SONY/ATV podpísala QTRAX Digital License Contrakt

Ako dnes oznámil predseda spoločnosti Sony/ATV Martin Bandier, Sony/ATV Music Publishing podpísala nový kontrakt na digitálnu distribúciu hudby s firmou QTRAX.

"S nadšením podporujeme QTRAX ako novú inovatívnu metódu zhodnotenia vydavateľských práv a príjmov z hudby, ktoré sú zneužívané celosvetovo P2P sieťami, zatiaľ čo sa v rovnakom čase ponúkajú tie isté služby zadarmo, ale právne ošetrené." - povedal Bandier.

Ako dodal:

"Táto dohoda rozširuje našu pôvodnú zmluvu s QTRAX, a znamená ďalší príklad nášho záväzku - Sony/ATV voči vydavateľským právam a ich ochrane v digitálnom svete."

Allan Klepfisz, prezident, Brilliant Technologies Corporation:

"Sony/ATV je dominujúca a dynamická spoločnosť. Ich otvorená a inovatívna snaha rozvýjať možnosti distribúcie z nich vytvára ideálneho partnera pre QTRAX.

Sme veľmi potešení, že obnovili našu zmluvu a podporu"

Niečo o Sony/ATV: LINK

Bola založená v roku 1995 ako spojenie SONY a hudobného katalógu ATV, ktorého vlastníkom bol Michael Jackson.

Dnes vlastní vydavateľské práva na viac ako 600.000 skladieb a partí medzi 5 najväčších hudobných vydavateľov, ku ktorým patria takí umelci ako: The Beatles, Akon, Beck, Brooks & Dunn, Leonard Cohen, Neil Diamond, Bob Dylan, Eminem, The Everly Brothers, Fall Out Boy, Jimi Hendrix, Billy Mann, Joni Mitchell, Graham Nash, Willie Nelson, Roy Orbison, Linda Perry, Richie Sambora, Shakira, John Shanks, Stephen Stills, KT Tunstall and Diane Warren, a mnoho ďalších...

Sony/ATV nedávno získala hudobné katalógy the Leiber Stoller a Famous catalogues.

Niečo o QTRAX:

Je to prvá spoločnosť, ktorá začala poskytovať zadarmo sťahovanie hudby ako tvz- P2P sieť.

Viac na stránke - LINK