamo z USA, len aby sa stretol s Michaelom, a ktorý takto zabával fanúšikov.

Organizátori prezradili, že za predaj lístkov zinkasovali viac ako 1 milión dolárov. Ľudia, ktorí prišli na party v luxusných oblekoch a šatách, museli čakať pred otvorením klubu. Pred klubom čakali kričiaci fanúšikovia, ktorý si nemohli kúpiť lístky, ale mali pripravené transparenty.

Jedna 20 ročná fanúšička mala jeden veľký, ktorý podľa jej slov, chystala od Novembra. "Aj keď sme nedostali lístky kvôli ich cene, nemyslím si, že sú drahé, ja som len študentka a tak si ich teraz nemôžem dovoliť, ale budeme šťastní, ak Michaela aspoň uvidí tento transparent. Som z toho vzrušená."

..............

V piatok sa Michael zasa zúčastnil ďalšej party, na ktorú mohli prísť všetci, ktorí si nemohli dovoliť kúpiť drahé lístky na VIP Party deň predtým, a za ktoré zaplatilo viac ako 1000 fanúšikov vo veku najčastejšie od 20 do 30 rokov zhruba 130 dolárov. Japonsko je jednou z najsilnejších fanúšikovských základní a preto bol Michaelov pobyt silne medializovaný a sledovaný. Na toto stretnutie, ktoré bolo zároveň aj súťažou mladých umelcov, prišiel Michael aj ako porotca, ktorý vyberal 3 najlepších umelcov, ktorí sa s ním mohli navečerať a pohovoriť si. Tu nebolo povolené natáčať kamerami. Boli tu vystavené rôzne umelecké výtvory, od obrazov cez sochy a iné vyobrazenia, zväčša Michaelovej podoby.

Jeden 7 ročný chlapec, ktorý stál na ulici kde bol klub Studio Coast povedal: "Milujem jeho oči, jeho nos, jeho tanec."

"Som veľmi šťastná, že sem prišiel k nám cez polovicu planéty, a ja budem môcť dýchať ten istý vzduch ako on...." - povedala Yoko Gomi, 57 ročná žena v domácnosti.

Organizátori naplánovali túto akciu na deň, ktorý je v Japonsku nazvaný - "san kyu", čo znie podobne ako - thank you.

................

Michael sa v sobotu stretol na vojenskej základni s viac ako 3000 členmi oddielov americkej armády, spolu s členmi ich rodín.

Michael bol eskortovaný na základňu ZAMA na juhu Tokia vojenskou helikoptérou. Vojaci a ich rodiny privítali Michaela v športovej hale - Yano Fitness Center, kde si s nimi Michael potriasol rukami a vymenil zopár slov, aby im poďakoval za ich služby. Hala bola otvorená o 13:15 a Michael prišiel podľa plánu asi o 15:00.

Mal aj krátky prejav, v ktorom povedal: "Tí z vás, ktorí ste dnes tu, ste jedni z najdôležitejších ľudí na svete. Dnes je to kvôli vám a ďalším, ktorí tak statočne odovzdali svoje životy, aby nás chránili, a aby sme si my užívali slobodu."

Hovorkyňa americkej armády v Japonsku, majorka Martha Brooks povedala: "On im len chcel dať vedieť a povedať, že ich - Amerika podporuje - tak ako on.

Michael sa tiež zúčastnil aj ceremoniálu udelenia hodností vojakov, kde mohol pripnúť jednému vojakovi hviezdu hodnosti na plece jeho uniformy. Odfotil sa s mnohými prítomnými a podpisoval sa, dokonca pred Michaelom zatancoval jeden z vojakov.

Bolo naplánovaných aj niekoľko akcií ako karaoke spievanie Michaelových skladieb, imitácia jeho tanca, či prezentácia niektorých videoklipov a dve hip-hopové tanečné vystúpenia.

Podľa hovorcu, majora Jima Crawforda, bola návšteva naplánovaná ako súčasť tematickej party na Michaelové skladby a tanec. Táto akcia bola otvorená pre všetkých členov americkej vojenskej základne, pričom vojaci v uniformách a ich rodiny mali prednostné právo na sedenie, a na základňu mali povolenie prísť dvaja pozvaný hostia, vo vymedzenom čase.