MICHAEL VO SVETOVEJ HUDOBNEJ GALÉRII

Rôzne druhy hudobných nástrojov, tradičné a moderné, sú vystavené vo Svetovej hudobnej galérii v parku Jatim 3, ktorý sa nachádza v turistickom mestečku Batu, v oblasti východnej Jávy.

Okolo 3000 metrov štvorcových sa v galérii nachádzajú rôzne flauty, strunové a bicie nástroje z piatich kontinentov, ako aj zbierky pamätihodností od miestnych a svetových hudobníkov.

Exponáty sú úhľadne usporiadané v trojpodlažnej budove, v prízemí sa nachádzajú hudobné nástroje z 30 krajín vrátane Ameriky, Austrálie, Číny a Indonézie v samostatných kabínkach.

Operatívny manažér galérie Agus Priyanto uviedol, že galéria bola navrhnutá tak, aby vytvorila hudobnú atmosféru, ktorú si môžete vychutnať audio-vizuálne.

Obrázek

"Každý stánok sme vybavili videomonitorom, ktorý predstavuje príslušný nástroj, aby návštevníci počuli zvuk, ktorý produkuje," dodal.

Druhé poschodie zobrazuje hudobné žánre od jazzu, rocku a popu až po keroncong (tradičnú populárnu hudbu ovplyvnenú portugalskou hudbou) a dangdut (ľudová hudba v hindčine).

K dispozícii je aj kolekcia hudobných gitár napríklad Erossa Chandra, Bon Joviho a Erica Claptona. Návštevníci si môžu prezrieť vinylovú zbierku Led Zeppelin a voskové postavy kráľa popu Michaela Jacksona a kráľa Rock-n-Rollu Elvisa Presleyho.