Neverland na predaj - za zníženú cenu

Sídlo Neverland, známe aj ako Ranč v Sycamore Valley, v ktorom žil Michael Jackson, predávajú za 67 miliónov dolárov (v prepočte približne 63,6 milióna eur), teda o 33% menej ako bola pôvodná cena.

Obrázek

Aktuálne MEGA FOTKY v rozsiahlej galérii LA Times si pozrite aj tu - LINK

Alebo priamo v našom fóre a téme k Neverlandu - LINK

Súhrné informácie o histórii ranča na Wikipédii - LINK

Obrázek

Nehnuteľnosť ponúkla spol. Sotheby v roku 2015 za 100 miliónov dolárov, no podľa realitnej maklérky Suzanne Perkins bola cena vysoká. Rozsiahle sídlo sa nachádza v Los Olivos v Kalifornii na pozemku, ktorý má rozlohu 2700 akrov alebo 1200 hektárov, čo je asi 11km štvorcových (od LA je vzdialený 240km), je celkovo 22 objektov, vrátane hlavného domu, v ktorom je o.i. aj 6 kúpeľní a dvoch hosťovských domov, jeden z nich má 4 izby, druhý 2.

Obrázek

Obrázek

V roku 2014 sa spol. Colony Capital rozhodla po reštrukturalizácii a refinancovaní ranča ponúknuť ho na trh za 50-80 mil. dolárov, pritom ročne údržba a rekultivácia stála 3-5 mil. dolárov.

V roku 2008 spol. Colony Capital LLC odkúpila dlh Neverlandu vo výške 24,5 mil. dolárov, a stala sa tak nielen správcom, ale aj 50% vlastníkom majetku.

Obrázek

Pôvodná usadlosť bola postavená v roku 1982 a majiteľom bol profesionálny golfista a investor William Bone, čím si prispôsobil aj úpravu pozemku.

Obrázek

Jeho súčasťou sú napríklad aj jazero, bazén, kino pre 50 ľudí, tenisový kurt, dom pre zamestnancov či železničná a hasičská stanica. Michael Jackson kúpil ranč v druhej polovici 80. rokov minulého storočia

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pozrite si aj orientačnú mapu


Zobraziť väčšiu mapu

Info z roku 2015 na FB - LINK