Nová super kniha: Xscape Origins + videokomentár

Známy austrálsky bloger a fanúšik Damien Shields, ktorý mapuje raritné a exkluzívne informácie o Michaelovej tvorbe v spolupráci so Sony Music Australia, vydáva novú knihu Xscape Origins: The Songs and Stories Michael Jackson Left Behind.

Oficiálna stránka na predaj knihy - LINK

Obrázek

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Ako už názov napovedá, pôjde o rozhovory a príbehy, ktoré sa viažu k nahrávaniu skladieb, ktoré sa dostali na album Xscape v ich pôvodnej verzii.

Pôjde tak o exkluzívny vstup do zákulisia nahrávania skladieb, ktoré sa nikdy nedostali na žiaden oficiálny album, ktorý by schválil samotný Michael.

V samotných výpovediach sa opakuje jedno - Michael Jackson bol neúnavný perfekcionista.

Zároveň sú v knihe popísané aj úsmevné príhody s Michaelom a jeho osobytým štýlom nahrávania.

Napríklad ako keď Michael hľadal nové zvukové stopy, napr. položením mikrofónu na podlahu a hádzaním vajíčok na zem, ten zvuk potom zaznamenali, tak hľadali nové možnosti zvukových efektov.

Damien Shields ale upozorňuje čitateľov na to, že Michaela Jacksona nemožno preceňovať ako hudobníka vzhľadom na fakt, že nevedel riadne hrať na žiaden hudobný nástroj.

V tejto súvislosti sú aj popisy niektorých častí, v ktorých Michael vypovedal na súde v prípadoch žalovania za autorstvá skladieb, kde sa Michael často odvolával na Boha, ako toho, kto mu vnukol hudbu...

Na druhej strane, jeho metódy nahrávania skladieb sú popisované napr. ako notové zvukové záznamy jeho hlasom, ktoré potom hudobníci prehrali na hudobných nástrojoch.

Pritom mal Michael podľa autora knihy, 3 samostatné tými producentov, ktorí sa snažili jedni a tie isté skladby samostatne dokončiť tak, aby z toho vznikli tie najlepšie skladby.

Niektoré príbehy sú zaujímavejšie podľa popisu toho, ako Michael nahrával skladby, ako dôvody prečo sa nedostali na album, napr. o skladbe Blue Gangsta.

Samostatná kapitola knihy je napr. obdobie nahrávania albumu Invincible, ktoré znamenalo spory s vedením Sony Music.

Táto kniha je skutoťčným pokladom pre každého fanúšika, lebo inak sa nikdy nemá možnosť dozvedieť zaujímavosti a pozadie nahrávania skladieb samotného Michaela ako umelca pri jeho tvorivej činnosti z popisov jeho priamych spolupracovníkov.

Tu je videokomentár autora knihy, Damien Shields: