20. výročie vydania skladby EARTH SONG

Znie to neuveriteľne, ale 3. Decembra uplynulo 20 rokov od vydania skladby Earth Song.

Obrázek

Skladba sa stala skladbou roka 1995 v Európe, a pre Michaela Jacksona mala veľký význam aj v jeho kariére.

Obrázek

Najúspešnejšou sa skladba stala v Británii, z ktorej sa predalo celkovo viac ako 1,1 milióna kusov, a na čele britskej singlovej hitparády bola 6 týždňov, vrátane vianočného týždňa.

Obrázek

Earth Song je najpredávanejšou skladbou v Michaelovej kariére v Británii.

Skladba nadväzovala na hymnické eposy ako je We Are The World, Man In The Mirror či Heal The World, a dodnes je jednou z najhranejších vôbec.

Ku skladbe bolo vytvorené aj epické video, ktoré poukazuje na krehkosť sveta a ako ho ničíme...

Skladba mala pôvodný názov ‘What About Us’, a bola nahraná počas nahrávania albumu Dangerous, na ktorý bola pôvodne plánovaná.

Skladba sa stala známa aj kontroverziami, ktoré vyvolalo vystúpenie počas Brit Awards či World Music Awards, alebo po smrti Michael počas vystúpenia umelcov na Grammy 2010 s 3D verziou pre This Is It turné (mimochodom, táto skladba bola poslednou, ktorú Michael skúšal na svoje turné).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zvláštnosťou bolo aj to, že skladba nebola nikdy oficiálne vydaná v USA, napriek tomu, že video získalo nomináciu na Grammy, a skladba vyhrala aj cenu za podporu na ochranu životného prostredia - Genesis Award: 1995 Doris Day Music Award, alebo Le Film Fantastique: Best Video Award.

Odkaz tejto skladby je stále aktuálny, čo dokazuje nielen vysielanosť skladby.

Kompetné info tu - LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek