Aký bol rok 2018 pre MJ/Estate?

Tu je niekoľko kľúčových správ:

* album Thriller bol 10. najpredávanejším vinylovým albumom roka 2017 v USA, s predajom 49 tisíc kusov.

* v USA bola odvysielaná šou Lip Sync Battle , ktorá mala špeciálne vydanie s názvom: ‘A Michael Jackson Celebration’. Vystupovali a tancovali v nej hviezdy ako Neil Patrick Harris, Laverne Cox, Taraji P Henson a Hailee Steinfeld na vybrané skladby Michaela.

* bristská spoločnosť the BPI (British Phonographic Industry), ktorá sleduje predajnosť a streamovanie hudobných nahrávok oznámila, že najstreamovanejšou skladbou zo 60. rokov v roku 2017 bola skladba "I Want You Back", ktorá bola vydaná v decembri/prosinci 1969.

Celkovo bola streamovaná v roku 2017 v Británii viac ako 12,6 mil. krát

* v polovici roka 2018 prebehla celosvetová mega kampaň spol. #PepsiGenerations, ktorá predávala špeciálne verzie Pepsi plechoviek s Michaelom (spolu s Ray Charlesom a Britney Spears)

(podľa údajov Pepsico, kampaň zvýšila tržby o 12%)

* japonská odevná spol. Hysteric Glamour získala oficiálne povolenie na predaj novej kolekcie oblečenia.

* v druhej polovici roka 2018 pozostalosť MJ Estate oznámili, že pripravujú na rok 2020 nový veľký divadelný projekt na Broadway, muzikál s témou Michaelovho života a jeho skladieb.

* zomrel Joe Jackson vo veku nedožitých 90 rokov.

* v britskej národnej galérii London’s National Portrait Gallery bola otvorená mimoriadne úspešná a veľkolepá výstava ‘Michael Jackson: On The Wall’, ktorá aktuálne prebieha v Paríži, a potom sa presunie do ďalších svetových metropol.

* raper Drake vydal album "Scorpion", na ktorom prezentoval skladbu ‘Don’t Matter To Me,’ na ktorej použil vokály Michaela Jacksona. Ako novinka sa dostala rovno na 2. miesto v britskej hitparáde, a práve vďaka medializácii o spolupráci s Michaelom, získal Drake obrovskú popularizáciu svojho albumu..., ktorý sa stal prvým albumom, ktorý prekonal 1 miliardu streamov v priebehu jedného týždňa zo všetkých sledovaných streamovacích platforiem.

* pri príležitosti osláv nedožitých 60. narodenín Michaela Jacksona, vydala spol. Sony Music špeciálny Picture Disc Collection boxset, ktorý obsahoval vinylové platne všetkých Michaelových albumov.

Tie sa dajú kúpiť ako jeden boxset, alebo samostatne.

Samostatne sa konali oslavné akcie po celom svete, najmä v Las Vegas a Londýne.

* Spike Lee pripravil ďalšiu zo svojich pravidelných výročných osláv Michael Jackson Celebration v Brooklyne, pri príležitosti ktorej bola odhalená nástenná maľba Michaela na rohu First Avenue a East 11th Street.

* spol. Hugo Boss pripravila špeciálnu výročnú kolekciu sák s témou Thriller

* vo vybraných kinách IMAX, mal svetovú premiéru remastrovaný videoklip ‘Thriller 3D’ v najvyššej možnej video a audio kvalite, ako predskokan pre film ‘The House with a Clock in Its Walls.’

(podľa informácií, bude Thriller 3D vydaný aj samostatne, pripravuje sa film Ghosts)

* Michael Jackson bol znova zvolený za najlepšie zarábajúcu - nežijúcu - osobnosť, celkové zárobky pre pozostalosť MJ Estate or roku 25009 predstavujú viac ako 2,4 miliardy dolárov.

* spol. Netflix odkúpila vysielacie práva na film ‘This Is It’.

- k ďalším zaujímavostiam patrí napr. spomienka Madonny na Michaela, aj cez jej tweet o tom, ako spolu boli na Oskaroch v roku 1991, ktorý označila za najlepšie rande, Lanny Kravitz vydal skladbu "Low" s jednoduchým vokálom Michaela, pričom o skladbe povedal, že toto je skladba, akú by pre Michaela napísal, a zaspomínal si aj Will Smith o svojom prvom stretnutí s Michaelom, a pridal aj fotku....

... a samozrejme, nekončí to našimi dennými novinkami a aktuálnymi správami zo sveta Michaela Jacksona pre svojich fanúšikov prostredníctvom slovensko českej info stránky MJJSource.eu

2018