Sony údajne plánovala predať spol. Sony/ATV

Podľa údajných emailov, ktoré hackeri ukradli spoločnosti SONY, plánovali predstavitelia divízie Sony Music predať hudobný katalóg Sony/ATV, ktorý z 50% vlastní Michael Jackson/MJ Estate.

Obrázek

Jeho odhadovaná cena je 1,5-2 miliardy dolárov, a aktuálne je to najväčší správca hudobných nahrávok na svete s katalógom viac ako 2,8 mil. skladieb.

Sony/ATV v priebehu ostatných 15 rokov zakúpila niekoľko veľkých hudobných katalógov za viac ako 3 miliardy dolárov, vrátane EMI Music Publishing, v ktorom MJ Estate vlastní vlastný podiel 10% (v Júni 2012 katalóg kúpili za 2,2 miliardy dolárov).

Ročný obrat pre Sony/ATV predstavuje viac ako 600 miliónov dolárov, zisk je na úrovni asi 120 mil. dolárov (pritom samotná Sony Corporation má celkové straty asi 2 miliardy dolárov).

Podľa Billboardu, odhadová suma, za ktorú by bolo možné predať Sony/ATV zo ziskom by musela byť min. 3 až 3,5 miliardy dolárov.

Podľa informácií, ktoré majú finančné médiá nie je jasné, či by sa predala Sony/ATV ako celok, alebo iba niektoré časti katalógu, alebo či vôbec sú plány na predaj reálne, keďže NIE JE dôvod na predaj z neustále sa zvyšujúcich ziskov, ktoré predpokladá aj Martin Bandier, prezident Sony/ATV, ktorý na rok 2018 predpokladá zisky viac ako 650 mil. dolárov.

Zástupcovia Sony/ATV ani správcovia MJ Estate zatiaľ neposkytli komentár k týmto správam, hoci MJ Estate (rovnako ako Michael predtým) opakovane tvrdia/tvrdili, že Michaelov 50% podiel v Sony/ATV NEBOL, NIE JE A NEBUDE NA PREDAJ!