Neverland na predaj

Aj keď sme vás pred časom už informovali o tom, že spol. Colony Capital chce Neverland predať, tentoraz je to oficálne a samotný ranč je v oficiálnej ponuke na predaj.

MEGA galéria tu v diskusnom fóre - LINK

(pre zväčšenie fotiek, kliknite na ne)

Obrázek

Cena, za ktorú ho chcú predať je 100 mil. dolárov, pritom jeho pôvodná, za ktorú ho Michael Jackson kúpil v roku 1987 bola 19,5 mil. dolárov (v roku 1981 ho dal postaviť známy kalifornský developer William Bone).

V roku 2014 sa spol. Colony Capital rozhodla po reštrukturalizácii a refinancovaní ranča ponúknuť ho na trh za 50-80 mil. dolárov, pritom ročne údržba a rekultivácia stála 3-5 mil. dolárov.

V roku 2008 spol. Colony Capital LLC odkúpila dlh Neverlandu vo výške 24,5 mil. dolárov, a stala sa tak nielen správcom, ale aj 50% vlastníkom majetku.

Michael Jackson aj so svojimi deťmi od polovice roka 2005 na ranči prakticky vôbec nebol, a odmietal sa tam vrátiť z pochopiteľných dôvodov.

Obrázek

Na pozemku, ktorý má rozlohu 2700 akrov alebo 1100 hektárov, čo je asi 11km štvorcových (od LA je vzdialený 240km), je celkovo 22 objektov, vrátane hlavného domu, v ktorom je o.i. aj 6 kúpeľní a dvoch hosťovských domov, jeden z nich má 4 izby, druhý 2.

Aj podľa fotiek môžete vidieť, okrem domov sú tam aj bazén, tenisový kurt, telocvičňa, tanečná sála, divadlo.

Obrázek

Oficiálne sa ranč vola Sycamore Valley Ranch (to bol aj pôvodný názov v 80 rokoch), a celý je prázdny, bez zariadenia, typickým, ktoré najmä fanúšikovia poznajú z fotiek a videí, ktoré nechal urobiť Michael počas svojho života aj so svojimi deťmi, keď tam do roku 2005 žili.

Na pozemku nie sú ani žiadne časti zábavného parku, okrem vlakovej stanice, krásnych udržiavaných záhrad a jazier, vrátane potôčikov, a nie je tam ani žiadne zariadenie ani zvieratá z bývalej ZOO.

Obrázek

Predaj ranča má na starosti spol. Sotheby´s a Hilton & Hyland.

Obrázek

Agenti, ktorí budú dom predávať ale upozorňujú, že na pozemok budú prístupní len tí kupujúci, ktorí budú mať vážny záujem o kúpu, a nebude to taká tradičná prehliadka dňa otvorených dverí maklérov, a už vôbec nie možnosť prísť si poobzerať pozemok pre bežných ľudí alebo fanúšikov.

Obrázek

Obrázek