"Neverland Ranch" ako obchodná značka....

Takto nechali správcovia pozostalosti MJ Estate zaregistrovať ako obchodnú značku názov Neverland Ranch, ktorej sa tak otvárajú nové možnosti využitia tohto názvu napr. aj možným zriadením múzea - čo bolo uvedené aj v žiadosti alebo nejakej krajinnej oblasti, vrátane predmetov súvisiacich s týmto názvom, čo je de facto priama súvislosť s rančom Michaela Jacksona Neverland, napr. aj pre akékoľvek video a audio záznamy (ide o nielen súkromné nahrávky Michaela), využitie portfólia pre televíziu, online média, kultúrne podujatia, vzdelávacie programy, tanečné a umelecké projekty a pod.

Táto obchodná značka spadá do portfólia oficiálnej spoločnosti Triumph International, ktorá ako jediná licencuje všetky predmety s názvami a menami, ktoré má ako obchodnú značku, napr. samotné meno Michael Jackson.

Plány na múzeum priamo na pozemku Neverlandu sú nateraz iba v rovine teórie, pretože MJ Estate samotný pozemok už nevlastní, a teda akékoľvek úvahy by museli byť mimo tohto priestoru, o to viac, že kalifornské zákony aktuálne neumožňujú vytvoriť z bývalého Neverlandu ani turistickú atrakciu.

Avšak už dávnejšie bola predstava vytvoriť akoby repliku ranča a následne ho využívať v nejakých častiach ako samostatnú atrakciu, uvažuje sa aj o nejakom zábavnom parku s témou Neverlandu.

Aktuálne sa ranč stále predáva za 68 mil. dolárov.

Obrázek