Aktualizácia: Nové fotky...

Umelecký fotograf Kent Twitchell nedávno zverejnil na svojom FB fotky z roku 1992, ktoré vyberal spolu s Michaelom pre jeden projekt, ktorý ale nebol nikdy realizovaný.

Pôvodne chcel Kent namaľovať Michaela na stenu v rámci pouličného umenia, a vyberali z fotiek z filmu Moonwalker.

Aktuálne sú fotky súčasťou výstavy v kalifornskom Northridge.

AKTUALIZÁCIA: (zo stránky michaeljacksonweb.cz, diskutér pod nickom Ja)

Zajímavý článek k dnešnímu výročí:

Kent Twitchell maluje velké, nadživotní portréty umělců na domy v LA.

V devadesátých letech měl v úmyslu namalovat Majkla na průčelí jednoho domu v Hollywoodu. Majkl souhlasil a s vervou se oba vrhli do díla..bohužel projekt nebyl realizován.

Přišel rok 1993 a první Majklovo obvinění vše zhatilo. - Michael a Kent se setkali u Kenta ve studiu a začali pracovat na této nástěnné malbě.

Probírali mnoho různých témat pro portrét a když Kent navrhl "gangster téma", Michael byl nadšen, jeho oči se rozzářily a navrhnul bílý oblek Smooth Criminal. Kent mu potvrdil, že bílý Smooth Criminal oblek by fungoval dokonale - kontrast bílého obleku, Michaelův tón pleti a azurově modré nebe Kalifornie by opravdu na nástěnné malbě vypadal dobře. Kent sdělil, že po dokončení instalace obrazu na stěně Courtyard Marriott Hotel chtěl aplikovat velmi zvláštní, silný tmel, který by chránil nástěnnou malbu před smogem, nepřízní počasí a obecným opotřebením.

Ten samý tmel byl aplikován při opravě uměleckých děl Michelangela v Sixtinské kapli.

Všechny Kentovy nástěnné malby jsou vytvořeny z fotografií, takže se konalo několik schůzek v rozpětí pěti let, strávil společně s Michaelem mnoho hodin focením, diskutováním o tvorbě a prezentaci, a o tom, která budova by se nejlépe hodíla pro tuto nástěnnou malbu.

Kent jel s Michaelem v automobilu několikrát kolem SFV, Hollywood, Los Angeles a hledali tu pravou budovu... a ano, Michael řídil a podle Kenta odvedli dobrou práci při řízení. Nakonec si vybrali stranu El Capitan Theater v Hollywoodu. Tento plán, jak dnes víme, nikdy nebyl uskutečněn. Všechno se děje z nějakého důvodu ... takže možná finální instalace jednou bude na ještě výhodnějším místě?

Kent řekl, jako každý, kdo s Michaelem pracoval, že měl pocit, že respektuje plně jeho práci, nikdy nezvýšil hlas a vždy říkal, prosím a děkuji.

Potvrdil to, co mnoho ostatních, že Michael byl ten nejhodnější člověk, kterého kdy potkal a byl vždy tak ohleduplný na lidí kolem sebe, ptal se znovu a znovu, co může pro ně udělat, jestli něco nepotřebují..a na každého se laskavě usmíval.

Michael pozval Kenta k pobytu na Neverlandu, kde spolu strávili mnoho hodin při práci na projektu, nebo jen mluvili a relaxovali na pozemku. Oba sdíleli hlubokou lásku ke klasické hudbě ... další důvod, proč si Michael a Kent tak dobře rozuměli. Kent láskyplně líčil, že v Neverlandu jste mohli slyšet hudbu všude.

Michael dokonce navrhnul, že původní instalace nástěnné malby by zahrnovala zvláštní efekt kouře ve spodní části obrazu, který by zahaloval jeho nohy. Vyžadovalo to speciální stroj na výrobu tohoto kouře..K ničemu takovému pak už nedošlo.

Pokud se nová instalace Majklova obrazu na nádvoří hotelu Marriot podaří, bude to další nesmírně pozitivní snaha na počest Michaela Jacksona udržet naživu jeho památku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek