Prečo Thriller nie je v oficiálnej hitparáde

Geoff Mayfield, riaditeľ Billboardu pre hitparády objasnil pozadie umiestnenia Thrilleru.

Ako povedal, so SONY BMG mali veľmi intenzívne rokovania, ale nakoniec BillBoard neustúpil vo svojej politike ohľadom umiestnenia Thrilleru25.

"Sony BMG veľmi silno namietali proti našej politike, a my sme to zvažovali. Ich námietky som si vzal k srdcu, a išiel som s tým k našim obchodným partnerom.

Museli sme byť neoblomný a prihliadať aj na ostatné reedície.

Nakoniec, odpoveď ktorú som dostal bola prevažne taká, že je to katalogový album a preto patrí do katalogovej hitparády.

Podstata albumu je, že je to 25 rokov stará nahrávka, a preto že sú tam nejaké novšie skladby, to nerobí veľký rozdiel."

V priebehu rokov, tisíce albumov boli podobne ako album Thriller znovu-vydaných aj s dodaťočnými skladbami.

"Aj album skupiny U2 - the Joshua Tree, alebo Beckov album 'Odelay', sú na tom rovnako, a tiež budú zaradené do tejto kategorie."

Aj iné albumy ako skupín The Who - 'Live At Leeds' - a Wings - 'Band On The Run', budú obsahovaž nejaké novinky.

"Nezaujímali se sa len o to, čo si myslí SONY. Vždy prehodnocujeme naše rozhodnutia. Urobili sme to aj v Novembri. Niekedy je tu nejaká zmena, ale niekedy nie.

Ak by sme zmenili pravidlá pre Thriller, potom by sme museli aj pre ostatné albumy, ktoré prídu."

Tak prečo je rozdiel medzi albumom Thriller a albumom 'Traveling Wilburys'?

"Album 'Traveling Wilburys', je vydaný ako celá diskorafia skupiny Wilburys v jednom balení. Toto tu predtým nebolo.

Ak by napríklad Thriller bol vydaný s OFF THE WALL, bol by považovaný za jeden celok, a mohol by ísť do oficiálnej hitparády."

"Vždy viem pochopiť to, ak je nikto sklamaný tým, že nedosiahol vrchol toho, čo chcel. Ale pre Jacksona je to úspech, lebo Thriller je najúspešnejším albumom za ostaných 10 rokov v tejto hitparáde".