Dražba topánok

Vydražia topánky Michaela Jacksona, v ktorých prvý raz predviedol moonwalk.

Americký aukčný dom GWS Auctions ponúkne 26. mája v dražbe čierne mokasíny, ktoré mal Michael Jackson obuté pri známom moonwalku.

Kožené topánky Florsheim Imperial majú nápis Michael 2 a mal ich na nohách pri nácviku skladby Billie Jean pre televízny špeciál Motown 25 v roku 1983. Práve pri tomto nácviku podľa aukčného domu Michael svoj charakteristický tanec predviedol na pódiu po prvý raz.

„Čokoľvek spriaznené s Michaelom Jacksonom je výnimočné a mať niečo také fantasticky historické ako tieto topánky, ktoré mal Michael obuté, keď po prvý raz predviedol známy moonwalk, je viac ako špeciálne,“ vyjadrila sa majiteľka GWS Auctions Brigitte Kruse v e-maile pre televíziu CNN. „Sme veľmi poctení, že ich môžeme ponúknuť v aukcii,“ dodala.

Aukčný dom ponúka mokasíny aj so sprievodným listom od choreografa a tanečníka Lestera Wilsona potvrdzujúcim ich pravosť. Tomu ich vraj Michael dal v šatni po tom, ako s jeho bratmi nacvičovali pre spomínaný špeciál.

Existuje možnosť, že Michael mal topánky obuté aj počas samotného vystúpenia, pretože podľa daného listu o nich hovoril ako o „magických topánkach“ a pár, ktorý mal v špeciáli údajne obutý, sa nikdy nedostal na verejnosť.

Mokasíny sú podľa aukčného domu prvým párom topánok z Motown 25, ktoré sú dostupné pre verejnosť. Kruse uviedla, že by mohli v dražbe vyniesť 10-tisíc dolárov (v prepočte približne 8 170 eur).

Aukcia sa uskutoční v hoteli Hilton v kalifornskom Universal City.

zdroj: webnoviny.sk