Hrá na klavíri ako pán a miluje Jacksona

Hrá na klavíri ako pán a miluje Jacksona: Maďarský supertalent je hitom internetu!

Maďarský Mozart - aj tak by sa dalo nazvať Benceho Petra. Síce začal skladať "až" ako sedemročný, pokojne ho možno prirovnať k hudobným géniom z histórie.

Momentálne je 24-ročný supertalent hitom internetu vďaka svojim klavírnym coververziám piesní aj Michaela Jacksona.

Keď Bence Peter zavesil na Facebook video zo svojej skúšky na klavíri, určite netušil, že spustí takú pozitívnu hystériu okolo svojej osoby.

Videoklip, na ktorom famózne hrá svoje klavírne verzie skladieb Bad a Human Nature od zosnulého Michaela Jacksona, má na Youtube vyše milión zhliadnutí.

Zverejnil ho 25. júna 2015, teda pri príležitosti 6. výročia úmrtia Kráľa popu, ktorý je jeho najväčším idolom. Virálnym sa však video stalo až o dva dni neskôr, keď ho zverejnil aj na Facebooku.

Tam má do dnešného dňa vyše 6,8 milióna pozretí, 178-tísíc zdieľaní a tisícky pozitívnych komentárov.

Mladý hudobník získal tiež množstvo ocenení v európskych súťažiach. Umiestnil sa napríklad na druhom a treťom mieste v rámci 8. ročníka Medzinárodnej súťaže skladateľov v gréckom Volose. Navyše, so 765 údermi na klávesy za minútu je zapísaný v Guinnessovej knihe ako najrýchlejší klavirista sveta.

LINK

MJJSource vám už ale 16.4.2009 priniesli zaujímavý profil slovenského klavíristu a umelca Petra Meša, ktorý rovako nahral skladby Michaela Jacksona na klavíry.

PETER MEŠO - klavírne spracovanie skladieb!

Pianista, aranžér, klavírní imitátor a skladatel, narozen 1985 na Slovensku. Vystudoval Státní Konzervatoř v Praze, v současnosti žije v Praze, České Republice.

V roce 1996, kdy probíhala History Tour Michaela Jacksona, ve věku 11 let si začíná vytvářet první klavírní verze písní Michaela Jacksona, jehož je současně velikým obdivovatelem.

V roce 2009 dokončil aranžmá více než 105 písní Michaela Jacksona pro koncertní klavír. Současně již vydal první tři alba obsahující pět kompletních alb Michaela Jacksona: Off The Wall, Thriller, Bad, Dangerous a Invincible, která aranžoval pro koncertní klavír se záměrem zobrazit co nejvěrněji původní originální verze písní Michaela Jacksona zvukem koncertního klavíru.

Plánuje též živá vystoupení formou následujících klavírních recitálů: 1. Off the Wall a Dangerous, 2. Thriller a Bad, 3. Invincible a speciální písně.

Viac na jeho stránke, vrátane MP3 skladieb ako ukážky - LINK