Koľko Michael počas života zarobil?

Tak, to je zodpovedaná otázka... podľa Zacka O'Malley Greenburga.

Téma vo fóre - LINK

Ten vo svojej novej knihe Michael Jackson, Inc: The Rise, Fall and Rebirth of a Billion-Dollar Empire odhaľuje finančné impérium, ktoré Michael počas svojho života vytvoril, nielen svojimi zárobkami.

Obrázek

Autor článkov pre finančný portál FORBES mapuje už niekoľko rokov pravidelné príjmy Michaela od jeho smrti, a aktuálne o tom píše aj vo svojom promo článku.

VIDEO reportáž: 10 kľúčových momentov v zárobkoch v kariére Michaela Jacksona - LINK

Podľa jeho výpočtov, od roku 2009, si Michaelova pozostalosť vylepšila rozpočet o príjmy o viac ako 700 miliónov dolárov, čo je viac ako zarobil ktorýkoľvek iný umelec, živý, či po smrti.

Počas svojho života však michael zarobil ďaleko viac, a nešlo iba o príjmy z predaja nahrávok a koncertov.

Pri sšítaní všetkých príjmov by po inflácii suma jeho zárobkov presiahla aktuálne viac ako 2,1 miliardy dolárov, k tomu posmrtné zárobky a číslo dosiahlo takmer 3 miliardy dolárov.

Obrazový prehľad príjmov počas jednotlivých rokov - LINK

Prehľad príjmov/ukážka z knihy:

Obrázek

Práve Michael Jackson položil akési základy moderného biznisu s hudbou a v hudbe, a to nielen predajom samotnej hudby, ale všetkých odvetví komerčných produktov.

Zach vo svojej knihe detailne popisuje všetky príjmy, a komentuje ich nielen s bývalými spolupracovníkmi Michaela, ale aj súčasnými biznismanmi.

Poukazuje na finančnú a marketingovú silu, akou Michael bol, a to aj napriek škándálu, ktorý v roku 1993 zmenil všetko..., dokonca ešte aj rok 1995 bol jeden z najlepších v zárobkoch.

Okrem samotných príjmov v knihe popisuje aj investície, a to najmä do hubodného katalógu Sony/ATV, ktorý je dnes najväčším správcom vydavateľských práv, medzi ktorých umelcov patria nielen the Beatles, ale aj Lady Gaga či Eminem.

Aktuálna hodnota 50% podielu, ktorý vlastní MJ Estate sú 2 miliardy dolárov, a každý rok generuje desiatky miliónov zisku.

Viac si prečítate v novej knihe, ktorá vychádza už 3.6.2014.