Vypočujte si duet Michaela s Queen. Po vyše 30 rokoch

Fanúšikovia britskej kapely Queen a zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona si od dnes môžu vypočuť finálnu verziu ich spoločnej piesne There Must Be More To Life Than This. Skladba mala premiéru dnes v rannej šou Chrisa Evansa na BBC Radio 2.

Dnes už nesmrteľné hviezdy hudobného neba nahrali pieseň v období rokov 1982 a 1983. Verziu bez Jacksona zaradil Freddie Mercury na sólový album Mr. Bad Guy (1985). Demo nahrávka dueta prenikla spolu s ďalšími na verejnosť už dávnejšie, dostupná je už niekoľko rokov na Youtube. Dnes však mala premiéru nová, finálna verzia piesne, ktorá sa bude nachádzať na albume Queen Forever.

Nahrávka vyjde 10. novembra a bude obsahovať piesne z 80-tych rokov s vokálmi Freddieho Mercuryho, ktoré budú spojené so súčasnými inštrumentálnymi nahrávkami kapely. Pôvodné demonahrávky dali dokopy gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor. "Museli sme začať od úplného začiatku, pretože sme mali iba útržky. Je však úžasné, že teraz môžem zistiť, ako by jednotlivé piesne zneli, keby sme ich vtedy naozaj dokončili. Toto všetko je možné s modernými technológiami," uviedol May, podľa ktorého to bude album "plný silných emócií, veľkých balád a bude mať ohromne epický zvuk".

Produkciu duetu s Michaelom Jacksonom There Must Be More To Life Than This zverili Queen do rúk ďalšej hudobnej legendy. Je ňou anglický skladateľ a producent William Orbit, ktorý spolupracoval s takými menami ako Madonna (Ray of Light, MDNA), Blur (13) alebo Katie Melua (The House). Ako sa vám páči skladba s jeho aranžmánmi? Pre porovnanie, tu je spomínané demo - LINK

zdroj: LINK