#1 Top Pop Catalog Albums

S veľkým prekvapením SONY a hudobný priemysel informovala správa, že album Thriller 25th Anniversary Edition sa dostal na prvé miesto v Billboard's Top Pop Catalog Albums.

Len v USA sa predalo 166.000 kusov za prvý týždeň, čím sa album dostal na vrchola a odsunul album - "Tom Petty And The Heartbreakers: Greatest Hits" v rebríčku #1 Top Pop Catalog Albums

Keďže album Thriller nie je novým albumom, podľa pravidiel Billboardu nemôže byť započítavaný s novými vydaniami.

Preto sa do oficiálnej Billboard chart nedostane.

V oficiálnej hitparáde by skončil na druhom mieste, za albumom Jacka Johnsona - "Sleep Through the Static" - ktorý potvrdil prvenstvo so 180.000 predanými albumami.

Napriek tomu sa ho predalo nad očakávania, keďže odhadovaný predaj bol v rozsahu 90-120 tis. kusov.

Predajnosť 166 tis. kusov potvrdila aj SoundScam, ktorá sleduje oficiálny predaj.

V strede týždňa však bol album Thriller vypredaný vo väčšine maloobchodov, a niektoré obchody neboli schopné doobjednať kusy, čo ovplyvnilo konečný predaj, ktorého mohlo byť viac.

Thriller sa dostal do TOP3 vo väčšine krajín sveta, ale na vrchol sa dostal vo Francúzsku, a dokonca v Poľsku sa hneď deň predaja stal absolútnym hitom a získal okamžite zlatú platňu.

Podľa Billboard.biz, posledný album, ktorý sa dostal do - Pop Catalog Chart - a ktorý predal takmer toľko kusov, ako teraz Thriller, vyšiel pred 11 rokmi !

V 1996 albumu Kennyho G - "Miracles - The Holiday Album", sa predalo 192 tis.

Podľa niektorých odhadov, dopadli pred výsledkom SoundScam predbežé výsledky zhruba takto:

Obrázek