Paris dospela... a poskytla rozhovor

Paris Jackson, jediná dcéra Michaela Jacksona, vstúpila za ostatné týždne do sveta veľkého šoubiznisu sériami fotokolekcií, ktoré sú pre známe značky.

V aktuálnom vydaní ide napr. aj o časopis Rolling Stone, pre ktorý poskytla aj rozhovor.

Obrázek

Paris zaujala svet najmä svojským štýlom obliekania, ale aj tetovaním, má viac ako 50 tetovaní po celom tele, vrátane piercingov.

V rozhovore pre RS, ktorý nebol príliš naklonený Michaelovi a jeho redaktori často útočili na Michaela, uviedla niekoľko tém na presnú mieru, vyjadrila sa aj o svojich samovražedných sklonoch, zápasom s depresiami, ale samozrejme, aj o vzťahu k svojmu otcovi Michaelovi.

Z rozhovoru vyberáme niektoré zaujímavé momenty:

1/ o svojom živote na Neverlande sa vyjadrila, že bol proste úžasný...

Michaela poznali iba ako ocka, a nevedeli o ňom, že je slávny alebo že ho celý svet pozná.

Práve ona a jej brat, Prince Jackson (20), odmietli klasickú školu, ktorú im ponúkol ako možnosť ich otec Michael a uprednostnili domáce učenie s učiteľom.

Michael ich ale občas prerušil v polovici vyučovania, a proste povedal - na dnes končíme, ide sa von s ockom... - a tak spomína na časy, kedy ich svet bol ranč, a otec.

Ale aj na ranči boli striktné pravidlá, a ani deti si nemohli len tak hocikedy vyjsť von na atrakcie v zábavnom parku.

Na prvom mieste bolo učenie, a to každý deň, a museli byť v tom dobrí, aby si mnohé veci zaslúžili, pokiaľ neposlúchali, vedeli, že nemôžu napr. ísť von, alebo ísť do domáceho kina či ku zvieratám.

Podľa Paris išlo o normálny život...

2/ Michael svoje deti učil tolerancii a prijatí samých seba a iných ľudí akí sú.

Spomenula si, že ako malá sa raz "zaľúbila" do nejakej ženskej celebrity z časopisu, pretože sa jej páčila daná osoba (nespomenula kto konkrétne), ale ako dieťa si to prispôsobila, no otec Michael si z toho urobil žart, a zároveň, nebol ako väčšina homofóbnych rodičov a nevrieskal na ňu, naopak, žartom jej povedal, že ... tak asi bude mať priateľku....

Pre Michaela bolo rozhodujúce vzdelanie svojich detí, a viedol ich k tomu, aby sa zaujímali o dianie okolo seba, a vôbec nebol v tomto obmedzený, naopak, hovoril priamo o veciach, aké boli, napr. by o Kolumbusovi nepovedal, že to je ten kto objavil Ameriku, ale že to bol on, kto zmasakroval pôvodné obyvateľstvo...

3/ Paris sa niekoľko krát pokúsila ublížiť si a k tejto téme sa vyjadrila svojským spôsobom - otvorene - ako v 15-stich rokoch si podrezala zápästie a užila 20 piluliek, aby unikla depresiám a sebanenávisti, pretože si nemyslela, že niečo vie, a že všetko čo robí, robí zle.

Aj podľa nej, až šokujúco sa jej to darilo tajiť pred rodinou, s ktorou o tom nikdy nehovorila, až do momentu, keď sa to stalo verejnou kauzou, ktorá ju dostala na liečenia.

Začiatky problémov sa začali po smrti otca Michaela v roku 2009, keď nastúpila do školy.

Podľa nej, nezapadla do kolektívu, a začala sa stýkať so staršími študentami, a robila, podľa jej slov, veci, ktoré by 13-14-15 ročné deti robiť nemali.

Chcela totiž rýchlo dospieť, ale .... jej osobnosť taká nebola.

