Nový dátum procesu pre Robsona

Podľa aktuálnych správ, sudca, ktorý prešetruje podané návrhy obvinení, sa po peripetiách nových a nových žiadostí od právnikov Wadea Robsona a nedodaných dôkazov rozhodol posunúť proces do poslednej fázy s tým, že konečný dátum možného procesu určil na 5.3. 2018

Do tohto dátumu musia obe strany, najmä Wade Robson, predložiť všetky svoje dôkazy, na základe ktorých pri predbežnom vypočúvaní a súhrnom prejednávaní súd určí, či sú alebo nie sú dostatočné dôkazy silné na to, aby samotný proces mohol začať.

Teda sudca iba predbežne určil konečný možný termín na začatie procesu, ku ktorému ale nemusí dôjsť.

A ako sa zdá, možno ani nedôjde.

Ako sme vás doteraz informovali, priebežne Robson a jeho právnici začínajú panikáriť a utajujú dôkazy, alebo ich na požiadanie nedodávajú.

Svojimi kľučkami a očividnými prieťahmi chcú aj za pomoci bulváru naťahovať čas.

Keďže nemôžu obviniť priamo Michaela Jacksona ako osobu, obvinili jeho spoločnosti MJJ Productions a MJJ Ventures, ktoré berú za zodpovednosť za údajnú pedofilnú organizáciu zneužívania detí, pod rúškom stretnutí sa s Michaelom, preplácania ciest a návštev po celom svete vrátane Neverlandu, na ktorom sa mali podľa ich zvrátenej žaloby, konať pedofilné orgie.

Ako mnohí isto viete , Robson sa pred podaním prvej žaloby v roku 2013 snažil ponúkať svoje "memoáre" a náčrt knihy, o ktorú údajne nemal nikto záujem vydať ju.

V tejto plánovanej knihe, resp. pripravenému rukopisu boli mnohé zaujímavé detaily, ktoré počas už samotného vyšetrovania boli pozmenené a práve právnici MJ Estate chcú detaily a všetky kópie originálov, ktoré im, samozrejme, Robson nedodal.

MJ Estate ale získali ďalšie nariadenie súdu, aby im Robson vydal nové a nedodané materiály.

Začiatkom februára/února 2017, prebehlo pojednávanie, na ktorom sudca nariadil, aby Robson dodal nové materiály a podľa žiadosti MJ Estate:

- všetky citlivé informácie a materiály, ktoré má

- dodať všetky maily, ktoré mal vo svojom vlastníctve na svojich účtoch a všetky ich prílohy, ako aj dôkaz, ktoré maily mali a ktoré nemali prílohy.

- dodať všetky maily, bez úpravy a retuše, ktoré boli určené pre všetkých členov jeho rodiny ako aj všetky, ktoré Robsonovi poslali všetci jeho členovia rodiny.

- všetky maily, ktoré boli poslané alebo ktoré dostal od svojej právničky Helen Yu, ktorá bola a je v tomto prípade ako tretia strana, vrátane všetkých mailov, ktoré boli pre Alana Nevinsa, ktorý je knižný agent, a ktorému Robson ponúkal svoju knihu, a ktorému dodal svoj rukopis knihy

- dodať všetky originály ako aj všetky upravené časti celého návrhu knihy vo všetkých verziách, teda rukopis, elektronickú verziu ako aj všetky metadata.

- dodať podpísané dokumenty a predložiť ich právnu formu o tom, ako a kde hľadal dôkazy, na základe akých dôkazov prišiel k obvineniam, prečo nedodal a odôvodnenie nedodania požadovaných dokumentov z komunikácie medzi sestrou a matkou, a prečo zatajoval alebo nedodal citlivé dokumenty.

Ide o reálne skutočné veľké víťazstvo MJ Estate, o ktorom, samozrejme, médiá mlčia, pretože tak sa MJ Estate bude môcť oboznámiť so skrytými detailami a dôkazmi, ktoré doteraz nemohli prešetriť a teda napr. aj odhaliť ako podvod, čo by možno skrátilo samotné vyšetrovanie prípadu, či priamo jeho zrušenie už skôr.

Sudca zatiaľ nedal povolenie na forenzné vyšetrenie všetkých zariadení, teda mobilov a PC a notebookov, ktoré mal Robson, pretože by tak boli právnici MJ Estate predpojatí skôr, ako im budú dodané súdom nariadené dokumenty Robsona.

Sudca ale dodal, že ak Robson nedodá súdom nariadené dokumenty, až potom dá povolenie MJ Estate dať forenzne a detailne vyšetriť Robsonové elektronické zariadenia.

Sudca rovnako zamietol žiadosť MJ Estate, aby pokutoval Robsona za súdne prieťahy.

Samozrejme, NY Daily News, ako pravý bulvár, zverejnil prekrútené fakty, a aj podľa názvu sa snažil navodiť dojem pre čitateľa, že by malo dôjsť k procesu, a v článku prekrútil niektoré fakty, napr. že nie rodina Robsonových kontaktovala Michaelovu asistentku, ale ona kontaktovala ich, totálne opačný výklad faktov.

Svoju šancu nevynechal ani právnik Robsona, ktorý pre médiá, aspoň tie bulvárne, ktoré oňho stoja, a znova očierňoval všetko spojené s Michaelom, ako aj jeho samotného.

Pritom bomba, na ktorú sa spoliehal - Jordan Chandler a jeho rodina, odmietli v tomto prípade vypovedať.

V podstate sa dá teraz po niekoľkých rokoch naťahovania sa po súde povedať, že ak doteraz nepredložili právnici Robsona nejaký relevantný dôkaz, už ani žiaden nenájdu, a všetko smeruje k zamietnutiu procesu..., ale... na to si počkáme až do samotného konca, čo vlastne bude..., a či sa niečo alebo niekto nový objaví...

Obrázek