Nancy Grace a jej "pravda"

Tak ako sa Michael teraz pokúša napraviť si svoj imidž po namáhavom a vyčerpávajúcom procese, ktorý skončil jeho oslobodením vo všetkých bodoch obžaloby, televízna právna analytička Nancy Grace známa svojim nepriateľským postojom voči Michaelovi nemieni ustúpiť od svojho presvedčenia, že Michaela je vinný.

"Úprimne, keď to došlo na pána Jacksona, verím, že som mala pravdu. A keď sa teraz pozriete na porotu, ktorá píše knihu o tom, ako a v čom bol pán Jackson vinný, súhlasia so mnou, aj keď nemali dosť odvahy povedať to vo verdikte." - povedala v rozhovore pre Sunday Morning.

Michaelov právnik a obhajca Thomas Mesereau povedal, že Grace predložila Michaela a jeho prípad pred - súd verejnej mienky - spoliehajúc sa na jeho vinu, a to spoza kresla moderátorky.

"Myslím, že jej záujem o prípad a jeho prezentácia bola v jej podaní dosť hlúpa. Nevedela fakty, nepoznala dôkazy, nepoznala svedkov, nevedela čo sa vlastne deje v súdnej sieni.

Pokúšala sa prekrútiť verdikt cez emotívne narážky, ktoré boli smiešne, z čoho som bol dosť zarazený. Keď bola nakoniec ona ponížená očistením Michaela Jacksona, vyrútila sa proti porotcom. Myslím, že bola potupená. Bola akoby na samotnom konci a nevedela čo robiť. - povedal Mesereau.

Grace mala k verdiktu poznámky aj v tom zmysle, že Michael vyhral len preto, že Mesereau bol len šikovný a talentovaný, ale že obhajoba často zabúda pripomenúť ľuďom to, že presumpcia neviny môže byť naštrbená dôkazmi.

"Počujte, ja som vyrastala pri sledovaní TV, keď som sa pokúšala byť ako Michael Jackson tancujúci v - Soul Train. Vyhrala som dokonca súťaž v tancovaní v mojej kategórii na pieseň Michaela Jacksona - Rockin Robin..."

Povedala, že nikdy nechcela, aby bol Michael ako hudobná legenda zničený, ale že dôkazy proti nemu boli prevažujúce.

"Nuž, ak nemáte problém s tým, že 40 ročný muž je vo svojom spodnom prádle v posteli so 7-8-9 ročnými... je to vaša vec. Ja s tým mám problém. A to som prejednávala mnoho prípadov zneužívania na to, aby by mi nebolo jedno." dodala Grace.

Reakcie väčšiny na tento článok vyvolal ostré reakcie kvôli jej nekompetentným vyjadreniam, pretože nikdy a nikde nebolo v bodoch žaloby spomínané, že by Michael napríklad bol v spodnom prádle s nejakým dieťaťom, alebo že by s nám bol v jednej posteli, pričom zámerne nehovorila o tom, že v skutočnosti neboli žiadne relevantné dôkazy a naproti tomu boli jednoznačné a nespochybniteľné dôkazy proti rodine o ich podvodoch, krádeži, a podobnom súdnom procese, kde rodina žalovala ochrankárov jedného obchodného domu zo sexuálneho obťažovania….., dokonca sa čitatelia vyjadrili, že zámerne klamala a zavádzala verejnosť o nepravdivých alebo neúplných informáciách o procese, vrátane dôkazov.