Mark Geragos vyhral žalobu

... nad majiteľmi leteckej spoločnosti XtraJET, ktorej predstavitelia - boli uznaní vinnými z pokusu nelegálne odpočúvať a nahrávať na video Michaela a Marka počas letu z Las Vegas do LA pred zatknutím, po vydaní zatykača na Michaela v Novembri 2003.

Obrázek

Potom ako došlo k odhaleniu, že sa pokúšali tajne nahrať rozhovor, ktorý potom plánovali predať médiám, žiadal Mark ako právnik odškodné, ktoré mu teraz súd v Santa Barbare prisúdil.

Keďže Jeffrey Borer a Jett Reeves boli v 2006 uznaným vinnými zo sprisahania, súd im za to vymeral aj tresty (nielen finančné, ale aj odsúdenie na niekoľko mesiacov nepodmienečne), súd uznal aj odškodné pre Marka Geragosa vo výške 10 milionov dolárov, ako aj ďalších 18 milionov dolárov za spôsobené škody.

XtraJet je aktuálne v "bankrote", pričom musí zaplatiť viac ako 2.5 miliona dolárov ako odškodné, a takmer 16 milionov dolárov za škody, ktoré týmto spôbobila.

Mark Geragos počas vyšetrovnia vypovedal, že si musel odkúpiť celú budovu, kde mal kanceláriu, pretože podľahol tlaku tomu, že si nebol dostatočne istý, či niekto neodpočúva jeho rozhovory s klientami, a tak odkúpil celú budovu, aby mal zabezpečenú 24 hodinovú bezpečnosť...

Spolumajiteľ XrtaJet - Jeffrey Borer, ktorý bol odsúdený na domáce väzenie, si svoj "trest" "odpykal" v hotely the Ritz-Carlton Hotel v Marina del Rey, pričom on sám vlastní dom za 5 mil. dolárov, ako svoje odvôvodnenie prečo žil v hotely uviedol, že jeho žena má v dome alergiu a chronické zdravotné problémy...