No potom, ako objavila Twitter, a kyberšikanu, všetko sa ešte viac zhoršilo.

Našťastie sa jej podarilo od druhého ročníka na strednej dokončiť školu v špeciálnom zariadení pre mladistvých, ktorí majú práve takéto psychické a zdravotné problémy.

Ako povedala, teraz je úplne iná osoba, kedysi bola šialené, doslova šialená, ale to len preto, že jej nikto nepomohol...

4/ Podľa jej výpovede, bola sexuálne napadnutá niekým, kto bol úplne cudzí, ale nikomu o tom nepovedala, pretože sa to stalo v 14 rokoch a ani nevedela, ako má o tomto s niekým hovoriť.

Nechcela uviesť detaily, ale bola to nepríjemná skúsenosť.

5/ Napriek všetkým možným veciam a najmä bulváru, nikdy nespochybnila svojich rodičov, a odmieta akékoľvek tvrdenia, že jej otcom nie je Michael Jackson.

Podľa nej, niektorí, ktorí poznali Michaela jej tvrdia, že oni ho v nej vidia, že je ako on.

Zároveň dodala, že po tomto rozhovore sa už viac k tejto téme vracať nebude a nebude sa o tom viac baviť, pričom sa považuje za osobu s černošskými koreňmi, a aj otec Michael by jej to takto hovoril, pretože verí, že jej nikdy neklamal,

6/ Aj keď otca milovala celý svoj život, svoju biologickú matku nepoznala až do svojich 10 rokov.

A to preto, že keď bola veľmi malá, jej svet bol iba otec, ale čím bola staršia, a vedela, že otcovia neprivádzajú deti na svet, začala sa pýtať a klásť otázky, a otec Michael na ne odpovedal, a priamo jej aj povedal, že meno jej matky je Debbie.

Keď Michael umrel v roku 2009, sama začala hľadať Debbie Rowe na nete, a kontaktovala ju, aj počas liečenia z depresií, no nikdy ju nežiadala v tom čase o podporu ako matky, alebo o nejaké rady.

Podľa Paris, okolo nej bolo vždy veľa žien, takže ani ženské vzory nepotrebovala od matky, a do času, kedy vstúpila do jej života matka Debbie, bol jej vzťah k matke skôr na úrovni priateľstva s dospelou osobou.

7/ Paris neoblomne obhajuje predovšetkým otca Michaela v súvislosti s kdejakými obvineniami voči nemu.

Uvedomovať si to začala počas procesu, kedy nebolo všetko také OK…

Otec Michael sa snažil nikdy nedať poznať niečo negatívne na ich živote, a chcel ich pripraviť aj na zlé časy, a že nie všetko je dokonalé.

Priznala, že bol čas, kedy je otec Michael plakal pri posteli, a hovoril, ako zlí sú ľudia voči nemu, ako ho nenávidia za niečo, čo neurobil.

To ovplyvnilo aj jej videnie sveta, ktorý rovnako znenávidela aj ona.

8/ To spôsobilo, že si doteraz myslí, že otec Michael bol zavraždený.

Často videla Michaela vyčerpaného a dokonca aj doma trénoval, až to bolo počuť z poschodia.

Priamo ukázala prstom na dr. Murraya, no tiež tvrdí, že umelci sú často ako otroci, a musia robiť až na pokraj smrti to, čo chcú os nich spoločnosti, naznačila, že aj Justin Bieber, ktorý pracuje pre AEG Live je rovnako vyčerpaný, a keď videla na lístku na jeho koncerte rovnakú firmu, spomenula si na otca.

Podľa nej si mnohí myslia, že je to konšpirácia, ale skutoční fanúšikovia vedia, že to celé bolo plánované.

Paris ale verí, že jedného dňa príde spravodlivosť, lebo ako tvrdí, je to ako šachová hra, a ona sa snaží hrať dobre túto hru, ale zatiaľ o tom viac hovoriť nebude.

Viac v rozhovore v časopise, ktorý hneď ako bude dostupná kópia zverejníme.