Sudca "neprekvapil", dal ďalšiu šancu Robsonovi

Sudca Mitchell L. Beckloff včera rozhodoval, ako ďalej postúpi prípad obvinení Wadea Robsona.

Vzhľadom na už 3 roky prebiehajúce žalobné pojednávanie, nielen fanúšikovia, ktorí analyzujú právne dokumenty, ale aj právni pozorovatelia očakávali, že sudca ešte ponechá žalobe čas na predloženie ešte nejakých možných dôkazov, o čo ho žiadal právnik Robsona, a aj ďalší čas na preštudovanie si spisov a dôkazov.

A sudca tak aj urobil.

Podstatou takýchto predĺžení pre žalobu je ich neustále sa odvolávanie na akési dôkazy a snahu čo najviac akýmkoľvek spôsobom presvedčiť sudcu, že majú prípad, na ktorom môžu postaviť proces.

Preto je stále konečné jednanie oboch strán pred sudcom v tvz. záverečnom pojednávaní v nedohľadne, resp. sa predĺži o ďalších 6 mesiacov, počas ktorých chce žaloba = Wade Robson a jeho právnik predložiť ešte niečo....

Treba ale dodať, že fáza dokazovania sa začala iba v marci/březnu 2016, kedy už prípad postúpil do fázy predkladania dôkazov, pretože v samotnej žalobe a skúmaniu informácií nie je potrebné predložiť samotné dôkazy, čo trvalo do marca/března 2016.

Ako sme si už zvykli, v spolupráci s bulvárom sa asi môžeme "tešiť" na nejaké mediálne bomby.

Nie je to ďaleko od pravdy, keďže pred pár dňami Robsonov právnik vystúpil v rozhovore pre jedno lokálne losangelské rádio, ktoré sa venuje právnym prípadom, a v ktorom hovoril o prípade Robsona, síce zdržanlivo, keďže nemôže o prípade verejne hovoriť nad rámec zákonných možností, o.i. naznačil, že majú nejakú "bombu", ktorú čoskoro "odhalia".

Okrem toho, vyzval takto cez éter Thomasa Mesereaua, obhajcu Michaela počas procesu v 2005, aby s ním prišiel debatovať do diskusie.

Táto výzva bola ako hodená rukavica, avšak dúfame, že T-Mez, ako Thomasa fanúšikovia nazvali, neskočí na tento lacný pokus, ako sa dozvedieť nejaké informácie najmä z procesu z roku 2005.

V každom prípade, rozhodnutie sudcu treba rešpektovať, stále to nič neznamená, len viac predĺženie času pre žalobu.

Vzhľadom na to, ako šialený je americký právny systém, v ktorom môže hocikto zažalovať hocikoho za hocičo a hocikedy, snahy Robsona budú zjavne až na hranicu ich možností, napriek tomu, že už niekoľko krát zmenili svoje obvinenia, pritom použili rovnaké "dôkazy", kde pôvodne spoločnosti Michaela, ktoré vlastnil neboli v prípade nijako obviňované, len mali vedieť o nejakom zneužívaní, a teraz sú len oni obvinené a brané za celkovú zodpovednosť = že vďaka nim a cez ne došlo k zneužívaniu.

Absurdita týchto obvinení spočíva v tom, že aj v médiách, najmä bulvárnych sa pretriasa Michaelovo meno, akoby to on bol tým, ktorý je obvinený, ale Michael Jackson v tomto prípade NIE JE obvinený a ani sa na jeho meno nevzťahuje žaloba.

De facto, celá žaloba ide mimo Michaela, a aj keby v temných predstavách hypotetický súd Robson vyhral, jediné, ktoré by boli v žalobe brané na zodpovednosť, by boli iba spoločnosti, a to iba za údajné možné vedomosti a organizovanie zneužívania, že by bolo došlo k zneužívaniu, nie za samotné zneužívanie, ale to sa ani nedá dokázať, keďže Michael Jackson je už 7 rokov mŕtvy.

Predkladanie a uznávanie dôkazov podlieha aj súdnemu zákazu či nemožnosti ich verejne prezentovať až do samotného procesu, prípadne rozhodnutia, ktoré povolí alebo zamietne proces.

