25.6.2009

Dnes uplynulo 6 rokov od smrti Michaela Jacksona, kráľa popu.

Obrázek

Fero Hora: Jackson priniesol biele ponožky na Slovenské diskotéky

Laco Lučenič o Michaelovi

Takto o smrti Michaela Jacksona informovali slovenské a české médiá:

sme.sk - LINK

idnes.cz - LINK

novinky.cz - LINK

Smrť Michaela Jacksona spôsobila spomalenie webu. Milióny ľudí, ktorí do vyhľadávača Google zadali jeho meno, sa častejšie stretli s chybnou stránkou než so zoznamom výsledkov. Vysoký počet rovnakých požiadaviek na vyhľadávanie sa totiž podobal počítačovému vírusu alebo spyware aplikácii.

"Je to naozaj pravda. Medzi 14:40 pacifického času (23:40 stredoeurópskeho letného času) a 15:15 pacifického času (00:15 SELČ) niektorí užívatelia Google News zistili, že sa im nedarí získať výsledky vyhľadávania spojeného s Michaelom Jacksonom a videli chybnú stránku," povedal hovorca Google Gabriel Stricker.

Sociálna sieť Twitter spadla po obrovskom počte návštevníkov na jej stránke. Hľadanie tém o Michaelovi Jacksonovi dosiahlo svoj vrchol o 15:00 pacifického času (00:00 SELČ). Predtým, než server spoločnosti spadol, sa jeho meno vyskytovalo vo viac ako 65 500 aktualizáciách. Editori internetovej encyklopédie Wikipedia sa pokúšali udržať stránku Kráľa popu a upravovať počet ľudí, ktorí sa snažili neustále obnovovať informácie o jeho smrti.

Internetová stránka TMZ.com, ktorá ako prvá uverejnila správy o zdravotnom stave a následnej smrti, tiež spadla.

Keď sa užívatelia snažili pátrať po informáciách na ďalších weboch, okamžite nastal domino efekt. Monitorovacia spoločnosť Keynote Systems oznámila problémy aj na stránkach AOL, CBS, CNN, MSNBC a Yahoo. "Od 14:30 pacifického času (23:30 SELČ) sa priemerná rýchlosť načítavania stránok zvýšila z menej ako štyroch sekúnd na takmer deväť," uviedol riaditeľ externých operácií Keynote Systems Shawn White.

Biely Dom nevydal vyhlásenie!

Hlavný sekretár Bieleho domu Robert Gibbs pre média povedal, že o Michaelovej smrti informoval prezidenta Obamu v piatok ráno, teda deň po smrti Michaela Jacksona.

Poslali kondolencie, ale nevydajú oficiálne vyhlásenie!

Napriek tomu vraj Obama vyhlásil, že Michael bol úžasný umelec, ale že mal aj smutné a tragické obdobia svojho života!

Oficiálne však prezident Obama poslal kondolencie rodine Michaela Jacksona.

Na otázku v jednom z neskôrších rozhovorov prezident povedal, že sa ho na smrť Michaela Jacksona novinári a média akoby báli opýtať, resp. že sa nikto nepýtal.