Epizóda seriálu Urban Myths dostala stopku!

Epizóda o Michaelovi Jacksonovi seriálu Urban Myths britskej televíznej stanice Sky Arts sa nedostane na televízne obrazovky.

V piatok to oznámili zástupcovia televízie, ktorí sa ju rozhodli neodvysielať po tom, ako dcéra Paris vyjadrila znepokojenie nad jeho zobrazením v projekte. Michaela Jacksona v ňom stvárnil anglický herec Joseph Fiennes.

Obrázek

Daná epizóda sa zameriavala na Michaela Jacksona, Elizabeth Taylor (Stockard Channing) a Marlona Branda (Brian Cox), ktorí spolu odcestovali z New Yorku po teroristických útokoch z 11. septembra 2001.

Po odvysielaní traileru seriálu, ktorý obsahuje satirické prvky, sa 18-ročná Paris Jackson na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyjadrila, že ju zobrazenie otca neuveriteľne urazilo.

„Rozhodli sme sa ponúknuť odľahčený pohľad na údajne naozajstné udalosti a nikdy sme nemali v úmysle niekoho uraziť,“ uviedli v piatok predstavitelia televízie vo svojom vyjadrení.

Stvárnenie Michaela Jacksona Josephom Fiennesom vyvolalo vlnu kritiky vlani už pri oznámení hereckého obsadenia seriálu. „Som beloch zo strednej vrstvy z Londýna. Som šokovaný rovnako ako možno aj vy,“ vyjadril vtedy pochopenie 46-ročný rodák zo Salisbury v americkej relácii Entertainment Tonight.

Seriál britskej televíznej stanice Sky Arts po danom rozhodnutí ponúkne sedem 30-minútových epizód, ktoré sa budú zameriavať na rôzne údajne pravdivé príbehy známych osobností. Okrem spomínaných hercov sa v jednotlivých epizódach predstavia Eddie Marsan ako Bob Dylan, Ben Chaplin ako Cary Grant, Aidan Gillen ako Timothy Leary, David Threlfall ako Samuel Beckett, Iwan Rheon ako Adolf Hitler, Rupert Grint ako Hitlerov kamarát či Noel Clark ako Muhammad Ali.

Sky Arts uvedie Urban Myths 19. januára.

Joseph Fiennes ale rozumie kritike pre stvárnenie Michaela Jacksona.

Priznal, že očakáva kritiku za to, že stvárni Afroameričana, no nemyslí si, že by jeho farba pleti mala hrať veľkú úlohu. „Jackson mal určite problém, problém s pigmentom. Tomu naozaj verím. Pravdepodobne mu bola bližšia moja farba ako jeho pôvodná,“ vyjadril sa Fiennes.

Dej spomínanej snímky sa zameria na údajnú cestu autom z New Yorku do Ohia, ktorú vraj Michael Jackson podnikol s herečkou Elizabeth Taylor a hercom Marlonom Brandom po teroristických útokoch 11. septembra 2001. „Je to istým spôsobom šialené, no scenár je príjemný a spôsob interakcie medzi nimi tromi je zábavný a tiež plný dojemností,“ priblížil snímku Fiennes. „Je to ľahká komédia. V žiadnom prípade nie je zlomyseľná. Je vlastne roztomilá,“ dodal.

V úlohe Liz Taylor sa predstaví Stockard Channing známa najmä ako Rizzo z filmového muzikálu Pomáda (1978). Predstaviteľa ikonického krstného otca Dona Vita Corleoneho si zahrá Brian Cox. O scenár sa postaral škótsky autor Neil Forsyth, pričom výrobu zastrešuje produkčná spoločnosť anglického herca a futbalistu Ralfa Littlea.

Detaily údajnej cesty autom prvý raz publikoval magazín Vanity Fair v roku 2011.

V septembri 2001 vraj Michael Jackson pozval Taylor a Branda na svoje vystúpenie v Madison Square Garden. Po tom, ako pre teroristické útoky zrušili lety, rozhodli sa do Kalifornie cestovať autom. Podľa bývalého Michaelovho zamestnanca sa trojica dostala až do Ohia.

Informáciu však vyvrátil jeden z herečkiných asistentov, ktorý tvrdil, že zostala v New Yorku a navštívila miesto útoku.