Zhrnutie správ za ostatné dni

Zhruba 500 fanúšikov privítalo Michaela na letisku pri jeho príchode do Tokia, keď prišiel okolo 4:10 popoludní. Spolu s Michaelom boli aj jeho 3 deti, ktoré predišli Michaela v obklopení bodyguardov, zahalené "ochrannými" závojmi.

O 20 minút neskôr bola prebraná aj batožina a kufre. Pri výstupe z lietadla Michael a deti pozdravili stojacich fanúšikov.

Michael prišiel do Tokia, aby sa zúčastnil VIP party na jeho počesť, ktorá bola naplánovaná na December 2006, ale ktorú Michael chcel preložiť, aby sa mohol zúčastniť - Fan Appreciation Day. Na VIP party, ktorá sa uskutoční 8.3 bolo predaných 300 platinových lístkov v hodnote 3500 dolárov, za čo si budú môcť pohovoriť a vyfotiť sa s Michaelom.

Fanúšikovská akcia, na ktorej bude Michael participovať ako "člen poroty", ktorý bude hodnotiť umelecké diela vytvorené fanúšikmi, a ktorej víťazi budú môcť povečerať s Michaelom, sa uskutoční 9.3, a ceny lístkov sú okolo 130 dolárov, pričom je predaných okolo 2700 lístkov.

Ceny lístkov na VIP party boli už v minulom roku kritizované za ich výšku, pretože Michael podľa organizátorov nebude vystupovať, ale zúčastní sa len ako hosť.

V druhý deň jeho pobytu, chcel Michael navštíviť dva veľké obchody s hračkami, ale kvôli silnému dažďu musel zrušiť svoje plány a tak sa vydal na nákupy do jedného z najväčších obchodov s elektronikou v Tokiu asi po 9 večer, keď sa dovtedy zdržiaval v hotely. Pred hotelom sa zišli desiatky fanúšikov, aj napriek nepriaznivému počasiu, ale Michael ich pozdravil z okna svojho apartmánu. K tomu sa niekoľko fanúšikov ubytovalo len kvôli Michaelovi v tom istom hotely.

Pred obchodom chvíľu pozdravil fanúšikov, ktorých sa zhromaždili na stovky, a kvôli ktorým museli obchod uzavrieť, aby si Michael mohol v pokoji nakúpiť. Zatiaľ čo Michael nakupoval, deti boli podľa svedkov v aute (vo vane). S Michaelom boli v obchode jeho hovorkyňa Raymone a spoločník Adene King. Riaditeľ hotela povedal: "Nemohol som si potriasť ruku s Michaelom na letisku, kvôli práci. Ale rád by som sa s ním stretol za akýchkoľvek možností. Michael je celý môj život".

Jeden fanúšik, ktorý je ubytovaný v hotely, chcel privítať Michaela s kyticou kvetou. V skutočnosti prišli za Michaelom fanúšikovia z celého sveta, len aby sa zúčastnili fanúšikovských akcií.