Teda, aj verejnosť and MJ fans zatiaľ vedia len verejne dostupné informácie.

Robsonov pôvodný právnik ani Robson sám zrejme nepočítali v začiatku, že by to zašlo tak ďaleko, pretože ich pôvodné snahy sa točili okolo možnej mimosúdnej dohody, že MJ Estate namiesto právnych ťahaníc dajú prednosť nejakému finančnému vyrovnaniu, aby sa obvinenia čím skôr stratili z mediálneho priestoru.

Aj preto si len pred pár mesiacmi Robson "najal" právnika, ktorý sa "špecializuje" na prípady sexuálnych zneužívaní najmä kňazmi, kde diecézy prednostne vyplácajú milióny dolárov za zneužívania.

Aj súčasný právnik Robsona má v tomto prax, a dokonca mu ponúkol, že nechce od neho žiadne peniaze, ale podiel z vysúdenej sumy.

Teda ich zámer je jasný - vytrieskať od MJ Estate PENIAZE.

Do nejakého konečného rozhodnutia sa tak Robson a jeho právnik budú snažiť o všetko možné i nemožné, najmä bulvárne "šokujúce" príbehy.

V tomto kontexte sa Robsonov právnik v rozhovore pre právnu rádio šou vyjadril, že veria, že zneužívania detí bola dlhodobá záležitosť Michaela, a že zneužil mnoho detí, ale že dnes ako dospelí sa boja priznať, a že tak sa báli aj počas toho, keď Michael žil, ale iba Wade Robson a James Safechuck boli tak odvážni, že obvinili Michaela, hoci po smrti, ALE ich odôvodnenie stojí len na zhodnom tvrdení, že si do určitého času, po smrti Michaela, neuvedomovali, že boli zneužití…, a dokonca právnik Robsona tvrdí, že Robson mal samovražedné myšlienky pred pár mesiacmi…., lebo je z toho taký otrasený, aj 3 roky odkedy si uvedomil, že bol zneužitý…

Americký právny systém totiž podľa ústavy dáva šancu každému, a teda môže aj roky trvať, kým sudca rozhodne, že žaloba nedokázala nahromadiť dostatok dôkazov a informácií, aby sa proces začal, hoci po celý čas predkladanie nejakých obvinení a informácií ich súd podľa zákona berie ako pravdivé, až do záverečného pojednávania, kedy protistrana predloží aj svoje dôkazy, na ktorých žaloba môže pohorieť.

Takže dokedy bude sudca chcieť stále viac informácií, dovtedy sa bude prípad posúvať, až kým sudca nevysloví – „Nie, niet takých dôkazov, ktoré by podporovali vaše (žaloba) tvrdenia. Prípad zamietam.“

Je preto zaujímavé sledovať ako kľučkujú právnici Robsona od samotného začiatku, keďže využívajú všetky informácie z rokov 1993 až 2005, kedy sa odvolávaniami konfrontujú s už existujúcimi správami vyšetrovateľov a súdnych dokumentov.

Ak by boli mali údajne dostatok silných dôkazov, nežiadali by neustále o predlžovania.

Právnik Robsona však už vopred komentuje, že majú nejaké „šokujúce“ dôkazy, len doteraz o nich nebolo známe, možno sa to dozvieme z bulváru, najlepšie z RadarOnline.

Stalo sa to už praktikou, že médiá, najmä bulvárne, a daní vyšetrovatelia stáli na strane predošlých údajných obetí Jordana Chandlera a Gavina Arviza, aj teraz sú médiá na strane Robsona, preto je priam do očí bijúce, že obviniť Michaela Jacksona je bezpečné a beztrestné….

Takto sa snaží právnik Robsona teraz odsúvať rozhodovanie sudcu čo najviac ako sa len dá… možno aj do mája/května 2018…, to je totiž max. čas, dokedy môže byť žaloba prejednávaná v prípade civilných procesov, aby sa samotný proces začal, t.j. max. 5 rokov od podania žaloby na súd, a Robson svoje obvinenia podal v máji/květnu 2013, keď si spomenul, a rozpamätal sa..., že bol zneužitý....

Najbližšie pojednávanie bude 12.3.2017…, potom je možné iba posledné jedno predlženie.

Obrázek