Budú ďalšie aktualizácie predajnosti?

Podľa informácií, ktoré kolujú nielen na twitteri, Sony Music údajne plánuje ďalšie veľké aktualizácie albumov Michaela už v októbri, a podľa informácií, začiatkom roka 2019 údajne bude nová aktualizácia pre album Thriller - 2 roky po poslednej, kedy album Thriller získal 33x platinový status.

Aktuálne to boli tri albumy v USA podľa asociácie RIAA, ktoré sa celkovo považujú za podceňované, napriek tomu získali 8 miliónové statusy - Dangerous a HIStory, a the Essential MJ získal 4 miliónový status.

Od roku 2009 sa zvýšila celková predajnosť albumov Michaela Jacksona v USA zo 65 mil. na dnešných 84 mil. albumov/jednotiek, podľa nových certifikácií.

Ešte aj podľa jednoznačne fake údajov RIAA, je aktuálne Michael 6. najpredávanejší umelec v USA.

Zatiaľ ostávajú neaktualizované Off The Wall (mal by získať 10 miliónový status a teda diamantovú platňu) a Number Ones, ktorý by mal získať 5 mil. status, tento album bol ako výberovka veľmi úspešný v predaji na celom svete po Michaelovej smrti.

Pokiaľ ide o predajnosť singlov, celkovo je Michael na 12. mieste singlovej predajnosti s viac ako 47 mil. predanými singlami v USA, z toho 17 singlov má platinový alebo multiplatinový status.

V rebríčku 25 najpredávanejších singlových umelcov, sú iba traja umelci spred roka 2000 - Elvis (10. miesto), Michael (12. miesto) a Elton John (18. miesto), pretože tomuto rebríčku dominujú moderní umelci digitálnej éry a streamovacej doby po roku 2010...

riaa2