Súd predbežne rozhodol

Prvé rozhodnutie súdu vo vzťahu k Sony a údajným falošným skladbám.

V utorok panel troch sudcov predbežne rozhodol, že Sony Music, MJJ Productions a pozostalosť Michael Jackson Estate nie sú a nebudú právne zodpovední za produkciu troch údajne falošných skladieb (“Breaking News,” “Keep Your Head Up” a “Monster”), ktoré sa v roku 2010 objavili na albume Michael.

Obe strany sú tak vylúčené z prípadu ako žalovaná strana.

Sudcovia vzali do úvahy, že Sony a MJ Estate nemohli v čase vydania albumu vedieť s istotou, že dané skladby by mohli byť falošné (keďže nikto sa touto možnosťou ani nezaoberal), a preto ich komerčné využitie nebolo cielené s vedomím, že ide o falošné skladby.

Skladby im predtým predali ich držitelia (Eddie Cascio a James Porte), ktorí sami seba označili za producentov skladieb. Celkovo mali až 12 skladieb.

Až následné vznesené komentáre fanúšikov na sociálnych sieťach vyvolali toto podozrenie.

Toto rozhodnutie ALE nijako nerieši ani nerozhoduje o tom, či sú alebo nie sú dané skladby falošné, vrátane medializovaných informácií, že sa mala spol. Sony údajne priznať, že skladby sú falošné.

Išlo iba o bulvárne správy, ktoré boli vytrhnuté z kontextu, a tieto informácie Sony aj vo vyhlásení riadne dementovala, napriek niektorým tvrdeniam, že nevylučujú, že mohli byť upravené, keďže nad tými skladbami nemali žiadnu produkčnú kontrolu a nemali ani žiaden zvukový materiál.

Súd teda neriešil autentickosť, a preto použitie skladieb nebolo v rozpore zo zákonom, ktoré chráni obchodné značky a obchodný záujem.

SONY_VS_FAN