Právnici Robsona a Safechucka využijú dokumenty

Právnici (v podstate ide o toho istého) Wadea Robsona a Jamesa Safechucka, ktorí vzniesli obvinenia proti Michaelovi Jacksonovi, budú mať možnosť disponovať dokumentami z procesu z roku 2005!

Využijú tak dokumenty, ktoré boli, ale najmä neboli použité a predložené pred súdom a porotou.

Sudca z procesu v roku 2005 niektoré dokumenty, ktoré chcel prokurátor Tom Sneddon predložiť zamietol, a neumožnil ich ako dôkaz. V odôvodnení o.i. uviedol aj to, že by mohli zaujať porotu s tým, že nesúviseli priamo s prípadom obvinení Gavina Arviza.

Išlo o dokumenty finančného vyrovnania, teda koľko v skutočnosti mal Michael(=poisťovňa) zaplatiť v mimosúdnom vyrovnaní Jordana Chadlera z roku 1993.

Právnici Robsona sa obrátili o pomoc na prokurátora Rona Zonena, ktorý priamo pracoval s Tomom Snedonnom, a bol spolužalobcom ako štátny zástupca.

Obrázek

Mimochodom, dnes je nielen fotkami, ale aj videami dokázané, že po procese sa rodina Arvizových a Rona Zonena "zblížili" a Zonen bol pozvaný ako rodinný priateľ na svadbu Gavina Arviza, spolu s Diane Dimond, ktorá mala "exkluzívne" informácie priamo od Toma Sneddona od roku 1993, teda ide o nespochybiteľné prepojenia hráčov v tejto špinavej hre sprisahania, áno, dnes jasne dokázaného prepojenia medzi tými istými ľuďmi a osobami z prípadov v roku 1993-2003-2005, ktorí sa verejne netaja, že sú "priatelia".

Obrázok: Star Arvizo (Gavinov brat v dome Zonena - btw, je aj fotka Gavina medzi ľuďmi na nejakom stretnutí v dome Zonena, ale toto je dôkaz ich rodinnej blízkosti) a Ron Zonen - 2011

Obrázek

Obrázok: Ron Zonen a Stacy Brown a Diane Dimond

Obrázek

Obrázok: Diane Dimond a Ron Zenon

Obrázek

Medzi dokumentami sú aj výpovede chyžnej Blanci Francia z roku 1993-2005.

Rozdiel v tomto prípade je, že teraz ide o možný civilný proces, ktorý je ďaleko menej náročný na dokazovanie viny ako kriminálny proces.

V kriminálnom procese musí porota zaujať jednohlasné stanovisko, teda verdikt, bez pochýb - vinný/nevinný.

V civilnom procese ide o väčšinové hlasovanie, v ktorom sa porotcovia rozhodujú jednotlivo na základe ich osobného presvedčenia a váhy dôkazov, ktoré sú aj menej závažné, a skôr ide o akési dojmy a vplyv okolností. (a v tomto majú USA veľmi povážlivé skúsenosti v súdnictve, keď vieme aké prípady sa riešia, napr. odškodné za vyliatu horúcu kávu vo fastfoode, odškodné za to, ak na obale nie je upozornenie, že sa mačky nemôžu sušiť v mikrovlnke, či známe prípady odškodnenia za rakovinu pre fajčiarov, lebo to nepísali na krabičke, a podobné bludy).

Bývalý prokurátor Ron Zenon odišiel do dôchodku spolu s Tomom Sneddonon v roku 2011, a teda všetky oficiálne dokumenty sú majetkom štátu, nie jeho osobné, aj keď on sám mal určite svoje vlastné poznámky.

A tie môžu svojim spôsobom využiť aj právnici Robsona, ak sa spoja.

Blanca Francia vo svojej výpovedi pod prísahou v roku 2005 povedala, že dostala zaplatené 20-tisíc dolárov od bulvárneho denníka Hard Copy, ktorého článok spracovala práve spomínaná Diane Dimond. (mnohí MJ fans vedia kto je to tá Diane Dimond).

