Jackson 5 spolu na svetovom turné

Medzi ďalšími neoverenými a (prevažne) bulvárnymi správami sa objavilo, že Michael v pláne uskutočniť svoj comeback, by mohol usporiadať sériu asi 250 koncertov po celej Amerike, s odhadovaným ziskom 487 mil. dolárov. Jeho ľudia vraj už rokujú o plánoch pre vystúpenie spolu s bratmi so skupinou The Jacksons. Skupina spolu koncertovala asi pred 22-23 rokmi na ich poslednom turné VICTORY, a teraz by mali koncertovať zhruba 3 roky po celom svete.

K bulvárnym správam z London Daily Mail, ktoré nenachádzajú relevantný, základ patrí aj vybudovanie sieť kasín a hotela, zábavného parku a štadióna v Nevada City, a k tomu by mali byť predávané aj veci spojené s turné ako suveníry.(tieto správy ale pochádzajú s viac ako pred 10 rokov, takže bulvárny charakter tejto správy je potrebné brať s rezervou)

Medzi jednaniami bol Michael s bratmi aj s Jackom Wishna, ktorý vytvoril show pre Celine Dion v Caesar Palace, alebo Simonom Fullerom, ktorý vyjednal rekordnú zmluvu Davida Backhama za prestup do jedného amerického futbalového klubu.

Jeden "zdroj" tvrdí: "Boli tu spočiatku obavy nad Michaelovým imidžom, kvôli jeho obvineniam zo zneužívania detí. Ale tiež aj to, či by bol Michael schopný a ochotný vystupovať pred veľkým obecenstvom. Nakoniec aj jeho posledné vystúpenie na WMA v Londýne bolo veľmi zlé. Takže nakoniec bolo naplánované zapojiť aj zvyšok rodiny. Bola im ponúknutá zmluva, ktorá by bola takou menšou náhradou za ich dávnu slávu, čo by znamenalo veľkú vec, ak by sa im podarilo dostať Michaela k zmluve.

Preto začali s Michaelom komunikovať.

Spočiatku by tu bol "best of" album, s dvomi novými pesničkami, potom aj vystupovanie v Las Vegas a potom turné po celom svete. Tiež jednajú o možnosti predávať suveníry. Jediný dôvod prečo sa k tomu nikto doteraz nevyjadril bolo, že je známe o Michaelovi, že je to dosť nevyspytateľná osobnosť. Michael mal ale prehnané požiadavky, aby v podmienkach bolo aj nájdenie vysoko chráneného domu preňho a jeho deti v nevadskej púšti, počas jeho vystúpení v Las Vegas."

Ďalší "zdroj" prezradil: "Zmluva ktorú dostal Michael je astronomická. Boli tu diskusie o vybudovaní zábavného parku, múzea, kasína, hotela a štadióna pre Michaela - kompletne s pamätihodnosťami Michaela a rodiny, raritnými vecami a všetkým čo je spojené s Michaelom a rodinou. Jeden z dôvodov prečo je Michael naklonený tejto myšlienke je aj to, že jeho hrdina Elvis si vytvoril svoje vlastné mesto."

Brian Oxman, právnik rodiny potvrdil jednania, ale dodal že všetko je "absolútne predbežné".