Wade Robson pokračuje v obvineniach

Po tom, ako sudca zamietol jeho žalobu voči MJ Estate/Michaelovi Jacksonovi z údajného, viac ako 25 rokov starého zneužívania, Robson v zastúpení svojho právnika pokračuje v snahe ryžovať na mene Michaela Jacksona v ďalších obvineniach, tentoraz podal žalobu na civilnom súde voči spoločnostiam/firmám, ktoré patrili Michaelovi Jacksonovi.

Americké právo v určitých prípadoch umožňuje, aby sa pohľadávky zosnulého, alebo trestné činy preniesli na právnické osoby, teda spoločnosti, ktoré patrili danej zosnulej osobe.

Podstata má byť v tom, že tieto spoločnosti by mali brať zodpovednosť za svojho majiteľa, a teda v tomto prípade ide čisto len o finančné odškodnenie v prípade dokázania, že tieto firmy "vedeli a kryli" zločiny majiteľa, a to v niektorých prípadoch aj 3 roky po smrti, s čím Robson aj počíta, lebo jeho pamäť sa mu vrátila v roku 2012, teda presne 3 roky po smrti Michaela Jacksona.

Obvinenia teda ostávajú tie isté, len cieľ sa zmenil, už to nie je Michael Jackson ako osoba, ale jeho spoločnosti, ktoré v tom čase vlastnil.

V tomto prípade ide o dve neuvedené entity, aj keď je zjavné, o aké spoločnosti ide.

Obrázek