Jej syn Jason Francia, mal údajne dostať 2 mil. dolárov ešte v roku 1990/1991 za údajné sex. zneužitie, ktoré malo byť tajne vyplatené mimosúdne.

On ale pre políciu v roku 1993 vypovedal, že sa ho Michael nikdy sexuálne nedotýkal, ani s ním nikdy nespal v posteli.

Keď Tom Sneddon predvolal v roku 2005 Jordana Chandlera, ten na "radu" otca Evana Chandlera, ktorý vydieral Michaela v roku 1993, odišiel z USA.

Obrázek

Manželka Evana Chandlera, a Jordanová matka June vypovedala pod prísahou v roku 2005, že Even bol v čase vydierania Michaela v miliónových dlhoch, a v obvineniach proti Michaelovi videl možnosť ako sa ich zbaviť, čo Michael odmietol, a následne ho Evan obvinil, že sexuálne zneužil Jordana, čo viedlo k tej démonickej mimosúdnej dohode vo výške 15 mil. dolárov.

Obrázok: prepis hovoru Evana Chandlera S Davidom Schwartzom (nevlastný otec Jordana, keď sa jeho rodičia rozviedli)

Obrázek

Obrázek

Toto finančné vyrovnanie bolo zverejnené už v roku 2005, a ako inak, zverejnila ho zo svojich "tajných zdrojov" Diane Dimond.

Obrázok: priamo vyčíslená suma - $15,331,250

Obrázek

Teda v konečnom dôsledku, je to verejne známa vec, navyše, obhajca Michaela Jacksona, Thomas Mesereau predložil súdu v roku 2005 dokument, v ktorom bolo deklarované, že odškodné bolo vyplatené poisťovňou a nie Michaelom samotným. Voči poisťovni a vyplateniu namietal aj Michael, ale okolnosti a poisťovňa ho donútili súhlasiť.

Obrázek

Jordan Chandler v roku 2006 požiadal súd o ochranu pred otcom, ktorého obvinil z ublíženia na zdraví.

Pokiaľ ide o možné iné "obete", počas mega vyšetrovania v rokoch 1993-2003-2005 sa NIKDY nenašla žiadna iná "obeť" a neboli žiadne dokumenty, ktoré by čokoľvek také spisovali, vrátane kdejakých fiktívnych odškodneniach, ktoré nikdy nepotvrdila ani FBI.

Jediný, kto prišiel s fiktívnymi obeťami bol britský bulvár najhrubšieho kalibru - Sunday People v roku 2013 - bolo to nedeľné vydanie denníka The Mirror, a podklad z článkov News Of The World, ktorý zanikol po mega škandále pre podplácanie, špehovanie a nezákonné vydieranie ľudí roku 2013, na ktorý nadviazal aj Stacy Brown (viď nižšie správy)

Obrázek

Zaujímavosťou prípadu je niekoľko pikošiek:

- v Októbri 2013 na svojom twitteri napísal Tony Safechuck - bratranec Jamesa Safechucka, že on a James mali s Michaelom dobrý vzťah, nazval ho - skvelým človekom, a k tomu napísal, že žiadna dohoda medzi nimi nebola, pritom v tom čase ešte len podal Robson svoju žalobu, a James možno že ani nebol kontaktovaný Robsonom, viď obrázok a prepis:

* “my cuz/I were 2 of the kids that used 2 hang out with him! Great person, it’s all bullshit, no settlement happened”

** “My cousin and I were two of the kids that used to hang out with him! Great person, it’s all bullshit, no settlement happened.”

Obrázek

- pokiaľ ide o peniaze, je zaujímavé, že obaja, Robson aj Safechuck sú Austrálčania.

Robson vo svojej počiatočnej žalobe požadoval odškodné od MJ Estate vo výške 1,6 MILIARDY amerických dolárov.

V austrálskych dolároch je to presne 2 miliardy, podľa počtov by pre každého pripadla 1 miliarda austrálskych dolárov, a to je značne motivujúce.

Preto v Máji 2014, presne tom istom mesiaci, kedy vyšiel album Xscape, pridal sa Safechuck k žalobe Wadea Robsona.