Seeing Voices - ukážka z nevydanej skladby + video info

...ide o skladbu, ktorá je z roku 1997 podľa nájdených kaziet s demo verziou, ktorá je spojená s nie veľmi známou video verziou k videu Ghosts z roku 1993, kedy sa pripravoval film Ghosts, a v tom čase Michae zložil aj skladby ako “Is It Scary,” “2Bad,” a “Ghosts.” !!!!

(film ani skladba spolu priamo nesúvisia!)

Skladba “Seeing Voices” bola prvý krát použitá pre nahrávanie v roku 1999, na ktorej Michael spolupracoval s hudobným skladateľom Sidney Fineom, aj s verziou pre hluchonemých, ktorá vychádzala zo životného príbehu Finea, ktorého syn pre chorobu prišil o sluch.

Celá vezria je zatiaľ neznáma, a obsahuje aj vokály z jednej skladby Ray Charlesa.

K videu:

Pôvodne mal Michael napísať a zložiť nejaké skladby, ktoré by boli súčasťou filmu o rodine Adamsových, ale kvôli obvineniam v roku 1993, zišlo z projektu, vrátane natáčania samotného filmu Ghosts.

Pre film o Adamsovcoch Michael zložil skladbu, ktorá sa volala “Is This Scary”, ale bola a je to úplne iná verzia ako tá, ktorá bola neskôr vydaná a použitá vo filme Ghosts.

Samotný Michael bol podľa herečky Shana Mangatal, ktorá pracovala tiež pre vtedajšieho Michaelovho manažéra, celkovo zapojený do projektu, a bol nadšený, dokonca chcel, aby postavy z rodiny Adamsových boli súčasťou nejakého jeho klipu ku skladbe k filmu.

K filmu Ghosts chcel Michael pripojiť aj živé zvieratá, a vytvoriť strašidelnejšiu verziu ako v klipe Thriller.

Natáčanie s hercami prebiehalo začiatkom roka 1993, ale potom, ako vypukli obvinenia voči nemu, celý projekt sa snažili zachrániť aspoň tak, aby sa natáčalo bez Michaela, a potom jednotlivé scény by dokončil až potom, aby sa veci vyriešili, keďže Michael medzičasom bol aj na turné, ktoré rovnako predčasne zrušili.

Napriek tomu Michael chcel dokončiť samotný film, ktorého pracovný názov bol “Is This Scary”, aby každý vedel myšlienku tohto filmu a jeho odkaz, ktorý zapadol aj do obvinení voči nemu.

Natáčania sa začalo v roku 1996, a novým názvom bol GHOSTS, kde sa prepracovala pôvodná verzia, a aj skladby.

Výsledkom je samotný film Ghosts, ktorý mal premiéru v Cannes v roku 1997, na ktorej sa Michael aj osobne zúčastnil.

Celkový koncept ale ostal, a je aj odkazom filmu o tom, ako sa ho ľudia boja ako nejakého čudáka, neprávom ho obviňujú, vrátane toho, že má tak blízky vzťah k deťom, čo bolo aj motívom pôvodnej verzie, teda ešte predtým, ako nejaké obvinenia v roku 1993 voči nemu vzniesli, že údajne sex. obťažoval nejakého chlapca, čo doslova ironicky zapadá do atmosféry ako nielen média vykresľovali Michaela, ale aj názory ľudí naňho.

Pre film Ghosts Michael zmenil scenár, a režiséra, a využil najnovšie počítačové efekty k dosiahnutiu finálnej verzie.

Rovnako bol vymenený celý rad hercov, min. preto, že všetky deti, ktoré hrali v pôvodnej verzii, medzičasom vyrástli.

Jediná, ktorá ostala z pôvodných hercov bola spomínaná Shana Mangatal.

V pôvodnej verzii tiež bol aj samostatný herec, ktorý hral postavu starostu, tu sa Michael rozhodol hrať sám, celkovo hraje Michael v piatich postavách!

Film Ghosts bol prezentovaný aj v televíziách po celom svete, aj v USA, hoci tam nemal tak veľký ohlas ako inde, ale po rokoch bol v roku 2009 naplánovaný ako súčasť špeciálu k Halloweenu na CBS po skončení prvej časti turné This Is It.

Žiaľ, k tomu nedošlo.