Thriller je už 33x platinový, BAD má prvý diamant

Album Thriller dosiahol v ostatných dňoch ďalší úspech a záznam v histórii.

V USA udelila spol. RIAA (The Recording Industry Association of America - Americká asociácia nahrávacieho priemyslu) albumu ďalší certifikát predajnosti - album získal svoju 33 platinu, čo znamená, že v hodnotení tak dosiahol historické maximum 33 miliónov jednotiek, a stále bude pokračovať..., predovšetkým vďaka downloadom, streamovaniu a aj predajnosti tohto albumu = hodnotenie celkových jednotiek.

Na slávnostnom prevzatí boli Doug Morris (výkonný riaditeľ Sony Music), Rob Stringer (prezident Columbia Records), John Branca (správca MJ Estate), Richard Story (president Commercial Music Group), Antonio “L.A.” Reid (prezident Epic Records), a Karen Langford (právnička MJ Estate)

Obrázek

Ďalší megaúspech dosiahol album BAD, ktorý dostal svoju prvú diamantovú platňu za predajnosť 10 miliónov jednotiek = 10 platín.

Obrázek

Obrázek

Je to fenomenálny úspech, ktorý len utvrdzuje pozíciu Michaela Jacksona.

Skvelý súhrný článok - LINK

V USA sa možno čoskoro dočká Michael ďalšieho diamantu za album Off The Wall, ktorého sa predalo v jednotkách viac ako 9 miliónov kusov...

Z albumu Dangerous a HIStory viac ako 8 miliónov, avšak ide o staršie dáta, preto je možné, že aktualizácia prinesie vyššie čísla a možné ďalšie certifikáty.

Hneď za albumom Thriller je album skupiny The Eagles Greatest Hits 1971-1975, ktorý dosiahol 29x platinu.

Najviac diamantových platní má country spevák Garth Brooks, historicky 7 jeho albumov má diamantovú platňu.