Britský a americký albumový rebríček

BRITÁNIA:

Skladba DON´T MATTER TO ME od Drakea v spolupráci s Michaelom debutovala v britskom rebríčku na 2. mieste...

Pre Michaela je to jeho 44. singel v TOP10 v Británii.

Je pravdepodobné, že získa nakoniec aj prvé miesto...., počkáme na budúci týždeň..., po medializovaní úspechu...., pretože skladba NIE JE oficiálne vydaným singlom, ani k nej nie je klip, počítajú sa iba streamové hodnoty - a to vrátane video streamov, ... čo je už "na hlavu postavené", teda NIE reálny predaj, čo degraduje akékoľvek hodnotenia a porovnávania s minulosťou a skutočnými predajnými číslami pre umelcov, to isté platí aj v USA, teda hocikto, kto nazbiera dostatok kliknutí a prezretí videí alebo počúvaní singlov, sa môže dostať na vrchol hitparád....

USA:

Skladba "Don´t Matter to Me" od Drakea, na ktorej použil aj vokály od Michaela Jacksona, vstúpila do amerického rebríčka na 9. miesto, čo je pre Michaela ako umelca už jeho 30. hit v TOP10 v USA.

Nové (prepáčte ten výraz - idiotské) pravidlá Billboardu, tak ako v britskom rebríčku, umožnili, že čisto digitálne hodnoty streamov boli porovnávané tak, aby mal Drake v TOP10 z nového albumu až 7 singlov, čím prekonal rekord The Beatles, ktorí mali v 60. rokoch z jedného albumu 5 singlov v jednom týždni..

Po prvom týždni po smrti Michaela však nielen jeho single, ale najmä albumy, by sa boli dostali podľa vtedy ešte predajnosti do TOP10 , ale boli vylúčené, pretože vtedajšie pravidlá neumožňovali singlom a albumom starším ako 18 mesiacov dostať sa do oficiálneho rebríčka s novými skladbami.

Tak by Michael mal nielen v singlovej hitparáde, ale aj albumovej väčšinu TOP10, tieto rekordy Michaela tak de facto zanikli, a ostali ako katalógové hodnoty.

"Matter" je 4. singlom od smrti Michaela, ktorý sa dostal do Hot 100 singlového rebríčka.. predtým to boli skladby "Hold My Hand," v 2011 duet s Akonom (No. 39); "Love Never Felt So Good," v 2014 s Justin Timberlakeom (No. 9); a "Slave to the Rhythm," solo track, ktorý sa dostal najvyššie na 45. miesto v 2014.

Michael je tak 5. umelcom s najvyšším počtom Top10 hitov.

Poznámka: Umelci v najviac top10 hitmi:

38, Madonna

34, The Beatles

31, Drake

31, Rihanna

30, Michael Jackson

28, Mariah Carey

28, Stevie Wonder

27, Janet Jackson

27, Elton John

Jackson5/The Jacksons mali celkovo 11 Top10 hitov, a preto, ak by sa započítali aj tieto hity, Michael Jackson jednoznačne vedie so 41 singlami v TOP10 amerického singlového rebríčka.

... ako vidíte, Drake a Rihanna dosiahli svoje hity IBA vďaka streamom a downloadom, nie fyzickému predaju, ako to bolo kedysi...., stačia už iba milióny kliknutí...