Obnovenie a predĺženie spolupráce

MJ Estate obnovila a predĺžila spoluprácu so Sony Music Entertainment.

Podľa čerstvých informácií, obe strany hľadajú možnosti, ako efektívne a inovatívne využiť spoluprácu na šírenie odkazu Michaela Jackson prostredníctvom jeho hudby.

MJ Estate a Sony Music podpísali aktuálne nové dodatky na predĺženie už existujúcich kontraktov.

Obrázek

Každým rokom sa sťahuje niekoľko miliónov jednotiek nahrávok, ako aj albumov, pritom podľa štatistík, len tento rok presiahlo prehrávanie nahrávok na rôznych portáloch cez 1 miliardu-krát, z toho viac ako 400 miliónov audio nahrávok a viac ako 600 mil. video nahrávok.

Odkedy spol. Nielsen Music (cca. 2008), ktorá mapuje predajnosť nahrávok v USA po novom všetkých digitálnych formátov, Michaelova hudba generovala 3,1 miliardy streamov, 1,2 mld. v audio a 1,9 mld. vo video formáte.

Len samotné streamové audio formáty takto vygenerovali ekvivalent pre 800 tisíc albumov, ktoré sa započítavajú do oficiálneho predaja.

Už v roku 2010 podpísali zástupcovia MJ Estate rekordnú zmluvu so Sony Music na 250 mil. dolárov, ktoré zabezpečili budúce projekty, a ako vidíme, od roku 2010 ich bolo viac bež dosť, napr. albumy Michael, Immortal, Xscape a Scream, ktoré len v USA vygenerovali 1,29 mil. jednotiek; album This Is It, od svojho vydania v roku 2009 vygeneroval 1,8 mil. jednotiek.,

Podľa informácií, v ďalších hudobných projektoch budú plánované aj nejaké albumy.

Obrázek

K ďalším projektom doteraz patrili výnimočné dokumenty Bad 25 a Michael Jackson´s Journey from Motown to Off the Wall, ku ktorým sa pridá ešte nejaký ďalší...

V americkej hitparáde podľa hodnotenia RIAA mal Michael 40 #1 hitparádových jednotiek a 102 Top 5 jednotiek.

Zmluva nadobudne platnosť od 1.1.2018