Prince v Hayvenhurste - dojímavý rozhovor

Michaelov starší syn Prince (Michael Joseph Jackson II/Jr.) poskytol rozhovor LATIMES. Rozhovor prebiehal na usadlosti rodiny Jacksonovcov v Hayvenhurste (Encino, California), kde mnoho rokov prežil aj Michael (a tiež ju vlastnil, teraz patrí Katherine a jeho deťom). Momentálne usadlosť prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, no v hosťovskej časti býva Paris a Prince ju často chodí navštevovať.

Prince rozprával o tom, ako sa ho otec pýtal, čo chce robiť a on vždy odpovedal - produkovať a režírovať. Vraj ľudia očakávajú, že bude tancovať a spievať, no on to nevie a ani nechce robiť - jeho snom je stáť radšej na druhej strane kamery. Ako sám povedal, nerád stojí pred kamerou.

Tiež sa vyjadril k noseniu masiek - vraj to nikdy nepovažoval za niečo zlé a s odstupom času o to viac rozumie tomu, prečo to jeho otec robil. V podstate tak môže teraz viesť viacmenej normálny život i keď o paparazzov často nemá núdzu on i jeho súrodenci.

Rozprával i o tom, že ako malé deti si ani neuvedomovali, že žijú inak...o tom, že ich otec je niekto významný začali uvažovať až neskôr. Napríklad keď boli svedkami reakcie fanúšikov na prítomnosť Michaela v Disneylande, ako kývali a kričali, tak im tiež odkýval (Prince), lebo si myslel, že je to normálne. No potom videl pár videí s fanúšikovskym šialenstvom a pochopil, že otec pre ľudí veľa znamená. Taktiež porozprával, ako ho fascinovalo všetko okolo príprav This is it...ako vzhliadal k otcovi a obdivoval jeho prácu...ako spolu pozerali filmy aj videá.

Otec mu šoubiznis nezakazoval, ale dal mu veľa rád. Najviac mu utkvela v pamäti jedna - "Nikomu bezhlavo never. Never niekomu len preto, že jeho slová znejú skvelo. Všetko si preveruj." Ako sa aj sám Prince vyjadril - je to pravda. "Obklopuje nás veľa ľudí, ktorí chcú byť s nami len pre to, kto sme."

Prince si tiež zaspomínal na časy, keď po otcovej smrti odišli k starej mame do Hayvenhurstu. Stála pri nich celá rodina, zažívali krásne chvíle s bratrancami a sesternicami.

Po otcovej smrti boli a sú pod neustálym tlakom médií a museli sa naučiť ignorovať všetky tie klamstvá a výmysly, čo počúvajú a vidia okolo seba. Nie je ľahké žiť s tým, že musia počúvať o "obvineniach" otca...no rodina im pomáha a napr. strýko Taj Jackson (syn Michaelovho brata Tita a brat ich poručníka TJ Jacksona) ich upozornil, že sú to len "reči ľudí, ktorí sa chcú pokúsiť zničiť odkaz, ktorý tu Michael zanechal". Prince otca poznal a strávil s ním veľa času...neverí ani slovu ohľadne obvinení a naučil sa tieto bludy ignorovať.

Ďalej sa vyjadril, že vie, že jeho život je "nezvyčajný/odlišný"...že matka Debbie sa ho kedysi zriekla a nestretáva sa s ňou...ženský vzor má v starej mame Katherine a v sesternici Frances.

Prince v súčastnosti produkuje druhé video...tentokrát pre Brazílsku dievčenskú skupinu The Sco Triplets (jej členka Thayana je vydatá za Taja Jacksona). Podieľa sa na charitatívnych akciách a do budúcna uvažuje aj o spolupráci s MJEstate ohľadne spomienkových vecí spojených s jeho otcom Michaelom (na jeho pamiatku).

Na záver zopár krásnych dojímavých vyjadrení Princa na Michaelovú adresu:

O Michaelovej smrti: "Nemyslím si, že je to niečo, cez čo sa časom dostanem. Vždy bude časťou života, ktorá mi bude chýbať. Cesta, ako sa s tým vyrovnávať je, že ho začleňujem do každučkej etapy môjho života."

"Nikdy sa nebudem oddeľovať od otca. Dal mi veľký príklad/vzor. Som hrdý na to, že nosím jeho meno a že som jeho synom."

A niekoľko fotografií z Hayvenhurstu (spomienková miestnosť, Michaelova izba s klavírom). Pózovanie pre neho nebolo ľahké...spomienky...zamyslený pohľad...

CELÝ ROZHOVOR TU - LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vložila: Zuzcoj